Jump to content

[Note 9] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τι ζεστη παιδια τι παιζει;Ποσο ζεστενεται;
Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει να ζεσταίνεται. Μη ξεχνάς ότι έχουν βάλει κι ένα καινούριο σύστημα ψύξης, τύπου υδρόψυξης.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 424
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mπορεις να μου πεις σε παρακαλω τι εχεις κανει;Βρηκες ραδιοφωνο με BT; Υπαρχουν τετοια ραδιοφωνα η κατι παρομοιο; Ευχαριστω

 

Έχω το παλιό και καλό bluetooth mw600 της sony που έχει και ράδιο.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχω το παλιό και καλό bluetooth mw600 της sony που έχει και ράδιο.
Ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το παλιό και καλό bluetooth mw600 της sony που έχει και ράδιο.

Μηπως υπαρχει κατι αντιστοιχο να παρω και εγω;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα προβληματικα τα bt με ενσωματωμενο ραδιοφωνο .Καλυτερα να παρεις ενα μικρο με τεραστια αναμονη κυριως platronics και να μπαινεις μεσο ιντερνετ .Ειναι ελαχιστα τα mb που ξοδευονται οποτε δεν θα εχεις προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα προβληματικα τα bt με ενσωματωμενο ραδιοφωνο .Καλυτερα να παρεις ενα μικρο με τεραστια αναμονη κυριως platronics και να μπαινεις μεσο ιντερνετ .Ειναι ελαχιστα τα mb που ξοδευονται οποτε δεν θα εχεις προβλημα.

Εγώ που το χρησιμοποιώ ΠΟΛΛΑΑΑ χρόνια (5-6+) δεν έχω προβλήματα. Έχω πάρει 4 μέχρι τώρα! Το ένα μου έφυγε με την μηχανή, το 2ο μου έπεσε στην θάλασσα και τα άλλα 2 τα έχω! Κρίμα που η SONY το σταμάτησε! Έχω και το SONY SB52 (δεν θυμάμαι πως λέγεται ακριβώς), αλλά επειδή δεν δέχεται φωνητικές κλήσεις το έχω δουλέψει ελάχιστα και το έχω στην άκρη.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το χρησιμοποιώ ΠΟΛΛΑΑΑ χρόνια (5-6+) δεν έχω προβλήματα. Έχω πάρει 4 μέχρι τώρα! Το ένα μου έφυγε με την μηχανή, το 2ο μου έπεσε στην θάλασσα και τα άλλα 2 τα έχω! Κρίμα που η SONY το σταμάτησε! Έχω και το SONY SB52 (δεν θυμάμαι πως λέγεται ακριβώς), αλλά επειδή δεν δέχεται φωνητικές κλήσεις το έχω δουλέψει ελάχιστα και το έχω στην άκρη.

 

Περασαν πολλα bt απο τα χερια μου .Και οταν λεω πολλα το εννοω.:pΤα παντα σχεδον προβληματικα αλλα με διακοπες κλησεων χωρις να υπαρχει προβλημα δικτυου ,αλλα με μπαταρια που θελαν 2 φορες τη μερα φορτιση .Το σονυ με ραδιο το ειχα οκ ηθελε να το κοιτας σαν τα ματια σου πραγμα που δεν γινεται οταν εισαι απασχολημενος.Κοβοταν το καλωδιο η μπαταρια επεφτε πολυ γρηγορα κτλ.Την γιατρεια την βρηκα στα plantronics.Ξεκινησα με το απλο explorer 10 το εχω 3.5 χρονια δεν πεθανε ακομα.Εχει ταλαιπωρηθει ανεπανορθωτα να φευγει πανω απο μηχανη στο αερα:lol: να το εχω πατησει με τα ποδια κτλ.Η μπαταρια τεραστια και κομενες κλησεις μηδεν μονο σε κατι τουνελ.Αθανατο.Αποσυρθηκε απο την αγορα και πηρα το εxplorer 55 που ειναι ιδιο για καβαντζα.Εντωμεταξυ εχω και διαφορα bt με διπλα ακουστικα εχουν βελτιωθει σε σχεση με το παρελθον αλλα 'explorer' δεν ειναι κανενα κυριως σε θεματα που αναφερα παραπανω (ταλαιπωριες,πεσιματα,μπαταρια γιγας)

Explorer - 10 https://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/bluetooth/bluetooth-plantronics-explorer-10-mayro/prod8051649pp/

Explorer - 55 https://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/bluetooth/bluetooth-plantronics-explorer-55-mayro/prod9090749pp/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα για τα plantronics! Τα μόνα που αξίζουν, απ οσα εχω δοκιμασει. Είχα ένα marque 2 το οποίο μετα από 2,5 χρόνια έπεσε στο νερό για αρκετή ώρα μέχρι να το δω και απλά δεν δούλευε το πλήκτρο, οπότε μόλις άλλαξα συσκευή άλλαξα και bluetooth γιατι δεν γινόταν να κάνω pairing.. Τώρα έχω το Voyager 3200 που είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει και αξίζει τα λεφτά του 100% αν το χρησιμοποιείς αρκετά, απίστευτη ποιότητα ήχου, πολύ καλό μικρόφωνο (3 πολύ καλά μικρόφωνα για την ακρίβεια), η μπαταρία σου βγάζει 6 ώρες ομιλίας, αντέχει στο ξύλο και είναι και πανέμορφο..

Υ.Γ. Παίζει να χουμε ξεφύγει λίγο απ το θέμα..

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά αποτελέσματα με πολλαπλή χρήση... Σχεδόν καθόλου 4g και κλειστά AOD, NFC, Bluetooth

Screenshot-20181014-025914-Settings.jpg"]Screenshot-20181014-025914-Settings.jpg[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsiglas περίπου τέτοια χρήση κάνω και εγώ μόνο που του κουμπωνω smartwatch μερικές ώρες αλλά το κλείνω το βράδυ. Για δύο ημέρες χρήση χωρίς να το κλείνεις καθόλου, οι 6 ώρες θεωρώ είναι πολύ καλά. Και μεχρι το κλείσιμο ίσως σου έδινε ένα μισαωρακι ακόμα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από 10+ κύκλους φόρτισης, άρα πλέον θεωρείται στρωμένη η μπαταρία, μου βγάζει περίπου 6,5-7 ώρες οθόνη (με την ανάλυση στο WQHD) με την κλασική μου χρήση μισή ώρα ομιλία, browsing, YouTube, social κτλ. με 50-50 wifi-4g. Και οταν χρειάστηκε να είμαι μόνιμα με 4g και φουλ φωτεινότητα μου έβγαλε λίγο κάτω από 5 ώρες οθόνη που για μένα είναι πολύ καλά.

 

Ενώ λοιπόν η μπαταρία του είναι μια χαρά όταν τρέχω το antutu battery test σε μια φόρτιση μου βγάζει ότι το current estimated capacity είναι κοντά στα 3500 και ότι η μπαταρία μου είναι στο 88% health, άρα στο 88% της απόδοσής της. Να λάβω υπόψη μου το αποτέλεσμα του test η παίζει απλά να λέει βλακείες το antutu?

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10+ κύκλους φόρτισης, άρα πλέον θεωρείται στρωμένη η μπαταρία, μου βγάζει περίπου 6,5-7 ώρες οθόνη (με την ανάλυση στο WQHD) με την κλασική μου χρήση μισή ώρα ομιλία, browsing, YouTube, social κτλ. με 50-50 wifi-4g. Και οταν χρειάστηκε να είμαι μόνιμα με 4g και φουλ φωτεινότητα μου έβγαλε λίγο κάτω από 5 ώρες οθόνη που για μένα είναι πολύ καλά.

 

Ενώ λοιπόν η μπαταρία του είναι μια χαρά όταν τρέχω το antutu battery test σε μια φόρτιση μου βγάζει ότι το current estimated capacity είναι κοντά στα 3500 και ότι η μπαταρία μου είναι στο 88% health, άρα στο 88% της απόδοσής της. Να λάβω υπόψη μου το αποτέλεσμα του test η παίζει απλά να λέει βλακείες το antutu?

Μην δίνεις σημασία σε αυτές τις μετρήσεις.

 

Η μπαταρία του είναι (επιτέλους) επιπέδου ναυαρχίδας.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι η μπαταρία του note είναι μια χαρά απλά με ανησυχεί μήπως έχει η δικιά μου κάποιο θέμα.. Έχει κάνει κανείς άλλος antutu battery test?
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Ναι η μπαταρία του note είναι μια χαρά απλά με ανησυχεί μήπως έχει η δικιά μου κάποιο θέμα.. Έχει κάνει κανείς άλλος antutu battery test?

Μην δινεις σημασία σε αυτα τα τεστ.

Η αυτονομία που περιέγραψες πισω βαση της χρήσης και στησίματος συσκευής ειναι πολυ ικανοποιητικη

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία της συσκευής είναι κορυφαία. Κάθε μέρα όλο και πιο εντυπωσιασμένος. Επίσης εξαιρετική κατανάλωση και σε stand by.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία της συσκευής είναι κορυφαία. Κάθε μέρα όλο και πιο εντυπωσιασμένος κάθε μέρα που περνάει. Επίσης εξαιρετική κατανάλωση και σε stand by.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα συμφωνήσω φίλε Αχιλλέα. Ήταν ο μόνος μου φόβος προερχόμενος από S9+ περιμένοντας να έχω την αυτονομία του απίστευτου Mate 10 Pro. Μπορώ μετά την τέταρτη φόρτιση να πω ότι η μπαταρία του με την ίδια χρήση είναι το πολύ 10% κάτω από το κορυφαίο (για μένα) Mate 10 Pro. Πραγματικά πλέον δεν βρίσκω έναν λόγο να αλλάξω τη συσκευή

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε, με το note 8 πάντα είχα ένα μικρό άγχος. Με τα τελευταία update η μπαταρία του βελτιώθηκε αλλά με το note 9 νιώθεις μια σιγουριά. To mate 10 με περιόριζε στην κάμερα, κάτι που δεν συνέβη με το p20 pro. Ελπίζω το mate 20 να τα συνδυάζει όλα, είμαι περίεργος για το note 9 vs mate 20.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Αυτά από το πρωί. Ξεκίνησα με 96%.

Χρήση 60/40 Wifi/ Data.

Σήμα μέτριο.

Κάτι μου τρώει μπαταρία...4fc729247e76a0f5545ea2ef11fce24c.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φόρτισε στο 100% και κάνε απλά restart, όσες φορές το έπαθα, επανήλθε. Αλλιώς κάνε και τώρα restart, έπειτα από μια ώρα θα δεις αν σου τρώει την μπαταρία. Καίει η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Φόρτισε στο 100% και κάνε απλά restart, όσες φορές το έπαθα, επανήλθε. Αλλιώς κάνε και τώρα restart, έπειτα από μια ώρα θα δεις αν σου τρώει την μπαταρία. Καίει η συσκευή;
Όχι δεν έχω κανένα θέμα με θερμοκρασίες. Θα κάνω μια επανεκκίνηση και βλέπουμε.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακόμη στο στρώσιμο με 100 εγκατεστημένες εφαρμογές. Είμαι στην 3η φόρτιση. Δεν το δούλεψα εντατικά. Όμως ακόμη κι έτσι, 2η μέρα και 17η ώρα, με 4 ώρες περίπου οθόνη και 1 ώρα κλήσεις, χωρίς ιδιαίτερα καλό σήμα. Δεν λέω ότι είναι ενδεικτικό, αλλά είναι πολύ ενθαρρυντικό. 3bea118988c74800e4bc2f0fb5098b6c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφταιγε το Tapatalk στη δική μου περίπτωση.

Μέσα από το monitoring της μπαταρίας είδα ότι το tapatalk έκανε μόνιμα χρήση 4,5-5,2% του CPU.

Το έσβησα και έβαλα 5.7.2 έκδοση. Το drain δεν υπάρχει πλέον.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφταιγε το Tapatalk στη δική μου περίπτωση.

Μέσα από το monitoring της μπαταρίας είδα ότι το tapatalk έκανε μόνιμα χρήση 4,5-5,2% του CPU.

Το έσβησα και έβαλα 5.7.2 έκδοση. Το drain δεν υπάρχει πλέον.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Με ένα reboot θα έστρωσε. Είναι σχεδόν απίθανο να φταίει το Tapatalk. Δεν έχει αναφερθεί ξανά για battery draining σε οποιαδήποτε συσκευή.

0f7905aa1c34f06b523368a40645f444.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν εχει καλο σημα το παρατηρω και εγω δεν ξερω τι φταιει.Οσον αφορα την μπαταρια μου την τρωει πολυ γρηγορα βεβαια ειμαι ακομα στην 5η φορτιση και κανω οσο μπορω οικονομια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...