Jump to content

[Note 9] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται πως η χρήση παίζει ρόλο αλλά θεωρώ πως όσο βαριά κι αν είναι, θα έπρεπε να σου βγάζει περισσότερο.

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις μπαταρίας και βάλε σε αδράνεια όσες εφαρμογές δεν θέλεις να τρέχουν διαρκώς. Αν θέλεις βάλε κι ένα σκούρο θέμα και δες πως θα τα πάει για αρχή.

Τα έχω κάνει ήδη αυτά και σκούρο θέμα έχω πάντα γιατί μου αρέσει, όπως επίσης το έχω πάντα στην νυχτερινή λειτουργία για να μού τα βγάζει όλα σκούρα, και φόρτιση μπαταρίας έχω απενεργοποιήσει την γρήγορη φόρτιση, σε αναμονή έχω 2% και σε αδράνεια 1% μάλλον χρειάζομαι πυρηνική μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 424
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοείται πως η χρήση παίζει ρόλο αλλά θεωρώ πως όσο βαριά κι αν είναι, θα έπρεπε να σου βγάζει περισσότερο.

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις μπαταρίας και βάλε σε αδράνεια όσες εφαρμογές δεν θέλεις να τρέχουν διαρκώς. Αν θέλεις βάλε κι ένα σκούρο θέμα και δες πως θα τα πάει για αρχή.

Μπα μην το λες πχ ίδια συσκευή με χαμηλό σήμα 4g φως 100% και όλα ανοιχτά βγάζει 3.5 ώρες sot ενώ υπό άλλες συνθήκες βαράει 8 ώρες
Link to comment
Share on other sites

Μπα μην το λες πχ ίδια συσκευή με χαμηλό σήμα 4g φως 100% και όλα ανοιχτά βγάζει 3.5 ώρες sot ενώ υπό άλλες συνθήκες βαράει 8 ώρες
Φωτισμό το έχω αυτόματο ανάλυση οθόνης στο μέσω, wifi δεδομένα μονίμως ανοιχτά nfc bluetooth κλειστά...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας έβαλες screenshots όμως να δούμε την χρήση.

Αν παίζεις με το κινητό 8 ώρες πχ από τις 8 μέχρι τις 4 το απόγευμα, είναι απίστευτη η αυτονομία και όχι λίγη.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας έβαλες screenshots όμως να δούμε την χρήση.

Αν παίζεις με το κινητό 8 ώρες πχ από τις 8 μέχρι τις 4 το απόγευμα, είναι απίστευτη η αυτονομία και όχι λίγη.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Επειδή είμαι ψιλοασχετος δεν μπορώ να το διαβάσω σωστά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι το έχω φόρτιση πριν 4 ώρες 100%1a664b6b13239edfa14512d289455757.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέει ότι το φορτισες πριν από 22,27ώρες και όχι πριν από 4 που λες.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέει ότι το φορτισες πριν από 22,27ώρες και όχι πριν από 4 που λες.....
Και όμως φίλε μου πριν 4 ώρες το φόρτισα για αυτό λέω δεν καταλαβαίνω τι λέει!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όμως φίλε μου πριν 4 ώρες το φόρτισα για αυτό λέω δεν καταλαβαίνω τι λέει!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν πας μια βόλτα από το service της samsung?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λέει το χρόνο που φορτιστηκε πλήρως γι'αυτό λέει πρίν απο 22 ώρες.

Πρίν απο τέσσερις ώρες το φορτισες μέχρι το 90% περίπου όπως φαίνεται και στο γράφημα.

Αν το βάλεις δηλαδή μέχρι το 100% τώρα, οι ώρες και τα ποσοστά θα μηδενιστούν και θα μετρήσουν όλα απο την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Λέει το χρόνο που φορτιστηκε πλήρως γι'αυτό λέει πρίν απο 22 ώρες.

Πρίν απο τέσσερις ώρες το φορτισες μέχρι το 90% περίπου όπως φαίνεται και στο γράφημα.

Αν το βάλεις δηλαδή μέχρι το 100% τώρα, οι ώρες και τα ποσοστά θα μηδενιστούν και θα μετρήσουν όλα απο την αρχή

 

+100 ο τρόπος να κάνεις δοκιμή

 

1. ενεργοποίησε το quick charging

2. βάλε την συσκευή το βράδυ πριν κοιμηθείς για φόρτιση

3, βγάλε το πρωί και κανε την χρήση όταν φτάσει 10% βγάλε φώτο το γράφημα να δούμε

Link to comment
Share on other sites

+100 ο τρόπος να κάνεις δοκιμή

 

 

 

1. ενεργοποίησε το quick charging

 

2. βάλε την συσκευή το βράδυ πριν κοιμηθείς για φόρτιση

 

3, βγάλε το πρωί και κανε την χρήση όταν φτάσει 10% βγάλε φώτο το γράφημα να δούμε

Ok παιδιά ευχαριστώ πολύ όλα εντάξει τελικά!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκούρο θέμα η αναλυση στο hd+ κ με καλό σήμα γενικά

https://i.imgur.com/Es3YJxo.jpg

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ με WQHD+ και η φωτεινότητα πάντα στην μέση

https://i.imgur.com/Z73WWJe.jpg

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα.

μόλις πήρα στα χέρια μου το κινητό.

έως τώρα χρησιμοποιούσα το ONEPLUS6T.

η μπαταρία που για εμένα είναι πολύ σημαντικό στοιχείο, κρίνεται μέτρια.

έχω και εδώ 2 κάρτες SIM, δεδομένα και bluetooth ανοιχτά μιας και έχω συνδεδεμένο και το Galaxy watch.

4 ώρες είναι το μαξ, και να είμαι ειλικρινής περίμενα κάτι στο 5ωρο.

δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω φωτο γιατί μου τις κόβει σαν μεγάλες παρόλο που ειναι μόλις 40ΚΒ

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε αλλού μερικά ss να δούμε τι γίνεται και βάλε το λινκ εδώ.

Εγώ με αυτά που περιγράφεις, συν τοποθεσία, συν bt ακουστικά και spotify, χρήση δύο 24ωρα αλλά με μια σιμ, είμαι στις 6 ώρες sot.

Με την σχετικά ίδια χρήση στο s8+ έβγαζα 5ωρο, οπότε η αυτονομία είναι ακριβώς εκεί που πρέπει για την δική μου χρήση.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το google play services βαράει κόκκινα στο background.

Κι εμένα σήμερα μου έφαγε μπαταρία μιας ημέρας χωρίς κάποιο λόγο.

Λογικά κάποιο update εφαρμογής έκανε την ζημιά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/4ty5rJY

 

Σε standby το βράδυ έφαγε +10% μεταξύ 12-6.30 το πρωί.

Εμένα αυτό δεν μου φαίνεται λογικό.

Αν είναι έτσι όμως τότε δεν πολυαξιζει.

Στο OnePlus που είχα έχανα σε 8αρι βάση όχι πάνω από 3%

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/4ty5rJY

 

Σε standby το βράδυ έφαγε +10% μεταξύ 12-6.30 το πρωί.

Εμένα αυτό δεν μου φαίνεται λογικό.

Αν είναι έτσι όμως τότε δεν πολυαξιζει.

Στο OnePlus που είχα έχανα σε 8αρι βάση όχι πάνω από 3%

 

εμενα 10 δεν ετρωγε ουτε με σκετα data ανοιχτα.. το χειροτερο δηλαδη που ειχα δει σε ταξιδι που ηταν ανοιχτο ολη νυχτα με ολα ανοιχτα χωρις wifi αλλα με data ηταν κανα 5-6%

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το στήσιμο του s_wind! Αν θες στείλε το mail σου να σου στείλω αρχειακι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το στήσιμο του s_wind! Αν θες στείλε το mail σου να σου στείλω αρχειακι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που το βρίσκουμε αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παίρνει ο κόσμος ακριβές συσκευές όταν τα απενεργοποιεί όλα, πραγματικά δεν καταλαβαίνω.

Όταν βλέπω κάτι τέτοια θυμάμαι το galaxy s το 2010 που χαροπαλευαμε για απόδοση, αυτονομία και lagfix..

Για fb και Instagram, κάνεις την δουλειά σου και με κινέζο στα 150€. Δεν χρειάζεται να πάρεις S ή Note και να απενεργοποιήσεις τα πάντα.

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παίρνει ο κόσμος ακριβές συσκευές όταν τα απενεργοποιεί όλα, πραγματικά δεν καταλαβαίνω.

Όταν βλέπω κάτι τέτοια θυμάμαι το galaxy s το 2010 που χαροπαλευαμε για απόδοση, αυτονομία και lagfix..

Για fb και Instagram, κάνεις την δουλειά σου και με κινέζο στα 150€. Δεν χρειάζεται να πάρεις S ή Note και να απενεργοποιήσεις τα πάντα.

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ετσι ακριβως, συμφωνω απολυτα. Βεβαια θα σου πει ο αλλος, παιρνω ναυαρχιδα μονο για την καμερα πχ...οποτε πασο. Αλλα γενικα το να δουλευεις πχ χειροκινητα τη φωτεινοτητα σε επιπεδο τυφλωσης, για να βγαλεις μια ωρα παραπανω οθονη νομιζω οτι ειναι αστειο οταν τα σκας για τετοιες συσκευαρες. Εγω περα απο τοποθεσια που δεν θελω να δουλευει ολη μερα καθως τη χρησιμοποιω μονο για πλοηγηση αρα μια φορα στο τοσο, τα εχω ολα ανοιχτα και αυτοματα. Ακομα και ΒΤ πλεον μονιμα ανοιχτο και οποτε βρει ρολοι συνδεεται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ουυς εγώ έχω απενεργοποιησει τα πάντα. Αλλά σωστό στησιμο στην αρχή με απενεργοποιηση Google services αλλά και πολλά περιττά της sammy, μαζί με περιορισμο εφαρμογων που δε χρησιμοποιώ αρκετά, θεωρώ ότι μου έχει βγει σε ένα καλό και σταθερό sot. Οθόνη 2κ και πάντα αυτόματη φωτεινότητα, με όλους τους σενσονρες ανοιχτούς! Αλλά σε αδράνεια η συσκευή τα πάει θαυμάσια!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...