Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Χθες τελείως τυχαία πήγα να γράψω μσω φωνητικής πληκτρολόγησης. Μοε έβγαλε μήνυμα ότι δεν υπστηρίζει τα Ελληνικά. Με την 8 ήταν μια χαρά. Πήγε κάτι στραβά στην αναβάθμιση στην 9, ή είναι κάτι που θα διορθωθεί σε μελλοντικη αναβάθμιση
Πηγαίνεις ρυθμίσεις,γενική δια

χειριση,γλώσσα και εισαγωγή,πληκτρολόγιο οθόνης,φωνητική πληκτρολόγηση επιλέγεις Google 0dc1ea7fe4fafd1dc35f66c78dd417be.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με το φλας στις φωτογραφίες; Γιατί βγαίνουν μπλε; Να πάω για αντικατάσταση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν φοράς καμία περίεργη θήκη που επηρεάζει το φλας;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Δεν φοράς καμία περίεργη θήκη που επηρεάζει το φλας;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δοκιμασμένο και χωρίς θήκη. 232056c9ebbb05d9a8f343b000fb43f5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει κανείς αυτό το θέμα ρε παιδιά;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει κανείς αυτό το θέμα ρε παιδιά;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τσεκαρες και εξω? Αν εισαι εντος εγγυησης πηγαινε να το δουνε. Εκτος αν εχεις πειραξει καταλαθος συνθηκες φωτισμου, τιποτα σε φθορισμου κι ετσι.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρες και εξω? Αν εισαι εντος εγγυησης πηγαινε να το δουνε. Εκτος αν εχεις πειραξει καταλαθος συνθηκες φωτισμου, τιποτα σε φθορισμου κι ετσι.
Η συσκευή είναι έξι ημερών. Σε απόλυτο σκοτάδι φαίνεται πολύ λίγο η σε αντικείμενα που βγάζω από κοντά. Σε συνθήκες όμως λίγο φως το κάνει πιο έντονα πάντα με φλας. Από ότι διάβασα σε ξένα site είναι θέμα του φλας και ίσως με αλλαγή όλου του module της κάμερας να μη διορθωθεί. Λογικά το έχουν και άλλες συσκευές αλλά δεν το έχουν προσέξει η κάτοχοι γιατί σπάνια δουλεύουμε φλας. Από τα public που το πήρα μου κάνουν doa αλλά με την προϋπόθεση να την ελέγξουν στην arvato οι οποίοι είναι ανίδεοι. Οπότε δε ξέρω τι να κάνω. Για αυτό ρωτάω αν το έχετε κι εσείς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι έξι ημερών. Σε απόλυτο σκοτάδι φαίνεται πολύ λίγο η σε αντικείμενα που βγάζω από κοντά. Σε συνθήκες όμως λίγο φως το κάνει πιο έντονα πάντα με φλας. Από ότι διάβασα σε ξένα site είναι θέμα του φλας και ίσως με αλλαγή όλου του module της κάμερας να μη διορθωθεί. Λογικά το έχουν και άλλες συσκευές αλλά δεν το έχουν προσέξει η κάτοχοι γιατί σπάνια δουλεύουμε φλας. Από τα public που το πήρα μου κάνουν doa αλλά με την προϋπόθεση να την ελέγξουν στην arvato οι οποίοι είναι ανίδεοι. Οπότε δε ξέρω τι να κάνω. Για αυτό ρωτάω αν το έχετε κι εσείς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τραβηξα πριν φωτο εξω και δεν ειχε θεμα. Τωρα που εβγαλα μεσα ειναι μπλε, αμα το θεμα ειναι μακρινο. Κοντα ειναι οκ. Εχει να κανει γενικοτερα και με τον περιβαλλοντα φωτισμο.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι έξι ημερών. Σε απόλυτο σκοτάδι φαίνεται πολύ λίγο η σε αντικείμενα που βγάζω από κοντά. Σε συνθήκες όμως λίγο φως το κάνει πιο έντονα πάντα με φλας. Από ότι διάβασα σε ξένα site είναι θέμα του φλας και ίσως με αλλαγή όλου του module της κάμερας να μη διορθωθεί. Λογικά το έχουν και άλλες συσκευές αλλά δεν το έχουν προσέξει η κάτοχοι γιατί σπάνια δουλεύουμε φλας. Από τα public που το πήρα μου κάνουν doa αλλά με την προϋπόθεση να την ελέγξουν στην arvato οι οποίοι είναι ανίδεοι. Οπότε δε ξέρω τι να κάνω. Για αυτό ρωτάω αν το έχετε κι εσείς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή παίρνεις από public ας πούμε, που ακόμα θεωρεί ο κόσμος ότι κάτι θα γίνει αν το πάρει από αλυσίδα και πρέπει να πας arvato για doa? Ο Χριστός και η Παναγία..

Προφανώς δεν το αναφέρω για να πικαρω εσένα φίλε, απλά είναι τραγικό.

Όπως και να χει, εγώ δοκίμασα και δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Στη θέση σου πάντως, θα πήγαινα στο κατάστημα και θα ζητούσα ΑΜΕΣΑ αλλαγή.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίρνεις από public ας πούμε, που ακόμα θεωρεί ο κόσμος ότι κάτι θα γίνει αν το πάρει από αλυσίδα και πρέπει να πας arvato για doa? Ο Χριστός και η Παναγία..

Προφανώς δεν το αναφέρω για να πικαρω εσένα φίλε, απλά είναι τραγικό.

Όπως και να χει, εγώ δοκίμασα και δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Στη θέση σου πάντως, θα πήγαινα στο κατάστημα και θα ζητούσα ΑΜΕΣΑ αλλαγή.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Δοκίμασε σε παρακαλώ με ένα μακρινό θέμα όπως λέει ο φίλος πιο πάνω. Στα κοντινά δε υπάρχει πρόβλημα. Και όμως θέλουν να πάει αρβατο για να πάρουν έγκριση για αντικατάσταση. Ότι να ναι δηλαδή. Χθεσινός δεν είμαι τον συνήγορο του καταναλωτή τον έχω χρησιμοποιήσει παλαιότερα. Ελπίζω να μη χρειαστεί πάλι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίρνεις από public ας πούμε, που ακόμα θεωρεί ο κόσμος ότι κάτι θα γίνει αν το πάρει από αλυσίδα και πρέπει να πας arvato για doa? Ο Χριστός και η Παναγία..

Προφανώς δεν το αναφέρω για να πικαρω εσένα φίλε, απλά είναι τραγικό.

Όπως και να χει, εγώ δοκίμασα και δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Στη θέση σου πάντως, θα πήγαινα στο κατάστημα και θα ζητούσα ΑΜΕΣΑ αλλαγή.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Δε χρειαζεται arvatο, μαλ@κ13ς λενε. Της μανας μου το tab pro ειχα δει καμμενα πιξελ. Το πηγα πισω στο public σε 3 μερες. Τα ειδε ο τεχνικος εκει και το αλλαξαν αμεσως. Δεν ειναι καμια επιστημη.

 

Παντως δε χρειαζεται να σου βαλουν χερι στη συσκευη. Αν θες ξαναπηγαινε για αντικατάσταση. Αλλα δε νομιζω να αλλαξει κατι. Ειναι αυτο που σου ειπα. Με την αποσταση του θεματος κυριως. Και ο θορυβος του χαμηλου φωτισμου.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μα δοκίμασα και μακριά και κοντά και έξω, δεν είδα μπλε χρωματισμό.

Όπως και να χει, εγώ θα σε συμβούλευα να κυνηγήσεις την αντικατάσταση!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα δοκίμασα και μακριά και κοντά και έξω, δεν είδα μπλε χρωματισμό.

Όπως και να χει, εγώ θα σε συμβούλευα να κυνηγήσεις την αντικατάσταση!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Λες να εχουμε ελαττωματικες παρτιδες? Εγω αναλογως την αποσταση βλεπω αλλαγη στο χρωματισμο. Αυτο το θυμαμαι γενικα με τα φλας των κινητων. Αλλοιωνουν την εικονα.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Λες να εχουμε ελαττωματικες παρτιδες? Εγω αναλογως την αποσταση βλεπω αλλαγη στο χρωματισμο. Αυτο το θυμαμαι γενικα με τα φλας των κινητων. Αλλοιωνουν την εικονα.
Μπορεί δε ξέρω με σιγουριά να σου πω. Πάντως το s7 edge της γυναίκας μου σε ίδιες συνθήκες δεν είναι έτσι. Αύριο θα πάω το πρωί να ζητήσω αντικατάσταση. Όχι ότι χρησιμοποιώ το φλας αλλά για το γ@μωτο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις τραβηξα αυτήν. Νταξει τραγικο. Ενα μηνα σχεδον το εχω, δεν ειχα βγαλει φωτο με το φλας. (Ή δεν το ειχα προσεξει? Γιατι ηταν σε πιο φωτεινο περιβαλλον, δε θυμαμαι ειναι η αληθεια)

 

20190621-011230.jpg

 

UPDATE:

Ειμαι χαζος. Ειχα βαλει προστατευτικο φιλμ εγω στην καμερα. Το εβγαλα να τσεκαρω. Κομπλε!

 

20190621-014236.jpg

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει Και εγώ την αναβάθμιση, εντυπώσεις από την κάμερα σχέση με πριν που έβγαζες με αυτόματο είναι καλύτερα τα αποτελέσματα σε σημεία χαμηλού φωτισμού, σε πολύ μήλο φωτισμό σε σχέση με άλλα κινητά Και δεν λέω p30 εκεί είναι χαοτική η διαφορά αλλά σε κινητά στη μισή τιμή με φορεμένο gcam δεν μπορεί να τα φθάσει ούτε για πλάκα καλή η προσπάθεια της samsung αλλά την εφαρμογή gcam Της Google σε συμβατά κινητά αξίας τού μισού δεν μπορεί να τα φθάσει,να μην φέρω παραδείγματα. ο ουρανός χάλια γεμάτο κοκο.απλα θέλει πολύ δουλειά από την Samsung Δεν το κατέχει το θέμα σε αυτό το τομέα ακόμα, αλλά σε σχέσει με το αυτόματο χωρίς φλάς είναι καλύτερα.αλλα θέλει πολύ δρομο ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Μολις τραβηξα αυτήν. Νταξει τραγικο. Ενα μηνα σχεδον το εχω, δεν ειχα βγαλει φωτο με το φλας. (Ή δεν το ειχα προσεξει? Γιατι ηταν σε πιο φωτεινο περιβαλλον, δε θυμαμαι ειναι η αληθεια)

 

 

 

20190621-011230.jpg

 

 

 

UPDATE:

 

Ειμαι χαζος. Ειχα βαλει προστατευτικο φιλμ εγω στην καμερα. Το εβγαλα να τσεκαρω. Κομπλε!

 

 

 

20190621-014236.jpg

Αυτό ήταν τελικά και σε εμένα!! Και το σκέφτηκα αλλά λέω σιγά δεν είναι η πρώτη φορά που βάζω γυαλί σε κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Παραλαμανω σήμερα! Ερώτηση: ποιο ξεκλείδωμα βολεύει περισσότερο, δακτυλικό ή μάτια?
Βολεύει καλύτερα αυτό που βολεύει εσένα. Θα το δοκιμάσεις και θα κρίνεις μόνος σου. Έτσι κι αλλιώς όλες οι επιλογές είναι ταυτόχρονα διαθέσιμες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βρε παιδιά λύστε μου μια απορία. Όταν έχω την ένταση της δόνησης στο τέρμα τρίζει η συσκευή. Όταν πιέζω την οθόνη κάτω αριστερά σταματάει το τρίξιμο. Φανταστείτε ότι για να μην τρίζει έχω βάλει την ένταση της δόνησης 2 κλίκ πιό κάτω από το τέρμα. Επίσης δεν τρίζει όταν το κινητό είναι με την οθόνη προς τα κάτω. Το κάνει σε όλα ή έχω θεματάκι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι, επέστρεψα με πληροφορίες σχετικά με τις αναβαθμίσεις, που δεν έπαιρνα στο note 9, πήγα στην σμαρτεκ στο Χαϊδάρι στο ύψος που είναι το παλατάκι,δεν ερωτήσαν καν από που το πήρα το κινητό, μου φέρθηκαν σαν να το είχα αγοράσει από την ίδια την samsung, άψογοι, γρήγοροι, έμπυροι πολύ! σε μια ώρα το πήρα, λοιπόν το μπέρδεμα γίνεται μόλις βάλεις την ελληνική κάρτα sim, όταν λοιπόν αγοράζουμε το τηλέφωνο που δεν έχει προορισμό την ελληνική αγορά πρέπει να προσέξουμε την επιλογή που θα μας βγάλει όταν ανοίξουμε το κινητό για πρώτη φορά, βγάζει δυο επιλογές που αφορούν το δίκτυο,η μια επιλογή σε ρωτάει να συνεχίσει στο τρέχον δίκτυο, και η άλλη να επιλέξεις το δίκτυο που είσαι, βονταφον,κοσμοτε, και πάει λέγοντας, πρέπει λοιπόν να επιλέξουμε την επιλογή που είναι προεπιλεγμένη, δηλαδή το τρέχον δίκτυο, αλλιώς επιλέγοντας την άλλη φορτώνει κάποιες ρυθμίσεις η εκάστοτε εταιρία, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει μελόντικες αναβαθμίσεις, αυτά ήταν τα λόγια του τεχνικού, και εννοείται ότι από δω και πέρα θα παίρνει κανονικά τις αναβαθμίσεις που είναι περίπου κάθε δυο μήνες, τα λόγια του τεχνικού, ανεπιφύλακτα λοιπόν σμαρτεκ!!

 

Εμενα εχει κολλησει τελευταια αναβαθμιση 1η μαρτιου αλλα ειμαι απο επαρχια.γινεται να κανω κατι γιατι δεν μπορω να παω στο σερβις

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει κολλησει τελευταια αναβαθμιση 1η μαρτιου αλλα ειμαι απο επαρχια.γινεται να κανω κατι γιατι δεν μπορω να παω στο σερβις
Να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με τη κάρτα sim μέσα. Και θα σου βγάλει το παραπάνω μήνυμα.

Έτσι κι αλλιώς πάλι επαναφορά θα κάνει η συσκευή για να γυρίσει στο δίκτυο της κάρτας sim (Ελλάδα προφανώς).

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμανω σήμερα! Ερώτηση: ποιο ξεκλείδωμα βολεύει περισσότερο, δακτυλικό ή μάτια?

 

Άμα φοράς γυαλιά το Iris Scanner απλά δεεεεν…. Με το που σηκώνω τα γυαλιά όμως, ακαριαία. Με έχει βολέψει το δαχτυλο πάντως. Κι έχω μόνο αυτό. Και το πρόσωπο είναι πολύ καλό.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...