Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα Υπάρχει κάποια εφαρμογή για double tap to lock που να δουλεύει σωστά? Δεν Θέλω να βάλω nova

Kαλημέρα.

Όχι, δεν υπάρχει.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Υπάρχει κάποια εφαρμογή για double tap to lock που να δουλεύει σωστά? Δεν Θέλω να βάλω nova

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kimcy929.doubletaptoscreenoff

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Άρα υπάρχει :)

Αν δουλεύει και σωστά θα αρέσει σε αρκετούς!

 

Edit: κατεβάστε αν θέλετε παρακάτω την εναλλακτική για good Lock. Είναι ουσιαστικά τροποποιημενο για να λειτουργεί σε χώρες που δεν υποστηρίζεται.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/themes/app-nicelock-goodlock-2019-launcher-pie-t3908648

 

Μετά την εγκατάσταση θα ανοίξετε την εφαρμογή και θα δείτε μέσα κάποιες εφαρμογές που δεν είναι εγκατεστημένες. Θα πρέπει να τις κατεβάσετε μια μια από apkmirror και να τους εγκαταστήσετε.

Σημειώνω ότι κάθε αναβάθμιση εφαρμογής από αυτές στο μέλλον, θα πρέπει να γίνεται χειροκίνητα πάλι μέσω apkmirror.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Άρα υπάρχει :)

Αν δουλεύει και σωστά θα αρέσει σε αρκετούς!

 

Edit: κατεβάστε αν θέλετε παρακάτω την εναλλακτική για good Lock. Είναι ουσιαστικά τροποποιημενο για να λειτουργεί σε χώρες που δεν υποστηρίζεται.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/themes/app-nicelock-goodlock-2019-launcher-pie-t3908648

 

Μετά την εγκατάσταση θα ανοίξετε την εφαρμογή και θα δείτε μέσα κάποιες εφαρμογές που δεν είναι εγκατεστημένες. Θα πρέπει να τις κατεβάσετε μια μια από apkmirror και να τους εγκαταστήσετε.

Σημειώνω ότι κάθε αναβάθμιση εφαρμογής από αυτές στο μέλλον, θα πρέπει να γίνεται χειροκίνητα πάλι μέσω apkmirror.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελευταία την εμαθα κι εγω :)

 

Ερώτηση, το Nicelock εχει καποια modules οπως το lightningedge+ που με ενδιαφερει. Ξερουμε αν αυτό το module γινεται integrated στο ηδη υπάρχον edge feature ή τρεχει απο πάνω?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Με απλά λόγια λόγια είναι μια εφαρμογή, με υποεφαρμογές, που δίνουν στο κινητό κάποιες έξτρα παραμετροποιήσεις, αισθητικές κυρίως.

Δυστυχώς δεν υποστηρίζεται απο Ελληνικές εφαρμογές και θέλει μια μικρή διαδικασία για να εγκατασταθεί.

 

Περισσότερες λεπτομέρειες για το τί κάνει στο παρακάτω βίντεο:

 

Kαι διαδικασία εγκατάστασης:

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77518154&postcount=22

 

Ευχαριστώ πολύ.

επίσης ακόμα μία απορία . Μία από τις υποεφαρμογές είναι και η clockface την οποία και εγκατέστησα μόνη της (χωρίς το goodlock) και μου έβγαλε επιπλέον ρολογάκια για lockskreen kai AOD. Ισχύει αυτό και για τις άλλες υποεφαρμογές και αν ναι τι κάνει η κάθε μία;

Ζητώ ΣΥΓΝΩΜΗ που ρωτώ συνέχεια αλλά επειδή τα Αγγλικά μου είναι χάλια δυσκολεύομαι να βγάλω άκρη μιας και όλα τα κείμενα είναι στην Αγγλική και το Google translate δεν βοηθά καθόλου.

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

επίσης ακόμα μία απορία . Μία από τις υποεφαρμογές είναι και η clockface την οποία και εγκατέστησα μόνη της (χωρίς το goodlock) και μου έβγαλε επιπλέον ρολογάκια για lockskreen kai AOD. Ισχύει αυτό και για τις άλλες υποεφαρμογές και αν ναι τι κάνει η κάθε μία;

Ζητώ ΣΥΓΝΩΜΗ που ρωτώ συνέχεια αλλά επειδή τα Αγγλικά μου είναι χάλια δυσκολεύομαι να βγάλω άκρη μιας και όλα τα κείμενα είναι στην Αγγλική και το Google translate δεν βοηθά καθόλου.

 

Εγω κατεβασα μονο τη NiceLock και τη NavStar(μονο τη nav bar θελω να αλλαξω) και δουλευει μια χαρα...με την ενναλλακτικη του Ηλια (elthis) το εκανα.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Task changer και multi star είναι must ειδικά αν σε ενδιαφέρει το multitasking όχι μόνο για το αισθητικό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Υπάρχει κάποια εφαρμογή για double tap to lock που να δουλεύει σωστά? Δεν Θέλω να βάλω nova

 

Κακώς δεν θέλεις να βάλεις Nova......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο Good Lock κ ενημερώνω ότι το sammobile αναφέρει πιθανά θέματα ασφαλείας με το Nice Catch, οπότε καλό είναι προς το παρόν να αποφύγουμε το συγκεκριμένο module...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έβαλα το goodlock ακολουθώντας τις οδηγίες του elthis από εδώ https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77518154&postcount=22 και όλα καλά.

Επίσης παρατήρησα οτι αφου εγκατασταθεί η αρχική goodlock και λειτουργήσει μετά μπορείς να απεγκαταστήσεις και να εγκαταστήσεις όποια υποεφαρμογή θέλεις από sammobile.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει καμμία εφαρμογή που να μπορεί να αλλάξει το εικονίδιο και το όνομα μιας εφαρμογής.?

 

 

Nova launcher

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

http://www.stoucky.gr/gkk-360-moiron-sklere-theke-mat-me-velo-thine-efe-prosopses-kai-plates-yia-samsung-galaxy-note-9-sm-n960-ma-ro.html

Καλημέρα στο φόρουμ είμαι καινούριος κάτοχος note 9 προερχόμενος από mate 10 pro.Θα ήθελα να μου προτείνετε μια προστασία οθόνης για σπάσιμο κ γρατζουνιές. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.stoucky.gr/gkk-360-moiron-sklere-theke-mat-me-velo-thine-efe-prosopses-kai-plates-yia-samsung-galaxy-note-9-sm-n960-ma-ro.html

Καλημέρα στο φόρουμ είμαι καινούριος κάτοχος note 9 προερχόμενος από mate 10 pro.Θα ήθελα να μου προτείνετε μια προστασία οθόνης για σπάσιμο κ γρατζουνιές. Ευχαριστώ.

 

Για την οθόνη η καλύτερη επιλογή είναι whitestone Dome κι αν είσαι Αθήνα υπάρχει μαγαζί για άμεση τοποθέτηση.

Θηκες υπάρχουν άπειρες. Είναι και θέμα γούστου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες ημέρες είμαι με επίσημη pie και ταλαιπωρουμαι αρκετά για να βρω διάφορα πραγματάκια οπως:

 

1. Που έχουν βάλει την ρύθμιση για το gps; στην προηγούμενη έκδοση είχετην εεπιλογή για μεγάλη ακρίβεια με χρήση gps ή εξοικονόμηση μπαταρίας όπου το gps ήταν απενεργοποιημένο

2. Στην προηγούμενη έκδοση μόλις εκλεινα μια κλήση εμφανιζόταν για κκάποια δευτερόλεπτα μια οθόνη με διάφορες επιλογές μεταξύ τον οποίων ήταν και η υπενθύμιση κλήσης της συγκεκριμένης επαφής, τώρα με την pie υπάρχει κάπου αυτή η επιλογή;

3. Ο αισθητήρας του δακτυλικού αποτύπωματος έχει γίνει αργός και πολλες δεν αναγνωρίζει επιτυχώς από την πρώτη "επαφή" ενώ στο παρελθόν δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ισχύει και σε άλλους;

 

Γενικά νομίζω ότι η προηγούμενη έκδοση είχε τελειοποιηθεί σε πάρα πολλά θέματα ενώ η νεότερη έκδοση έχει κάποια θεματικά χωρίς να προσφέρει ουσιαστικά νέες ή βελτιωμένες λειτουργίες, τουλάχιστον στη δική μου καθημερινή χρήση.

Ελπίζω σύντομα να βελτιώσουν την pie με κάποια αναβάθμιση.

 

Φαντάζομαι τι θα έγινε σε άλλες συσκευές που πήραν νωρίς την pie :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες ημέρες είμαι με επίσημη pie και ταλαιπωρουμαι αρκετά για να βρω διάφορα πραγματάκια οπως:

 

 

 

1. Που έχουν βάλει την ρύθμιση για το gps; στην προηγούμενη έκδοση είχετην εεπιλογή για μεγάλη ακρίβεια με χρήση gps ή εξοικονόμηση μπαταρίας όπου το gps ήταν απενεργοποιημένο

 

2. Στην προηγούμενη έκδοση μόλις εκλεινα μια κλήση εμφανιζόταν για κκάποια δευτερόλεπτα μια οθόνη με διάφορες επιλογές μεταξύ τον οποίων ήταν και η υπενθύμιση κλήσης της συγκεκριμένης επαφής, τώρα με την pie υπάρχει κάπου αυτή η επιλογή;

 

3. Ο αισθητήρας του δακτυλικού αποτύπωματος έχει γίνει αργός και πολλες δεν αναγνωρίζει επιτυχώς από την πρώτη "επαφή" ενώ στο παρελθόν δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ισχύει και σε άλλους;

 

 

 

Γενικά νομίζω ότι η προηγούμενη έκδοση είχε τελειοποιηθεί σε πάρα πολλά θέματα ενώ η νεότερη έκδοση έχει κάποια θεματικά χωρίς να προσφέρει ουσιαστικά νέες ή βελτιωμένες λειτουργίες, τουλάχιστον στη δική μου καθημερινή χρήση.

 

Ελπίζω σύντομα να βελτιώσουν την pie με κάποια αναβάθμιση.

 

 

 

Φαντάζομαι τι θα έγινε σε άλλες συσκευές που πήραν νωρίς την pie :wacko:

1. Στo Android pie δεν υπάρχουν πλέον αυτες οι επιλογές. Υπάρχει η "Θέση" που τα περιλαμβάνει όλα και είτε το έχεις ανοιχτό είτε κλειστό.

3. Σε μένα βλέπω, αν όχι λίγο πιο γρήγορη, την ίδια αποκριση. Ένα κολπακι είναι να καταχωρεις 2 φορες το ίδιο δαχτυλικο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

S9 plus που το δούλεψα ενάμιση μήνα περίπου από αρχές Ιανουαρίου, κανένα απολύτως θέμα, το αντίθετο με εντυπωσίασε η συσκευή με την pie. Το ίδιο και στο note 8 ,δέκα μέρες με πίτα το κινητό είναι σφεντόνα και το περιβάλλον χρήσης ότι πρέπει για τα γούστα μου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Παιδιά καμία ιδέα γι αυτό?με καθόλου χρήση...8bd2c3e8457900d730bf3237b127f2ff.jpg1a6393004183b83ae2496703d8d5b5ef.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Παιδιά καμία ιδέα γι αυτό?με καθόλου χρήση...8bd2c3e8457900d730bf3237b127f2ff.jpg1a6393004183b83ae2496703d8d5b5ef.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις δοκιμάσει clear data και cache. Εμένα η κατανάλωση είναι στο 0,4% σε 24 ώρες, τίποτα σχεδόν.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορείς να μου πεις πως το κάνω?Ευχαριστώ
Πήγαινε στις ρυθμίσεις της συσκευής, βρίσκεις τις εφαρμογές και μπαίνεις μέσα εκεί. Αφού βρεις το Samsung notes πατάς επάνω και θα δεις μία επιλογή αποθήκευση μπαίνεις εκεί και τα βρίσκεις. Ελπίζω να σε βοηθήσει.3d8f3074c81b955c0f4de56bce2bc4c6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη άμεση απάντηση..το βρήκα αν κάνω εκκαθάριση δεδομένων θα μου σβήσει τις σημειώσεις μου που έχω ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη άμεση απάντηση..το βρήκα αν κάνω εκκαθάριση δεδομένων θα μου σβήσει τις σημειώσεις μου που έχω ?
Δεν το γνωρίζω. Αν κάνεις όμως συγχρονισμό με το Samsung cloud θα τις κατεβάσει πάλι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...