Jump to content

Meizu 16/16+ με SD845


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 173
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν βλεπω ενδιαφερον σε αυτο το τρεντ , να θεωρησω πως, δεν το εχουν παρει αρκετοι.

σκεπτομαι να προβω σε τριτη κινηση της μαρκας, δινοντας ενα oneplus 5t και να παω σε meizu 16 6/64....

θα ηθελα να ρωτησω αν πιστευει κανεις πως αξιζει μια τετοια κινηση.

το μονο σιγουρο φανταζει η κακιστη εμπορικοτητα της μαρκας στην ελλαδα , ειναι σαν να πετας τα λεφτα σου ειναι αληθεια, αλλα σαν συσκευες πιστευω αδικουνται πολυ.

ερωτηματικο για μενα η μπαταρια κανεις δεν λεει ποσο κραταει..

σιγουρα εχει καλυτερη καμερα απο το δικο μου...εχω δει διαφορα βιντεακια αλλα σε update κλπ η μαρκα χωλαινει.

θα ηθελα να ακουσω αποψεις με επιχειρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Από oneplus σε meizu δεν θα πήγαινα, θα σε χαλασει πολύ το flyme, για την μπαταρία εγώ δεν θα πήγαινα σε 3000 με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.2.0.0Α) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το Flyme δεν θα έλεγα με χάλασε στο pro 6plus που είχα αλλά ούτε και στο ΜΧ6.

Αλλά με είχαν χαλάσει τελείως όπως το απαράδεκτο ακουστικό τους και κάτι κουλά που έκαναν.

Ωστόσο δεν ξέρω θα το δω από κοντά και μετά θα αποφασίσω.

Το κακό εινια πως στην Ελλάδα η μάρκα αυτή είναι για .....άντε μην το γράψω και είναι κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Γνωρίζει κανείς αν έχει βγει gcam για το 16th; πως τα πηγαίνει η κάμερα σε σχέση με mi8 κλπ;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Γνωρίζει κανείς αν έχει βγει gcam για το 16th; πως τα πηγαίνει η κάμερα σε σχέση με mi8 κλπ;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν εχω το τηλ αλλα σαν πρώην κατοχος meizu εφερνα πολες βολτες στο 4pda που βρισκεις τα παντα σχετικα με meizu.εκει οι Ρωσσοι λενε οτι στη https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.2_TlnNeun_xcam_0.apk δουλευουν ολα μαζι με νight shot για σελφιε θελει model pixel xl .

 

επισης εχουν φτιαξει δικες τους libs για το 16th καθως και gcam port στο οποιο πρεπει να επιλεξεις azlib v0

πηγη https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=931389&view=findpost&p=82373566

θελει λογαρισμο 4pda για να κατεβασεις .

αααα και μεταφραση σελιδας για να βγαλεις ακρη . Ρωσσικο το σait

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Γνωρίζει κανείς αν έχει βγει gcam για το 16th; πως τα πηγαίνει η κάμερα σε σχέση με mi8 κλπ;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

να ρωτησω?

εχεις το 16 και ρωτας για gcam?

εδω λενε πως η καμερα του 16 και το δειχνουν τα σπαει στην κυριολεξια σαν απο τις καλυτερες που εχουν βγει ποτε.

εχω δει συγκριση με το iphone xsmax και βγαζει πολυ καλυτερες το 16 .

και λογικα ειναι πολυ μπροστα απο το ΜΙ8.....

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω?

εχεις το 16 και ρωτας για gcam?

εδω λενε πως η καμερα του 16 και το δειχνουν τα σπαει στην κυριολεξια σαν απο τις καλυτερες που εχουν βγει ποτε.

εχω δει συγκριση με το iphone xsmax και βγαζει πολυ καλυτερες το 16 .

και λογικα ειναι πολυ μπροστα απο το ΜΙ8.....

Ενα ντε, από αυτά που διαβάζομε τουλάχιστον αναφέρεται... τουλάχιστον από ότι έχω δει! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι λεει παιδια αξιζει στα 300ε που εχει το κινητο? Γιατι απο Specs φαινεται τουμπανο. Το flyme προσωπικα δυσκολα το αλλαζω για τη χρηση που κανω. αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν το mbutton ειναι το ιδιο ευχρηστο με το physical button που ειχαν τα πιο παλια.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι λεει παιδια αξιζει στα 300ε που εχει το κινητο? Γιατι απο Specs φαινεται τουμπανο. Το flyme προσωπικα δυσκολα το αλλαζω για τη χρηση που κανω. αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν το mbutton ειναι το ιδιο ευχρηστο με το physical button που ειχαν τα πιο παλια.

 

δαχτυλικο μπροστα και mtouch navigation . απο τις ποιο λειτουργικες υλοποιησεις απο καταβολης android .

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Άλλο τηλέφωνο το ένα άλλο το άλλο, όποιο και να πάρεις το κεφάλι σου θα χτυπάς στο τέλος, από μια νεκρή Meizu τι περιμένεις,

Άσε που στο 16s έβγαλαν και την θύρα ακουστικών οπότε τρώει άκυρο με την μία.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9280&idPhone2=9424

 

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο chios, μπορεί τα χαρακτηριστικά της συσκευής να είναι επιπέδου ναυαρχίδας, να έχει amoled οθόνη (που λίγες εταιρείες τις επιλέγουν), να έχει τούμπανο επεξεργαστή και τις καλύτερες κάμερες, αλλά η υποστήριξη στο λογισμικό είναι ΑΘΛΙΑ. Αυτό ισχύει σε όλες τις συσκευές της.

ΚΑΙ να φανταστείς ότι είμαι υποστηρικτής (όχι fan).

Ακόμη δεν αντέχω xiaomi και Huawei.

Τελικά όλες οι εταιρείες έχουν θέματα, άλλες λιγότερα άλλες περισσότερα. Δες σε άλλες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτήσω τους ελάχιστους κατόχους του 16th αν νοιάζεται ν'απαντήσει κανένας, στη φωτογραφία έχουν παρατηρήσει ότι περνάει περισσότερο φως απ'ότι πρέπει;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ήθελα να ρωτήσω τους ελάχιστους κατόχους του 16th αν νοιάζεται ν'απαντήσει κανένας, στη φωτογραφία έχουν παρατηρήσει ότι περνάει περισσότερο φως απ'ότι πρέπει;

 

επειδη το εχω στην κατοχη μου λιγες μερες κλασσικο κινεζικο κινητο το προσωπο ειναι ασπρο εγω εβαλα gcam και αλλαξε το κινητο τελειως στο θεμα καμερας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Όποιος ενδιαφέρεται μόνο για σήμερα από public στα 299€.

https://www.public.gr/product/meizu-16th-dual-sim-128gb-mayro-4g-smartphone/prod9440100pp/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω αν το πήρε κάποιος αλλά με τη μηδενική υποστήριξη από την εταιρία, έχει χαντακωθεί από τη μέρα που βγήκε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη καψουρα.απο την πρωτη στιγμη που βγηκε. ο μονος λογος που δεν το χτυπησα,οσο και να σας φανει αστειος ειναι η ελειψη ραδιο.βαλτου ρε meizu ενα ραδιοφωνακι.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν μπεις στο support / forum της Meizu, έχει πέσει μεγάλο κράξιμο στην εταιρία για την εγκατάλειψη των συσκευών της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες η εταιρεία βάζει λουκέτο μην περιμένετε υποστήριξη. Στην Κίνα είχε το 2016 περισσότερα από 2500 καταστήματα και τώρα δεν έχει ούτε 300. Πριν από λίγες ημέρες "έφυγε" ο αντιCEO (και συνιδρυτής). Εγώ ζαχαρώνω το 16s αλλά φοβάμαι πως δεν θα υπάρχουν ούτε αναλώσιμα (θήκες, τζαμακια). Από υποστήριξη δεν το συζητάμε είναι πλέον ανέκδοτο (σαν αυτά με τον Τοτό).
Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάμε ότι η meizu δεν ξεκλειδώνει bootloader, μακριά παιδιά έχω καεί.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχει βγάλει τρομερές συσκευές δεν τα κατάφερε με την υποστήριξη..Κριμα και είχα πιστέψει όταν αγόρασα το Meizu M6 Note ότι αυτή η εταιρία θα μπορέσει να κάνει το μπαμ μια μέρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ενώ έχει βγάλει τρομερές συσκευές δεν τα κατάφερε με την υποστήριξη..Κριμα και είχα πιστέψει όταν αγόρασα το Meizu M6 Note ότι αυτή η εταιρία θα μπορέσει να κάνει το μπαμ μια μέρα.

Το μισό ίσως και το μεγαλύτερο ποσοστό πέρα από τα spec's ειναι η υποστήριξη και ποιότητα του software, δυστυχώς εκεί πάτωσε...

 

Αν και περίμενα για κάτι καλύτερο, δυστυχώς πλήρης απογοήτευση. Αναμένω κάποια Νοκια για την κάνω απο xiaomi που έχει αρχίσει και κουράζει και αυτή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu 16/16+ με SD845

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...