Jump to content

Meizu 16/16+ με SD845


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cgbj0VtqgnWADjmlAAipoSE4bZM493.png680x680.jpg

Cgbj0FtqgmuAHzQbAAflWG0_wvs749.png680x680.jpg

Cgbj0Vtqw2-AGvXvAAGfmvrBYbU893.jpg

Cgbj0Vtqkx6AewuaAAGns3hYKiU526.jpg

Cgbj0FtqkyKAeu3UAALAHO8EMPE377.jpg

https://detail.meizu.com/item/meizu16th.html?click=store_de_sib_1

Πρώτο μαγαζί στα ~400€:

https://es.aliexpress.com/item/-/32907521003.html?dp=9b5ad43b5f3dcd3926d5ce80093d3558&af=329643&cv=47843&afref=&mall_affr=pr3&aff_platform=link-c-tool&cpt=1533841985808&sk=ZKEM7De&aff_trace_key=ce324c503cc643e3809195984e433178-1533841985808-06677-ZKEM7De&terminal_id=42ffcfb1d4f9477e8024bee5e364b29b

 

Ερωτηματικά η αυτονομία και οι μπάντες υποστηρίζει 4G, το επόμενο διάστημα θα δούμε και κάποια έκδοση global λογικά.

 

Αναμένεται σκληρός ανταγωνισμός με την Xiaomi...

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 173
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με τους Κινέζους με την b20 είναι τραγικό .. βέβαια και στο 15 διαφορά σιτε υποστήριζαν ότι δεν υπάρχει αλλά τελικά την έχει
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να πάει καλά σε πωλήσεις αλλά πρέπει να το βοηθήσει η ίδια εταιρία με διαφήμιση .

Εξαιρετικές συσκευές ....θα το έπαιρνα ευχαρίστως.

Ένα κακό είχαν και οι δυο συσκευές που είχα, κάκιστο ακουστικό.

Μιλάω για MX 6 , και pro 6 plus.

Link to comment
Share on other sites

Το 16 σε μαυρο! Τι κουκλι ειναι αυτο!!!!

Να δουμε τον Σεπτεμβρη και το 16Χ για να αποφασισουμε τι θα παραγγειλουμε τις γιορτες!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δει συγκριτικο κάμερας με άλλες συσκευές στο YouTube, έχω πάθει πλάκα. Κι εμφανισιακά για μένα το πιο όμορφο τηλέφωνο που κυκλοφορεί

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

"The #meizu16 comes with 4G FDD- LTE bands B1, B3, B4, B5, B7, B8, and B20, and TDD-LTE B40, as well as all the CDMA , WCDMA, and GSM bands you could hope for!"

 

Από την επίσημη σελίδα στο Facebook.

Link to comment
Share on other sites

"The #meizu16 comes with 4G FDD- LTE bands B1, B3, B4, B5, B7, B8, and B20, and TDD-LTE B40, as well as all the CDMA , WCDMA, and GSM bands you could hope for!"

 

Από την επίσημη σελίδα στο Facebook.

 

Τωρα το μονο που μενει στην global ειναι να ενεργοποιησουν το nfc που προσωπικα δεν το χρειαζομαι, και να μας ενημερωσουν αν υπαρχει gorilla glass στην οθονη ή καποια αλλη προστασια, και ειναι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δείχνει πολύ ωραίο. Μου αρέσει πολύ ο μινιμαλιστικός σχεδιασμός του, και η συμμετρία του. Επίσης, μου αρέσει οι καμπύλες στο εσωτερικό της οθόνης στις άκρες δεν είναι πολύ κλειστές όπως σε άλλα κινητά αλλά είναι πιο ανοιχτές. Θα μου άρεσε αν κυκλοφορούσε και μια έκδοση mini η οποία θα είχε τον ίδιο σχεδιασμό, αλλά με την παλιά αναλογία οθόνης και από 5 έως 5.5".
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δείχνει πολύ ωραίο. Μου αρέσει πολύ ο μινιμαλιστικός σχεδιασμός του, και η συμμετρία του. Επίσης, μου αρέσει οι καμπύλες στο εσωτερικό της οθόνης στις άκρες δεν είναι πολύ κλειστές όπως σε άλλα κινητά αλλά είναι πιο ανοιχτές. Θα μου άρεσε αν κυκλοφορούσε και μια έκδοση mini η οποία θα είχε τον ίδιο σχεδιασμό, αλλά με την παλιά αναλογία οθόνης και από 5 έως 5.5".

 

Υπαρχει το 15. Ειναι 16/9 και 5,45 οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Αν τύχει και δει κάποιος κουπόνι έκπτωσης οποιαδήποτε στιγμή για το plus, για bangood ή Gearbest αν δεν του είναι κόπος θα ήθελα να το γράψει.
Link to comment
Share on other sites

Ωωω!

Στο βιντεάκι παρακάτω φαίνεται πόσο όμορφο είναι καθώς θεωρώ πως δείχνει πολύ καλύτερο από το κόσμημα Mi Mix 2s.

Πολύ λεπτό πηγούνι και πάνω περιθώριο που λόγω συμμετρίας είναι πολύ πιο αποδεκτό στο ματι!

https://youtu.be/U5MouUKrS_E

 

Νομίζω είναι πιο όμορφο και από το S9+ με μικρότερα περιθώρια πάνω-κάτω σίγουρα καθώς έχει καλύτερο body/screen ratio, αλλά και δεξιά-αριστερά παρά την edge οθόνη του S9 που δίνει την ψευδαίσθηση του bezeless.

Επίσης είναι πιο λεπτό, ενώ θεωρώ πως έχει το τέλειο μέγεθος και αναλογια, μεγαλύτερη οθόνη με πιο τετράγωνες διαστάσεις από το τηλεκοντρόλ S9+.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

86% body ratio το μεγάλο τρώει για πλάκα οποιοδήποτε άλλο κινητό εκτός oppo find x. Γενικά ότι καλύτερο υπάρχει fp κάτω από οθόνη sd845 256 8gb ram. Και μια χαρά τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι αλλά με προβληματίζει η μπαταρία..Και το budget μου δεν είναι για το plus εκτός και αν παίξει κάποιο καλό κουπόνι.
Link to comment
Share on other sites

Αρχες Σεπτεμβρίου θα κυκλοφορήσει και το επίσης εξαιρετικό 16Χ το οποίο θα έχει τον SD710 όπου θα ειναι και η κύρια διαφορά...

Επίσης σύμφωνα με το παρακάτω:

https://www.gizmochina.com/2018/08/25/meizu-16x-details-confirmed-same-camera-with-16th-but-bigger-battery/

Θα έχει μεγαλύτερη μπαταρία και S. Amoled και αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος κάτω από την οθόνη και ίδιο camera setup λογικα με OIS.

Πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή με μεγάλη αυτονομία θυσιάζοντας λίγο από την ισχύ του επεξεργαστή και τις 3D ικανότητες του, που για πολλούς από εμάς είναι άχρηστες...

 

Αναμένουμε.... :food::food::food::food:

Link to comment
Share on other sites

Global version με όλα κομπλέ, σε λίγο τσιμπημένη τιμή για τους βιαστικούς:

https://www.aliexpress.com/store/product/Pre-Sale-Meizu-16th-16-th-Global-Version-6GB-RAM-64GB-ROM-Smartphone-Snapdragon-845-Octa/3869084_32915161345.html?spm=2114.12010612/itm2home-1.8148356.2.3e6f7591nQqEgt

Εγώ θα περιμένω το 16Χ... :p

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο τηλέφωνο με πολύ μικρή μπαταρία , ευχαριστούμε meizu δεν θα πάρουμε , μία 4000mah θα ήταν ότι πρέπει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο τηλέφωνο με πολύ μικρή μπαταρία , ευχαριστούμε meizu δεν θα πάρουμε , μία 4000mah θα ήταν ότι πρέπει.

Το βασικότερο θέμα ειναι η τιμή όσο το S9 πλησιάζει τα 500€ τόσο οι κινέζοι γίνονται λιγότερο ανταγωνιστικοί...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το meizu τώρα βγήκε ενώ το s9 έχει σχεδόν έξι μήνες στην αγορά και είναι λογικό να έχει πέσει αρκετά η τιμή του.

Αν έβγαιναν στην αγορά τον ίδιο μήνα θα είχε ενδιαφέρον πόσο επί του ποσοστού της αρχικής τιμής θα έχανε το καθένα.

Πάντως από τεχνικά χαρακτηριστικά βλέπω πως πάνω κάτω τα ίδια είναι εκτός βέβαια του θεϊκού fingerprint in screen

 

Πάντως 425 € αρχική τιμή μαζί με την DHL δεν είναι καθόλου άσχημα για αρχική τιμή σε αυτής της κατηγορίας κινητό.

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Ευρώπη θα κυκλοφορήσει με 20αρα μπαντα οπως προκύπτει απο εδώ.

https://www.notebookcheck.net/The-new-Meizu-16-and-16-Plus-are-the-best-flagships-you-ll-never-buy.321172.0.html

Για να δούμε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έκανε παλιότερα η meizu αλλά πλέον όλες οι global version της υποστηρίζουν κανονικά την Β20 όπως ακριβώς και στο meizu 15 που έχω εδώ και δύο βδομάδες
Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρειες του τηλεφώνου από την ιστοσελίδα της MEIZU

https://www.meizu.com/en/16/summary/

 

Μπηκα ρε συ και φτιαχτηκα ασχημα. Ειναι πολυ ομορφο το προστυχο.:lol:

Ειμαιμεταξυ αυτου και του honor play που ειναι οχι τοσο ομορφο αλλα πολυ πιο φθηνο αυτη την στιγμη.

Τωρα θα μου πεις συγκρινω πορτοκαλια με μηλα. Το ξερω αλλα αυτα τα δυο, και ιδιαιτερα το meizu, μου εχουν κανει κλικ.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα ρε συ και φτιαχτηκα ασχημα. Ειναι πολυ ομορφο το προστυχο.:lol:

Ειμαιμεταξυ αυτου και του honor play που ειναι οχι τοσο ομορφο αλλα πολυ πιο φθηνο αυτη την στιγμη.

Τωρα θα μου πεις συγκρινω πορτοκαλια με μηλα. Το ξερω αλλα αυτα τα δυο, και ιδιαιτερα το meizu, μου εχουν κανει κλικ.

Θα βγει και το 16Χ που ειναι με το SD710 και θα ειναι φθηνότερο... και όμοιο εξωτερικά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu 16/16+ με SD845

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...