Jump to content

Meizu 16/16+ με SD845


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 173
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που θα πάει θα μάθουν και αυτοί. Όπως έκανε την εξυπνάδα η iq με το mi note 2 που το έφερε στα 700 και μετά επεσαν στα 500-550...
Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια τιμή και αν έχει την προώθηση που περιμένω,θα παει άπατο...Εγω πήγα σε άλλη μεγάλη αλυσίδα με σκοπό να πάρω το M6 note και ήταν και ο γνωστός ο υπάλληλος και μου κάνει έλα ρε ποιο Meizu εσύ είσαι και γνωστός,πάρε το Samsung το J7(17') εκεί να κάνεις την δουλειά σου...Ευτυχώς δεν τον άκουσα και το πήρα από Skroutz.Τελος πάντων σορρυ για το off topic αλλά θέλουν δεν θέλουν στα 700€ θα το έχουν μπροστά μπροστά μήπως και...
Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια τιμή και αν έχει την προώθηση που περιμένω,θα παει άπατο...Εγω πήγα σε άλλη μεγάλη αλυσίδα με σκοπό να πάρω το M6 note και ήταν και ο γνωστός ο υπάλληλος και μου κάνει έλα ρε ποιο Meizu εσύ είσαι και γνωστός,πάρε το Samsung το J7(17') εκεί να κάνεις την δουλειά σου...Ευτυχώς δεν τον άκουσα και το πήρα από Skroutz.Τελος πάντων σορρυ για το off topic αλλά θέλουν δεν θέλουν στα 700€ θα το έχουν μπροστά μπροστά μήπως και...

 

Οταν βγει στο skroutz θα την ριξουν την τιμη θελουν δεν θελουν!

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει στο skroutz θα την ριξουν την τιμη θελουν δεν θελουν!
Τα ίδια έλεγαν και σε εμένα στον Κοτσοβολο για τα meizu αλλά τους απάντησα κατάλληλα.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το 16 το κοιτάω, και ο λόγος είναι ότι το M6 Note που έχω, με έχει αφήσει ικανοποιημένο στην καμερα..Πραγματικα για την κατηγορία του είναι ίσως το καλύτερο.. Άρα περιμένω να δω την κάμερα του 16 που λογικά θα χτυπάει στα ίσα άλλες ναυαρχιδες... Αλλά στα λεφτά που έρχεται Ελλάδα, ούτε για αστείο...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουν ότι είναι πανάκριβο γιαυτό και το πλ@ίσιο το δίνει με επιστροφή της Γυροbank ακόμη δεν κυκλοφόρησε, οπότε μάνι μάνι πας 540€.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας,

Έχει κανείς εμπειρία από το επίσημο Meizu store στο Aliexpress? Είναι αξιόπιστό;

Εχει απαντήσει ενας φιλος εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7685508#post7685508

 

Το θέμα ειναι αν βρίσκεις από Ελλάδα το S9 480€ γιατί να μπεις σε αυτή την διαδικασία;

 

Προσωπικά κοιτάζω το 16Χ γιατί με ενδιαφέρει περισσότερο η αυτονομία και οπτικό ζουμ Χ3 της κάμερας, αλλα με σημερινή τιμή 350€ δεν το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει με τα 8GB RAM στο Γερμανικό Amazon https://www.amazon.de/gp/product/B07JVFFJ1B/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 με €544,9 τελική (Ελληνικό ΦΠΑ 24% έναντι Γερμανικού 19%) στην πόρτα, μαύρο.

Σίγουρα βρίσκεται φτηνότερα στην Ανατολή αλλά συνυπολογίζοντας τον κίνδυνο του Τελωνείου, τον χρόνο παράδοσης και την πιθανότητα "μπανάνας" (ναι, υπάρχουν πλέον και για καλά "Κινέζικα"), θεωρώ την τιμή μια χαρά. Οπότε το παρήγγειλα και αναμένεται μέχρι την επόμενη Τετάρτη (το πιθανότερο μέχρι αυτήν την Παρασκευή μιας και έγινε dispatched από Γερμανία την Παρασκευή 2/11 το πρωί)

Θα ενημερώσω μόλις παραληφθεί. Εκτεταμένο τεστ δυστυχώς δεν θα προλάβω να κάνω αλλά αν υπάρχουν ερωτήσεις που μπορώ ν' απαντήσω εύκολα (πχ LTE B20 ΝΑΙ υπάρχει εξακριβωμένο), θ' ανταποκριθώ.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και εδω https://www.rakuten.de/produkt/meizu-16th-128gb-handy-schwarz-android-80-oreo-dual-sim-2480715565?sclid=p_billiger_de_2480715565_mid71306_mrchpro_catidelectronic_prc_51750_type_ean&cid=billigerde_portal

Στο amazon.de που το παραγγειλε ο φιλος, εχει πεσει στα 527 (εκτος και αν λειπουν τα μεταφορικα)

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Δειτε και εδω https://www.rakuten.de/produkt/meizu-16th-128gb-handy-schwarz-android-80-oreo-dual-sim-2480715565?sclid=p_billiger_de_2480715565_mid71306_mrchpro_catidelectronic_prc_51750_type_ean&cid=billigerde_portal

Στο amazon.de που το παραγγειλε ο φιλος, εχει πεσει στα 527 (εκτος και αν λειπουν τα μεταφορικα)

 

Στα 527 ήταν και όταν το παρήγγειλα Απλά μόλις πεις ότι θα έρθει Ελλάδα, αλλάζει ο ΦΠΑ και πάει 539 συν μεταφορικά :lol::ninja:

Link to comment
Share on other sites

 

Trifos το πήρες απόφαση να φύγεις από την xiaomi και κοιτάς meizu? :lol: Πέρα από την πλάκα , έχεις ψωνίσει ποτέ από κατάστημα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες το κινητακι τα σπάει. Συγκρίνοντας το με samsung s8+ που προέρχομαι είναι μακράν καλύτερο σε όλα πέρα της φωτεινότητας που θα το ήθελα λιγα lumen επιπλέον. (Σαφώς όμως δεν υπάρχει θέμα προβλήματος σε εξωτερικούς χώρους).

Φαίνεται πως μετά το pro5, η εταιρία ξαναμεγαλούργησε κα έβγαλε στολίδι.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική τιμή αλλά το μαγαζί, κατά 99%, είναι στην Ανατολή (όχι απαραίτητα Κίνα) Η μητρική εταιρεία (My World Store) λειτουργεί υπό το Aliexpress...

Μάλλον σε μπέρδεψε ότι έχει εκδόσεις σε όλες τις γλώσσες του πλανήτη:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ψωνίσει απο αυτό το κατάστημα.intheend δεν εχω προβλημα να φυγω απλα ηθελα να δοκιμάσω..;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ψωνίσει απο αυτό το κατάστημα.intheend δεν εχω προβλημα να φυγω απλα ηθελα να δοκιμάσω..;

 

Υπομονή λίγες μέρες να το παραλάβω και να το "στήσω" να έχεις μία άποψη hands on Πάντως φίλος από το εξωτερικό που είχε το Mi 8 Explorer το άλλαξε με αυτό Ένας από τους λόγους που το προτίμησα κι εγώ Σε κάθε περίπτωση θα δείξει ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις βρήκα αυτό στο EBay Από Γερμανία...

 

https://www.ebay.com/itm/Hot-sale-Meizu-16th-8GB-RAM-128GB-ROM-Global-Version-Snapdragon-845-Octa-Core/163359848093?hash=item260901769d:g:yCwAAOSwVYhb4umn:rk:12:pf:0

Link to comment
Share on other sites

to meizu official store εχει καλές τιμες ενόψει 11.11

με dhl γράφει 27 ημέρες αποστολή. έχει καποιος πρόσφατη εμπειρεία

σχετικά με τελωνείο?

 

https://meizu.aliexpress.com/store/4424199?spm=a2g01.11638294.1000002.20.3e464788JSsELb

Link to comment
Share on other sites

to meizu official store εχει καλές τιμες ενόψει 11.11

με dhl γράφει 27 ημέρες αποστολή. έχει καποιος πρόσφατη εμπειρεία

σχετικά με τελωνείο?

 

https://meizu.aliexpress.com/store/4424199?spm=a2g01.11638294.1000002.20.3e464788JSsELb

 

Τι προσφατη εμπειρια να εχει? Το απολυτο γδαρσιμο (δεδομενο μαλιστα) αν παραγγειλεις με dhl...

Link to comment
Share on other sites

to meizu official store εχει καλές τιμες ενόψει 11.11

με dhl γράφει 27 ημέρες αποστολή. έχει καποιος πρόσφατη εμπειρεία

σχετικά με τελωνείο?

 

https://meizu.aliexpress.com/store/4424199?spm=a2g01.11638294.1000002.20.3e464788JSsELb

 

Kαλησπέρα φίλε μου. Με dhl θα σου περάσει σιγουρα τελωνειο ....109.50 Ε τον εκτελωνιστη, + 24% του προιόντος μου ειχανε πει απο το τηλεφωνο.

Εκτός αν εκτελωνίσεις εσυ (αλλα θα σε παει μια μερα τρεχαλα απο δω και απο κει) και πληρώσεις μονο το 24% του προιοντος.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα φίλε μου. Με dhl θα σου περάσει σιγουρα τελωνειο ....109.50 Ε τον εκτελωνιστη, + 24% του προιόντος μου ειχανε πει απο το τηλεφωνο.

Εκτός αν εκτελωνίσεις εσυ (αλλα θα σε παει μια μερα τρεχαλα απο δω και απο κει) και πληρώσεις μονο το 24% του προιοντος.

 

Η απάντηση τους.

 

HI friend,

For european union country , can choose DHL delivery . It is a special Free tax express delivery .

Package will be sent in first ride to european, then dispatch to other country . No custom problem

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση τους.

 

HI friend,

For european union country , can choose DHL delivery . It is a special Free tax express delivery .

Package will be sent in first ride to european, then dispatch to other country . No custom problem

Thanks

 

Μην τους πιστεύεις... Η αποστολή με DHL θα περάσει 1.000% τελωνείο και θα πληρώσεις όλα όσα σου έγραψαν παραπάνω τα παιδιά

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μην τους πιστεύεις... Η αποστολή με DHL θα περάσει 1.000% τελωνείο και θα πληρώσεις όλα όσα σου έγραψαν παραπάνω τα παιδιά

 

Εκτός και αν όντως στέλνουν από χώρα εντός ευρωπαϊκής Ένωσης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu 16/16+ με SD845

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...