Jump to content

Meizu 16/16+ με SD845


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην λέτε ότι σας κατέβει ο Intheed παρέλαβε χθες από το επίσημο κατάστημα στο aliexpres, το 16th με τον sd710 χωρίς να πληρώσει το παραμικρό παραπάνω. Διαβάστε την ανάρτηση του στο διπλανό thread και ρωτήστε τον για τις λεπτομέρειες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 173
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως νομίζω το επίσημο κατάστημα της meizu στο AliExpress στέλνει με dhl χωρίς τελωνείο

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην λέτε ότι σας κατέβει ο Intheed παρέλαβε χθες από το επίσημο κατάστημα στο aliexpres, το 16th με τον sd710 χωρίς να πληρώσει το παραμικρό παραπάνω. Διαβάστε την ανάρτηση του στο διπλανό thread και ρωτήστε τον για τις λεπτομέρειες.

 

Δεν λέω οτι μου κατέβει. Το λέω με σιγουρια γιατι και εγω απί επίσημο κατάστημα μειζου απο aliexpress πηρα και ξερω τι πληρωσα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κράτα μια πισινή, μπορεί η δική σου εμπειρία να είναι αυτή και να συμπεριλαμβάνει τελωνείο αλλά υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις που δεν συμπεριλαμβάνει... Το ότι έγινε σε εσένα δεν σημαίνει ότι γίνεται παντού. Με την ευκαιρία μας περνάς ένα link από το κατάστημα που παρήγγειλες στο ali?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κράτα μια πισινή, μπορεί η δική σου εμπειρία να είναι αυτή και να συμπεριλαμβάνει τελωνείο αλλά υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις που δεν συμπεριλαμβάνει... Το ότι έγινε σε εσένα δεν σημαίνει ότι γίνεται παντού. Με την ευκαιρία μας περνάς ένα link από το κατάστημα που παρήγγειλες στο ali?

 

Καλημέρα φίλε μου. Περιπτώσεις με dhl εκτός ευρώπης και να μην περιλαμβάνει τελωνείο δεν το έχω ακούσει ποτε. Αν ειναι εντος ευρώπης (εκτος σουηδιας - sweden post) όντως πιθανώς να μην περάσει τελωνείο. Είναι καθαρά θέμα τύχης, παρότι τα τελευταία χρόνια έχουν αυξηθεί αρκετά οι έλεγχοι.

 

Ορίστε και το link που ζητησες¨https://hongkongvt.aliexpress.com/store/235472?spm=a2g0s.9042311.0.0.37b54c4diPQBux

Από χόνκ κόνγκ σε 7 μερούλες μου ήρθε. Παρότι πρώτα πήγε γερμανία.

 

Από κει και πέρα πρέπει να σε βεβαιώσει ο εκάστοτε πωλητής οτι δεν θα περάσει τελωνείο αν και έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις βεβαίωσης και παρόλα αυτα πέρναγε τελωνείο.

Πάντως το κινητό πολύ καλο και πολύ όμορφο. Απορώ γιατι έχει περάσει αυτή η συσκευή πολύ αθόρυβα.

Edited by Panosglasgow
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει λόγος προστριβών για το θέμα του τελωνείου Είτε με DHL είτε με άλλον μεταφορέα, είναι εντελώς random κατάσταση εφόσον μιλάμε για αποστολή από την Άπω Ανατολή (Κίνα, Ινδονησία, Σιγκαπούρη, Ταϊβάν κλπ) Μιλώ μ εμπειρία περισσότερων από 200 δέματα (όχι μόνο τηλέφωνα, εννοείται)! Ένας από τους λόγους που έχω ελαχιστοποιήσει τις αγορές από EBay :mad:

Το αποτέλεσμα εξαρτάται από τον τύπο που συσκευάζει το προϊόν στον έμπορο μέχρι την όρεξη ή την... πείνα του ταχυμεταφορικού υπαλλήλου που βάζει το πακέτο στο καλάθι του αεροπλάνου για Ευρώπη Εντελώς και απόλυτα τυχαία η έκβαση. Ούτε ζάρια να παίζαμε :lol:

Εξ ου και πλέον μόνο αν δεν έχω επιλογή αγοράζω από αυτές τις περιοχές Καλύτερα να ξέρω πόσα θα πληρώσω και ας είναι επιβαρυμένο με κάποια λογική τιμή (περί το 20% είναι συνήθως) παρά να έχω υπολογίσει πληρωμή 100 και να καταλήγω στο 150 ή και παραπάνω

Είναι τόσο μεγάλες οι επιβαρύνσεις στην Ελλάδα που συμφέρει ακόμη και με 20% παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Περιπτώσεις με dhl εκτός ευρώπης και να μην περιλαμβάνει τελωνείο δεν το έχω ακούσει ποτε. Αν ειναι εντος ευρώπης (εκτος σουηδιας - sweden post) όντως πιθανώς να μην περάσει τελωνείο. Είναι καθαρά θέμα τύχης, παρότι τα τελευταία χρόνια έχουν αυξηθεί αρκετά οι έλεγχοι.

 

Ορίστε και το link που ζητησες¨https://hongkongvt.aliexpress.com/store/235472?spm=a2g0s.9042311.0.0.37b54c4diPQBux

Από χόνκ κόνγκ σε 7 μερούλες μου ήρθε. Παρότι πρώτα πήγε γερμανία.

 

Από κει και πέρα πρέπει να σε βεβαιώσει ο εκάστοτε πωλητής οτι δεν θα περάσει τελωνείο αν και έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις βεβαίωσης και παρόλα αυτα πέρναγε τελωνείο.

Πάντως το κινητό πολύ καλο και πολύ όμορφο. Απορώ γιατι έχει περάσει αυτή η συσκευή πολύ αθόρυβα.

 

o inteheed μιλάει για το https://meizu.aliexpress.com/store/4424199?af=137322&afref=&cv=47843&dp=1647278934d3ba9ef7c8220a641c73be&mall_affr=pr3&spm=2114.10010108.0.0.4b8d4b7ay4Omix&subid1=DPlnKr2ATnM&af=137322&afref=&cv=47843&dp=1647278934d3ba9ef7c8220a641c73be&mall_affr=pr3&aff_platform=aaf&cpt=1542015628262&sk=VnYZvQVf&aff_trace_key=4a42848a17ac48c0964b5b97371bc3c4-1542015628262-05191-VnYZvQVf&terminal_id=207f8cd8b4df4c5bb390d624b7c233c1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

Ακριβώς. Εγώ δεν είπα για το συγκεκριμένο κατάστημα. Είπα για dhl απί Κίνα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βρει κανενας απο κατάστημα ευρώπης καμια θηκούλα να καλύτπει ολο το κινητό γύρω γύρω + κανα καλο tempered με καλη εφαμοργη?:):):)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που την χρησιμοποιώ και έχω άποψη και εμένα μου κάνει εντύπωση που μια τοσο καλή και όμορφη συσκευή περνάει τόσο αθόρυβα.. Στο κομμάτι της θήκης , θέλει το χρόνο του να έρθουν Ευρώπη, ευτυχώς ταιριάζει πολύ καλά από το 16th ! Για το tempered υπάρχει μια επιφύλαξη αν θα δουλεύει ο αισθητήρα μέσα στην οθόνη αν αλλάξει τόσο το πάχος.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που την χρησιμοποιώ και έχω άποψη και εμένα μου κάνει εντύπωση που μια τοσο καλή και όμορφη συσκευή περνάει τόσο αθόρυβα.. Στο κομμάτι της θήκης , θέλει το χρόνο του να έρθουν Ευρώπη, ευτυχώς ταιριάζει πολύ καλά από το 16th ! Για το tempered υπάρχει μια επιφύλαξη αν θα δουλεύει ο αισθητήρα μέσα στην οθόνη αν αλλάξει τόσο το πάχος.

 

Ναι και εγώ την "μαμά" θήκη φοράω ακόμα + μεμβράνη πού είχε μέσα το 16th:cool::cool: απλα έλεγα μήπως είχατε βρεί τίποτα καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχει gorilla glass οντως το τηλεφωνο, δεν χρειαζεται τζαμακι, ασε που αισθητικα το χαλαει κιολας.

Εγω εχω τηλεφωνο με γοριλα 3 και δεν χρησιμοποιω τζαμακι 10 μηνες τωρα και δεν εχει την παραμικρη γρατζουνια.

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω για τρίτη φορά .

Το επίσημο store της meizu από Ali στέλνει με DHL σε λιγότερο από 12 μέρες και ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΕΛΩΝΕΙΟ.

Φυσικά πρέπει να δηλώσεις πως είσαι σε χώρα της ΕU και η αποστολή συνήθως γίνεται μέσω UK ( όπως έγινε και στην δική μου)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια αν εχει gorilla glass οντως το τηλεφωνο, δεν χρειαζεται τζαμακι, ασε που αισθητικα το χαλαει κιολας.

Εγω εχω τηλεφωνο με γοριλα 3 και δεν χρησιμοποιω τζαμακι 10 μηνες τωρα και δεν εχει την παραμικρη γρατζουνια.

 

Έχω δει πολλές οθόνες με gorilla glass που μια χαρά γρατσουνιές μαζεύουν όσο και να τις προσέχει κάποιος. Από εκεί και πέρα ο καθένας αποφασίζει κατά το δοκούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ομαδα στο telegram . Όποιος θέλει ας έρθει @meizuGR. t.me/meizuGR

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Κατέφθασε (με καθυστέρηση λόγω ΕΛΤΑ-courier) και είναι κούκλα Επειδή έφτασε μαζί και το Mi A2 της συζύγου μου, θα πήξω λίγο αλλά ρωτήστε ότι θέλετε :)
Link to comment
Share on other sites

Κατέφθασε (με καθυστέρηση λόγω ΕΛΤΑ-courier) και είναι κούκλα Επειδή έφτασε μαζί και το Mi A2 της συζύγου μου, θα πήξω λίγο αλλά ρωτήστε ότι θέλετε :)
Καλορίζικο φίλε μου.

Τι να να ρωτήσουμε αφού τα είπες όλα με μια λέξη "κούκλα".

Τι έγινε απλά με τελωνείο;

Από aliexpress το πήρες και πόσο ;

Πόσο καιρο έκανε να έρθει;

Αυτά μόνο!!!!!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από Γερμανικό Amazon με €544,9 τελική στην πόρτα (το 8/128) Έκανε 14 ημέρες λόγω του ότι η DHL στην Ελλάδα το έδωσε στα ΕΛΤΑ-courier Θέμα τελωνείου φυσικά από Γερμανία δεν υπάρχει Γενικά εκτός της καθυστέρησης των 3 ημερών όλα τζάμι

Ότι άλλο θες ρωτάς

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από Γερμανικό Amazon με €544,9 τελική στην πόρτα (το 8/128) Έκανε 14 ημέρες λόγω του ότι η DHL στην Ελλάδα το έδωσε στα ΕΛΤΑ-courier Θέμα τελωνείου φυσικά από Γερμανία δεν υπάρχει Γενικά εκτός της καθυστέρησης των 3 ημερών όλα τζάμι

Ότι άλλο θες ρωτάς

Εγώ πάντως θεωρώ ότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από τον ανταγωνισμό, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Ποια είναι η δική σου γνώμη μια και το έχεις στα χέρια σου;

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την άθλια μπαταρία που έχει και το χάλια flyme δεν θα πήγαινα σε αυτό το τηλέφωνο, χίλιες φορές το poco που είναι και φθηνό. Στα 200€ μπορεί κάτι να κάνει για παραπάνω με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θεωρώ ότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από τον ανταγωνισμό, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Ποια είναι η δική σου γνώμη μια και το έχεις στα χέρια σου;

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέχρι στιγμής μόνο θέμα το connection με το Amazfit Stratos ΙΙ ρολόι που χάνεται Το ψάχνω Η μπαταρία είναι "τούμπανο" Καιρός να μάθουμε και στην Ελλάδα ότι ο χρόνος που αδειάζουν οι μπαταρίες έχει να κάνει κυρίως με το τι κατανάλωση έχουν τα εργαλεία που τροφοδοτούν και όχι με την χωρητικότητα της μπαταρίας αυτής καθ' αυτής

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την άθλια μπαταρία που έχει και το χάλια flyme δεν θα πήγαινα σε αυτό το τηλέφωνο, χίλιες φορές το poco που είναι και φθηνό. Στα 200€ μπορεί κάτι να κάνει για παραπάνω με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

 

Εχεις πιάσει στα χέρια σου τον "γκόβανο" F1; Για πιάστο και μετά σύγκρινε με το 16th 1,3 mm πιο χοντρό και και 28 gr πιο βαρύ Να λείπει το βύσσινο Τηλέφωνο θέλω να έχω Όχι να μπαίνω κάτω από την μπάρα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρήστης meizu πολλούς μήνες τώρα, και ναι προτιμώ το poco με το καλό support και την τεράστια μπαταρία, σε λίγους μήνες που θα καταλάβεις τι πάει να πει flyme και θα χρειαστεί να φορτίζεις 2 φορές την μέρα θα τα ξανά πούμε.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρήστης meizu πολλούς μήνες τώρα, και ναι προτιμώ το poco με το καλό support και την τεράστια μπαταρία, σε λίγους μήνες που θα καταλάβεις τι πάει να πει flyme και θα χρειαστεί να φορτίζεις 2 φορές την μέρα θα τα ξανά πούμε.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

 

Να το χαίρεσαι Όσο για το Flyme, δεν ασχολούμαι με τέτοιες "λεπτομέρειες" Ένα shell είναι που το κάνεις ότι θες Android να έχει από κάτω και όλα γίνονται (και χωρίς root φυσικά αν δεν θες)

Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής μόνο θέμα το connection με το Amazfit Stratos ΙΙ ρολόι που χάνεται Το ψάχνω Η μπαταρία είναι "τούμπανο" Καιρός να μάθουμε και στην Ελλάδα ότι ο χρόνος που αδειάζουν οι μπαταρίες έχει να κάνει κυρίως με το τι κατανάλωση έχουν τα εργαλεία που τροφοδοτούν και όχι με την χωρητικότητα της μπαταρίας αυτής καθ' αυτής

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχεις πιάσει στα χέρια σου τον "γκόβανο" F1; Για πιάστο και μετά σύγκρινε με το 16th 1,3 mm πιο χοντρό και και 28 gr πιο βαρύ Να λείπει το βύσσινο Τηλέφωνο θέλω να έχω Όχι να μπαίνω κάτω από την μπάρα:lol:

Επειδή το ίδιο πάθαινα κι εγώ με το mi fit. Η λύση είναι αν είσαι ρουτ να κάνεις το mi fit εφαρμογή συστήματος

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ίδιο πάθαινα κι εγώ με το mi fit. Η λύση είναι αν είσαι ρουτ να κάνεις το mi fit εφαρμογή συστήματος

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Χρησιμοποιώ την Amazfit Activity Tracker όχι την Mi Fit Μετά από ένα καθαρό στήσιμο εξ αρχής όλα μοιάζουν εντάξει Αν χρειαστεί βέβαια θα φάει root (συνήθως στους πρώτους 6 μήνες το αποφεύγω :D )

Ευχαριστώ θερμά για την συμβουλή, όπως και να χει :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu 16/16+ με SD845

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...