Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξανά έκαναν τα 30Giga 90ημερες.

Σίγουρα;

Γιατί αν προσέξεις στο λινκ, 60 μέρες λέει.

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/wind-mobile-broadband-pre-top-ups/

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 954
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Σίγουρα;

Γιατί αν προσέξεις στο λινκ, 60 μέρες λέει.

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/wind-mobile-broadband-pre-top-ups/

 

Μεσημέρι ανανέωση το έγραψε και όντως ήταν 90 ημέρες

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μεσημέρι ανανέωση το έγραψε και όντως ήταν 90 ημέρες

Ωραία τότε, ευχάριστο αυτό.

Προφανώς θα ενημερωθεί και η σελίδα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το γράφει.6a414a2a6f6612aaa686ae4d4fc884e6.jpg090381664ea88a89c6d369b7b097a752.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Άψογα, μια χαρά είναι τώρα το πακέτο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι αν θα δουλεύει πέραν του διμήνου αν δεν βάλεις 5 ευρω. Μπορει να διαρκει 90 μέρες μεν,να απαιτεί ανανέωση έστω 5 ευρώ δε,για να παίξει και το μεγάλο πακέτο ως τέλους.
Link to comment
Share on other sites

E όχι βρε φίλε , υποτίθεται είναι απλό το λέει και το όνομά του ;)

Εγώ θέλω να πάρω το πακέτο 15 ευρώ για 2 μήνες να το βάλω σε ένα 3g tabletaki για το καλοκαίρι και μετά τέρμα , πάω σε ένα κατάστημα και το δίνουν επιτόπου ? ξέρετε πόσο επιπλέον έξοδα έχει ? έχω και ενα παλιό αριθμό σε wind που ανανεώνω κάθε 12 μήνες αλλά αυτό ξέρω δεν μπαίνει εκει. τηανκσ

Επιτόπου το παίρνεις, δεν έχει καθόλου κόστος και αρχικά έχει 500 mb με διάρκεια μιας εβδομάδας.

Δεν πληρώνεις κάτι.

 

Νομίζω ότι θα πρέπει να ανανεωθούν τα προγράμματα και να προστεθούν νέα, με περισσότερα data.

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους. 26 Απριλιου έκανα ανανέωση (όπως πάντα, μια φορά το χρόνο με πακέτο 5€) στην κάρτα που μου δίνει 1G κάθε πρώτη του μήνα λόγο double play στη wind. Σε επικοινωνία μαζι τους τότε που είχε βγει η ανακοίνωση για τις ανανεώσεις μου είχαν πει ότι θα πρέπει στο εξής να αγοράζω κάθε δύο μήνες πακέτο για να συνεχίσω να παίρνω την προσφορά. Σήμερα 1η Ιουλίου παρόλο που δεν έβαλα πακέτο και έχουν περάσει οι 2 μήνες αποδόθηκαν κανονικά τα 1024MB της προσφοράς. Να συμπεράνω ότι θα συνεχίσουμε έτσι; Το ελπίζω γιατί αλλιώς δεν θα πρόκειται για προσφορα-δωρο λόγο του double play. Μετά από αυτή την εξέλιξη μάλλον θα ανανεώσω το σταθερό που λήγει 1η Αυγούστου.

 

Εμενα μπήκε κανονικά το 1γιγα λόγω σταθερου σήμερα.

Δεν έχω κάνει ανανέωση φέτος.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μπήκε κανονικά το 1γιγα λόγω σταθερου σήμερα.

Δεν έχω κάνει ανανέωση φέτος.

 

Φαίνεται ότι όλη η συζήτηση που είχε γίνει εδώ και σε άλλα fora, για το θέμα των 2 μηνών ανανεώσεων στην περίπτωση της δωρεάν παροχής της υπηρεσίας των 120' και του 1 GB, ήταν χωρίς ουσία, αφού δεν ίσχυσε η υποχρέωση ανανέωσης, όπως ισχυριζόμουν από την αρχή.

 

Και εγώ πήρα αυτοματοποιημένα μηνύματα για την ανανέωση αλλά δεν την έκανα και κάθε μήνα μπαίνουν κανονικά τα 120' και το 1 GB.

Link to comment
Share on other sites

Αν η wind δεν πραγματοποιεί αυτά που ανακοινώνει, δεν πάει να πει ότι συζητούσαμε τζάμπα.

 

Τα 120' απορώ γιατί συνεχίζεις να τα αναφέρεις, μιας και είναι κάτι εντελώς άσχετο με το παρόν. Φυσικά και αν δεν ανανεώσεις την sim (ομιλίας) μετά από δύο μήνες δεν θα τα παίρνεις. Και να στα έδινε, δεν θα μπορούσες να τα χρησιμοποιήσεις χωρίς υπόλοιπο, με το σύστημα της wind...

 

 

Edit: μόλις άνοιξα την καρτούλα που έπαιρνε το 1gb, και με YP στο 1228 βλέπω πως δεν μπήκε...

 

 

Sent from my SM-G970F

261091a5dd370a0f509acff91c9edc35.jpg

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Αν η wind δεν πραγματοποιεί αυτά που ανακοινώνει, δεν πάει να πει ότι συζητούσαμε τζάμπα.

 

Τα 120' απορώ γιατί συνεχίζεις να τα αναφέρεις, μιας και είναι κάτι εντελώς άσχετο με το παρόν. Φυσικά και αν δεν ανανεώσεις την sim (ομιλίας) μετά από δύο μήνες δεν θα τα παίρνεις. Και να στα έδινε, δεν θα μπορούσες να τα χρησιμοποιήσεις χωρίς υπόλοιπο, με το σύστημα της wind...

 

 

Δεν χρειάζεται να συζητάμε για τα αυτονόητα.

Συζητούσαμε τότε για τη συνδυασμένη υπηρεσία παροχής 120' και 1 GB κάθε 1η του μήνα για όσο διάστημα έχεις σταθερό στην Wind.

Πολλοί επέμεναν ότι η ετήσια ανανέωση της κάρτας των data (χωρίς τηλεφωνία) θα γινόταν δίμηνη.

Αλλά ΔΕΝ έγινε, και αυτό ισχυριζόμουν τότε.

Τόσο απλά.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα 120 καμια σχέση γιατί είναι σε άλλη σιμ.

Όπως τα λέει ο Mark.

Δεν σου μπήκε το 1γιγα ε; Μάλιστα.

Εχω και δεύτερη σιμ λόγω δεύτερου σταθερου.

Θα τσεκάρω σύντομα και θα πω αν μπήκαν και εκεί.

Edited by satsok1979

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα 120 καμια σχέση. Όπως τα λέει ο Mark.

Δεν σου μπήκε το 1γιγα ε; Μάλιστα.

Εχω και δεύτερη σιμ λόγω δεύτερου σταθερου.

Θα τσεκάρω σύντομα και θα πω αν μπήκαν και εκεί.

 

Δεν κατάλαβα αν απευθύνεσαι στο δικό μου post.

Μάλλον δεν το διάβασες όλο, γιατί έγραψα ότι και τα δύο φορτώνονται κανονικά κάθε μήνα, αν και έχω ανανεώσει τη sim των data, για τελευταία φορά το ΝΟΕ 2018

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μπαίνει στην συζήτηση το 120 αφού μιλάμε για ανανέωση σε άλλο αριθμό από ότι είναι η σιμ του 1γιγα.

 

ΣAΣ ENHMEPΩNOYME ΠΩΣ XPEIAZETAI NA ANANEΩΣETE TO XPONO OMIΛIAΣ ΣAΣ ΓIA NA ΣYNEXIΣETE NA ΛAMBANETE TA 120 ΛEΠTA/MHNA ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA ΔIKTYA ΛOΓΩ THΣ ΣYNΔYAΣTIKHΣ ΠPOΣΦOPAΣ YΠHPEΣIΩN WIND

 

Άλλο αυτό λοιπόν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσυ θες να πεις ότι με μηδέν υπόλοιπο στον free2go αριθμό σου μπαίνουν τα 120 λεπτά;

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μπαίνει στην συζήτηση το 120 αφού μιλάμε για ανανέωση σε άλλο αριθμό από ότι είναι η σιμ του 1γιγα.

 

ΣAΣ ENHMEPΩNOYME ΠΩΣ XPEIAZETAI NA ANANEΩΣETE TO XPONO OMIΛIAΣ ΣAΣ ΓIA NA ΣYNEXIΣETE NA ΛAMBANETE TA 120 ΛEΠTA/MHNA ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA ΔIKTYA ΛOΓΩ THΣ ΣYNΔYAΣTIKHΣ ΠPOΣΦOPAΣ YΠHPEΣIΩN WIND

 

Άλλο αυτό λοιπόν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσυ θες να πεις ότι με μηδέν υπόλοιπο στον free2go αριθμό σου μπαίνουν τα 120 λεπτά;

 

Γιατί είναι υπηρεσία πακέτο της Wind.

Για την απορία σου, ξαναδιάβασε το post μου, όπως το συμπλήρωσα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως καρτα που εκδοθηκε 18/5 πηρε το 1 γιγα και τον περασμενο μηνα και σημερα.

Μαρκ δοκιμασε κενο μηνυμα στο 1228,το ιδιο σου λεει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί είναι υπηρεσία πακέτο της Wind.

Για την απορία σου, ξαναδιάβασε το post μου, όπως το συμπλήρωσα.

 

αν με τον ορο "υπηρεσια πακετο" εννοεις οτι επηρεαζονται και τα 2 μαζι,δεν ισχυει. Τα 120' μπαινουν σε ηδη υπαρχον ή νεο νουμερο καρτοκινητης και ακολουθουν τους ορους αυτης,ενω η προπληρωμενη broadband sim δουλευει με αλλους ορους.Ακομα κι αν δεν ανανεωθει η broadband sim,τα 120' δεν κοβονται.Και το αντίστροφο. Και τα δυο ναι μεν προσφερονται σε χρηστες σταθερης,δεν επηρεαζει η φραγη του ενος την λειτουργια του αλλου.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το 1γιγα και στην δεύτερη σιμ. Και σε αυτή δεν έχω κάνει ανανεώση το 2019.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν έχουν Wind σταθερή, όπως εγώ αλλά έχουν Simplefi on the go με κάρτα τι ακριβώς ισχύει ως προς τις ανανεώσεις;

Θα πρέπει να γίνονται ανά δίμηνο;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και κενό αμέσως μετά το απόγευμα και το ίδιο μου απάντησε.

Να τονίσω πως η κάρτα συνδέεται στο δίκτυο και λειτουργεί για τα sms που μαθαίνεις τον αριθμό και το υπόλοιπο.

Ωστόσο συνδεσιμότητα στο δίκτυο δεν είχε καν. Αυτό το λέω γιατί δεν είναι η περίπτωση που έχει αχρηστευτεί η κάρτα λόγω μη ανανέωσης, εξάλλου είχα ανανεώσει τον 9ο του 18.

 

Τέλος πάντων, αγόρασα το πακέτο των 25€ που δίνει 30gb και μου έδωσε 31...

Νομίζω λοιπόν πως στην δικιά μου κάρτα φαίνεται να έχει εφαρμογή ότι είχε ανακοινώσει η wind. Το πήρα δηλαδή το gb μόνο αφού ανανέωσα. Θα δούμε πως θα είναι μετά από 2 μήνες που λήγει ο όγκος δεδομένων που αγόρασα.

 

Sent from my SM-G930F

31130febfd888eadb5a05b112373a8c7.jpg

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Σε έχουν βάλει στο μάτι φαίνεται...αν θυμάμαι καλά ήσουν από τους λίγους που 'εφαγε' φραγη εισερχομένων στο 4μηνο σε f2g. Κατι τους έχεις κάνει ;) Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μωρέ, δεν με απασχολεί. Το 1gb πλέον δεν είναι τίποτα. Αν δεν λήγει η κάρτα να την έχεις για μια ανάγκη, καλά θα ήταν.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω μετά λύπης μου οτι στο κανονικό simplefi (με τον 4G router) δεν δινουν το πακέτο με τα 30GΒ / 25 Eυρώ αλλά μέχρι 20Gb με 20 Eυρώ.

 

Νομίζω οτι μετά τις διακοπές θα το καταργήσω και θα πάμε σε οn the go λύση (Wind ή Cosmote) με Mifi

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια simplefi καρτα απο ενα double play εδω και 2 χρονια.

Το θεμα ειναι οτι δε μπηκε ποτε υπολοιπο και θελω να τη χρησιμοποιησω τωρα.

Εαν τη βαλω στο κινητο συνδεεται στο δικτυο,στελνω μηνυμα για να δω υπολοιπο ,μου απανταει οτι δεν εχω κτλ.

Οταν τη βαλω στο 4G router μου ομως,δεν εχει συνδεσιμοτητα.

Θελω να βαλω το πακετο με τα 18Ε και τα 20GB.Πηρα τηλ και στη wind και μου ειπε οτι σε αυτους φαινεται οκ η καρτα.

Ειναι η ιδια η περιπτωση μου με τον Mark_k και αν βαλω καρτα θα μπει κανονικα και θα ενεργοποιηθουν ολα?

Link to comment
Share on other sites

Vodafone και cosmote παιζουν μια χαρα παντως.

Και οταν εβαλα της wind ειχε προφίλ. Θα περασω και το apn να δω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...