Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα δίκτυα θα εμφανιστούν φίλε απλα πρέπει να τα ενεργοποιησεις

 

Επιβεβαιωνω κ για τα libs πλεον δουλεύει κανονικά το night sight της gcam

 

Παιδιά το vowifi που βρίσκεται;

Επίσης ειχα διαβάσει οτι έχει super slow motion 960fps ισχύει;

 

Μόλις παρέλαβα τοπ Mi8 Pro 8/128 και το στήνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά το vowifi που βρίσκεται;

Επίσης ειχα διαβάσει οτι έχει super slow motion 960fps ισχύει;

 

Μόλις παρέλαβα τοπ Mi8 Pro 8/128 και το στήνω.

 

εχει super slow και χωρις την αναβαθμιση αλλα η ληψη είναι καπω περίεργη οσον αφορα τον τροπο

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα δίκτυα θα εμφανιστούν φίλε απλα πρέπει να τα ενεργοποιησεις

 

Επιβεβαιωνω κ για τα libs πλεον δουλεύει κανονικά το night sight της gcam

 

δεν μπορω να βρω κατι..και στελνω και το WIFICALL στο 1333 και μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη μου

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Είμαι και εγώ κάτοχος του MI 8 και θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας με την gcam.Καταρχήν να πώ ότι είναι με την εργοστασιακή stable rom global με την σημερινή αναβάθμιση.Ήθελα να ρωτήσω πιο αρχείο κατεβάζω και πώς κάνω την εγκατάσταση και αν θα πρέπει να πειράξω κάτι στην συσκευή.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

εχει super slow και χωρις την αναβαθμιση αλλα η ληψη είναι καπω περίεργη οσον αφορα τον τροπο

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

δεν μπορω να βρω κατι..και στελνω και το WIFICALL στο 1333 και μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη μου

θα πρέπει να το ενεργοποιησεις απο αλλη συσκευή φίλε μου... όποιος θέλει βοήθεια αν δεν το πετύχει ας στείλει pm για να μην γεμίζουμε το νημα λογω οτι εχει απαντηθεί κ λυθεί πολλες φορές το θέμα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Κάτοχος και εγώ του τηλεφώνου από εχθές ! Όλα τα λεφτά είναι η συσκευή ! Για το vowifi και volte να ρωτήσω κάτι! Πρέπει να βάλω τη σιμ σε άλλη συσκευή να το ενεργοποιήσω και μετά ρύθμιση στο τηλ; ( Και πού πάμε για ενεργοποίηση ; )
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και εγω και προσπαθω να το μαθω λιγο. Επαθα ενα πολιτισμικο σοκ σε σχεση με το Nexus 5 που ειχα:p

 

Νομιζω στα 350 max που ηταν το μπατζετ μου ειναι απο τις καλυτερες επιλογες. Θα δειξει!

 

Μια ερωτηση: Ποια ειναι η πιο λεπτη θηκη που υπαρχει για την συσκευη και αξιζει να παρω?

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω απο σημερα της συσκευης η οποια ειναι τρομερη σε ολα της!!!Αφου περιπλανιομουν αναμεσα σε poco mia2 mi8 lite ειπα για υπερβαση και το 6/128 global εγινε δικο μου!!Δηλαδη gcam παιζει ανετα?εχουμε καποια version που ειναι πληρως συμβατη?αντε να μπει και το hide notch και το dark mode στην επομενη!!Με ψηνει πολυ να βαλω xiaomi.eu ρομ αλλα με προβληματιζει το οτι δεν υπαρχει official twrp και για το αν αξιζει να γινει unlock(μονο για adaway με νοιαζει)!!ειναι καποιος με αυτην την ρομ?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το Spigen Glas t R Slim screen protector.

Παρατηρώ ότι επιμένουν φυσαλίδες αέρα στις τέσσερις γωνίες και κοντά στις μεγάλες πλευρές.

Μπορεί να μου πει όποιος το έχει τοποθετήσει αν αυτό είναι νορμάλ και θα υποχωρήσουν με την πάροδο του χρόνου;

Ή "έπεσα στην περίπτωση";

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα... Δεν μου κανει την μεγαλη αναβαθμιση του 1.7GB. Δοκιμασα 2 φορες, κανει reboot για να την βαλει, αποτυγχανει και μετα μου λεει να την ξανακατεβασω. Καμια λυση?

 

Δεν εχω κανει Miaccount ακομα αν αυτο παιζει ρολο. Την μικρη αναβαθμιση των 500MB μου την εκανε παντως.

 

Edit: Εκανα hard reset τελικα και την περασε. Μια φορα στην ζωη μου ειπα να μην κανω hard reset σε μεγαλες αναβαθμισεις και την πατησα!

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

εχει super slow και χωρις την αναβαθμιση αλλα η ληψη είναι καπω περίεργη οσον αφορα τον τροπο

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν μπορω να βρω κατι..και στελνω και το WIFICALL στο 1333 και μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη μου

 

Πρεπει να βαλεις την καρτα sim σου σε συμβατή συσκευη για να ενεργοποιηθεί

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόλις έβαλα το Spigen Glas t R Slim screen protector.

Παρατηρώ ότι επιμένουν φυσαλίδες αέρα στις τέσσερις γωνίες και κοντά στις μεγάλες πλευρές.

Μπορεί να μου πει όποιος το έχει τοποθετήσει αν αυτό είναι νορμάλ και θα υποχωρήσουν με την πάροδο του χρόνου;

Ή "έπεσα στην περίπτωση";

 

Ευχαριστώ!

 

Ναι, να το πιέζεις που και που ομαλά και με υπομονή και σιγά σιγά θα εξαφανιστούν οι φουσκάλες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νεο update για να δούμε... a5e186c4d77d61a9fef15da40444c326.jpg

 

Σε μένα που δεν έρχεται το OTA τι κάνω? , βρήκα στο φόρουμ ένα λινκ που έχει 2 ρομ για κατέβασμα, μια μικρή και μια μεγάλη. Τι διαφορά έχουν?

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που δεν έρχεται το OTA τι κάνω? , βρήκα στο φόρουμ ένα λινκ που έχει 2 ρομ για κατέβασμα, μια μικρή και μια μεγάλη. Τι διαφορά έχουν?

 

Καλύτερα περίμενε,και θα σου έρθει. Μια προηγούμενη μου ήρθε μετά απο 2 μέρες .

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα περίμενε,και θα σου έρθει. Μια προηγούμενη μου ήρθε μετά απο 2 μέρες .

 

Και την τωρινή χειροκίνητα την έβαλα οκ.. Απλά ρώτησα και μου είπαν να κατεβάσω την μικρή αφού είμαι σε 10.1.2.0.. Πέρασμα Μέσω updater.

Ερώτηση:ειδατε διάφορες σε κάμερα? 60fps έχουμε η... κολοκύθια ξανά...?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, να το πιέζεις που και που ομαλά και με υπομονή και σιγά σιγά θα εξαφανιστούν οι φουσκάλες.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου παρακαλω καποιος πως να βαλω φωτο εδω μεσα
Γιατί δεν το κάνεις από κινητό με τη ο tapatalk που είναι και το ποιο εύκολο.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το Spigen Glas t R Slim screen protector.

 

Παρατηρώ ότι επιμένουν φυσαλίδες αέρα στις τέσσερις γωνίες και κοντά στις μεγάλες πλευρές.

 

Μπορεί να μου πει όποιος το έχει τοποθετήσει αν αυτό είναι νορμάλ και θα υποχωρήσουν με την πάροδο του χρόνου;

 

Ή "έπεσα στην περίπτωση";

 

 

 

Ευχαριστώ!

Φίλε μου έτσι ήταν και σε μένα και σε 2 φίλους που το πρότεινα.

Θελει υπομονή και αρκετή πίεση όπως και τρίψιμο με πανάκι.

Θα φύγουν μην απελπίζεσαι!! :)

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το κάνεις από κινητό με τη ο tapatalk που είναι και το ποιο εύκολο.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γινετε χωρις αυτο? Δεν θα ηθελα να μπαινω με fb η να κανω account κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το vowifi που βρίσκεται;

Επίσης ειχα διαβάσει οτι έχει super slow motion 960fps ισχύει;

 

Μόλις παρέλαβα τοπ Mi8 Pro 8/128 και το στήνω.

 

Πως σου φαίνεται το προ και το δακτυλικο;

Το περιμένω κι εγώ από μέρα σε μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμα και με την νέα αναβάθμιση το face unlock δεν δουλεύει καλά σε μένα.. Ενώ παλιότερα όταν το πρώτο πήρα πήγαινε σφαίρα και σκοτάδι... Περιοχή Ινδία έχω.. Και εννοείται ούτε τώρα 60 fps video.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ποσταρω καποιες εικονες να μου πειτε καποια πραγματα. Δεν εχω βρει τροπο να ποσταρω εδω εικονες εκτος απο αυτο το ταπατολκ που δν το θελω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...