Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://streamable.com/kg11u Γεια δειτε εδω παιδια τα κανει κ στο δικο σας τηλεφωνο αυτα τα κυματακια? Το κανει πολυ εντονα κ στο slow motion 960fps.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eγω το μονο που θα ξαναπω για το video ειναι οτι ακομα να δωσουν 60fps σε μια flagship συσκευη, ενω αυτην την δυνατοτητα την εχουν ακομη και καποια Redmi και το Mix 3 που φοραει τον ιδιο επεξεργαστη. Και θα την δωσουν και στο POCO. Και μαλιστα και 4κ@60, οχι μονο στα 1080.

 

Δεν ξερω γιατι αυτη η αντιμετωπιση σε αυτο το θεμα, πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Eγω το μονο που θα ξαναπω για το video ειναι οτι ακομα να δωσουν 60fps σε μια flagship συσκευη, ενω αυτην την δυνατοτητα την εχουν ακομη και καποια Redmi και το Mix 3 που φοραει τον ιδιο επεξεργαστη. Και θα την δωσουν και στο POCO. Και μαλιστα και 4κ@60, οχι μονο στα 1080.

 

Δεν ξερω γιατι αυτη η αντιμετωπιση σε αυτο το θεμα, πραγματικα.

 

Σε σένα τρεμοπαιζει η εικόνα;

Link to comment
Share on other sites

https://streamable.com/kg11u Γεια δειτε εδω παιδια τα κανει κ στο δικο σας τηλεφωνο αυτα τα κυματακια? Το κανει πολυ εντονα κ στο slow motion 960fps.

 

αυτο γινεται γιατι υπαρχει διαφορα στα hz της λαμπας και του φακου του κινητου(fps), ακομα και στις dslr γινεται αυτο

Link to comment
Share on other sites

Εσεις εχετε βρει μαυρα θεματα για το κινητο σας?
Το έχω ψάξει αρκετά. Πολλά κάνουν πρόβλημα στο κινητό ( άσπρη οθόνη στο κλείδωμα, κολλάει και μόνο με restart επανέρχεται), αλλά δεν είναι σε όλες τις οθόνες μαύρα και άλλα που είναι, δεν είναι σωστά τα χρώματα παντού και δεν μπορείς να διαβάσεις όλες τις πληροφορίες. Μέχρι να βγει dark mode έκανα μαύρο ότι μπορώ ( ταπετσαρίες, πληκτρολόγιο, dark mode σε εφαρμογές που το υποστηρίζουν) και περιμένω.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σημέρα παρέλαβα κι εγώ το δικό μου :)

Αν λάβουμε υπ΄όψιν και τις αργίες που μεσολάβησαν μια χαρά ήρθε.

Παραγγελία από Banggood 26/12 με Priority NL post 310 ευρώ το 6/64 ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστο μαυρο θεμα που εχω δοκιμάσει είναι το "Blacky". Μετα στην προσαρμογή επαναφέρω στοκ εικονίδια και στοκ οθόνη κλειδώματος και είναι πολύ σωστο στο 99% του UI
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστο μαυρο θεμα που εχω δοκιμάσει είναι το "Blacky". Μετα στην προσαρμογή επαναφέρω στοκ εικονίδια και στοκ οθόνη κλειδώματος και είναι πολύ σωστο στο 99% του UI

 

Το ίδιο κάνω και εγώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eγω το μονο που θα ξαναπω για το video ειναι οτι ακομα να δωσουν 60fps σε μια flagship συσκευη, ενω αυτην την δυνατοτητα την εχουν ακομη και καποια Redmi και το Mix 3 που φοραει τον ιδιο επεξεργαστη. Και θα την δωσουν και στο POCO. Και μαλιστα και 4κ@60, οχι μονο στα 1080.

 

Δεν ξερω γιατι αυτη η αντιμετωπιση σε αυτο το θεμα, πραγματικα.

 

Το έχω γράψει και στο φόρουμ του miui όπως και πολλοί άλλοι.. Δεν ιδρώνει το αυτί τους.. Μιλάμε για πολύ μεγάλο κόλλημα αυτό με τα 60fps.. Το έχει το mi8 lite, το redmi note 5 αν δεν κάνω λάθος και το καινούριο note 7.. Στα 1080p.εμεις και καλά flagship.. Χα χα

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνω και εγώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το έχω γράψει και στο φόρουμ του miui όπως και πολλοί άλλοι.. Δεν ιδρώνει το αυτί τους.. Μιλάμε για πολύ μεγάλο κόλλημα αυτό με τα 60fps.. Το έχει το mi8 lite, το redmi note 5 αν δεν κάνω λάθος και το καινούριο note 7.. Στα 1080p.εμεις και καλά flagship.. Χα χα

 

Ειναι απαραδεκτοι, απλα. Το να δινεις χαρακτηριστικα σε κινητα χαμηλοτερης κατηγοριας και τιμης και οχι στο ακριβοτερο σου μοντελο δειχνει ελλειψη σεβασμου στους πελατες σου.

 

Επισης ελπιζω σε καποια επομενη αναβαθμιση (ισως με το MIUI 11) να φτιαξουν το θεμα με την καταναλωση της μπαταριας οταν εισαι με data. Την καταπινει και ειναι αρκετα ενοχλητικο. Σκεφτεσαι να χρησιμοποιησεις το κινητο... Εχω απογοητευτει στον συγκεκριμενο τομεα. Εφυγα απο το σπιτι στις 7.30 με 85% και τωρα ειμαι στο 50%. Και δεν εχω κανει και την τεραστια χρηση. Μονιμα το cell stand by ειναι πρωτο στα στατιστικα με 15-18%. Αν συνεχισει ετσι, θα το δωσω μαλλον.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστο μαυρο θεμα που εχω δοκιμάσει είναι το "Blacky". Μετα στην προσαρμογή επαναφέρω στοκ εικονίδια και στοκ οθόνη κλειδώματος και είναι πολύ σωστο στο 99% του UI

 

 

Για πείτε και σε εμάς τον τρόπο που το κάνετε αυτό γιατί αν το βάλεις όπως είναι παγώνουν όλα αν μπει σε lockscreen.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν η Vodafone έχει wifi calling και volte?
όχι δεν έχει φίλε

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ψάξει αρκετά. Πολλά κάνουν πρόβλημα στο κινητό ( άσπρη οθόνη στο κλείδωμα, κολλάει και μόνο με restart επανέρχεται), αλλά δεν είναι σε όλες τις οθόνες μαύρα και άλλα που είναι, δεν είναι σωστά τα χρώματα παντού και δεν μπορείς να διαβάσεις όλες τις πληροφορίες. Μέχρι να βγει dark mode έκανα μαύρο ότι μπορώ ( ταπετσαρίες, πληκτρολόγιο, dark mode σε εφαρμογές που το υποστηρίζουν) και περιμένω.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βρηκα λυση. Βαλε χωρα Σιγκαπουρη και μετα στο μενου θα βρεις το εικονιδιο "θεματα". :) Εχει και μαυρα

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα λυση. Βαλε χωρα Σιγκαπουρη και μετα στο μενου θα βρεις το εικονιδιο "θεματα". :) Εχει και μαυρα
Το έχω κάνει ήδη . Αυτά τα μαύρα θέματα λέω πως βγάζουν πρόβληματα.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς που μπορώ να δω τις αλλαγές στην dev rom; Θέλω να δω αν αξίζει να την περάσω. Τέλος χάνω κάποια εγγύηση; Υπάρχει κάποια πιθανότητα βλάβης του κινητού ; Ή αν κολλάση μπορώ να περάσω την stable rom όποτε θέλω;
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη . Αυτά τα μαύρα θέματα λέω πως βγάζουν πρόβληματα.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έβαλα κάποια άλλα δεν ταίριαζαν καλά στο κινητό. Τελικά θα περιμένω να βγει το dark mode. Κάποιοι λένε έχει βγει στο pie. Αλλά δεν βρίσκω κάτι τέτοιο μέσα :/

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κάποια άλλα δεν ταίριαζαν καλά στο κινητό. Τελικά θα περιμένω να βγει το dark mode. Κάποιοι λένε έχει βγει στο pie. Αλλά δεν βρίσκω κάτι τέτοιο μέσα :/

 

Εγώ έχω βάλει το UiGeneration και απλά άλλαξα εικονίδια και lockscreen κατά βούληση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS για κατι που διαπιστωσα. Αν πατε το αυτι σας κοντα στον φορτιστη (αυτον που ηρθε με την συσκευη) την ωρα που φορτιζει, ακουτε εναν περιεργο ηχο? Τσεκαρα τον φορτιστη της γυναικας στο samsung της δεν κανει καθολου θορυβο. Σαν σφυριγματακια καπως
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το vowifi της cosmote , όλα καλά μέχρι εδώ βγάζει και το εικονίδιο το τηλεφωνακι με τις γραμμές του σήματος από πάνω! Για το volte τι κάνω? Δεν μπορώ να το καταλάβω! Καποιος γνώστης?

 

Το βρήκα τελικά ! Ήθελε ενεργοποίηση το μενού για volte με ένα κωδικό *#*#86583#*#*

Edited by mach3
Το βρήκα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS για κατι που διαπιστωσα. Αν πατε το αυτι σας κοντα στον φορτιστη (αυτον που ηρθε με την συσκευη) την ωρα που φορτιζει, ακουτε εναν περιεργο ηχο? Τσεκαρα τον φορτιστη της γυναικας στο samsung της δεν κανει καθολου θορυβο. Σαν σφυριγματακια καπως

 

Φυσιολογικό είναι , οι περισσότεροι φορτιστές το κάνουν. Αν δεν έχεις μάλιστα συνδεδεμένη συσκευή κάνει ακόμη περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά γιατί ένας γνωστός κοιτάει αγορά για κινητό και είδε και το mi 8αξιζει τα χρήματα τ? Και αυτός γιατί θέλει να βγαζει φωτό αξίζει η κάμερα?μπαίνει Google camera απλά με install το apk η θέλει ροοοτ ευχαριστώ Edited by Giross
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι , οι περισσότεροι φορτιστές το κάνουν. Αν δεν έχεις μάλιστα συνδεδεμένη συσκευή κάνει ακόμη περισσότερο.

 

Ζεσταινει κ ολας ε? Ευχαριστω μουφυγε ενα βαρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...