Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως βλεπετε το γεγονος οτι μεσα σε 6 ωρες με data και ανοιχτη την AOD (αλλα σε πολυ χαμηλη φωτεινοτητα) μου εφαγε 12% χωρις να το χρησιμοποιησω καθολου? Ηταν στην αναμονη με GPS-Bluettoth κλειστα. Παρ'ολο που εχω κακο σημα μου φαινεται πολυ μεγαλη καταναλωση ρε παιδια... Μπορει να εχω και μεγαλες απαιτησεις, τι να πω.

 

Εφαρμογη δεν παιζει να το προκαλει γιατι το βραδυ που δεν εχω data μου τρωει 5% στις 10 ωρες που ειναι φυσιολογικο νομιζω.

 

Το ειχα ξαναγραψει το μηνυμα αλλα εξαφανιστηκε.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μολις το παρέλαβα και εγω. μετα απο 16 μερες αναμονης απο κινα στα 325ε τα 128gb, οποτε θεωρω οποιος το βρει σε αυτη την τιμη ας το παρει απο κινα και ας περιμενει 2 Σάββατα να του ερθει ( ακουγεται πιο λιγο ετσι :p ).

Μεχρι στιγμης ολα καλα !

απο το λινκ http://miblog.co/xiaomi-mi8-google-camera/ που δωσατε παραπανω εβαλα την gcam. Ποια settings βαζω? τα πρωτα ή τα Suggested Settings #2??

ή γενικα τι settings βαζω

Edited by GeorgeHtz
Link to comment
Share on other sites

Πως βλεπετε το γεγονος οτι μεσα σε 6 ωρες με data και ανοιχτη την AOD (αλλα σε πολυ χαμηλη φωτεινοτητα) μου εφαγε 12% χωρις να το χρησιμοποιησω καθολου? Ηταν στην αναμονη με GPS-Bluettoth κλειστα. Παρ'ολο που εχω κακο σημα μου φαινεται πολυ μεγαλη καταναλωση ρε παιδια... Μπορει να εχω και μεγαλες απαιτησεις, τι να πω.

 

Εφαρμογη δεν παιζει να το προκαλει γιατι το βραδυ που δεν εχω data μου τρωει 5% στις 10 ωρες που ειναι φυσιολογικο νομιζω.

 

Το ειχα ξαναγραψει το μηνυμα αλλα εξαφανιστηκε.

 

Συγνώμη, το 12% με data και AOD ανοιχτά, είναι πολλά σε 6 ώρες? Που είτε κάνεις κάτι είτε όχι, τα κινητά είναι ενεργά για push notifications ας πούμε και πόσα άλλα πράγματα, και σε συνδυασμο με κακό ιντερνετ που προσπαθεί παραπάνω ώρα να τα κάνει όλα αυτά, 12% είναι πολύ? Με μπερδεύεις

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, το 12% με data και AOD ανοιχτά, είναι πολλά σε 6 ώρες? Που είτε κάνεις κάτι είτε όχι, τα κινητά είναι ενεργά για push notifications ας πούμε και πόσα άλλα πράγματα, και σε συνδυασμο με κακό ιντερνετ που προσπαθεί παραπάνω ώρα να τα κάνει όλα αυτά, 12% είναι πολύ? Με μπερδεύεις

 

Γι'αυτο ρωτησα να δω γενικα τι παιζει. Απλα οταν το χρησιμοποιω κιολας η μπαταρια φευγει παρα πολυ γρηγορα. Διαβασα και ενα προηγουμενο μηνυμα ενος παιδιου που λεει οτι το σκιζει απο το πρωι μεχρι το βραδυ στις 11 και εχει ακομα μπαταρια. Σε μενα αυτο δεν υπαρχει σαν ενδεχομενο. Αλλες συνθηκες δικτυου κτλ, οκ, αλλα το χασμα μου φαινεται τεραστιο.

Link to comment
Share on other sites

Με τα δεδομένα γενικά παίζει αυξημένη κατανάλωση σε σχέση με wifi που είναι σταθερό. Και εγώ που είμαι κυρίως με wifi (γραφείο και έπειτα σπίτι), ανά 2 μέρες το φορτίζω!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγω για να το φορτιζω ανα 2 μερες πρεπει να το κορνιζαρω και να το βλεπω. Ακομα και με wifi, αν το χρησιμοποιω, ονειρο θερινης νυκτος ειναι για μενα αυτη η αυτονομια! Δεν ξερω τι μπορει να φταιει, αλλα δεν περιμενα να συναντησω κατι τετοιο. Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο ρωτησα να δω γενικα τι παιζει. Απλα οταν το χρησιμοποιω κιολας η μπαταρια φευγει παρα πολυ γρηγορα. Διαβασα και ενα προηγουμενο μηνυμα ενος παιδιου που λεει οτι το σκιζει απο το πρωι μεχρι το βραδυ στις 11 και εχει ακομα μπαταρια. Σε μενα αυτο δεν υπαρχει σαν ενδεχομενο. Αλλες συνθηκες δικτυου κτλ, οκ, αλλα το χασμα μου φαινεται τεραστιο.

Εγώ έγραψα ότι το σκίζω και κρατάει άνετα μια μέρα (με όλα ανοιχτα) αλλά όταν έχω καλό σήμα. Όταν το σήμα είναι χάλια κατεβαίνει και εμένα γρήγορα. Δοκίμασε σπίτι σου αν έχεις καλό σήμα να το δουλέψεις αρκετά και θα δεις ότι δεν έχει θέμα το τηλέφωνο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έγραψα ότι το σκίζω και κρατάει άνετα μια μέρα (με όλα ανοιχτα) αλλά όταν έχω καλό σήμα. Όταν το σήμα είναι χάλια κατεβαίνει και εμένα γρήγορα. Δοκίμασε σπίτι σου αν έχεις καλό σήμα να το δουλέψεις αρκετά και θα δεις ότι δεν έχει θέμα το τηλέφωνο.

 

Δυστυχως ουτε σπιτι εχω ιδιαιτερα καλο σημα. Thanks παντως.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μετά το τελευταίο update σε Global Stable με κλειδωμένο bootloader παρατηρώ ότι από κλήση από κινητό σε κινητό, 8 στις 10 φορές πέφτει η κλήση χωρίς λόγο.

 

Ειδικότερα μετά το 1 λεπτό μέχρι τα 2 λεπτά κλήσης θα πέσει σχεδόν σίγουρα;

 

Το έχετε παρατηρήσει; Δοκιμάστε το

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και όλα ωραία με τούτο το κινητό (προσωπική εμπειρία από Σεπτέμβρη), αλλά αυτό το θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα έχει καταντήσει ΑΗΔΙΑ!

Έχω την εντύπωση ότι εσχάτως το πρόβλημα έχει επιδεινωθεί. Σε εσωτερικό χώρο η φωτεινότητα πέφτει τέρμα κάτω και στα σαρανταφεύγα που είμαι δεν βλέπω τίποτε!

Και στην global και στην ελληνική τα ίδια (αν θυμάμαι, στην Havoc δεν είχα θέμα).

Έχει βρει κανείς καμία πατέντα, να ησυχάσω;

Link to comment
Share on other sites

Στο official site, ανέβασαν την 10.2.2.0
αναμενόμενο έτσι γίνεται πάντα δεν χρειάζεται να κοιτάμε συνέχεια τι ανέβασαν τι κατέβασαν

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και όλα ωραία με τούτο το κινητό (προσωπική εμπειρία από Σεπτέμβρη), αλλά αυτό το θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα έχει καταντήσει ΑΗΔΙΑ!

Έχω την εντύπωση ότι εσχάτως το πρόβλημα έχει επιδεινωθεί. Σε εσωτερικό χώρο η φωτεινότητα πέφτει τέρμα κάτω και στα σαρανταφεύγα που είμαι δεν βλέπω τίποτε!

Και στην global και στην ελληνική τα ίδια (αν θυμάμαι, στην Havoc δεν είχα θέμα).

Έχει βρει κανείς καμία πατέντα, να ησυχάσω;

 

Το πρόβλημα προέκυψε μετά την αναβάθμιση σε Pie. Πριν δούλευε υποδειγματικά. Δώσανε τρεις αναβαθμίσεις και το πρόβλημα παραμένει :mad:

Link to comment
Share on other sites

Nαι ισχει αυτο με την φωτεινοτητα. Δινουν εμφαση πολυ στην μπαταρια, αυτο εχω διαπιστωσει. Γι'αυτο υπαρχουν και ψιλοπαραπονα για τις ειδοποιησεις, γι'αυτο κλεινει και η AOD, οταν εχει λιγο φως, παρόλο που την εχεις ανοιχτη κτλ.

 

Βεβαια εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει τοσο, το συνηθισα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και όλα ωραία με τούτο το κινητό (προσωπική εμπειρία από Σεπτέμβρη), αλλά αυτό το θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα έχει καταντήσει ΑΗΔΙΑ!

Έχω την εντύπωση ότι εσχάτως το πρόβλημα έχει επιδεινωθεί. Σε εσωτερικό χώρο η φωτεινότητα πέφτει τέρμα κάτω και στα σαρανταφεύγα που είμαι δεν βλέπω τίποτε!

Και στην global και στην ελληνική τα ίδια (αν θυμάμαι, στην Havoc δεν είχα θέμα).

Έχει βρει κανείς καμία πατέντα, να ησυχάσω;

Εάν και χρησιμοποιω χειροκίνητη φωτεινότητα υπάρχει αυτό το πρόβλημα δυστηχως....

Αξίζει φίλε μου να περάσω aosp rom όπως ειναι η havoc?

Δουλευουν όλα σωστά? Vowifi - volte? Gcam?

Η μπαταρία ειναι καλή?

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Την Havoc την κράτησα για καμιά δεκαριά ημέρες, μέσα στις γιορτές των Χριστουγέννων. Σβέλτη και χωρίς bugs. Το sot μου πήγε από περίπου 7 ώρες με global stable στις 6 ώρες περίπου με Havoc. Δεν έχω Cosmote για να σου πω για VoLTE και VoWiFi. Απ' ότι θυμάμαι, έχει από τη μάνα της Gcam. Δεν το ψείρισα για να εντοπίσω ποιοτικές διαφορές, παραπλήσιες μου φάνηκαν οι φωτογραφίες. Γενικά μου άφησε θετικές εντυπώσεις, γύρισα σε MIUI μόνο και μόνο -δεν το πιστεύω που λέω τέτοιο πράγμα- γιατί μου φάνηκε πιο "ολοκληρωμένη" η εμπειρία χρήσης. Μπορεί κάποτε να δοκιμάσω και καμία Pixel για αλλαγή. Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και όλα ωραία με τούτο το κινητό (προσωπική εμπειρία από Σεπτέμβρη), αλλά αυτό το θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα έχει καταντήσει ΑΗΔΙΑ!

Έχω την εντύπωση ότι εσχάτως το πρόβλημα έχει επιδεινωθεί. Σε εσωτερικό χώρο η φωτεινότητα πέφτει τέρμα κάτω και στα σαρανταφεύγα που είμαι δεν βλέπω τίποτε!

Και στην global και στην ελληνική τα ίδια (αν θυμάμαι, στην Havoc δεν είχα θέμα).

Έχει βρει κανείς καμία πατέντα, να ησυχάσω;

Οντως άκρως ενοχλητικό το θέμα αυτό. Τελικά κατέληξα να αφαιρέσω την αυτόματη φωτεινότητα και να την βάλω μονίμως λίγο πάνω από τη μέση, τουλάχιστον μέχρι να το φτιάξουν...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος εφαρμογή να έχει πλήρη πρόσβαση απο mi8 σε ενα άλλο mi8 γιατί το TeamViewer δεν δουλεύει

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μόλις το σεταρα. Είναι εύκολο το link για την 9 Google camera?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν βρήκα δεν ξέρω και πολλά πάντως δουλεύει σωστά δεν ξέρω αν είναι η σωστή πάντως δουλεύει κανονικά. 3600ee396513560bed315589287b163c.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μόλις το σεταρα. Είναι εύκολο το link για την 9 Google camera?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/b-s-g-google-camera-port-developed-mi-8-t3843130

Είναι η τελευταία μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αδελφέ περασα αυτή είναι μια χαρά

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες εσείς μπορειτε να δείτε Netflix γιατί εμένα δεν με αφήνει να κατεβάσω την εφαρμογή και εγώ την τελευταία αναβάθμιση έχω ...
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες εσείς μπορειτε να δείτε Netflix γιατί εμένα δεν με αφήνει να κατεβάσω την εφαρμογή και εγώ την τελευταία αναβάθμιση έχω ...
Κανονικά βλέπω εγώ .

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...