Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας έχω παραγγείλει και εγώ το Mi 8 από banggood με priority direct mail στις 29/12. Στο tracking των ΕΛΤΑ μου βγάζει τα εξής

ndLyDHn.jpg

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος σε ποιο σημείο βρίσκεται η παράδοση της παραγγελίας μου με βάση το tracking? Υπάρχει περίπτωση να πέρασε από τελωνείο και να χρεωθώ; Πρώτη φορά παραγγέλνω από banggood για Ελλάδα (είμαι από Κύπρο).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Συγγνώμη για το τεράστιο μέγεθος της εικόνας!

 

Λογικα αυριο μεθαυριο θα το παρεις :) banggood κ εγω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν είχατε δει τις τιμές στο skroutz πόσο έχουν πέσει, θα είχατε γλυτώσει την αναμονή και το άγχος του τελωνείου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικα αυριο μεθαυριο θα το παρεις :) banggood κ εγω

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε!

αν είχατε δει τις τιμές στο skroutz πόσο έχουν πέσει, θα είχατε γλυτώσει την αναμονή και το άγχος του τελωνείου.

Από banggood με τα μεταφορικά το πήρα στα 304 ευρώ.

Στο skroutz το βρίσκω στα 358 αλλά όντως ίσως και να μην άξιζε την αναμονή και το άγχος για 50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

αυριο το πρωι, μπες στο site elta, και κοιταξε αν γραφει …. στον διανομεα η κατι παρομοιο..

μπορεις να παρεις τηλεφωνο, είναι ατελες από σταθερο, η , από το κινητο, από τις 8 ωρα το πρωι.

και εγω περιμενω ένα ανταλακτικο, από Αυστραλια, με πεθανε, ( αγχος, ), μπορει να χαθηκε.., δεν ξερω.

{ καλυτερα να μην δειχνεις το tracking number, φιλικα! }.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεωνεσαι η αποστολή έχει γίνει μέσω Ολλανδίας..Ήδη βρίσκεται στα Ιωάννινα , δεν ξέρω πόσα ταχυδρομεία υπάρχουν εκεί μόλις δεις το MD ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ & γίνει ΚΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ τότε είναι στο κατάστημα της γειτονιάς σου (το παραλαμβάνεις την επόμενη ημέρα της ημερομηνίας που αναγράφεται δείχνοντας το tracking number + ταυτότητα χωρίς να περιμένεις ειδοποίηση από ταχυδρόμο.Οταν έρθει η ειδοποίηση απλά τη σκίζεις μετά) Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Είναι αποστολή priority, και σιγουρα δεν μπηκε τελωνειο, θα το εμφανιζε η αναζητηση των Ελτα.

περιτο να πω, ότι το κοιταξα και εγω. ειπαμε δεν γραφουμε , tracking number, imei, s/n .

Link to comment
Share on other sites

στη δική μου συσκευή με ρωσική global rom και ξεκλείδωτο bootloader στην μαμισια εφαρμογή για SMS, δεν μου δείχνει τα ονόματα των επαφών που έχουν στείλει μήνυμα, δείχνει τους αριθμούς των τηλεφώνων. με άλλη εφαρμογή για sms τα δείχνει κανονικά.

Συμβαίνει και σε άλλους αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε το link, einai από το ελληνικο forum, μπορει να ξερουν,,

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32084-Γενική-Συζήτηση-για-το-Mi-8-Dipper/?pageNo=370

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να ορίσω συγκεκριμένο ήχο ειδοποίησης για μια εφαρμογή; Δουλεύω μια εφαρμογή που συνδέεται με IP κάμερα και μου στέλνει ειδοποίηση όταν η κάμερα εντοπίζει κίνηση. Ο ήχος ειδοποίησης είναι ίδιος με αυτό του απλού sms. Θα ήθελα λοιπόν να αλλάξω τον ήχο της ειδοποίησης από αυτή την εφαρμογή για να βάλω κάτι πιο δυνατό σαν ήχο συναγερμού. Η εφαρμογή είναι η ΕΥΕ4 αλλά από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής δεν υπάρχει δυνατότητα. Ούτε και από τις ρυθμίσεις ήχου και ειδοποιήσεων που παρέχει το κινητό; Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή με την οποία θα μπορέσω να ρυθμίσω τον ήχο; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

αν είχατε δει τις τιμές στο skroutz πόσο έχουν πέσει, θα είχατε γλυτώσει την αναμονή και το άγχος του τελωνείου.

 

εγω πηρα το 128gb στα 330ε. στο σκρουτζ εχει 400+.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηρατε το Mi 8 απο το bangγood γραφει μεσα στη σελιδα οτι η αποστολη εγινε μεσο Dropship ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεωνεσαι η αποστολή έχει γίνει μέσω Ολλανδίας..Ήδη βρίσκεται στα Ιωάννινα , δεν ξέρω πόσα ταχυδρομεία υπάρχουν εκεί μόλις δεις το MD ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ & γίνει ΚΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ τότε είναι στο κατάστημα της γειτονιάς σου (το παραλαμβάνεις την επόμενη ημέρα της ημερομηνίας που αναγράφεται δείχνοντας το tracking number + ταυτότητα χωρίς να περιμένεις ειδοποίηση από ταχυδρόμο.Οταν έρθει η ειδοποίηση απλά τη σκίζεις μετά)
Ευχαριστώ! Μου ήρθε ήδη ειδοποίηση σήμερα το πρωί οπότε θα πάω να το παραλάβω αύριο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..Θα ήθελα να μου πείτε πόσο καλή είναι η κάμερα του κινητού σε συνθήκες δωματίου ..Θέλω να φωτογραφίζω τα μωρά μου και ψάχνω το καλύτερο δυνατό και γρήγορο αποτελέσμα. .Catch and shoot δλδ ..Δεν με ενδιαφέρουν manual settings κτλ..Έρχομαι από το Mate 10 pro και θα ήθελα κάτι καλό στον τομέα της καμερας..Επίσης το βίντεο μέχρι ποια ανάλυση έχει ois και στη 4κ ανάλυση υποστηρίζει 60 fps?ή έστω στα 1080p?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..Θα ήθελα να μου πείτε πόσο καλή είναι η κάμερα του κινητού σε συνθήκες δωματίου ..Θέλω να φωτογραφίζω τα μωρά μου και ψάχνω το καλύτερο δυνατό και γρήγορο αποτελέσμα. .Catch and shoot δλδ ..Δεν με ενδιαφέρουν manual settings κτλ..Έρχομαι από το Mate 10 pro και θα ήθελα κάτι καλό στον τομέα της καμερας..Επίσης το βίντεο μέχρι ποια ανάλυση έχει ois και στη 4κ ανάλυση υποστηρίζει 60 fps?ή έστω στα 1080p?

 

 

το πόσο να κάνει το κινητό τα καθορίζει όλα

mi8
Link to comment
Share on other sites

Νεο update για να δούμε... a5e186c4d77d61a9fef15da40444c326.jpg
Άνοιξε το volte (cosmote,frog)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το volte (cosmote,frog)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σου ενεργοποιηθηκε?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά δικο μου λάθος κατεβασα την μπάρα ειδοποίησης κ το έβγαλε κανονικά το volte!! Δουλεύει κ vowifi!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά δικο μου λάθος κατεβασα την μπάρα ειδοποίησης κ το έβγαλε κανονικά το volte!! Δουλεύει κ vowifi!!

 

Μπορείς να μου τα εξηγήσεις αυτά τα δύο δεν έχω καταλάβει τι είναι

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου τα εξηγήσεις αυτά τα δύο δεν έχω καταλάβει τι είναι
https://www.cosmote.gr/fixed/corporate/details/-/asset_publisher/gLfNzjIgW7PO/content/για-πρωτη-φορα-στην-ελλαδα-υπηρεσιες-vowifi-και-volte-απο-την-cosmote

 

επίσης επιβεβαιώνω προστεθηκαν κ τα νεα libs για gcam!! Πλέον βγάζει κανονικά κ με night sight

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά δικο μου λάθος κατεβασα την μπάρα ειδοποίησης κ το έβγαλε κανονικά το volte!! Δουλεύει κ vowifi!!

 

αν και εμπειρος χρήστης δεν το βρισκω..που βρίσκεται?

mi8
Link to comment
Share on other sites

αν και εμπειρος χρήστης δεν το βρισκω..που βρίσκεται?
Στα δίκτυα θα εμφανιστούν φίλε απλα πρέπει να τα ενεργοποιησεις

 

Επιβεβαιωνω κ για τα libs πλεον δουλεύει κανονικά το night sight της gcam

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...