Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια,θελω να μου προτεινετε το καλυτερο τζαμακι για το mi8 να ειναι οσο το δυνατον κοντα στην αισθηση χωρις το τζαμακι και μια διαφανη θηκη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα καλή χρονιά σε όλους! Μια απορία εγω ποιόν αισθητήρα αποτυπώματος έχω? 3ffa45201f77a3eedf4bf9a42bde09c3.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή χρονιά σε όλους! Μια απορία εγω ποιόν αισθητήρα αποτυπώματος έχω? 3ffa45201f77a3eedf4bf9a42bde09c3.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφου το γραφει "goodix"..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς σε τι ρυθμίσεις την έχετε την οθόνη γιατί εμένα μου φαίνεται πολύ θερμή ειδικά το λευκό και σε μερικά φόντο βλέπω θόρυβο στο μαύρο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς σε τι ρυθμίσεις την έχετε την οθόνη γιατί εμένα μου φαίνεται πολύ θερμή ειδικά το λευκό και σε μερικά φόντο βλέπω θόρυβο στο μαύρο...

 

Προσωπικά το έχω στην αυξημένη αντίθεση γιατί είναι πιο έντονα τα χρώματα. Γενικά η amoled δεν έχουν το ωραίο το λευκό που θα δεις σε μια άλλου είδους οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το έχω στην αυξημένη αντίθεση γιατί είναι πιο έντονα τα χρώματα. Γενικά η amoled δεν έχουν το ωραίο το λευκό που θα δεις σε μια άλλου είδους οθόνη

αυξημένη αντίθεση αλά που θερμό;

Όχι φίλε κανείς λάθος δεν είναι σε αυτά τα επίπεδα τα λευκά

Link to comment
Share on other sites

αυξημένη αντίθεση αλά που θερμό;

Όχι φίλε κανείς λάθος δεν είναι σε αυτά τα επίπεδα τα λευκά

 

Στην αυξημένη αντίθεση δεν σε αφήνει να κάνεις τα χρώματα θερμά η ψυχρά μόνο στην αυτόματη αντίθεση γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Στην αυξημένη αντίθεση δεν σε αφήνει να κάνεις τα χρώματα θερμά η ψυχρά μόνο στην αυτόματη αντίθεση γίνεται

 

Ανάλογα με την προεπιλογή που έχεις απο πανω νομίζω ρυθμίζει κιόλας δλδ αυτόματη αντίθεση/θερμό/αυξημένη αντίθεση =χρώμα

Αυτόματη αντίθεση/κρύο/αυξημένη αντίθεση=διαφορετικό χρώμα

Τσςκαρε το άμα μπορείς γιατί μπορεί να είναι και μόνο στα μάτια μου

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγη ωρα μου εβγαλε και αυτο : 2019-01-04 11:36

NETHERLANDS, POSTING/COLLECTION

πλεον το εμφανιζουν τα ελτα και γραφει

4/1/2019, 11:36:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

ελπιζω να ερθει γρηγορα :cool:

 

Πες μας νεεεεαααα :D Θελω να δω ποσες μερες ακριβως θα κανει το δικο σου ναρθει. Εγω απο banggood τοκανα παραγγελια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς σε τι ρυθμίσεις την έχετε την οθόνη γιατί εμένα μου φαίνεται πολύ θερμή ειδικά το λευκό και σε μερικά φόντο βλέπω θόρυβο στο μαύρο...

 

Εγώ το έχω στο κανονικό καθώς έχει τα πιο φυσικά χρώματα και τα πιο σωστά λευκά κατά την δική μου άποψη. Ειδικά μετά την αναβάθμιση σε pie έγινε ακόμα καλύτερο καλιμπραρισμα στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω στο κανονικό καθώς έχει τα πιο φυσικά χρώματα και τα πιο σωστά λευκά κατά την δική μου άποψη. Ειδικά μετά την αναβάθμιση σε pie έγινε ακόμα καλύτερο καλιμπραρισμα στην οθόνη.

Όχι ρε τρελε στο κανονικό ειναι λες και έχεις νυχτερινή λειτουργία συνέχεια ανοιχτή

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε τρελε στο κανονικό ειναι λες και έχεις νυχτερινή λειτουργία συνέχεια ανοιχτή

 

Εγώ το είχα πάντα στο κρύο στην αυτόματη αντίθεση, αλλά νομίζω ότι στο αυτόματο - προεπιλογή είναι το πιο σωστό.. Βέβαια γούστα αυτά

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε τρελε στο κανονικό ειναι λες και έχεις νυχτερινή λειτουργία συνέχεια ανοιχτή

 

Ναι έχει είναι πιο θερμό το λευκό , αλλά στα γούστα μου είναι πιο ωραίο και πιο ξεκούραστο στα μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει είναι πιο θερμό το λευκό , αλλά στα γούστα μου είναι πιο ωραίο και πιο ξεκούραστο στα μάτια.

 

Πασο έτσι αλλά κρίμα να μην έχει καλό καλιμπραρισμα αμολεντ οθόνη

Edited by koyjkoyk
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δει πως βγάζει με gcam, stock κτλ ας ρίξει μια ματιά στο άλμπουμ μου στο Flickr.

 

https://flic.kr/s/aHsmuYbAiK

 

Η συσκευή με την pie stable έχει ανέβει πάρα πάρα πολύ και με την global beta ακόμη πιο πολύ.

Τοπ φακός και πλέον τοπ software στην κάμερα.

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δει πως βγάζει με gcam, stock κτλ ας ρίξει μια ματιά στο άλμπουμ μου στο Flickr.

 

https://flic.kr/s/aHsmuYbAiK

 

Η συσκευή με την pie stable έχει ανέβει πάρα πάρα πολύ και με την global beta ακόμη πιο πολύ.

Τοπ φακός και πλέον τοπ software στην κάμερα.

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Φιλε τοχω δει το λινκ σου τοχω στειλει κ σε αλλους. Κανε ενα κ με στοκ με το pie χωρις gcam

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τοχω δει το λινκ σου τοχω στειλει κ σε αλλους. Κανε ενα κ με στοκ με το pie χωρις gcam
Έχει πολλές στοκ μέσα με pie. Όσες είναι με gcam γράφει Google mi8.

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλές στοκ μέσα με pie. Όσες είναι με gcam γράφει Google mi8.

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Πολυ ωραιο το αλμπουμ. αλλα περα απο τις αρχικες που εγραφε και "stock-gcam", στις υπολοιπες δεν γραφει κ δεν καταλαβαινω ποιες ειναι με pie ποιες με το αρχικο, gcam κλπ. Σου ειναι ευκολο επισης να μας πεις ποια ακριβως gcam εβαλες; Θελω να βαλω την ιδια οταν μου ερθει το τηλ. Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by Scissors
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δει πως βγάζει με gcam, stock κτλ ας ρίξει μια ματιά στο άλμπουμ μου στο Flickr.

 

https://flic.kr/s/aHsmuYbAiK

 

Η συσκευή με την pie stable έχει ανέβει πάρα πάρα πολύ και με την global beta ακόμη πιο πολύ.

Τοπ φακός και πλέον τοπ software στην κάμερα.

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Πρώτα βλέπουμε αυτό το album μετά λέμε αν αξίζει να πάρουμε το mi8 η αν πρεπει να δώσουμε παραπάνω χρήματα για samsung η Huawei. Και για να μην παρεξηγηθώ το τελευταίο μου τηλέφωνο ήταν samsung note 4 (αστέρι τηλέφωνο). Και πάλι μπράβο για τον κόπο που έκανες να ανεβάσεις τις φώτο !

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα βλέπουμε αυτό το album μετά λέμε αν αξίζει να πάρουμε το mi8 η αν πρεπει να δώσουμε παραπάνω χρήματα για samsung η Huawei. Και για να μην παρεξηγηθώ το τελευταίο μου τηλέφωνο ήταν samsung note 4 (αστέρι τηλέφωνο). Και πάλι μπράβο για τον κόπο που έκανες να ανεβάσεις τις φώτο !

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Έχω τρέλα με την φωτογραφία γενικά.

Χαρά μου να τις μοιραστώ μαζί σας! :)

 

Πολυ ωραιο το αλμπουμ αλλα περα απο τις αρχικες που εγραφε και "stock-gcam", στις υπολοιπες δεν γραφει κ δεν καταλαβαινω ποιες ειναι με pie ποιες με το αρχικο, gcam κλπ

 

Pie εινια περίπου από τις 10 Δεκεμβρίου και μετά.

Επίσης όπως είπα στις gcam λέει Google mi8.

d909d772a014d272bf2d0014a0a94b34.jpg

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...