Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχείς κάτοχος από εχθές

Πολύ καλή συσκευή σε όλα του

Ένα μειον μόνο ο ήχος από το ηχείο δεν μ αρέσει.να σας ρωτήσω είμαι στην έκδοση 10.1.2 με επίπεδο ασφάλειας01-11-18.αυτο είναι το τελευταίο η έχει κι άλλο.ελληνικη η συσκευή από κοτσοβολο

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To hide notch το επαναφέρανε!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

To hide notch το επαναφέρανε!!

 

Αποτυχία που παρόλο που έχει κανονική μπάρα, πάλι δεν εμφανίζει ειδοποιήσεις κανονικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άμα περάσω την beta μέσω του updater θα μου σβήσει αυτόματα όλα τα δεδομένα μόλις τελειώσει η αναβάθμιση;

 

Ναι για αυτό χρειάζεται backup πριν την διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Αποτυχία που παρόλο που έχει κανονική μπάρα, πάλι δεν εμφανίζει ειδοποιήσεις κανονικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι για αυτό χρειάζεται backup πριν την διαδικασία

 

Back up εννοείς απλά να περάσω τα δεδομένα μου σε έναν υπολογιστή σωστά η βόλευει καλύτερα μέσω καποιας εφαρμογης;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..Θα ήθελα να μου πείτε εάν η μετάβαση από το Mate 10 pro (το οποίο πουλησα) στο mi8 αξίζει. .Θέλω όσο το δυνατόν καλύτερη κάμερα και βίντεο διότι έχω δύο μωράκια και θέλω το καλύτερο και πιο γρήγορο αποτελέσμα..Επίσης σταθεροποιηση μέχρι ποια ανάλυση έχει στο βίντεο και στην κάμερα? Είναι τόσο καλη η κάμερα όσο η βαθμολογία του στο dxomark?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Back up εννοείς απλά να περάσω τα δεδομένα μου σε έναν υπολογιστή σωστά η βόλευει καλύτερα μέσω καποιας εφαρμογης;

 

Πολλά όπως φωτογραφίες (της κάμερας τουλάχιστον) μηνύματα, ιστορικό κλήσεων και επαφές αν δεν κάνω λάθος μένουν στο Cloud της Xiaomi. Δεν χάνεις κάτι βέβαια να τα περάσεις και στο PC. Επίσης κάποια εφαρμογή, κρατάει ιστορικό των apps που είχες, νομίζω κάποια της google ή το ίδιο το gmail. Περνά για σιγουριά όμως στο PC τον φάκελο downloads και οτιδήποτε από μουσική διαθέτεις.

Edited by Stavros750
Link to comment
Share on other sites

Johny μπορείς να δώσεις ένα λινκ της global Dev rom που έχει και ΟΤΑ όπως στο κινητό σου; Ότι βρίσκω είναι 8.κατι αλλά όχι αυτό που χρησιμοποιείς εσύ! Ευχαριστώ!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ..κατοχος και γω εδω και τρεις μερες ..mi8 global version με εκδοση MIUI Global 10.1.2.0 stable..(PEAMIFI).Ετρεξα οτι αναβαθμισεις ηρθαν.

δε βλεπω ομως πουθενα στις ρυθμισεις να ενεργοποιησω το night mode.

αξιζει να αλαξω room??και ποια προταση εχετε??

Edited by dimitriszam
Link to comment
Share on other sites

οκ!!!!! το βρηκα το night mode..

να αλλαξω room τελικα ??? τι να κανω ??

εχετε link για να κανω εγκατασταση gcam????

Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιηται το night mode.;Έχω τη global beta

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάθος,νόμιζα dark mode στα μενού του τηλεφώνου.

Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

Johny μπορείς να δώσεις ένα λινκ της global Dev rom που έχει και ΟΤΑ όπως στο κινητό σου; Ότι βρίσκω είναι 8.κατι αλλά όχι αυτό που χρησιμοποιείς εσύ! Ευχαριστώ!
Νομίζω είναι αυτή!!

 

http://bigota.d.miui.com/9.1.10/miui_MI8Global_9.1.10_e00f5f08da_9.0.zip

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Άμα περάσω την beta μέσω του updater θα μου σβήσει αυτόματα όλα τα δεδομένα μόλις τελειώσει η αναβάθμιση;

Μέσω updater ή Local update όχι .. Μόνο μέσω fastboot θα διαγραφούν τα πάντα

Αν πατήσεις στο flashing quide θα διαβάσεις τα πάντα

αν το updater όμως για κάποιο λόγο κολλήσει, (συμβαίνει μερικές φορές) ο μόνος τρόπος να ξεκολλήσει είναι μέσω recovery wipe data / factory reset όποτε τα δεδομένα τότε θα διαγραφούν κατ ανάγκη εκτός όσων συγχρονίζονται με το λογ.google

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μέσω updater ή Local update όχι .. Μόνο μέσω fastboot θα διαγραφούν τα πάντα

Αν πατήσεις στο flashing quide θα διαβάσεις τα πάντα

αν το updater όμως για κάποιο λόγο κολλήσει, (συμβαίνει μερικές φορές) ο μόνος τρόπος να ξεκολλήσει είναι μέσω recovery wipe data / factory reset όποτε τα δεδομένα τότε θα διαγραφούν κατ ανάγκη εκτός όσων συγχρονίζονται με το λογ.google

 

Ωραία. Σκέφτομαι να πάω στην beta αλλά δεν ξερω αν αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Σκέφτομαι να πάω στην beta αλλά δεν ξερω αν αξίζει
Αξίζει μόνο άμα θες να δουλεύει άψογα η gcam (night sight, κτλ), να εχεις volte και vowifi, να δοκιμάζεις νέα features και να διορθώνονται πιο γρήγορα τα bugs.

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εχω την global dev 9.1.10

μπορω να φλασαρω fastboot rom 10.1.2.0. global stable ?

 

o anti : 1 (arb)

Γιατί να το κάνεις μέσω fastboot ? Ακόμη και ο καλύτερος προγραμματιστής στον πλανήτη διαλέγει πάντα τον ευκολότερο τρόπο

" Ενημέρωση στο Global Stable ROM από το Global Stable ROM, Ενημέρωση σε Global Beta ROM από Global Beta ROM, Ενημέρωση σε Global Beta ROM από το Global Stable ROM και αντίστροφα. "

_Ολα αυτά περιγράφονται αν διαβάσεις πατώντας στο flashing quide : http://en.miui.com/download-346.html (διάβασε πρώτα να βρεις τι θέλεις)

 

ΥΓ: αν υπάρχει το fastboot αρχείο της rom που θέλεις να φασαρεις γίνεται

ψάξε εδώ : http://en.miui.com/a-234.html

(χρειάζεσαι ξεκλειδωτο bt & τα δεδομένα εννοείται διαγράφονται) προσωπικά θα διάλεγα τον εύκολο τρόπο...

δες & αυτό το tool : https://forum.xda-developers.com/mi-5/how-to/tool-xiaomitool-xiaomi-rom-changing-easy-t3627081

https://mega.nz/#!coxH3bIR!ZT1U0CwlMVS1uKDFoc3z7eOnwXtfuoQZS6e5d9f0_KA

απλά έχε το υπόψιν, διάβασε πρώτα,φλασαρει εκτός της stock & custom rom αρκεί την custom να την κατεβάσεις )

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

διαβασα στο google, ότι anti 1, δεν είναι πρόβλημα, νομιζω ότι από 4, 5 κλειδωνει και υπαρχει πρόβλημα κλπ

ηδη το φλασαρα σε global stable, mi flash tool.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα στο google, ότι anti 1, δεν είναι πρόβλημα, νομιζω ότι από 4, 5 κλειδωνει και υπαρχει πρόβλημα κλπ

ηδη το φλασαρα σε global stable, mi flash tool.

αν αναφέρεσαι στο ARB ισχύει μόνο σε αλλαγή έκδοσης Android ( πχ υποβάθμιση)

και ανάμεσα σε εκδόσεις της miui κινεζική σε global αντίστροφα κλπ (όλα σχεδόν γίνονται υπάρχουν τρόποι)

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το κάνεις μέσω fastboot ? …..…... διαλέγει πάντα τον ευκολότερο τρόπο

το φλασαρισμα διηρκεσε 133 sec. το μειονέκτημα είναι ότι επιλέγεται το clean all (παντα), και πρεπει να ξαναστησεις το κινητο.

ειχα ελεγξει το ARB ηταν anti : 1, και με οσα γραφουν, με αναζητηση στο google, δεν είναι πρόβλημα.

από 4 και πανω κλειδωνει το arb, και κλπ brick

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω παραγγείλει και εγώ το Mi 8 από banggood με priority direct mail στις 29/12. Στο tracking των ΕΛΤΑ μου βγάζει τα εξής

ndLyDHn.jpg

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος σε ποιο σημείο βρίσκεται η παράδοση της παραγγελίας μου με βάση το tracking? Υπάρχει περίπτωση να πέρασε από τελωνείο και να χρεωθώ; Πρώτη φορά παραγγέλνω από banggood για Ελλάδα (είμαι από Κύπρο).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Συγγνώμη για το τεράστιο μέγεθος της εικόνας!

Edited by stelios_97
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...