Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ενεργοποιήσεις αυτήν την επιλογή που δείχνω στη φώτο και δεν θα σου βγάζει πληροφορίες από κάτω .6ef0329ea59d52b76b3d67258c23a617.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:):):) Ευχαριστω πολυ!! :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους παιδιά είμαι σε διλημμα.. Το mi8 6/128 είναι στα 340€ περίπου ενώ το 1+ βρίσκεται στα 365€ περίπου και τα δυο αγορα από banggood.. Πραγματικά φαντάζομαι είναι premium συσκευές και οι δύο αλλά μην έχοντας δει καμία από κοντά ούτε δυστυχώς έχει κανείς από το περιβάλλον μου κάποια από τις δύο δεν έχω ιδέα τι να πάρω!

Γενικά εσείς που τα έχετε δουλέψει τι με συμβουλεύετε;;

Πιστεύετε ότι θα υπάρξει price drop μετά την ανακοίνωση του mi9 ή την λογική ανακοίνωση του 1+ 7;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά είμαι σε διλημμα.. Το mi8 6/128 είναι στα 340€ περίπου ενώ το 1+ βρίσκεται στα 365€ περίπου και τα δυο αγορα από banggood.. Πραγματικά φαντάζομαι είναι premium συσκευές και οι δύο αλλά μην έχοντας δει καμία από κοντά ούτε δυστυχώς έχει κανείς από το περιβάλλον μου κάποια από τις δύο δεν έχω ιδέα τι να πάρω!

Γενικά εσείς που τα έχετε δουλέψει τι με συμβουλεύετε;;

Πιστεύετε ότι θα υπάρξει price drop μετά την ανακοίνωση του mi9 ή την λογική ανακοίνωση του 1+ 7;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας!!!

 

Κ εγω αναμεσα σαυτα τα 2 ημουν. Μετα απο πολυ σκεψη και ψαξιμο προτιμησα Mi8 λογο του οτι το 1+ εχει μεγαλουτσικη ακτινοβολια προς σωμα και κεφαλι, και λιγο μικροτερη μπαταρια απο το Mi8 που κ ειναι πολυ σημαντικο πλεον για τα τηλεφωνα. Προσωπικα αυτα τα θεωρησα σημαντικα. Εψαχνα ενα κινητο που ναχει καλη καμερα, σαυτα τα χρηματα ταχει "ολα" το Mi8.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δούλεψα αρκετά το miui χθες ξεκλείδωσα και πέρασα την aosp based rom havoc os.

Το να πεις πραγματικά..

Τρομερή Ρομ, απίστευτα σμουθ χωρις σχεδον κανένα bug..

a66335f000a8c3a92b5b40b4769c1ebe.jpgc1fe3709f23a8beb62ae967d4be7f047.jpgb21bbcb0cef9ee9ce26c7a6ed4dc22eb.jpg09c5a531c182410fb5d249b736af6c2d.jpg

 

The power of Mi 8 be with you

 

Αν μπορούσες να δώσεις κάποιες λεπτομέρειες για το πώς ξεκλειδωσες τον bootloader θα σου ήμουν ευγνώμων. Σκέφτομαι να βάλω την pixel experience γιατί καλό to miui αλλά στα δικά μου χέρια για κάποιον λόγο νιώθω ότι λείπουν πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσες να δώσεις κάποιες λεπτομέρειες για το πώς ξεκλειδωσες τον bootloader θα σου ήμουν ευγνώμων. Σκέφτομαι να βάλω την pixel experience γιατί καλό to miui αλλά στα δικά μου χέρια για κάποιον λόγο νιώθω ότι λείπουν πράγματα
Διάβασε εδώ φίλε μου.

 

https://www.teamandroid.com/2018/06/29/xiaomi-mi8-unlock-bootloader

 

H pixel experience πολύ καλή σταθερή αλλά τελείως γυμνη.

Επειδή δοκίμασα όλες τις custom η havoc είναι μακράν η καλύτερη.

 

The power of Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες την havoc.

Οι ρυθμίσεις είναι και στα αγγλικά, οπότε δεν έβγαζα άκρη, , ομολογουμένως έχει πλούσιο μενού ρυθμίσεων.

Το αστείο είναι ότι η συσκευή μετά αναγνωρίζεται ως Google pixel 2,. σαν να έχει ς, άλλο κινητό. Εντυπωσιακό, αλλά με μπέρδεψε, ούτε έχω χρόνο, να ψάχνω στο μενού ρυθμίσεων..

 

Έκανα backup την havoc, με το twrp,. Και ξαναπέρασα την ρομ από το Xiaomi.eu.

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωμα του bootloader γίνεται άμεσα ή πρέπει να περιμένουμε πάλι κάνα μήνα για να ξεκλειδώσει.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες την havoc.

 

Οι ρυθμίσεις είναι και στα αγγλικά, οπότε δεν έβγαζα άκρη, , ομολογουμένως έχει πλούσιο μενού ρυθμίσεων.

 

Το αστείο είναι ότι η συσκευή μετά αναγνωρίζεται ως Google pixel 2,. σαν να έχει ς, άλλο κινητό. Εντυπωσιακό, αλλά με μπέρδεψε, ούτε έχω χρόνο, να ψάχνω στο μενού ρυθμίσεων..

 

 

 

Έκανα backup την havoc, με το twrp,. Και ξαναπέρασα την ρομ από το Xiaomi.eu.

 

Οι ρυθμίσεις του customization εννοείς? Εάν ναι εκείνες είναι στα αγγλικά όπως στις περισσότερες aosp roms.

 

Το ξεκλείδωμα του bootloader γίνεται άμεσα ή πρέπει να περιμένουμε πάλι κάνα μήνα για να ξεκλειδώσει.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

15 μέρες θέλει φίλε μου.

 

The power of Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και εγώ τώρα αυτήν που προτείνει ο greg και όντως βγάζει πολύ καλές με φουλ σκοτάδι,

την ημέρα greg τι να χρησιμοποιούμε; από ρυθμίσεις έβαλα μόνο HDR+ στο on

Καλα ειναι ετσι .αν το βαλεις στο enhanced θα βγαλει λιγο καλυτερη αλλα κανει λιγο παραπανω χρονο
Καλά φίλε, με την gcam που πρότεινες τα σπάει, το δοκίμασα χτες και σήμερα και ομολογώ πως πρώτη φορά μένω ευχαριστημένος, χωρίς πολλά πειράγματα κλπ κλπ, για dev υπήρχαν πολλές επιλογές αλλά για stable που έχω εγώ είχα απογοητευτεί, που ήσουν κρυμμένος τόσο καιρό; :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, που είναι η σύνδεση με WPS..?? Έχω την τελευταία global, πριν το είχα το μενού. Που πήγε;;
Το έχει βγάλει η Google για λόγους ασφάλειας σε Android 9

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Mi8, σε πιο μενού μέσα στις ρυθμίσεις βρίσκω την on screen display για να αφαιρέσω την ώρα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

εχοντας ψαχτει αρκετα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με τις καμερες του mi8,

αληθευει οτι αυτη τη στιγμη φοραει τους καλυτερους αισθητηρες στην αγορα?(ιδιο με iphone x,s9+,pixel 2 το οποιο δεν εχει την telephoto,)

οκ το p20 pro εχει αλλο setup καμερων...

δηλαδη εχει το καλυτερο hardware και με καποιο καλο port tou gcam μπορεις να εχεις φωτο ισες με s9+?

το pixel 2 σιγουρα υπερτερει λογω του software του,

αν ειναι αληθεια τα παραπανω τοτε θα σκεφτω την αγορα του διοτι ειναι σε καλη τιμη τωρα.

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σκέφτομαι να πάρω το ΜΙ8 απο εδώ https://www.kaizershop.gr/xiaomi-mi-8-64gb-6-gb-dual-blue-eu

Επειδή το θέλω για άτομο ΜΗ ψαγμένο με bootloaders κτλ. θα ήθελα να μάθω αν έχει αυτόματες ενημερώσεις. και τι γλώσσες θα έχει?

Φοβάμαι μήπως είναι με καμμια αγγλοκινέζική που ακούω ότι κυκλοφορούν στο skroutz.

Αν είναι η global ή international (είναι το ίδιο?) λογικά έχει πακέτο γλωσσών ευρώπης με ελληνικά και ρώσικα που χρειάζομαι.

 

Ευχαριστώ.

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σκέφτομαι να πάρω το ΜΙ8 απο εδώ https://www.kaizershop.gr/xiaomi-mi-8-64gb-6-gb-dual-blue-eu

Επειδή το θέλω για άτομο ΜΗ ψαγμένο με bootloaders κτλ. θα ήθελα να μάθω αν έχει αυτόματες ενημερώσεις. και τι γλώσσες θα έχει?

Φοβάμαι μήπως είναι με καμμια αγγλοκινέζική που ακούω ότι κυκλοφορούν στο skroutz.

Αν είναι η global ή international (είναι το ίδιο?) λογικά έχει πακέτο γλωσσών ευρώπης με ελληνικά και ρώσικα που χρειάζομαι.

 

Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα,

 

Νομίζω οτι το EU που λέει ο κωδικός στο τέλος "XIAOMI MI 8 64GB 6GB DUAL BLUE EU" δηλώνει οτι δεν είναι αγγλοκινέζικο ..οπως και να έχει θα ρωτήσεις ..το κατάστημα είναι καλό. Αν είναι global η international είναι το ίδιο θα έχει ελληνικά και θα παίρνει αυτόματες ενημερώσεις κανονικά.

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Στο MI 8 με ενεργοποιημενη τη λειτουργια always on display,μου σβηνει μετα απο λιγα λεπτα αδρανειας.Γνωριζει κανεις πως διορθωνεται;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

εχοντας ψαχτει αρκετα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με τις καμερες του mi8,

αληθευει οτι αυτη τη στιγμη φοραει τους καλυτερους αισθητηρες στην αγορα?(ιδιο με iphone x,s9+,pixel 2 το οποιο δεν εχει την telephoto,)

οκ το p20 pro εχει αλλο setup καμερων...

δηλαδη εχει το καλυτερο hardware και με καποιο καλο port tou gcam μπορεις να εχεις φωτο ισες με s9+?

το pixel 2 σιγουρα υπερτερει λογω του software του,

αν ειναι αληθεια τα παραπανω τοτε θα σκεφτω την αγορα του διοτι ειναι σε καλη τιμη τωρα.

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

 

 

:thanks:

παιδια καποια βοηθεια για την καμερα?

περα απο τα cases και glass protectors.........:):):)

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Με ενα καλο port του gcam βγαζεις πολυ καλες φωτος και ημερα και βραδυ ..στο δικο μου το ματι ισαξιες με αλλες ναυαρχιδες ...
Link to comment
Share on other sites

Με ενα καλο port του gcam βγαζεις πολυ καλες φωτος και ημερα και βραδυ ..στο δικο μου το ματι ισαξιες με αλλες ναυαρχιδες ...
Ποια έκδοση έχεις πάνω gcam και είσαι ευχαριστημένος Greg?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gcam παιδιά αυτή μόνο

 

https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_xcam_5_beta19.apk

 

Και εδώ τα config μου.

 

https://drive.google.com/folderview?id=1bhC11YH4N9ooJXJh_2l1sZE-HQ3THWKR

 

Τα βάζετε στον φάκελο gcam/configs

 

Για να επιλέξετε config κάνετε double tap κάτω από το shutter button.

 

Με το White balance on τραβάτε μονο νύχτα με έντονα φώτα άλλως White balance off.

 

The power of Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Gcam παιδιά αυτή μόνο

 

https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_xcam_5_beta19.apk

 

Και εδώ τα config μου.

 

https://drive.google.com/folderview?id=1bhC11YH4N9ooJXJh_2l1sZE-HQ3THWKR

 

Τα βάζετε στον φάκελο gcam/configs

 

Για να επιλέξετε config κάνετε double tap κάτω από το shutter button.

 

Με το White balance on τραβάτε μονο νύχτα με έντονα φώτα άλλως White balance off.

 

The power of Mi 8 be with you

Ευχαριστώ Johnnyman την βάζω τώρα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gcam παιδιά αυτή μόνο

 

https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_xcam_5_beta19.apk

 

Και εδώ τα config μου.

 

https://drive.google.com/folderview?id=1bhC11YH4N9ooJXJh_2l1sZE-HQ3THWKR

 

Τα βάζετε στον φάκελο gcam/configs

 

Για να επιλέξετε config κάνετε double tap κάτω από το shutter button.

 

Με το White balance on τραβάτε μονο νύχτα με έντονα φώτα άλλως White balance off.

 

The power of Mi 8 be with you

 

Ειναι καλη και σε stable εκδοση η μονο σε dev;

Link to comment
Share on other sites

Στο MI 8 με ενεργοποιημενη τη λειτουργια always on display,μου σβηνει μετα απο λιγα λεπτα αδρανειας.Γνωριζει κανεις πως διορθωνεται;

 

H AOD σβηνει μετα απο λιγα λεπτα οταν βρισκεσαι σε σκοτεινο χωρο. Δυστυχως αυτο δεν αλλαζει αν και θα το ηθελα και γω. Για αυτο την λενε always on display αλλωστε...

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Johnnyman την βάζω τώρα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτή έβαλα gohnyman και τα xml σου φαίνεται πολύ καλή ac9630430e2f90852b36f7e728efe468.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις zagg προστασια για την πλατη του Mi 8 απο τα media?

πιανει ολη την πλατη μεχρι την κουρμπα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...