Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει βγει το update του Φεβρουαρίου,ομως επρεπε να την ειχε δωσει την 9.να βρασω μεσα στης γρηγορες αναβαθμισεις που ειχε δωσει! Καλο μαιο να περιμένουμε.

 

Μην φοβασαι και το G6 στο περιμενε ειναι με Android 8.0 :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μην φοβασαι και το G6 στο περιμενε ειναι με Android 8.0 :lol:

 

Και την 9 αν θα την δωσει φετος θα ειναι και η τελευταία. Εμεις ειμαστε κορόιδα που πιστέψαμε οτι θα δινει αναβαθμίσεις στην ωρα της. Εχει καντατησει αηδία πια η lg.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο ολοι κανουν υπομονη και περιμενουν 1χρονο μετα για να αγορασουν σε τιμη χωμα την G σειρα.

Γιατι με ανυπαρκτη software υποστηριξη,μονο το hardware πληρωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα ειναι οτι και να θες να τη δικαιολογήσεις, δε σε αφήνει. Λέω κάθε φορά στον εαυτό μου "οκ μωρέ, 5 πρακτικάριοι απο το κορεάτικο Τ.Ε.Ι ειναι το Update stuff της LG, οπότε καταλαβαίνω" και βγαίνουν αυτοί και σου λένε "έχουμε ειδικό Update Center" Έχουν δηλαδή και task force παναθεμα τους.

 

Κακα τα ψέματα πάντως, ακόμα και με τόσο φτύσιμο, πάλι στο G8 θα πάω. Ναυαρχίδα, μικρό μέγεθος, αξιοπρεπέστατες κάμερα, θυρα ακουστικών, ραδιόφωνο, NFC, αδιάβροχο και τώρα με AMOLED οθόνη και αρκετά μεγαλύτερη μπαταρία. Ειναι πραγματικά λες και το έχουν φτιάξει κομματο για να με βολεύει. Πάλι θα γκρινιάζω για τα Update, αλλα οπως λέει και ο Fulgore στην τιμή που καταλήγουν, δεν μπορώ να δώ πως θα συμβιβαστώ με συσκευή που θα μου δίνει τα μισά απλα για τα Updates.

Link to comment
Share on other sites

Μα το ζουμι της υποθεσης αυτο ειναι.Δεν ειναι οτι ειμαστε μαζοχες και μας αρεσει μονο να κραζουμε την LG.

 

Αν το G7 το αγοραζες στα 650 και 700ευρω θα ησουν το ιδιο αραχτος με τα updates οπως τωρα που το πηρες 350 και 400ευρω?

 

Αυτο ειναι το point μου σε αυτο που λεω περι τιμων και απαξιωσης.

Link to comment
Share on other sites

Μα το ζουμι της υποθεσης αυτο ειναι.Δεν ειναι οτι ειμαστε μαζοχες και μας αρεσει μονο να κραζουμε την LG.

 

Αν το G7 το αγοραζες στα 650 και 700ευρω θα ησουν το ιδιο αραχτος με τα updates οπως τωρα που το πηρες 350 και 400ευρω?

 

Αυτο ειναι το point μου σε αυτο που λεω περι τιμων και απαξιωσης.

 

Όχι φυσικά αυτό λέμε, γενικά 650-700 δε θα το έπαιρνα. Οταν ομως λόγο απαξίωσης πέφτουν στα 400 και στην πράξη ειναι αρκετα καλές συσκευές, τότε μπορεί για την LG η μπίζνα να βρωμάει, εγώ ομως κάνω με το παραπάνω τη δουλειά μου :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Συντομα θα μπω και εγώ στην παρέα σας μιας και παρήγγειλα τη συσκευή. Η παρουσία headphone jack kai micro-sd, τα 2 χρόνια εγγύησης αντιπροσωπειας και λιγότερο η αδιαβροχοποιηση και ο wide φακός έκαναν την επιλογή εύκολη για εμένα προσωπικά σε σχέση με το μι8.

Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποιο τζαμάκι που να κάθεται καλά στη συσκευή, καθώς διάβασα ότι κάποια αφήνουν περιθώριο (ενεργής) οθόνης περιμετρικά, ενώ άλλα τα πετάει η θήκη. Ένα που είχε προταθεί κάποιες σελίδες πίσω χωρίς μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω (το volte η καπως ετσι) δεν ειναι πλέον διαθέσιμο. Εναλλακτικά σκεφτόμουν να παραγγείλω αυτό

https://www.ebay.com/itm/Poetic-Guardian-Full-Body-Rugged-Bumper-Case-With-Tempered-Glass-For-LG-G7-ThinQ/153143510712

όπου με 10 ευρώ καθάρισες, αλλά θα αργήσει πολύ να έρθει απο αμέρικα!

Edited by vag1989

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... αυτό το safe family τι κάνει? Χρησιμεύει σε κάτι? Γιατί συνέχεια το βλέπω στο παρασκήνιο τελευταία χωρίς να το χρησιμοποιώ
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να κάνει root το G7. Αν ναι με τι οδηγίες ?

Δοκίμασα προχθές το βράδυ και σχεδόν το brickαρα. Σώθηκα με το error recovery του LG Bridge....

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Συντομα θα μπω και εγώ στην παρέα σας μιας και παρήγγειλα τη συσκευή. Η παρουσία headphone jack kai micro-sd, τα 2 χρόνια εγγύησης αντιπροσωπειας ... έκαναν την επιλογή εύκολη για εμένα προσωπικά σε σχέση με το μι8.

 

Mα και το ΜΙ8 εχει 2 χρόνια εγγύηση απο την infoquest

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Mα και το ΜΙ8 εχει 2 χρόνια εγγύηση απο την infoquest

 

Και ειναι 100 ευρω πιο ακριβο! Νομιζω σε αυτα τα λεφτα πλεον πας σε s9. Ιδια τιμη εχουν τα δυο πρωτα στο σκρουτζ.

 

Μηπως μπορει καποιος να προτεινει tempered glass που να καλυπτει ικανοποιητικα την οθονη?

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Όταν δέχομαι ένα SMS ακούγεται ο ήχος και αναβοσβηνει το λαμπάκι αλλά η οθόνη παραμένει σβηστεί δεν ανάβει καθόλου με το που έρχεται το μήνυμα,μπορώ να το αλλάξω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Όταν δέχομαι ένα SMS ακούγεται ο ήχος και αναβοσβηνει το λαμπάκι αλλά η οθόνη παραμένει σβηστεί δεν ανάβει καθόλου με το που έρχεται το μήνυμα,μπορώ να το αλλάξω αυτό;

 

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές και ειδοποίησεις -> Ειδοποιήσεις -> Εφαρμογές -> Τρεις τελιτσες πάνω δεξιά -> Συνθετες ρυθμισεις.

 

Εδώ επιλέγεις οποιες εφαρμογές θες, π.χ Gmail και στην ομάδα ειδοποιήσεων που θες (π.χ Αλληλογραφία) στο "Σημασία" επιλέγεις "Επειγον".

 

Είναι λίγο μπέρδεμα να το κάνεις, αν θες αν το κάνουν αυτο πολλές εφαρμογές, αλλα απο την άλλη το κάνεις μια φορά και ξεμπερδεύεις, ενώ έχει και πολύ μεγάλο έλεγχο στο ποια είδη ειδοποιήσεων απο ποιες εφαρμογές θα σου ξυπνάνε την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές και ειδοποίησεις -> Ειδοποιήσεις -> Εφαρμογές -> Τρεις τελιτσες πάνω δεξιά -> Συνθετες ρυθμισεις.

 

εκανα ολα αυτα και μετα πηγα στο MESSAGES εκανα κλικ πανω και μετα στο αλλες ειδοποιησεις παλι κλικ και μετα στην σημασια κλικ και ειναι ειδη στο επειγον χωρις να μου αναβει η οθονη οταν δεχομαι μηνυμα.κανω κατι λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βοηθεια σας παρακαλω!

Μολις παρελαβα τη συσκευη αγορασμενη απο το σκρουτζ, η οποια εν γνωση μου ειναι ΤΙΜ, και η 'ταινια ασφαλειας' ειναι ενα απλο διαφανες ορθογωνιο αυτοκολλητο. Απο παλαιοτερες αγορες γνωριζω οτι συνηθως υπαρχει το branding πανω και κατι του στυλ 'seal- do not receive if broken'.

Στα δικα σας μοντελα πως ηταν? Ειδικα στα ΤΙΜ με ενδιαφερει. Να το αποδεχτω η να τους το γυρισω πισω?

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Σε μη TIM έχει κανονικά το λογότυπο της LG και είναι άσπρο χρώμα η ταινία.

Έσκασε καινούριο update, γνωρίζει κανείς περί τίνος πρόκειται;

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Σε μη TIM έχει κανονικά το λογότυπο της LG και είναι άσπρο χρώμα η ταινία.

Έσκασε καινούριο update, γνωρίζει κανείς περί τίνος πρόκειται;

 

Κατάλαβα. Υποψιάζομαι ότι ίσως όταν δίνεται στους παρόχους μπορεί να προκύψουν αλλαγές.

 

edit: Τελικά το άνοιξα και φαίνεται ολοκαίνουριο οπότε μια χαρά. Συνέβη όμως το εξής περίεργο: Ενώ είναι ΤΙΜ υποτίθεται, δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή της ΤΙΜ ούτε φαίνεται κάτι διαφορετικό στην εκκίνηση. Επίσης σε σχέση με unboxing βίντεο που παρακολούθησα για να συγκρίνω, ο φορτιστής δεν έχει ζελατίνα τριγύρω. Όλα είναι όμως στη θέση τους οπότε θα σταματήσω να ψειρίζω τη μαιμού.

 

edit2: Με προβληματίζει το γεγονός ότι η συσκευή δε βρίσκει κάποιο update, ενω ειναι με το αρχικό security firmware του Μαιου. Μιας και ήθελα να το στήσω μετά το τελευταίο update, έβαλα και το LG Bridge, που βρίσκει κατευθείαν ενα μεγάλο update 3.66gb το οποιο το κατεβαζει, μετά όμως βγάζει σφάλμα στην εναρξη της εγκατάστασης ευτυχώς χωρίς άλλα παρατράγουδα. Λέτε να έχει πειραχτεί το firmware και να έχει αντικατασταθεί με κάποιο άλλο - εξου και η ελλειψη του TIM brand - και για αυτό το λόγο να μην αναβαθμίζει?

 

Update: Για την ιστορία πήγα στη Procordia προκειμένου να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα για να δω αν θα το επιστρέψω ή όχι, και το αναβάθμισαν άμεσα στην τελευταία έκδοση. Το προηγούμενο λογισμικό ήταν όντως τιμ τελικα αλλά δεν ξέρω γιατί απουσίαζαν τα logo και οι εφαρμογές. Ίσως να ήταν όντως λίγο πειραγμένο. Τώρα φαίνονται όλα κανονικά. Εννοείται ότι τους είπα τους προβληματισμούς μου και τους επιβεβαίωσαν: Το κινητό είχε ενεργοποιηθεί για πρώτη φορά 2 μήνες πριν την αγορά του, πράγμα περίεργο όπως είπαν και οι ίδιοι. Παρόλα αυτά με διαβεβαίωσαν ότι έχω κανονικά 2 χρόνια εγγύησης. Αν δεν ήταν τόσο εξυπηρετικοί στην procordia θα έμπαινα στη διαδικασία να το επιστρέψω, αλλά με τέτοιο service και αφού η συσκευή είναι σε κατάσταση καινούριας αποφάσισα να γλιτώσω την ταλαιπωρία.

 

Προσοχή στις αγορές από το σκρουτζ επομένως! Κατά τα άλλα το κινητό πετάει!

Edited by vag1989

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

εχετε καμιά πρόταση από που να το αγοράσω, να ειναι αξιόπιστο το μαγαζί και unbraded? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα αγοράσει από Kaizer και ήταν πολύ εξυπηρετικοί οι υπάλληλοι κατά την όλη διαδικασία, αλλά τώρα απ όσο βλέπω έχει μόνο της TIM και της Wind. Μάλιστα ζήτησα θήκη και μου είπαν ότι θα την έδιναν δώρο αλλά δεν είχαν κάποια.

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσε μόοοολις. Χρησιμοποίησα το LGUP σε mode "Update".

Ολοκληρώθηκε πολύ γρήγορα.

Για διαφορές... ακόμα είναι νωρίς :happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...