Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι θα τρελαθώ στο τέλος. Τέτοιους χρόνους έχω να δω από την 163. Με τις 195 & 205 χάθηκε ένα 20-25 % της αυτονομίας. Ίσως το λάθος μου να ήταν ότι την ημέρα που αναβάθμισα στην 195 έκανα και hard reset. Μέχρι τότε δεν είχα κάνει hard reset για όσο είχα το τηλέφωνο δηλ για κάνα 3μηνο. Πραγματικά είναι μυστήριο άλλοι να έχουν 8.5 ώρα και άλλοι 6.5 ώρα SOT. Μέχρι και για έλεγχο της μπαταρίας πήγα αλλά μου είπαν ότι δεν βλέπουν κάτι.

 

Εγω hard reset μετα που περασα την 9 δεν εχω κανει. Και ειναι μολις η δευτερη φορτιση μετα που περασα την 203 οποτε απο την εμπειρία μου θεωρω οτι θα βελτιωθουν κι αλλο οι χρονοι.

Link to comment
Share on other sites

Στην 9.0.0.203 είμαι. Ίσως φταίει το Bluetooth όντως γιατί είναι μόνιμα ανοιχτό και συνδεμένο με το mi band μου.

 

Επανεκκινήσεις όχι δεν κάνει από μόνο του. Ίσως κάνει την νύχτα μόνο γιατί κάθε πρωί που ξυπνάω απαιτείται μοτίβο για το ξεκλείδωμα και όχι δακτυλικό αποτύπωμα (όπως όταν το επανεκκινουμε το τηλέφωνό).

 

Πιστεύω με καθαρή εγκατάσταση της έκδοσης διορθωθούν όλα, αφού έκανα ενημέρωση Ota από την 8 στην 9. Αφήστε που από τότε δεν λειτουργεί ούτε το ξεκλείδωμα περιοδικού ότι κι αν έχω κάνει, από όταν έβαλα την 9.

Τι είναι το ξεκλείδωμα περιοδικού;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει προσεξει κανεις ανοδο θερμοκρασιας στο κινητο με online ραδιο μεσω δεδομενων???

 

Ωπ, αυτό το μήνυμα δεν το είδα πριν.

 

Ακούω μέσω TuneIn αλλά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με θερμοκρασία.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το ξεκλείδωμα περιοδικού;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που αλλάζει κάθε φορα το wallpaper της οθόνης κλειδώματος και δεν είναι πάντα η ίδια εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα στις εφαρμογές Gmail και Outlook, ενώ είναι ενεργοποιημένη η δόνηση απο τις ρυθμίσεις όταν λαμβάνω email δεν έχω ανταπόκριση της δόνησης. Να σημειώσω πως έκανα και factory reset χθες και τίποτα πάλι τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα στις εφαρμογές Gmail και Outlook, ενώ είναι ενεργοποιημένη η δόνηση απο τις ρυθμίσεις όταν λαμβάνω email δεν έχω ανταπόκριση της δόνησης. Να σημειώσω πως έκανα και factory reset χθες και τίποτα πάλι τα ίδια.

 

Στις ειδοποιήσεις της κάθε μιας εφαρμογής έχεις δει αν είναι ενεργή η δόνηση?

Μήπως έχεις ενεργή την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας?

Η δόνηση γενικότερα λειτουργεί?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στις ειδοποιήσεις της κάθε μιας εφαρμογής έχεις δει αν είναι ενεργή η δόνηση?

Μήπως έχεις ενεργή την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας?

Η δόνηση γενικότερα λειτουργεί?

 

Ναι είναι ενεργοποιημένη σε κάθε εφαρμογή η δόνηση και δεν έχω εξοικονόμηση ενέργειας.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε αναβάθμιση 1.65ΜΒ για βελτιστοποίηση δικτύων και βελτίωση εμπειρίας της VoLTE!

(Vodafone / cu έχω) Βέβαια βλέπω πως δεν μπορώ να την αποφύγω την αναβάθμιση, οπότε προχωράει άφοβα έτσι? Εννοώ, δεν την χρησιμοποιώ την υπηρεσία αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δεν γνωρίζω, έχω cosmote σύνδεση σταθερό στο σπίτι, μπορώ να κάνω χρήση της υπηρεσίας vowifi με κάρτα cu στο κινητό p20 pro?

Ευχαριστώ

Edited by GEOGEOGEO
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, δύο ερωτήσεις έχω.

1. Σχετικά με το ξεκλείδωμα περιοδικού, τις διάφορες φωτογραφίες που εναλλασσονται, στο mate 10 pro που ειχα, μπορούσες να τις αποθηκεύσεις οπότε οποία ήθελες από αυτές μπορούσες να την χρησιμοποιήσεις και σαν μόνιμη ταπετσαρία, κάτι που τώρα δεν μπορώ να το βρω.. Εκτός αν μου διαφεύγει κάτι. Ξέρει κανείς αν γίνεται?

2. Έχω αυτή την θήκη της spigen https://www.skroutz.gr/s/15444181/Spigen-Marked-Armor-Back-Cover-Μαύρο-Huawei-P20-Pro.html

Ξέρει κανείς κάποιο καλό τζαμακι που να ταιριάζει καλά αλλά και να μην δημιουργεί και πρόβλημα στη χρήση των gestures?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δεν γνωρίζω, έχω cosmote σύνδεση σταθερό στο σπίτι, μπορώ να κάνω χρήση της υπηρεσίας vowifi με κάρτα cu στο κινητό p20 pro?

Ευχαριστώ

 

Αν η Vodafone υποστηρίζει την υπηρεσία δεν έχει σημασία ο παροχος του διαδικτύου στο σπίτι.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, δύο ερωτήσεις έχω.

1. Σχετικά με το ξεκλείδωμα περιοδικού, τις διάφορες φωτογραφίες που εναλλασσονται, στο mate 10 pro που ειχα, μπορούσες να τις αποθηκεύσεις οπότε οποία ήθελες από αυτές μπορούσες να την χρησιμοποιήσεις και σαν μόνιμη ταπετσαρία, κάτι που τώρα δεν μπορώ να το βρω.. Εκτός αν μου διαφεύγει κάτι. Ξέρει κανείς αν γίνεται?

2. Έχω αυτή την θήκη της spigen https://www.skroutz.gr/s/15444181/Spigen-Marked-Armor-Back-Cover-Μαύρο-Huawei-P20-Pro.html

Ξέρει κανείς κάποιο καλό τζαμακι που να ταιριάζει καλά αλλά και να μην δημιουργεί και πρόβλημα στη χρήση των gestures?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Όταν είναι κλειδωμένο το κινητό, σύρε από το κάτω μέρος της οθόνης προς τα πάνω και θα σου εμφανίσει διάφορες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα τρελαθώ στο τέλος. Τέτοιους χρόνους έχω να δω από την 163. Με τις 195 & 205 χάθηκε ένα 20-25 % της αυτονομίας. Ίσως το λάθος μου να ήταν ότι την ημέρα που αναβάθμισα στην 195 έκανα και hard reset. Μέχρι τότε δεν είχα κάνει hard reset για όσο είχα το τηλέφωνο δηλ για κάνα 3μηνο. Πραγματικά είναι μυστήριο άλλοι να έχουν 8.5 ώρα και άλλοι 6.5 ώρα SOT. Μέχρι και για έλεγχο της μπαταρίας πήγα αλλά μου είπαν ότι δεν βλέπουν κάτι.
Αν έχεις και εσύ κλειστό το Wi-Fi και τα δεδομένα όταν δεν τα χρησιμοποιείς όπως ο φίλος με το screenshot τότε θα αυξηθεί το sot,απλά αυτή η χρήση δεν είναι χρήση 2019 αλλά αρκετά χρόνια πίσω

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις και εσύ κλειστό το Wi-Fi και τα δεδομένα όταν δεν τα χρησιμοποιείς όπως ο φίλος με το screenshot τότε θα αυξηθεί το sot,απλά αυτή η χρήση δεν είναι 2019 αλλά αρκετά πίσω

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ αυτό ακριβώς κάνω πλέον. Δεν μπορώ να βασανίζομαι συνέχεια με την μπαταρία. Κλείνω το wifi όποτε μπορώ, ανοίγω τα δεδομένα και κρατάει περισσότερο η μπαταρία. Οδυνηρό μεν αλλά από την άλλη δεν γίνεται να ασχολούμαστε συνέχεια με αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό ακριβώς κάνω πλέον. Δεν μπορώ να βασανίζομαι συνέχεια με την μπαταρία. Κλείνω το wifi όποτε μπορώ, ανοίγω τα δεδομένα και κρατάει περισσότερο η μπαταρία. Οδυνηρό μεν αλλά από την άλλη δεν γίνεται να ασχολούμαστε συνέχεια με αυτό το θέμα.
Σε καταλαβαίνω φιλέ μου,αλλά εν έτη 2019 δεν μπορώ να γυρίσω σε χρήση που έκανα με galaxy s6 για να μου κρατάει πιο καλά η μπαταρία.

 

Μακάρι η huawei να βελτιώσει το software γιατί νομίζω βρίσκεται σε κομβικό σημείο,θέλει ανασχεδιασμό αποστροφή από το ui αντιγραφή με κινέζικο τρόπο του iOS και μείωση δραματικά των υπηρεσιών της που τρέχουν στο παρασκήνιο,επίσης για μένα ίσως θα πρέπει να δοκιμάσει ξανά τους snapdragon,οι Kirin δεν δείχνουν αυτή την στιγμή να είναι στο επίπεδο τους

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες ημέρες παρουσιάζεται ο αντικατάστατης του κινητού μας. Λέτε η εταιρία με τα νέα update να το βελτιώνει ή να το χειροτερευει (π.χ μπαταρία, απόδοση κλπ); έτσι απλά ρωτάω ρητορικά...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα πάρουμε και άλλες αναβαθμίσεις που θα το κάνουν καλύτερο ..., δεν βλέπω κάποιον λόγο για να χειροτερέψει!

Παιδιά, δοκιμάστε το παρακάτω θέμα να μου πείτε την γνώμη σας και σεις. Το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό (είναι από το official app του κινητού μας) και είναι πανέμορφο, με εφετζίδικη lock screen, είναι φιλικό προς την μπαταρία μιας και πάει προς το black και γενικά νομίζω πως πάει γάντι στο κινητό μας. ---->>> https://campaign-music.hicloud.com/camp/379/cn/theme/detail.html?type=4&hitopID=100484535&isoCode=GR&language=el_GR&time=1553124792054&fbclid=IwAR313Ku7hckToyZJIYIumxp5xKBrQg1c709UdfQllOfQt7NsUQLKGEi-PCM

Πείτε και σεις την δική σας πρόταση αν έχετε βρει κάποιο ενδιαφέρον που να είναι και battery friendly.

Αν και έχει ρωτηθεί ξανά από μερικούς, αλλά μιας και δεν έχω δει απάντηση και επειδή ψάχνομαι και γω, πείτε κάνα καλό - οικονομικό τζαμάκι πρόσοψης ρε σεις. (ας είναι και από ebay)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις και εσύ κλειστό το Wi-Fi και τα δεδομένα όταν δεν τα χρησιμοποιείς όπως ο φίλος με το screenshot τότε θα αυξηθεί το sot,απλά αυτή η χρήση δεν είναι χρήση 2019 αλλά αρκετά χρόνια πίσω

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτοι οι χρονοι που ποσταρα ειναι με 29 ωρες ενεργο wi-fi και 14 ωρες ενεργα δεδομενα. Οπου δεν εχω wi-fi(συνηθως οταν οδηγω) εχω ενεργοποιημενα τα δεδομενα. Το κινητο δεν μενει ποτε χωρις συνδεση στο ιντερνετ. Τωρα πως εκανες αυτην την υποθεση και που το διεγνωσες δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα πάρουμε και άλλες αναβαθμίσεις που θα το κάνουν καλύτερο ..., δεν βλέπω κάποιον λόγο για να χειροτερέψει!

Παιδιά, δοκιμάστε το παρακάτω θέμα να μου πείτε την γνώμη σας και σεις. Το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό (είναι από το official app του κινητού μας) και είναι πανέμορφο, με εφετζίδικη lock screen, είναι φιλικό προς την μπαταρία μιας και πάει προς το black και γενικά νομίζω πως πάει γάντι στο κινητό μας. ---->>> https://campaign-music.hicloud.com/camp/379/cn/theme/detail.html?type=4&hitopID=100484535&isoCode=GR&language=el_GR&time=1553124792054&fbclid=IwAR313Ku7hckToyZJIYIumxp5xKBrQg1c709UdfQllOfQt7NsUQLKGEi-PCM

Πείτε και σεις την δική σας πρόταση αν έχετε βρει κάποιο ενδιαφέρον που να είναι και battery friendly.

Αν και έχει ρωτηθεί ξανά από μερικούς, αλλά μιας και δεν έχω δει απάντηση και επειδή ψάχνομαι και γω, πείτε κάνα καλό - οικονομικό τζαμάκι πρόσοψης ρε σεις. (ας είναι και από ebay)

Αυτοι οι χρονοι που ποσταρα ειναι με 29 ωρες ενεργο wi-fi και 14 ωρες ενεργα δεδομενα. Οπου δεν εχω wi-fi(συνηθως οταν οδηγω) εχω ενεργοποιημενα τα δεδομενα. Το κινητο δεν μενει ποτε χωρις συνδεση στο ιντερνετ. Τωρα πως εκανες αυτην την υποθεση και που το διεγνωσες δεν ξερω.
Εννοείς κλείνει μόνο του το wifi; γιατί στο γράφημα φαίνεται κλειστό, αυτό δεν γίνεται μάλλον το κλείνεις χειροκίνητα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς κλείνει μόνο του το wifi; γιατί στο γράφημα φαίνεται κλειστό, αυτό δεν γίνεται μάλλον το κλείνεις χειροκίνητα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε ναι βρε αδερφε. Οταν ειμαι σπιτι η στην δουλεια η οπουδηποτε εχει wi fi ειμαι με wi fi οταν ειμαι στον δρομο η οδηγω κλεινω χειροκινητα το wi fi και ανοιγω δεδομενα. Μισο δευτερολεπτο δουλεια ειναι. Εσυ τι προτεινεις δλδ επειδη ειμαστε στο 2019 να τα χω ανοιγμενα και τα 2 χωρις λογο?

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι βρε αδερφε. Οταν ειμαι σπιτι η στην δουλεια η οπουδηποτε εχει wi fi ειμαι με wi fi οταν ειμαι στον δρομο η οδηγω κλεινω χειροκινητα το wi fi και ανοιγω δεδομενα. Μισο δευτερολεπτο δουλεια ειναι. Εσυ τι προτεινεις δλδ επειδη ειμαστε στο 2019 να τα χω ανοιγμενα και τα 2 χωρις λογο?
Μα το ξέρω ότι το κάνεις το είδα στο screenshot, αλλά το γράφω για να καταλάβουν και οι άλλοι πως βγαίνει η χρήση, γιατί σε wifi η συσκευή έχει θέμα drain

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα το ξέρω ότι το κάνεις το είδα στο screenshot, αλλά το γράφω για να καταλάβουν και οι άλλοι πως βγαίνει η χρήση, γιατί σε wifi η συσκευή έχει θέμα drain

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μην το γενικεύουμε ότι έχει θέμα drain σε WiFi. Θέμα drain με WiFi σε idle κατάσταση αναφέρθηκε κυρίως από ορισμένα άτομα που έχουν ένα συγκεκριμένο router όταν δουλεύει συνήθως στα 5ghz, με το οποίο router έχουν drain και άλλα κινητα. Και εν πάσει περιπτώσει το παιδί γράφει ξεκάθαρα ότι όταν δεν είναι συνδεδεμένος σε WiFi είναι με mobile data.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μα το ξέρω ότι το κάνεις το είδα στο screenshot, αλλά το γράφω για να καταλάβουν και οι άλλοι πως βγαίνει η χρήση, γιατί σε wifi η συσκευή έχει θέμα drain

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγνώμη αλλα με 29 ωρες ανοιχτο wi fi να βγαζεις 8:30 ωρες sot σε κοντα 2 μερες εγω δεν βρισκω κανα drain. Drain ειχαν καποια παιδια με τα καινουρια ρουτερ της cosmote. Εδω το βραδυ που κοιμαμαι το αφηνω με ανοιχτα wi fi και το πρωι βρισκω ειδοποιησεις απο fb, instagram, twitter, youtube και mail και εχει χασει 2 με 3 % μονο. Κι εχω και χαλια σημα σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...