Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Μόλις μου ήρθε ένα μικρό update (~1.65MB).

Πλέον η έκδοση είναι 9,0,0,203(C432E5R1P9patch01). Στο αρχείο καταγραφής λέει για βελτίωση συμβατότητας με ορισμένα δίκτυα και ότι βελτιώνει την εμπειρία χρήστη σε υπηρεσίες VoLTE.

Προς στιγμήν είμαι με VoWIFI και δεν βλέπω κάτι, θα δούμε σε λίγη ώρα που θα είμαι με VoLTE.

 

Και σε εμένα ήρθε το πρωί.Πρέμει να είναι απλώς βελτιώσεις σε voLTE και voWIFI γιατί δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή σε αυτά :lol:

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ελπίζω να μην είμαι πολύ εκτός τοπικ θα ηθελα να προτείνεται κανένα καλό σκουρόχρωμο θέμα κ από που να το κατεβάσουμε να δουλεύει σωστά τη ότι κατεβάζω σε αλλά δεν φαίνονται καλά τα γράμματα κ τετοια να σημειώσω ότι δεν χρησιμοποιώ κάποιο launcher γτ δεν έχω ασχοληθεί αν κ θα ηθελα να το κάνω θα δούμε αν έχετε να προτείνεται θα το εκτιμούσα Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ελπίζω να μην είμαι πολύ εκτός τοπικ θα ηθελα να προτείνεται κανένα καλό σκουρόχρωμο θέμα κ από που να το κατεβάσουμε να δουλεύει σωστά τη ότι κατεβάζω σε αλλά δεν φαίνονται καλά τα γράμματα κ τετοια να σημειώσω ότι δεν χρησιμοποιώ κάποιο launcher γτ δεν έχω ασχοληθεί αν κ θα ηθελα να το κάνω θα δούμε αν έχετε να προτείνεται θα το εκτιμούσα Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.hanni.emuithemes.totaleclipse

 

Ότι καλύτερο. Αυτό το θέμα χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σαν θεμα εχω το enjoy life, και σαν live wallpaper το shine.

Επεισης δες στην προβολη/αναλυση οθονης αν ειναι hd+ ή fhd+ για το αν φαίνονται καλα αυτα που λες οτι δεν φαίνονται καλα. Εγω το εχω στο fhd+

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Εγω σαν θεμα εχω το enjoy life, και σαν live wallpaper το shine.

Επεισης δες στην προβολη/αναλυση οθονης αν ειναι hd+ ή fhd+ για το αν φαίνονται καλα αυτα που λες οτι δεν φαίνονται καλα. Εγω το εχω στο fhd+

 

Από play store είναι αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ελπίζω να μην είμαι πολύ εκτός τοπικ θα ηθελα να προτείνεται κανένα καλό σκουρόχρωμο θέμα κ από που να το κατεβάσουμε να δουλεύει σωστά τη ότι κατεβάζω σε αλλά δεν φαίνονται καλά τα γράμματα κ τετοια να σημειώσω ότι δεν χρησιμοποιώ κάποιο launcher γτ δεν έχω ασχοληθεί αν κ θα ηθελα να το κάνω θα δούμε αν έχετε να προτείνεται θα το εκτιμούσα Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.deishelon.lab.huaweithememanager

Κατεβασε αυτην την εφαρμογη και μεσα σε αυτην θα βρεις πολλα θεματα.

Εχει το Deep Black του Maurydes που ειναι για EMUI9 και αναβαθμιζεται συνεχως.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.deishelon.lab.huaweithememanager

Κατεβασε αυτην την εφαρμογη και μεσα σε αυτην θα βρεις πολλα θεματα.

Εχει το Deep Black του Maurydes που ειναι για EMUI9 και αναβαθμιζεται συνεχως.

Μόλις το κατέβασα αλλά στις ειδοποιήσεις δεν φαίνεται τπτ η γραμματοσειρά

Άκυρο μετά από επανεκκίνηση έστρωσε

Edited by dafly7
Link to comment
Share on other sites

Με την 203 βλέπω για άλλη μια φορά κ γω ότι η συσκευή σε αδρανεια αλλά και σε χρήση εφαρμογών πάει προς το χειρότερο σε θέμα διαχείρισης της μπαταριας...
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορουμε να πειραξουμε απο θεμα ρυθμισεων ωστε να εχουμε καποια αισθητη διαφορα στο θεμα αυτονομιας μπαταριας?????
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, εμένα στο κινητό μου ανάβει η οθόνη ξαφνικά κάθε 20-30 λεπτά περίπου λες και έχω ειδοποίηση, ενώ δεν έχω. Απλά ανάβει η οθόνη. Το κάνει και σε εσάς αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, εμένα στο κινητό μου ανάβει η οθόνη ξαφνικά κάθε 20-30 λεπτά περίπου λες και έχω ειδοποίηση, ενώ δεν έχω. Απλά ανάβει η οθόνη. Το κάνει και σε εσάς αυτό;
Σε ποια έκδοση λογισμικού βρίσκεται η συσκευή? Σε κάποια παλιότερη του Android 8.1 έβρισκα το κινητό να κάνει μόνο του επανεκκίνηση και καμιά φορά πετύχαινα αυτό που αναφέρεις... Αν βρίσκεσαι στην τελευταία έκδοση και σου είναι εύκολο δοκίμασε ένα hard reset

 

Edit:δες μήπως καμιά εφαρμογή που πέρασες το προκαλεί

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Στην 9.0.0.203 είμαι. Ίσως φταίει το Bluetooth όντως γιατί είναι μόνιμα ανοιχτό και συνδεμένο με το mi band μου.

Επανεκκινήσεις όχι δεν κάνει από μόνο του. Ίσως κάνει την νύχτα μόνο γιατί κάθε πρωί που ξυπνάω απαιτείται μοτίβο για το ξεκλείδωμα και όχι δακτυλικό αποτύπωμα (όπως όταν το επανεκκινουμε το τηλέφωνό).

Πιστεύω με καθαρή εγκατάσταση της έκδοσης διορθωθούν όλα, αφού έκανα ενημέρωση Ota από την 8 στην 9. Αφήστε που από τότε δεν λειτουργεί ούτε το ξεκλείδωμα περιοδικού ότι κι αν έχω κάνει, από όταν έβαλα την 9.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά , άκυρο το σχόλιό μου για το battery drain στην 203. Προφανώς έτυχε τότε που έφτασα στο 5ωρο, μπορεί να μην είχε "μάθει" ο επεξεργαστής τα .... χούγια μου! :p Στις τελευταίες φορτίσεις που το έχω λιώσει πραγματικά χτυπάω με άνεση 6 ώρες+ SOT. Ωστόσο με τόσο μεγάλη μπαταρία, έχει περιθώρια και για κάτι καλύτερο που το περιμένουμε με επόμενες αναβαθμίσεις! Επίσης σας προτείνω όταν το φορτίζετε να το αφήνετε κάνα 20λεπτο παραπάνω από την στιγμή που θα σας δείξει ότι φορτίστηκε πλήρως, θα εκπλαγείτε πόσο βοηθάει αυτό στην αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή της 243 έκδοσης...

 

 

Θα φέρει καμία βελτίωση σε κάμερα ή άλλες εκδοχές του τηλεφώνου ή θα περιέχει απλά το Update ασφαλείας της Google για τον μήνα Μάρτη;

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει τις προάλλες οτι μετα την αναβάθμιση στην 203 ειχα 10-15% μειωμένη μπαταρία ... τώρα μετά απο μερικές ημέρες χρήσης και χωρίς να εχω αλλάξει κάτι στην διαχείρηση του κινητού διαπιστώνω οτι η αυτονομία της μπαταρίας και η διαχείρηση της απο το τηλέφωνο ειναι πολύ καλύτερη απο την 195 !!! Θα πρέπει να αφήσουμε για λίγες ημέρες το AI να κάνει την δουλειά του και να μην βιαζόμαστε !!!! Edited by vasilis13kyv
Link to comment
Share on other sites

Με 203 εκδοση εγω δεν βλεπω κανενα battery drain 8 ωρες και 20 λεπτα sot με 1 ημερες και 19 ωρες αναμονη. Το ιδιο και καλυτερα απο την 195.d010ab572d0cecc0c443387990519d8c.jpg3f7d1122ed7876ddbf4056ee0a0deeab.jpg59b8dfc6fcb4d2cb211033c1615790d3.jpgd5f64cddff9c97f3ddd2faf200f53eef.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Που παμε να ρυθμισουμε, οταν θελουμε απο εξωτερικες εφαρμογες η site που εχουν τη δυνατοτητα ενημερωσης μεσω ηχου,να λαμβανω ειδοποιησεις;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Με 203 εκδοση εγω δεν βλεπω κανενα battery drain 8 ωρες και 20 λεπτα sot με 1 ημερες και 19 ωρες αναμονη. Το ιδιο και καλυτερα απο την 195.d010ab572d0cecc0c443387990519d8c.jpg3f7d1122ed7876ddbf4056ee0a0deeab.jpg59b8dfc6fcb4d2cb211033c1615790d3.jpgd5f64cddff9c97f3ddd2faf200f53eef.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τετοια νουμερα ουτε με το mate 20 pro μαν! μπραβο σου :)

Link to comment
Share on other sites

Με 203 εκδοση εγω δεν βλεπω κανενα battery drain 8 ωρες και 20 λεπτα sot με 1 ημερες και 19 ωρες αναμονη. Το ιδιο και καλυτερα απο την 195.

Νομίζω ότι θα τρελαθώ στο τέλος. Τέτοιους χρόνους έχω να δω από την 163. Με τις 195 & 205 χάθηκε ένα 20-25 % της αυτονομίας. Ίσως το λάθος μου να ήταν ότι την ημέρα που αναβάθμισα στην 195 έκανα και hard reset. Μέχρι τότε δεν είχα κάνει hard reset για όσο είχα το τηλέφωνο δηλ για κάνα 3μηνο. Πραγματικά είναι μυστήριο άλλοι να έχουν 8.5 ώρα και άλλοι 6.5 ώρα SOT. Μέχρι και για έλεγχο της μπαταρίας πήγα αλλά μου είπαν ότι δεν βλέπουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....ψαχνω το MiraCast και δεν μπορω να το βρω στην συσκευη :heat:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....ψαχνω το MiraCast και δεν μπορω να το βρω στην συσκευη :heat:

 

Αν εννοείς το "easy projection" είναι στο μενού Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα Συσκευής>Εύκολη Προβολή

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...