Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε reviews πάντως από φωτογράφους αυτό που λένε είναι ότι χρειάζεται να πάμε στα 40mp για να πάρουμε όλα όσα μπορεί να δώσει το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ ήρθε πριν λίγο, cosmote. Security patch Φλεβάρη που λογικά διορθώνει και το security bug με τα png files που είχε ανακαλυφθεί πρόσφατα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μόλις γύρισα και εγώ από 4g σε WiFi στο σπίτι, μου ήρθε η ειδοποίηση για την 203.

Εχω παρατηρήσει κι εγώ με tp link archer vr400 μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από τι με 4g, το γυρνάω μόνο 1 φορά / ημέρα σ wifi για να κάνει backup το viber, μιας και νιώθω ότι το 4g της wind είναι γρηγορότερο από το net της Vodafone και βλέπω ότι ρουφάει μπαταρία σ WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Με την 203 απο χθές το βράδυ βλέπω την μπαταρία να χάνει πιο γρήγορα ποσοστά απο την 195 , χωρίς να εχω αλλάξει τον τρόπο διαχείρισης του κινητού !!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά με την μπαταρία, μήπως φταίει που υπάρχουν και τα περί Google και τα περί Huawei? Μου φαίνεται είναι σαν να έχει χωριστεί το λειτουργικό σε 2 μέρη και να ψάχνει και το ένα και το άλλο για τυχόν ενημερώσεις, κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η μπαταρία φίλε μου δυστυχώς,το emui είναι έτη φωτός πίσω, άσχημο ui με lag και πάρα πολύ κακή διαχείριση της μπαταρίας,αν και μου άρεσε πάντα η εταιρεία ίσως είναι η τελευταία συσκευή της που είχα στην κατοχή μου τουλάχιστον μέχρι να αλλάξει κάποια πράγματα δραματικά,δεν μπορεί με το OnePlus 6t να έχω 30% καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αν και μικρότερη σε μέγεθος και μεγαλύτερη οθόνη,για smootness και lag δεν υπάρχει σύγκριση, ελπίζω στο μέλλον να ακούσουν τους πελάτες από Ευρώπη και να παρατήσουν τις αλχημείες των Κινέζων iPhone lovers που αντιγράφουν στο ui τους

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη φωτογραφία χρησιμοποιείτε τυπικό, απαλά ή εντονα χρώματα και γιατί;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη φωτογραφία χρησιμοποιείτε τυπικό, απαλά ή εντονα χρώματα και γιατί;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τυπικό πάντα και κλειστό το master ai για να γλιτώσεις όση επεξεργασία μπορείς

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη φωτογραφία χρησιμοποιείτε τυπικό, απαλά ή εντονα χρώματα και γιατί;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αδερφέ, βασικά ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για τα γενέθλιά σου. Όλα είναι θέμα γούστου, εμένα για παράδειγμα που μου αρέσουν τα έντονα χρώματα έχω και την αντίστοιχη επιλογή.

Μόλις γύρισα από 3ημερη εκδρομή (μου ήρθε και μένα η 203) και το έσκισα στις φωτογραφίες. Ομολογώ ότι δεν ενθουσιάστηκα μόνο εγώ με την συνολική τους ποιότητα σε όλες τις συνθήκες, αλλά και όλη η παρέα μου που στο τέλος έβαζαν εμένα να βγάζω φωτογραφίες και να τους τις στέλνω μετά.

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η μπαταρία φίλε μου δυστυχώς,το emui είναι έτη φωτός πίσω, άσχημο ui με lag και πάρα πολύ κακή διαχείριση της μπαταρίας,αν και μου άρεσε πάντα η εταιρεία ίσως είναι η τελευταία συσκευή της που είχα στην κατοχή μου τουλάχιστον μέχρι να αλλάξει κάποια πράγματα δραματικά,δεν μπορεί με το OnePlus 6t να έχω 30% καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αν και μικρότερη σε μέγεθος και μεγαλύτερη οθόνη,για smootness και lag δεν υπάρχει σύγκριση, ελπίζω στο μέλλον να ακούσουν τους πελάτες από Ευρώπη και να παρατήσουν τις αλχημείες των Κινέζων iPhone lovers που αντιγράφουν στο ui τους

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δλδ για να καταλάβω. Συγκρίνεις ένα stock κινητό (one+) με ένα emui (p20 pro) που έχει χαρακτηριστεί το λιγότερο ενεργοβόρο απ όλα τα mui;

 

Επίσης μου συγκρίνεις το 6t με το p20 pro και οχι με το mate 20 pro ;

 

Και ενα συγκριτικό μπαταρίας όπου πρωταγωνιστές το one + 6 και το p20 pro τα οποία και θα πρεπε να συγκρίνεις.

 

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δλδ για να καταλάβω. Συγκρίνεις ένα stock κινητό (one+) με ένα emui (p20 pro) που έχει χαρακτηριστεί το λιγότερο ενεργοβόρο απ όλα τα mui;

 

Επίσης μου συγκρίνεις το 6t με το p20 pro και οχι με το mate 20 pro ;

 

Και ενα συγκριτικό μπαταρίας όπου πρωταγωνιστές το one + 6 και το p20 pro τα οποία και θα πρεπε να συγκρίνεις.

 

Καλησπέρα σε όλους! Πρώτη φορά ασχολούμαι με FORUM ,δεν ξέρω αν γράφω σωστά, θα ήθελα να με συγχωρέσετε ! Ενδιαφέρομαι για το huawei p20 pro , και βλέπω πολλά άτομα που έχουν γράψει και με χαροποιεί , διότι έτσι θα δωθούν απαντήσεις! Ο προβληματισμός μου έχει να κάνει οτι διαβάζω πώς έχει κάποια προβληματάκια όσον αφορά την μπαταρία του και την selfie camera , οι θήκες του και τα γυάλινα τζαμακια δεν ταιριάζουν τόσο καλα, και γενικά αν αξίζει να δώσω αυτά τα χρήματα για την αγορά του ! Ευχαριστώ πολύ , καλή Σαρακοστή !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Πρώτη φορά ασχολούμαι με FORUM ,δεν ξέρω αν γράφω σωστά, θα ήθελα να με συγχωρέσετε ! Ενδιαφέρομαι για το huawei p20 pro , και βλέπω πολλά άτομα που έχουν γράψει και με χαροποιεί , διότι έτσι θα δωθούν απαντήσεις! Ο προβληματισμός μου έχει να κάνει οτι διαβάζω πώς έχει κάποια προβληματάκια όσον αφορά την μπαταρία του και την selfie camera , οι θήκες του και τα γυάλινα τζαμακια δεν ταιριάζουν τόσο καλα, και γενικά αν αξίζει να δώσω αυτά τα χρήματα για την αγορά του ! Ευχαριστώ πολύ , καλή Σαρακοστή !

 

Καλώς ήρθες. Καλή Σαρακοστή! Ε βασικά είναι καλή συσκευή για τα λεφτά της αλλά πλέον με τις τελευταίες αναβαθμίσεις, έχει χαθεί κάπως η μπάλα με την αυτονομία μπαταρίας. Εγώ θα πρότεινα (δεν το έχω κάνει στην πράξη όμως) αν πρόκειται να το αγοράσεις, να απενεργοποιήσεις στην αρχή το wifi / δεδομένα, να έκανες αυτό που δείχνει το βίντεο εδώ:

να ξεκλειδώσεις την επιλογή για τους προγραμματιστές (developers) και μετά ουσιαστικά να απενεργοποιήσεις τις "ενημερώσεις συστήματος" μέχρις ότου να βγει μια έκδοση - ανανέωση της προκοπής όπου και θα την βάλεις στο μέλλον αυτήν. Με αυτήν που έχει / είχε στο κουτί από την μάνα του ήταν μια χαρά το κινητό (8). Τώρα με την 9 και όσο προχωράει κάτι γίνεται και πέφτει η αυτονομία. Για 4000mah μπαταρία δεν θα έπρεπε να κρατάει μια ημέρα με φυσιολογική ή χαλαρή χρήση. Ε ας πούνε και οι άλλοι την γνώμη τους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Απλα εχω ενα lg g5 και δεν με ικανοποιεί! Και ελεγα να δώσω κάποια χρήματα να παρω κάτι καλο! Αν μπορεί κάποιος αλλος να βοηθήσει! Θα το εκτιμούσα!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να μας πεις περισσότερα πράγματα.

Το τέλειο κινητό δεν υπάρχει. Όλα έχουν τα δυνατά τους σημεία και τα αδύνατα.

Τι θέλεις εσύ από μια συσκευή? Σε τι πρέπει να είναι καλή για να σε καλύψει?

Λες για σελφι κάμερα, είναι σημαντική για σένα?

Το g5 είναι ένα πολύ καλό καμερο-τηλεφωνο, (ξεπερασμένο βέβαια πια). Από μπαταρία όμως έπασχε σοβαρά. Τι δεν σε κάλυψε σ' αυτό? Η μπαταρία? Χρειάζεσαι αυτονομία?

Άσε στην άκρη αυτά που ακούς για τα γυαλιά και τα σχετικά. Χαζομάρες είναι όλα. Αν πάρεις το γυαλί των 3 ευρώ, σίγουρα θα έχεις θέματα.

Ποτέ δεν μπόρεσα να το καταλάβω αυτό. Δίνουμε ένα σκασμό λ7 για να πάρουμε την συσκευή και όταν πάμε να πάρουμε μια θήκη ή ένα τζάμι για να την προστατέψουμε, κοιτάμε τι φθινιαρικο θα βρούμε.

Επομένως και γυαλιά υπάρχουν σωστά και καλές θήκες και η μπαταρία του είναι καλή. Σε σχέση με το g5 .... άστο καλύτερα, δεν υπάρχει επαφή.

 

Γράψε λοιπόν τι χρειάζεσαι από το κινητό, για να βοηθήσουμε εφόσον γνωρίζουμε σχετικά με αυτά που ψάχνεις.

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Πήρα και εγώ χθες την 203. Παρατήρησα ότι στην αναμονή μάλλον έχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Ελπίζω να φτιάξει με το machine learning. Μια ερώτηση: ξερει κανείς τι ακριβώς κάνει και που χρειάζεται η εφαρμογή "app assistant". Την απεγκατεστησα καταλάθος.
Link to comment
Share on other sites

Ο λογος ο οποιος τα 1+ εχουν καλη αυτονομια.

https://dontkillmyapp.com/

 

@rackal μην ασχολησε τα ιδια ελεγε το καλοκαιρι οταν πηγε απο το mate 10 pro στο redmi note 5, βασικα ελεγε οτι το redmi ειναι και καλυτερο απο το mate 10 pro.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να μας πεις περισσότερα πράγματα.

Το τέλειο κινητό δεν υπάρχει. Όλα έχουν τα δυνατά τους σημεία και τα αδύνατα.

Τι θέλεις εσύ από μια συσκευή? Σε τι πρέπει να είναι καλή για να σε καλύψει?

Λες για σελφι κάμερα, είναι σημαντική για σένα?

Το g5 είναι ένα πολύ καλό καμερο-τηλεφωνο, (ξεπερασμένο βέβαια πια). Από μπαταρία όμως έπασχε σοβαρά. Τι δεν σε κάλυψε σ' αυτό? Η μπαταρία? Χρειάζεσαι αυτονομία?

Άσε στην άκρη αυτά που ακούς για τα γυαλιά και τα σχετικά. Χαζομάρες είναι όλα. Αν πάρεις το γυαλί των 3 ευρώ, σίγουρα θα έχεις θέματα.

Ποτέ δεν μπόρεσα να το καταλάβω αυτό. Δίνουμε ένα σκασμό λ7 για να πάρουμε την συσκευή και όταν πάμε να πάρουμε μια θήκη ή ένα τζάμι για να την προστατέψουμε, κοιτάμε τι φθινιαρικο θα βρούμε.

Επομένως και γυαλιά υπάρχουν σωστά και καλές θήκες και η μπαταρία του είναι καλή. Σε σχέση με το g5 .... άστο καλύτερα, δεν υπάρχει επαφή.

 

Γράψε λοιπόν τι χρειάζεσαι από το κινητό, για να βοηθήσουμε εφόσον γνωρίζουμε σχετικά με αυτά που ψάχνεις.

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

 

Ευχαριστώ που μού απάντησες καταρχήν! Κοιτά εγω θελω να παίζω παιχνίδια και να μην έχω θέμα με την μπαταρία και να με πετάει απο τις εφαρμογές! και Επίσης το gps που ειχα απο το g5 Το εχανε καθε φορά που το εβαζα! Και με τις φωτο θελω να εχω Καλη ανταπόκρισή και βίντεο ..με βοηθάει στην δουλειά μου! Και να μην τρέχω σε αντιπροσωπείες με προβληματα..βέβαια αυτο λαχείο είναι!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο γυαλί για την οθόνη έχετε να προτείνεται παιδιά ? (που να κάθετε καλά χωρίς κενά)

Καλύτερα από εγχώρια αγορά, γιατί τελευταία ότι παίρνω από ebay δεν φτάνει ποτέ.

Θα συμφωνήσω για την πληρότητα του συγκεκριμένου κινητού, πραγματικά τα κάνει όλα!

Θες ωραία οθόνη με καταπληκτικό άσπρο χωρίς κιτρινίλες, θες αυτονομία μιας ολόκληρης μέρας (και βάλε) με κάψιμο χρήσης, θες απίστευτες φωτογραφίες σε όλες τις συνθήκες, θες καλή εμβέλεια wifi, θες αστραπιαίο κλείδωμα δορυφόρων για gps, θες καλή ένταση ηχείων, θες σταθερότητα λειτουργικού χωρίς κολλήματα, θες ομορφιά συσκευής!

Υ.γ. Θες και μια καλή θήκη όμως, γιατί αν σου πέσει "άντυτο" θα κλάψεις οικτρά. (όπως φυσικά όλες οι συσκευές, που πλέον είναι γυάλινες!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που μού απάντησες καταρχήν! Κοιτά εγω θελω να παίζω παιχνίδια και να μην έχω θέμα με την μπαταρία και να με πετάει απο τις εφαρμογές! και Επίσης το gps που ειχα απο το g5 Το εχανε καθε φορά που το εβαζα! Και με τις φωτο θελω να εχω Καλη ανταπόκρισή και βίντεο ..με βοηθάει στην δουλειά μου! Και να μην τρέχω σε αντιπροσωπείες με προβληματα..βέβαια αυτο λαχείο είναι!
Σε όλα θα είσαι καλυμμένος, πλην του βίντεο.

Στο βίντεο η Huawei δεν το έχει.

Όχι ότι είναι κακό, απέχει όμως από τον ανταγωνισμό. Στα υπόλοιπα... No problem.

 

Νταξ, βέβαια αν το κάψεις στα παιχνίδια θα είσαι οριακά το βράδυ, αλλά αυτό θα το ρυθμίσεις και ο ίδιος. Αν βλέπεις ότι του έδωσες και κατάλαβε όλη τη μερα, θα κάνεις λίγο hold το απόγευμα.

Τα παιχνίδια είναι γενικά και απαιτητικά και ενεργοβόρα.

 

Sent from my Huawei P20 Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Πήρα και εγώ χθες την 203. Παρατήρησα ότι στην αναμονή μάλλον έχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Ελπίζω να φτιάξει με το machine learning. Μια ερώτηση: ξερει κανείς τι ακριβώς κάνει και που χρειάζεται η εφαρμογή "app assistant". Την απεγκατεστησα καταλάθος.

 

Θα έλεγα ότι υπάρχει μια μικρή βελτίωση της αυτονομίας με την 203. Πιστεύω να στρωσει σιγά σιγά και αναμένουμε το επόμενο update. Επίσης μου φαίνεται και ελαφρώς πιο γρήγορο το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ της λεπτής θήκης της Huawei και της απλής της Spigen ποια να προτιμήσω?

 

 

αυτη που σου αρεσει περισσοτερο μηπως;;;;:P

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...