Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://pro-teammt.ru/firmware-database/?firmware_model=clt-lgrp2-ovs+9.0.0.203&firmware_page=0

Για οσους θελουν να δουν changelog ή θελουν να το κατεβασουν χειροκινητα και ξερουν πως να το περασουν.

Τα updates με την 9 αλλαξαν ονομασια και πλεον ειναι "global" με ονομασια CLT-LGRP2-OVS 9.0.0.XXX

 

Στο FF έχει approved το CLT-LGRP2-OVS 9.0.0.211

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H Huawei προσφεύγει δικαστικά κατά της κυβέρνησης των ΗΠΑ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=476052

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα βρει το δίκιο της η βασίλισσα του reverse engineering!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα αλλά δεν την έκανα ακόμα, είπα αυτή τη φορά να μη βιαστώ, το changelog γράφει για ενημέρωση κώδικα ασφάλειας Φεβρουαρίου, μόνο αυτό μπορεί να είναι 445mb;
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ό,τι κάτι έχει αλλάξει στον τρόπο που στέλνει τα updates η huawei. Ήρθε πολύ γρήγορα αυτό και χωρίς αναμονή.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και στο δικό μου ήρθε η 203 εχθές το βράδυ

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με έπιασε στον ύπνο, ενώ κοιμόμουν πέρασε το update μόνο του.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και στο δικό μου ήρθε η 203 εχθές το βράδυ

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καλά το ξαναπηρες??? το oneplus 6t δεν πήρες μόλις?? ξαναπηρες p20 pro??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μου ήρθε πριν λίγο. Να το εγκαταστήσουμε; Γιατί με αυτά που διαβάζω τώρα τελευταία αρχίζω και φοβάμαι.
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω μεινει λιγο εκτος αυτες τις ημερες τι παιζει με τα Public παιδια αν μπορει να μου πει καποιος και 2ον αν βαζουμε την νεα αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

καλά το ξαναπηρες??? το oneplus 6t δεν πήρες μόλις?? ξαναπηρες p20 pro??
Είχε πρόβλημα με την εγγύηση και το έδωσα πίσω το 6Τ

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είστε ικανοποιημενοι από την ενταση ήχου όταν βάζεις τον αντάπτορας που έχει στο κουτί το κινητό; πολύ χαμηλή ένταση άψυχο εντελώς. Έρχεται πάρει άλλο αντάπτορα;
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νέος κάτοχος του κινητού. Έδωσα το mate10pro. Λατρεία με την πρώτη ματιά το p20 pro! Χωρίς κωλύματα (μου είχε σπάσει τα νεύρα το mate) και σαφώς καλύτερη κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είστε ικανοποιημενοι από την ενταση ήχου όταν βάζεις τον αντάπτορας που έχει στο κουτί το κινητό; πολύ χαμηλή ένταση άψυχο εντελώς. Έρχεται πάρει άλλο αντάπτορα;

 

Αν εννοείς τα hands free ακουστικά ναι και εγώ τα βρήκα πολύ χαμηλά σε ένταση. Των 3 iphones που είχα πριν πάρω το p20 pro ήταν σαφώς καλύτερα. Δεν χρειαζόσουν κάτι άλλο. Ενώ τώρα πήγα και παρήγγειλα αυτά:

https://www.amazon.com/gp/product/B07DP6LGTT/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

αλλά και αυτά δεν κάθονται τελείως καλά στα αυτιά. Ναι μεν είναι δυνατά σε ένταση αλλά κάνουν πιο πολύ για μουσική γιατί εφόσον τα βάλεις μέσα στα αυτιά, "βουλώνουν" κατά κάποιο τρόπο. Είναι λίγο περίεργα. Εκτός και αν έχουν βουλώσει τα αυτιά μου.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! καλώς σας βρήκα!

Noob ερώτηση: το p20 που μόλις πήρα έχει tempered απο πριν τοποθετημένο;ή λέω βλ..ειες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αν ναι, να μείνω σε αυτό ή να προτιμήσω κάτι άλλο για το p20 pro?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! καλώς σας βρήκα!

Noob ερώτηση: το p20 που μόλις πήρα έχει tempered απο πριν τοποθετημένο;ή λέω βλ..ειες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αν ναι, να μείνω σε αυτό ή να προτιμήσω κάτι άλλο για το p20 pro?

 

Tempered δεν έχει με την καμία. Απλή ζελατίνα είναι - η οποία παραδόξως είναι πολύ καλή imho -

 

Τζάμι γλυκοκοιτάω της Spigen να πηγαίνει ασορτί με τη θήκη που του φοράω αλλά ακόμη είμαι στο windowshoping :lol:

 

Σε άλλα νέα, η αυτονομία της .203 φαίνεται να είναι παρόμοια με εκείνη της .195

Δεν έχω παρατηρήσει καμία άλλη αλλαγή σε κάμερα ή λοιπά στοιχεία του συστήματος.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι glass αυτό που φοράει, αλλά είναι μεμβράνη υψηλής ποιότητας με Oleophobic επίστρωση (η huawei μάλιστα λέει πως είναι και οι 2 μεριές έτσι)! Δείτε εδώ τι είναι αυτή η επίστρωση --->> https://www.phonearena.com/news/Oleophobic-coating--what-it-is-how-to-clean-your-phone-what-to-do-if-the-coating-wears-off_id65974
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είστε ικανοποιημενοι από την ενταση ήχου όταν βάζεις τον αντάπτορας που έχει στο κουτί το κινητό; πολύ χαμηλή ένταση άψυχο εντελώς. Έρχεται πάρει άλλο αντάπτορα;

Πήρα εγώ φίλε μου αυτόν που σου παραθέτω πιο κάτω, αλλά είναι λίγο πιο χαμηλός σε ένταση. Το μόνο καλό ότι έχει και θύρα φόρτισης και minijack μαζί.

 

https://www.e-shop.gr/baseus-adapter-usb-type-c-to-usb-type-c-mini-jack-35mm-black-p-TEL.057110

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα hands free ακουστικά ναι και εγώ τα βρήκα πολύ χαμηλά σε ένταση. Των 3 iphones που είχα πριν πάρω το p20 pro ήταν σαφώς καλύτερα. Δεν χρειαζόσουν κάτι άλλο. Ενώ τώρα πήγα και παρήγγειλα αυτά:

https://www.amazon.com/gp/product/B07DP6LGTT/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

αλλά και αυτά δεν κάθονται τελείως καλά στα αυτιά. Ναι μεν είναι δυνατά σε ένταση αλλά κάνουν πιο πολύ για μουσική γιατί εφόσον τα βάλεις μέσα στα αυτιά, "βουλώνουν" κατά κάποιο τρόπο. Είναι λίγο περίεργα. Εκτός και αν έχουν βουλώσει τα αυτιά μου.. :lol:

 

Δεν μιλάω για τ' ακουστικά αλλά τον αντάπτορα για σύνδεση των 3.5mm ακουστικών

 

kostas2712

Μάλλον είναι και αυτός παθητικό adaptor χρειάζεται adaptor με ενσωματωμένο DAC βρήκα στο Amazon και παρήγγειλα.

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που το πήρα με την προσφορά του public για να φοράει tempered μου φαίνεται πάντως.
Δεν είναι glass αυτό που φοράει, αλλά είναι μεμβράνη υψηλής ποιότητας με Oleophobic επίστρωση (η huawei μάλιστα λέει πως είναι και οι 2 μεριές έτσι)! Δείτε εδώ τι είναι αυτή η επίστρωση --->> https://www.phonearena.com/news/Oleophobic-coating--what-it-is-how-to-clean-your-phone-what-to-do-if-the-coating-wears-off_id65974
Καλησπέρα.

Και εγώ πήρα την προσφορά του Public, στάνταρ μεμβράνη είναι και σιγά το oleophobic.

Μια χαρά δακτηλιες πιάνει. Χάλια γίνεται.

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...