Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια δωροκαρτα 200ευρω?

Πήρα τηλέφωνο το πλαίσιο και ρώτησα, μόνο για καλούς και εταιρικούς πελάτες ισχύει η δωροεπιταγή...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο το πλαίσιο και ρώτησα, μόνο για καλούς και εταιρικούς πελάτες ισχύει η δωροεπιταγή...

 

Ναι και φιλος που τους εχει ακουμπησει 10.000 τα τελευταια 2 χρονια δε θεωρειται "καλος" και δεν του εδωσαν επιταγη.

Ε ρε μαυρο που θελουν αυτες οι εταιριες... Ακου "καλοι" και "κακοι" πελατες. Δυστυχως υπαρχει ακομα κοσμος που παει και τα σκαει σε αυτα τα μαγαζια.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο το πλαίσιο και ρώτησα, μόνο για καλούς και εταιρικούς πελάτες ισχύει η δωροεπιταγή...

 

Κα8 το λένε έτσι απλά? Δηλαδή σε σενα φιλαράκι δεν γουστάρουμε να κάνουμε έκπτωση ενώ στον παραδίπλα θα κάνουμε. Είναι ΤΡΑΓΙΚΟΙ οι άνθρωποι.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτά https://www.optomausa.com/audioproduct/be6i που έχουν και aptx δεν ξέρω αν τα Bose εχουν.

Ακούγονται ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ. Βαθύ μπάσο, καθόλου φύσιμα, ρεαλιστικά πρίμα.

Πολύ ευχαριστημένος.

Ειναι και αδιαβροχα ετσι ; Για να δουμε.Ποσο τα πηρες ;

Link to comment
Share on other sites

Κα8 το λένε έτσι απλά? Δηλαδή σε σενα φιλαράκι δεν γουστάρουμε να κάνουμε έκπτωση ενώ στον παραδίπλα θα κάνουμε. Είναι ΤΡΑΓΙΚΟΙ οι άνθρωποι.

 

Ετσι απλα και χειροτερα. Ο φιλος που ανεφερα παραπανω πιεσε για να του δοθει η δωροεπιταγη και τον αγνοησαν επιδεικτικα.

Εννοειται πως αυτος κι ο περιγυρος του (οπως κι ο δικος μου) δεν προκειται να ξαναπατησουμε το ποδι μας σε αυτη την αλυσιδα

Link to comment
Share on other sites

Ετσι απλα και χειροτερα. Ο φιλος που ανεφερα παραπανω πιεσε για να του δοθει η δωροεπιταγη και τον αγνοησαν επιδεικτικα.

Εννοειται πως αυτος κι ο περιγυρος του (οπως κι ο δικος μου) δεν προκειται να ξαναπατησουμε το ποδι μας σε αυτη την αλυσιδα

 

Δεν προκειται να ξαναπατησουν σε αυτη την αλυσιδα μεχρι να σκασει αργοτερα καμια χ προσφορα ειδικα κοντα στις γιορτες και εκει να δεις πως ολοι πεφτουν με τα μουτρα(τα ειδαμε και στην περιπτωση των mate 10 pro με τα lite που εδιναν δωρο).

Ποσες φορες εχω διαβασει κατι τετοιο και για τις αλλες αλυσιδες και μετα στις προσφορες που κανουν ολοι με τα μουτρα πεφτουν...

 

Το τελευταιο καταστημα στο skroutz εχει κανενα σουπερ συλλεκτικο Huawei p20 pro και το εχει στα 1100ευρω?

https://www.skroutz.gr/s/14244323/Huawei-P20-Pro-Dual.html

Μα καλα δεν κοιτανε καν τι τιμες βαζουν τα καταστηματα?

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι και αδιαβροχα ετσι ; Για να δουμε.Ποσο τα πηρες ;

 

Ναι είναι και αδιάβροχα (για ιδρώτα νομίζω όχι για να ακούς μες στο νερό)

Λογικά το καλό μπάσο οφείλετε και στον οδηγό του που είναι 10mm .

Τα πήρα 75€ απο eBay. Τώρα βλέπω πως τα έχει ρίξει κιάλλο σε τιμή.. : https://www.ebay.co.uk/itm/Optoma-NU-FORCE-BE6i-Wireless-Bluetooth-In-Ear-Headphones-With-Remote-Microphone/122345471893?hash=item1c7c5bbf95:m:mGP24q-ibNoGxKZhLbR22TQ

 

Παράγγειλα και καλώδιο USB Type C σε HDMI για σύνδεση σε monitor που δίνει εμπειρία desktop χωρίς dock (DEX) κλπ Μόνο με καλώδιο.

Πλαίσο και Public μου λέγανε για κάτι adptores με 40 και 60€..

Τελικά amazon και 15,99€ .. https://www.amazon.de/dp/B075V5JK36/ref=pe_3044161_189395811_TE_dp_2

 

Τέλος έψαχνα την μαύρη γνήσια θήκη (μονο για πλάτη) και ήταν εξαντλημένη παντού..

Amazon πάλι και πήρα αυτή : https://www.amazon.co.uk/dp/B07C978H1Q?ref_=pe_3187911_248764861_302_E_DDE_dt_1

η οποία ήρθε σήμερα και είναι πολύ καλή !

 

Τώρα ψάχνω privacy screen protector αλλά μάλλον είναι ακόμη νωρίς...

Edited by qosmio
προσθήκη κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να ξαναπατησουν σε αυτη την αλυσιδα μεχρι να σκασει αργοτερα καμια χ προσφορα ειδικα κοντα στις γιορτες και εκει να δεις πως ολοι πεφτουν με τα μουτρα(τα ειδαμε και στην περιπτωση των mate 10 pro με τα lite που εδιναν δωρο).

Ποσες φορες εχω διαβασει κατι τετοιο και για τις αλλες αλυσιδες και μετα στις προσφορες που κανουν ολοι με τα μουτρα πεφτουν...

 

Το τελευταιο καταστημα στο skroutz εχει κανενα σουπερ συλλεκτικο Huawei p20 pro και το εχει στα 1100ευρω?

https://www.skroutz.gr/s/14244323/Huawei-P20-Pro-Dual.html

Μα καλα δεν κοιτανε καν τι τιμες βαζουν τα καταστηματα?

Την ενεργεια αυτη την ετρεξαν ολες οι μεγαλες αλυσιδες. Ανετα επιλεγω λοιπον μια αλυσιδα τυπου public (που μου εχει φερθει αψογα σε after sales support) , απο τις ξεδιαντροπες πρακτικες των "επιλεγμενων" προσφορων/ κουπονιων, που παρεθεσα παραπανω.

Οσον αφορα το Ρ20 προ των 1100, ολα ειναι θεμα προσφορας και ζητησης. Ουτε ασχολουνται να το φερουν τα σκρουτζομαγαζα (ελαχιστη ζητηση), ουτε πωλειται σε καποιο μεγαλο retailer (απο οπου και ψωνιζουν αλλωστε αυτα τα καταστηματα) σε καλη τιμη, οποτε να μπουν στον κοπο να κανουν εισαγωγη. Στο δια ταυτα, η καλυτερη τακτικη για ενα Ρ20 προ αυτη τη στιγμη ειναι η αναμονη.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.... τι sar έχει και εχει στερεοφωνικά ηχεία ?? Αν όχι, ο ήχος ειναι καλύτερος από note 8 ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μόλις πήρα το P 20 pro και έχω ένα πρόβλημα. Όταν έχω ενεργό το display για τις πληροφορίες όταν είναι σβηστή η οθόνη αργεί πολύ να ανοίξει στην εισερχόμενη κλίση , δλδ χτυπάει το τηλέφωνο για 5 δευτερόλεπτα και η οθόνη δεν ανοίγει για να δω ποιος με παίρνει , μετά ανοίγει ..... Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα .Ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και εγώ μόλις το πηρα το μονο bug που έχω δει μέχρι στιγμής ειναι όταν πήγα να βάλω το stock widget καιρού στον nova launcher με πέταγε στον default και μου ζητούσε να τον διαγράψω τον nova και αναγκάστηκα να το κάνω στην τελική. Μου το έκανε και με wallpaper στον view 10 είχα δεν είχε πρόβλημα συμβατότητας .

 

Ωραία συσκευή θα την ήθελα λίγο πιο γρήγορη ..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και εγώ μόλις το πηρα το μονο bug που έχω δει μέχρι στιγμής ειναι όταν πήγα να βάλω το stock widget καιρού στον nova launcher με πέταγε στον default και μου ζητούσε να τον διαγράψω τον nova και αναγκάστηκα να το κάνω στην τελική. Μου το έκανε και με wallpaper στον view 10 είχα δεν είχε πρόβλημα συμβατότητας .

 

Ωραία συσκευή θα την ήθελα λίγο πιο γρήγορη ..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν είναι bug.

Απλά δεν "τρέχει" το widget σε άλλον launcher.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug.

 

Απλά δεν "τρέχει" το widget σε άλλον launcher.

 

 

 

Το έκανε και με wallpaper ειναι περίεργο γιατι τα ίδια είχα κάνει και με το view 10 και ήταν κομπλέ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

από πλευράς μπαταρίας πως είναι; αυτό κυρίως με ενδιαφέρει

 

Άρρωστη διάρκεια φίλε... Θα σ φύγει το άγχος της μπαταρίας..

Link to comment
Share on other sites

Τέλος έψαχνα την μαύρη γνήσια θήκη (μονο για πλάτη) και ήταν εξαντλημένη παντού..

Amazon πάλι και πήρα αυτή : https://www.amazon.co.uk/dp/B07C978H1Q?ref_=pe_3187911_248764861_302_E_DDE_dt_1

η οποία ήρθε σήμερα και είναι πολύ καλή !

 

.

 

πολύ ωραία θήκη.. όμως τόσο σλιμ που είναι δεν υπάρχει κίνδυνος να γδαρθεί το τζάμι της κάμερας οταν το ακουμπάς κάπου;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία θήκη.. όμως τόσο σλιμ που είναι δεν υπάρχει κίνδυνος να γδαρθεί το τζάμι της κάμερας οταν το ακουμπάς κάπου;

 

Το ίδιο σκέφτηκα κ γω...δύσκολο θέμα η κάλυψη τις κάμερα στο συγκεκριμένο μοντέλο...άντε να δούμε πως θα την καλύψουμε...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να βλέπουμε τις ειδοποιήσεις στην lockscreen κανονικά και χι απλά μια αναφορά. Δηλαδή. έρχεται εάν email στο Gmail. να βλέπουμε μια η δύο γραμμές προεσκοπιση του μηνύματος και όχι Gmail ένα νέο μήνυμα. το ίδιο και στις άλλες εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία θήκη.. όμως τόσο σλιμ που είναι δεν υπάρχει κίνδυνος να γδαρθεί το τζάμι της κάμερας οταν το ακουμπάς κάπου;

 

Εχει μια μικρή πατούρα γύρω απο την κάμερα για προστασία.

Επίσης προσέχω πολύ τις συσκευές .. οπότε :-)

https://photos.app.goo.gl/4QgLD94xXYWyAFpH3

 

Εχουν βγει βέβαια και tempered glass για την κάμερα (και για τις 3)

 

Μπαταρία που λέει ο φίλος πιο πάνω είναι ανάλογα τη χρήση - τον χρήστη.

Εγω είμαι πολύ heavy user.. την πρώτη μέρα μου άντεξε απο τις 07.00 μέχρι τις 20.00 και χθες απο 07.00 μέχρι τις 00.30

Δεν είναι κακή η διάρκει αλλά δεν είναι και Lenovo P2

Μόνο το Lenovo P2 μου άντεχε μιάμιση μέρα και χωρίς φόρτιση το βράδυ.

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Εχει μια μικρή πατούρα γύρω απο την κάμερα για προστασία.

Επίσης προσέχω πολύ τις συσκευές .. οπότε :-)

https://photos.app.goo.gl/4QgLD94xXYWyAFpH3

 

Εχουν βγει βέβαια και tempered glass για την κάμερα (και για τις 3)

 

Μπαταρία που λέει ο φίλος πιο πάνω είναι ανάλογα τη χρήση - τον χρήστη.

Εγω είμαι πολύ heavy user.. την πρώτη μέρα μου άντεξε απο τις 07.00 μέχρι τις 20.00 και χθες απο 07.00 μέχρι τις 00.30

Δεν είναι κακή η διάρκει αλλά δεν είναι και Lenovo P2

Μόνο το Lenovo P2 μου άντεχε μιάμιση μέρα και χωρίς φόρτιση το βράδυ.

 

Σε Καμία περίπτωση μην βάλετε ένα φθηνιαρικο τζάμι να καλύπτει τους πανάκριβους αυτούς φακούς. Χάνεται όλη η ουσία...

Για θήκη, πολλές υλοποιήσεις έχουν τη γνωστή προεξοχη (καρούμπαλο) για να μην ακουμπάει η κάμερα. Ψάξτε για τετοιες

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.... τι sar έχει και εχει στερεοφωνικά ηχεία ?? Αν όχι, ο ήχος ειναι καλύτερος από note 8 ?

 

Μπορεί κάποιος να απαντησει ...γιατί βρήκα sar μόνο για USA. Και ειδα οτι ειναι μονοφωνικός αλλά είναι καλύτερος από νοτε 8 ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση του Πλαισίου 200€ αφορά ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΕΣ και όχι έκπτωση επι της αγοράς.

Παράδειγμα: παίρνεις 4 επιταγές των 50€, για να τύχεις έκπτωση πρέπει να κάνεις αγορά άνω των 50€ κάθε φορά, δηλαδή, κάνεις αγορά 80€ μείον 50€ επιταγή, πληρώνεις 30€.

Αν κάνεις αγορά 40€ δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την δωροεπιταγή των 50€.

Αυτά για να μην "πανικοβάλλεσθαι"..

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΣΗΜΑ, πιάνει παντού, ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ πιάνει εκεί που δεν έπιανα ποτέ !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΣΗΜΑ, πιάνει παντού, ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ πιάνει εκεί που δεν έπιανα ποτέ !!!!!!!!

 

Οι δέκτες της Huawei είναι πραγματικά κορυφαίοι. Κάνουν πλάκα στον ανταγωνισμό.

Βέβαια με το αντίστοιχο τίμημα (sar)..

Link to comment
Share on other sites

Οι δέκτες της Huawei είναι πραγματικά κορυφαίοι. Κάνουν πλάκα στον ανταγωνισμό.

Βέβαια με το αντίστοιχο τίμημα (sar)..

Στο wifi πάντως δεν είναι δυνατότερο απ' το P2.

Στα ίδια σημεία στο σπίτι με τις ίδιες συνθήκες δεν πιάνει το WiFi του P20..

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο wifi πάντως δεν είναι δυνατότερο απ' το P2.

Στα ίδια σημεία στο σπίτι με τις ίδιες συνθήκες δεν πιάνει το WiFi του P20..

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Ναι δεν το έθεσα σωστά. Οι GSM δέκτες...;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...