Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά με Υγεία!

Όσα αναφέρεις τα εχω ενεργοποιημένα/τικαρισμένα αλλα τιποτα...δεν ανανεώνεται με φωτογραφίες απο τα magazine...στην αρχη γινόταν κανονικα...

 

Καλη Χρονια και σε σενα.

Δες και το εξης.Πατα το power για να "ξυπνησει" η οθονη.Μην ξεκλειδωσεις.Συρε με το δαχτυλο το κατω μερος της οθονης προς τα πανω , να βγει μια μικρη μπαρα με εργαλεια (τρελη αντιγραφη απο iphone :) ).

Τερμα αριστερα , στην πανω σειρα (οχι στην κατω με τα κυκλωμενα εικονιδια) , εχει ενα λουκετο.Στην περιπτωση μου "κλειδωνει" στην τρεχουσα εικονα , αν το λουκετο αυτο ειναι "κλειδωμενο" , ενω αν ειναι ξεκλειδωτο , ρολλαρει ολες τις φωτογραφιες του "magazine".

Δες και αυτο σε τι κατασταση ειναι.Κατι αλλο δεν μπορω να σκεφτω.

(Στο P20 lite , εχει play/pause κουμπια , στην θεση του λουκετου , για να σταματαει ή να ξεκιναει το ρολλαρισμα των εικονων...)

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλη Χρονια και σε σενα.

Δες και το εξης.Πατα το power για να "ξυπνησει" η οθονη.Μην ξεκλειδωσεις.Συρε με το δαχτυλο το κατω μερος της οθονης προς τα πανω , να βγει μια μικρη μπαρα με εργαλεια (τρελη αντιγραφη απο iphone :) ).

Τερμα αριστερα , στην πανω σειρα (οχι στην κατω με τα κυκλωμενα εικονιδια) , εχει ενα λουκετο.Στην περιπτωση μου "κλειδωνει" στην τρεχουσα εικονα , αν το λουκετο αυτο ειναι "κλειδωμενο" , ενω αν ειναι ξεκλειδωτο , ρολλαρει ολες τις φωτογραφιες του "magazine".

Δες και αυτο σε τι κατασταση ειναι.Κατι αλλο δεν μπορω να σκεφτω.

(Στο P20 lite , εχει play/pause κουμπια , στην θεση του λουκετου , για να σταματαει ή να ξεκιναει το ρολλαρισμα των εικονων...)

Ανοιχτή ειναι και εκεί η κλειδαριά...πραγματικά δεν ξέρω γιατι δεν λειτουργεί...Μήπως να πάρω στο τεχνικό τμήμα της Huawei?

(σε ευχαριστώ για το χρόνο σου)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτή ειναι και εκεί η κλειδαριά...πραγματικά δεν ξέρω γιατι δεν λειτουργεί...Μήπως να πάρω στο τεχνικό τμήμα της Huawei?

(σε ευχαριστώ για το χρόνο σου)

 

Τι να σου πω , και δεν παιρνεις...το πολυ πολυ να σου πουν να κανεις κανα factory reset :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το gps, στις περισσότερες περιπτώσεις που το χρησιμοποιήσαμε για πλοήγηση μέσω google maps, μας έλεγε 'χάθηκε το σήμα gps' την ίδια ώρα που το δεύτερο τηλέφωνο παρείχε κανονικά πλοήγηση. Κατέβασα και το galilleo μήπως βελτιωθεί η κατάσταση, έκανα restart, τίποτα. Επειδή η πλοήγηση είναι αρκετά σημαντική για την γυναίκα μου που έχει το τηλέφωνο, αν δεν γίνει τίποτα θα το πάω στο service.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονια σε όλους, λόγω της προσφοράς που είναι τώρα το τηλ στα 229 ευρώ ήθελα να ρωτήσω εσάς που το έχετε αν αξίζει ακόμα δεδομένου οτι είναι σχεδόν 2 χρονών... απο θέμα υποστήριξης, κάμερας, μπαταριας κλπ. επίσης αν υπάρχει πρόβλημα με το play store.. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονια σε όλους, λόγω της προσφοράς που είναι τώρα το τηλ στα 229 ευρώ ήθελα να ρωτήσω εσάς που το έχετε αν αξίζει ακόμα δεδομένου οτι είναι σχεδόν 2 χρονών... απο θέμα υποστήριξης, κάμερας, μπαταριας κλπ. επίσης αν υπάρχει πρόβλημα με το play store.. ευχαριστώ

 

To θεμα του "αν αξιζει" αναλυθηκε πιστευω μια δυο σελιδες πισω.

Υποστηριξη εχει κανονικα , μηνιαιως με τα security patches και θα παρει και μια ακομα εκδοση ανδροιδ , την 10 και μεχρι εκει.Ετσι εχει ανακοινωθει επισημως μεχρι τωρα.

Καμερα ,αξιοπρεπεστατη που φυσικα αν αρχισουμε να το ψειριζουμε σιγουρα υπαρχουν καλυτερα κινητα στο ευρος τιμης του , στον τομεα της καμερας.Αλλα την δουλεια σου θα την κανεις.

Μπαταρια , οπως εχω δηλωσει δεν ειμαι ο ειδικος για να εκφερω αποψη μιας και το κινητο καθεται με κλειστη οθονη 90% της μερας..αλλα σιγουρα την μερα την βγαζει ανετα με "κανονικη" χρηση.

 

Κανενα κινητο HUAWEI , που ειναι σε κυκλοφορια πριν τα παρατραγουδα του Τραμπ δεν εχει και ουτε θα εχει θεμα με το play store ή/και τα google services εν γενει.

Οσα βγουν απο τωρα και στο εξης θα εχουν θεματακι.Αυτο αφορα το Mate 30 που δεν ηρθε καν Ευρωπη και παρουσιαστηκαν πλαγιοι τροποι για να περαστουν τα google services και αναμενεται να εχει το ιδιο προβλημα η P40 σειρα.Ακομα και η P30 σειρα δεν εχει κανενα προβλημα μιας και ηταν στην κυκλοφορια πριν τα σκηνικα.

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω! Καλή χρονια!

 

To θεμα του "αν αξιζει" αναλυθηκε πιστευω μια δυο σελιδες πισω.

Υποστηριξη εχει κανονικα , μηνιαιως με τα security patches και θα παρει και μια ακομα εκδοση ανδροιδ , την 10 και μεχρι εκει.Ετσι εχει ανακοινωθει επισημως μεχρι τωρα.

Καμερα ,αξιοπρεπεστατη που φυσικα αν αρχισουμε να το ψειριζουμε σιγουρα υπαρχουν καλυτερα κινητα στο ευρος τιμης του , στον τομεα της καμερας.Αλλα την δουλεια σου θα την κανεις.

Μπαταρια , οπως εχω δηλωσει δεν ειμαι ο ειδικος για να εκφερω αποψη μιας και το κινητο καθεται με κλειστη οθονη 90% της μερας..αλλα σιγουρα την μερα την βγαζει ανετα με "κανονικη" χρηση.

 

Κανενα κινητο HUAWEI , που ειναι σε κυκλοφορια πριν τα παρατραγουδα του Τραμπ δεν εχει και ουτε θα εχει θεμα με το play store ή/και τα google services εν γενει.

Οσα βγουν απο τωρα και στο εξης θα εχουν θεματακι.Αυτο αφορα το Mate 30 που δεν ηρθε καν Ευρωπη και παρουσιαστηκαν πλαγιοι τροποι για να περαστουν τα google services και αναμενεται να εχει το ιδιο προβλημα η P40 σειρα.Ακομα και η P30 σειρα δεν εχει κανενα προβλημα μιας και ηταν στην κυκλοφορια πριν τα σκηνικα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πανε πακετο αυτα τα δυο. Μονο η xiaomi δινει νεο Ui σε παλιές εκδόσεις android, απ οτι εχω δει, ενω η Huawei τουλαχιστον στις τρεις τελευταίες εκδοσεις που παρακολουθώ τα δρώμενα, συμβαδιζει το Ui με την αντίστοιχη έκδοση ανδροιδ.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ίσως μια "κουτή" ερώτηση; Πηρα το κινητο και εχω 8.1.0.152 και android 8.1. Ειναι αναγκαίες οι αναβαθμίσεις που αναφερετε; Είδατε καποια σημαντική διαφορά (πχ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας); Γιατί κάπου είδα στις σελίδες οτι κάποιοι αναφέρανε οτι η μπαταρία για παράδειγμα φαίνεται να πέφτει ισως πιο γρήγορα, ενω κάποιοι άλλοι αναφέρανε βελτίωση κάμερας.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ίσως μια "κουτή" ερώτηση; Πηρα το κινητο και εχω 8.1.0.152 και android 8.1. Ειναι αναγκαίες οι αναβαθμίσεις που αναφερετε; Είδατε καποια σημαντική διαφορά (πχ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας); Γιατί κάπου είδα στις σελίδες οτι κάποιοι αναφέρανε οτι η μπαταρία για παράδειγμα φαίνεται να πέφτει ισως πιο γρήγορα, ενω κάποιοι άλλοι αναφέρανε βελτίωση κάμερας.

 

Εχουμε απο την μια τα windows 10 που "επιβαλλουν" τις ενημερωσεις και βγαινει κοσμος και κλαιγεται οτι δεν μπορει να τις "σταματησει" και οτι δεν θελει να κανει ενημερωσεις και ας εχει 1000 τρυπες μετα το λειτουργικο.Και οταν εμφανιζεται καποια δυσλειτουργια στις ενημερωσεις και δεν μπορουν να τις κανουν , κλαιγονται γιατι δεν μπορουν να κανουν...ενημερωσεις.

 

Στα κινητα , εχουμε το αλλο φαινομενο.Ολοι κλαιγονται γιατι οι περισσοτερες αν οχι ολες οι εταιριες δινουν 2 μεγαλα updates και παραπονα γιατι δεν δινουν και αλλα , αφου το hardware τα σηκωνει...και οταν βγαινει νεα εκδοση διαθεσιμη για το κινητο...ολοι το παιζουν ιστορια , σε φαση "να την κανω την ενημερωση?θα πανε ολα καλα?ακουσα τον μπατζανακη του κουμπαρου μου να λεει κατι για μπαταριες! Και τον ξαδελφο του γαμπρου μου κατι για καμερες...δεν θα την κανω την ενημερωση...αλλα γιατι παιρνει μονο 2 το κινητο?!?!?! αδικια!!"

 

Πιανεις το παραλογο της υποθεσης ?

 

Οι αναβαθμισεις βγαινουν για να προσθεσουν features , να κλεισουν τρυπες , να διορθωσουν πιθανα προβληματα που ισως υπαρχουν.

Ειναι αναγκαιες?Διαβασε την παραπανω προταση και κρινε για τον εαυτο σου...Δεν σε αναγκαζει το κινητο να την περασεις (απενεργοποιωντας τις καταλληλες ρυθμισεις για να γινει αυτο).

 

Εμεις παντως που ειμαστε στην 9 εκδοση (εδω και μηνες) δεν εχουμε προβληματα.Ισως οταν πρωτοβγαινει μια νεα εκδοση να υπαρχουν θεματα..αλλα εδω παμε για την 10...ο,τι θεματα ειχε η 9 εχουν λυθει προ πολλου...

 

 

ΥΓ : Πανω στην ωρα , εσκασε και το security patch Δεκεμβριου (.371) :)

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Για καντε δοκιμη αγορια ... βαλτε τρεις φορες λαθος δαχτυλικο αποτυπωμα....σε μενα.... ξεκλειδωνει !!!

Ενω η αναμενομενη συμπεριφορα θα ηταν να αναστειλει την λειτουργια για χ δευτερολεπτα ή να σου πει να βαλεις κωδικο ή οτιδηποτε εχει ρυθμισει καποιος σαν δευτερευουσα δικλειδα ασφαλειας...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Για καντε δοκιμη αγορια ... βαλτε τρεις φορες λαθος δαχτυλικο αποτυπωμα....σε μενα.... ξεκλειδωνει !!!

Ενω η αναμενομενη συμπεριφορα θα ηταν να αναστειλει την λειτουργια για χ δευτερολεπτα ή να σου πει να βαλεις κωδικο ή οτιδηποτε εχει ρυθμισει καποιος σαν δευτερευουσα δικλειδα ασφαλειας...

 

Το δοκίμασα στο δικό μου και μου έβγαλε να βάλω τον κωδικό!! Έβγαλε ένα μικρο update τώρα αυτές τις μέρες το έχεις κάνει;

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα στο δικό μου και μου έβγαλε να βάλω τον κωδικό!! Έβγαλε ένα μικρο update τώρα αυτές τις μέρες το έχεις κάνει;

 

Ναι το εχω περασει.Λοιπον βρηκα τι παιχτηκε. Ειχε δηλωθει το "σπιτι μου" σαν trusted place.Στην ουσια το ξεκλειδωνεις το κινητο απλα σερνοντας το δαχτυλο στην οθονη οταν βρισκεται στο σπιτι μου.Το fingerprint ειναι προαιρετικο προφανως.

Βαζοντας το λαθος δαχτυλο τρεις φορες , στο ξεκλειδωνει με καποια λογικη του στυλ "ελα ενταξει , με το αλτσχαιμερ εχεις ξεχασει το σωστο δαχτυλο , αλλα οκ μιας και εισαι σε trusted place χαριστικα στο ξεκλειδωνουμε..."...και παλι σαν λογικη δεν μου καθεται καλα...

Τεσπα , τωρα που απενεργοποιησα το σπιτι μου σαν trusted place , στα 3 λαθος δαχτυλα , ζηταει τον κωδικο...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έλεγαν για beta με το κατάλληλο πρόγραμμα αλλά κι εκεί τίποτα, μάλλον το έχουν μόνο στην Κίνα.

 

Μακάρι :O:worry:

Link to comment
Share on other sites

Η ελλαδα δεν ειναι στην λιστα για την beta και θα πρεπει να περιμενετε την stable.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν πατε στην εφαρμογη HiCare, πατησετε "περισσοτερα" και μετα "ενημερωση", δε σας βγαζει τη 10 beta εκει? Στο P30 lite παντως τη βγαζει αν κανεις τα παραπανω βηματα..

 

https://drive.google.com/file/d/11F6RHVABQ6-APvlbMPd7QWMurJkI6XGE/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Αν πατε στην εφαρμογη HiCare, πατησετε "περισσοτερα" και μετα "ενημερωση", δε σας βγαζει τη 10 beta εκει? Στο P30 lite παντως τη βγαζει αν κανεις τα παραπανω βηματα..

 

https://drive.google.com/file/d/11F6RHVABQ6-APvlbMPd7QWMurJkI6XGE/view?usp=sharing

 

Το λογικο αλμα "αφου το βγαζει στο p30 lite , γιατι να μην το βγαζει και στο p20" πολυ θα ηθελα να μου το αναλυσεις :)

Δεν παιρνουν ολες οι σειρες , την ιδια στιγμη/περιοδο την αναβαθμιση σε ανδροιδ 10.

 

Η beta δεν επαιξε ποτε Ελλαδα..δεν ξερω αν επαιξε αλλα ηταν closed , δηλ ηρθε σε επιλεγμενους χρηστες ή αν δεν επαιξε καθολου.

Εγω παντως που ειχα βαλει το beta app εκεινη την περιοδο και ψιλοτσεκαριζα , δεν ειδα φως.

Αναμενουμε να ερθει λοιπον η stable. Οι αρχικες φημες λεγανε μεσα στον Μαρτιο.Καπου πηρε το ματι μου οτι μπορει να ερθει και νωριτερα...τελος Γεναρη ή μεσα στον Φεβρουαριο..τι να σας πω...ειδωμεν.

 

Eπισης διαβαζω στο αλλο θεμα (του p30 lite) που λες οτι θα παρει και το p20 lite την 10.Και παραθετεις ενα λινκ απο τους techmaniacs.gr

Παρε λοιπον ενα πιο σοβαρο λινκ , που αναφερει οτι το p20 lite δεν θα δει την 10 , ουτε ζωγραφιστη :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...