Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το android Z ποτέ θα το πάρουμε εμείς, ε;

 

Μηπως εννοεις το Android 10 ? Αυτο εχει προγραμματιστει για τον Μαρτιο για το P20.

Στην παρουσα φαση εχει ενεργοποιηθει η beta φαση για το κινητο μας.Μεχρι τελος του μηνα λογικα θα μπορουν και χρηστες απο την Ευρωπη να συμμετεχουν στην beta.

Mε ψηνει να την βαλω (την beta) , αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι ο Μαρτης δεν ειναι και πολυ μακρυα...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μηπως εννοεις το Android 10 ? Αυτο εχει προγραμματιστει για τον Μαρτιο για το P20.

Στην παρουσα φαση εχει ενεργοποιηθει η beta φαση για το κινητο μας.Μεχρι τελος του μηνα λογικα θα μπορουν και χρηστες απο την Ευρωπη να συμμετεχουν στην beta.

Mε ψηνει να την βαλω (την beta) , αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι ο Μαρτης δεν ειναι και πολυ μακρυα...

Όχι, για το Z έλεγα :-)

Τελικά, χρησιμοποιεί κανείς το signal να μου πει αν δουλεύει η κάμερα; Μην κάνω τζάμπα επαναφορά εργοστασιακών.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, για το Z έλεγα :-)

Τελικά, χρησιμοποιεί κανείς το signal να μου πει αν δουλεύει η κάμερα; Μην κάνω τζάμπα επαναφορά εργοστασιακών.

 

Εχουμε το sms app του κινητου , viber , skype , google duo ..γιατι να χρησιμοποιουμε το signal ? δωσε μου εναν σοβαρο λογο :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε το sms app του κινητου , viber , skype , google duo ..γιατι να χρησιμοποιουμε το signal ? δωσε μου εναν σοβαρο λογο :)
Γιατί έχω επαφές που χρησιμοποιούν μόνον αυτο, κυρίως για λόγους ασφαλείας. Αν δεν ξέρεις τι είναι, διάβασε.

Πάντως στο P10 λειτουργούσε κανονικά, όπως και σε άλλα μοντέλα που δοκίμασα.

Στο Ρ20, όχι

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω επαφές που χρησιμοποιούν μόνον αυτο, κυρίως για λόγους ασφαλείας. Αν δεν ξέρεις τι είναι, διάβασε.

Πάντως στο P10 λειτουργούσε κανονικά, όπως και σε άλλα μοντέλα που δοκίμασα.

Στο Ρ20, όχι

 

Το εβαλα , επιβεβαιωνω οτι δεν δουλευει η καμερα , το εβγαλα. Οταν πιασω δουλεια στην NASA θα διαβασω να μαθω τι εστι wannabe-skype..ουπς λαθος μου... signal εννοουσα ;)

 

ΥΓ : Τους αφαιρεσες και ενα αστερι των ανθρωπων..μπορει να μην ξερουν οτι υπαρχει προβλημα..ενημερωσε τους..δωσε τους στοιχεια και πληροφοριες..αμεσως να τους χαντακωσεις!! :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα , επιβεβαιωνω οτι δεν δουλευει η καμερα , το εβγαλα. Οταν πιασω δουλεια στην NASA θα διαβασω να μαθω τι εστι wannabe-skype..ουπς λαθος μου... signal εννοουσα ;)

 

ΥΓ : Τους αφαιρεσες και ενα αστερι των ανθρωπων..μπορει να μην ξερουν οτι υπαρχει προβλημα..ενημερωσε τους..δωσε τους στοιχεια και πληροφοριες..αμεσως να τους χαντακωσεις!! :)

Ευχαριστώ για τη δοκιμή. Τα υπόλοιπα, ασχολίαστα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η 9.1.0.345 όσοι την έχετε είδατε κάπου διαφορά;

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο άνετο φαίνεται

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ : Τους αφαιρεσες και ενα αστερι των ανθρωπων..μπορει να μην ξερουν οτι υπαρχει προβλημα..ενημερωσε τους..δωσε τους στοιχεια και πληροφοριες..αμεσως να τους χαντακωσεις!! :)

 

Με το σημερινό update, έφτιαξε και η κάμερα. Μου έστειλαν και email ότι βρήκαν το πρόβλημα και το διόρθωσαν.

Θα τους δώσω και το αστέρι πίσω, μη στεναχωριέσαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά OIS εχει η συσκευή;

 

Υποστήριζει και EIS,

και σε ποια ανάλυση?

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά OIS εχει η συσκευή;

 

Υποστήριζει και EIS,

και σε ποια ανάλυση?

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η κυρια καμερα εχει OIS . To οποιο εφαρμοζεται στο 1080p/30fps και στις φωτογραφιες.Το 1080p/60fps εχει EIS και το 4k/30fps δεν εχει τιποτα.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Η κυρια καμερα εχει OIS . To οποιο εφαρμοζεται στο 1080p/30fps και στις φωτογραφιες.Το 1080p/60fps εχει EIS και το 4k/30fps δεν εχει τιποτα.
Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο group! παιδιά τι λέτε, αξίζει στα 299 που το έχουν σχεδόν όλες οι μεγάλες αλυσίδες ;

Εννοώ.. Θα το χαρακτηριζατε future proof ή να κοιτάξω κάτι πιο καινούργιο σε αυτά τα χρήματα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Καλησπέρα στο group! παιδιά τι λέτε, αξίζει στα 299 που το έχουν σχεδόν όλες οι μεγάλες αλυσίδες ;

Εννοώ.. Θα το χαρακτηριζατε future proof ή να κοιτάξω κάτι πιο καινούργιο σε αυτά τα χρήματα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

299€ αξίζει οριακά.

 

Eιναι εξαιρετικό κινητό.

 

Θα πάρει και Android 10

 

Αλλά και πάλι Μάλλον όχι πάνω από 260-70€.

 

Όταν με 230-240€ αγοράζεις (Σκρουτζ) το Μι8.

 

 

Βέβαια σε επίσημη αλυσίδα έχεις εγγύηση διετή κτλ.

 

 

Εγώ το πήρα 219€ καινούριο από Public

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια σε επίσημη αλυσίδα έχεις εγγύηση διετή κτλ.

 

Ξέρει κανείς το καθεστώς με τις εγγυήσεις της huawei για αγορές από σκρουτζομάγαζα; Καλύπτει κανονικά, ή είναι σαν τη xiaomi που απ' όσο ξέρω καλύπτει μόνο τις επίσημες εισαγωγες;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς το καθεστώς με τις εγγυήσεις της huawei για αγορές από σκρουτζομάγαζα; Καλύπτει κανονικά, ή είναι σαν τη xiaomi που απ' όσο ξέρω καλύπτει μόνο τις επίσημες εισαγωγες;
Ρώτησε το κατάστημα.

Αλλά ό,τι είναι ευρωπαϊκής προέλευσης έχει κανονικά εγγύηση

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς το καθεστώς με τις εγγυήσεις της huawei για αγορές από σκρουτζομάγαζα; Καλύπτει κανονικά, ή είναι σαν τη xiaomi που απ' όσο ξέρω καλύπτει μόνο τις επίσημες εισαγωγες;

 

Τα ευρωπαικα Huawei εχουν κανονικα εγγυηση σε ολες τις χωρες της Ευρωπης και ισχυει για 2 χρονια απο την στιγμη που θα ενεργοποιηθει η συσκευη.

Αν το σκρουτζομαγαζο πουλαει κινεζικες συσκευες τοτε πρεπει να μιλησεις με την Huawei.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τα ευρωπαικα Huawei εχουν κανονικα εγγυηση σε ολες τις χωρες της Ευρωπης και ισχυει για 2 χρονια απο την στιγμη που θα ενεργοποιηθει η συσκευη.

 

Αν το σκρουτζομαγαζο πουλαει κινεζικες συσκευες τοτε πρεπει να μιλησεις με την Huawei.

Και πώς ξεχωρίζουμε μια συσκευή αν είναι ευρωπαϊκή χωρίς να ανοιχτεί; Γράφει κάτι στο κουτί; Σκέφτομαι να πάρω ένα tablet, το Mediapad M5 Lite, που το βρίσκω 100€ κάτω σε σκρουτζομάγαζα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε μου έχει έρθει η τελευταία ενημέρωση που λέτε. Μήπως επειδή δεν έχω την καρτα σιμ μέσα στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Και πώς ξεχωρίζουμε μια συσκευή αν είναι ευρωπαϊκή χωρίς να ανοιχτεί; Γράφει κάτι στο κουτί; Σκέφτομαι να πάρω ένα tablet, το Mediapad M5 Lite, που το βρίσκω 100€ κάτω σε σκρουτζομάγαζα.

 

Παιρνεις το ΙΜΕΙ και το περνας στο site της Huawei και βλεπεις, αλλιως περνεις το ΙΜΕΙ και τηλεγωνεις στην Huawei και ρωτας.

 

Παιδιά δε μου έχει έρθει η τελευταία ενημέρωση που λέτε. Μήπως επειδή δεν έχω την καρτα σιμ μέσα στο κινητό;

 

Τα Huawei θελουν και καρτα SIM για να περνουν αναβαθμισεις κι ενημερωσεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις το ΙΜΕΙ και το περνας στο site της Huawei και βλεπεις, αλλιως περνεις το ΙΜΕΙ και τηλεγωνεις στην Huawei και ρωτας.

 

 

 

 

 

 

 

Τα Huawei θελουν και καρτα SIM για να περνουν αναβαθμισεις κι ενημερωσεις.

Μονο που το IMEI δε νομίζω να το γράφει έξω από το κουτί.

Δεν έχω και το κουτί του τηλεφώνου μου να κοιτάξω...

Τέλος πάντων, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ας μη φεύγουμε από το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μονο που το IMEI δε νομίζω να το γράφει έξω από το κουτί.

Δεν έχω και το κουτί του τηλεφώνου μου να κοιτάξω...

Τέλος πάντων, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ας μη φεύγουμε από το θέμα.

 

το κουτι του P20 αναγραφει το ΙΜΕΙ (και τα δυο σε περιπτωση dual sim).

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

299€ οριακά.

Eιναι εξαιρετικό κινητό.

Θα πάρει και Android 10

 

Αλλά και πάλι Μάλλον όχι.

 

Όταν με 230-240€ αγοράζεις (Σκρουτζ) το Μι8

Βέβαια σε επίσημη αλυσίδα έχεις εγγύηση διετή κτλ.

 

 

Εγώ το πήρα 219€ καινούριο από Public

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

Θα περιμένω να δω πώς θα κινηθουν τα πράγματα τώρα στην black Friday και με άλλες συσκευές ..

 

ΥΓ.

Το p9 lite με έβγαλε ασπροπροσωπο όλον αυτόν τον καιρό .. ίσως είναι καιρός για αλλαγή

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Προερχόμενος από το iPhone X (έπρεπε να το δώσω στο Service) και πήρα τη συσκευή αυτή στα χέρια μου. Με εξέπληξε πολύ ευχάριστα.....ταχύτατο και ένιωσα ότι έχει καλύτερη κάμερα από το iPhone X. Μου έκανε πολύ πολύ εντύπωση......

Σκέφτομαι μάλισα να πουλήσω το X και να μείνω σε αυτό!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...