Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

 

 

Προερχόμενος από το iPhone X (έπρεπε να το δώσω στο Service) και πήρα τη συσκευή αυτή στα χέρια μου. Με εξέπληξε πολύ ευχάριστα.....ταχύτατο και ένιωσα ότι έχει καλύτερη κάμερα από το iPhone X. Μου έκανε πολύ πολύ εντύπωση......

 

Σκέφτομαι μάλισα να πουλήσω το X και να μείνω σε αυτό!

Ποιοτικοτατη συσκευή

Θα σε εκπλήσσει ευχάριστα η κάμερα, η ποιότητα κλήσεων και το σήμα της

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα παιδιά,

 

Προερχόμενος από το iPhone X (έπρεπε να το δώσω στο Service) και πήρα τη συσκευή αυτή στα χέρια μου. Με εξέπληξε πολύ ευχάριστα.....ταχύτατο και ένιωσα ότι έχει καλύτερη κάμερα από το iPhone X. Μου έκανε πολύ πολύ εντύπωση......

Σκέφτομαι μάλισα να πουλήσω το X και να μείνω σε αυτό!

 

Κοιτωντας το συγκριτικο μεταξυ των δυο τηλεφωνων εδω , μπορω να υποθεσω τα εξης :

1.Το Χ πρεπει να εχει καλυτερη οθονη.

2.Το Χ πρεπει να υστερει σε μπαταρια , εκτος και αν κανει τρελη διαχειριση το ios.

3.Στις καμερες πρεπει να χτυπιουνται στα ισα , αν και εχουν διαφορετικο setup.Κανονικη + ασπρομαυρη το P20 , κανονικη + telephoto το Χ.

Στα + του p20 το σουπερ slow motion στα 960fps.

 

Οι χοντρες διαφορες ειναι αυτες.Στα αλλα λιγο πολυ στα ιδια ειναι , υποθετω.Επισης μην ξεχναμε οτι το Χ ειναι ενα χρονο παλιοτερο απο το p20.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Επισης μην ξεχναμε οτι το Χ ειναι ενα χρονο παλιοτερο απο το p20.

Και 600€ ακριβότερο.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικοτατη συσκευή

Θα σε εκπλήσσει ευχάριστα η κάμερα, η ποιότητα κλήσεων και το σήμα της

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

Όντως έχει καλή ποιότητα στις κλήσεις και το σήμα καμπάνα. Έχει μια φίλη P9 Lite και θυμάμαι το καλοκαίρι είχε πάντα 4g, 3g και εγώ Ε (εννοείται με ίδια εταιρία)

 

Κοιτωντας το συγκριτικο μεταξυ των δυο τηλεφωνων εδω , μπορω να υποθεσω τα εξης :

1.Το Χ πρεπει να εχει καλυτερη οθονη.

2.Το Χ πρεπει να υστερει σε μπαταρια , εκτος και αν κανει τρελη διαχειριση το ios.

3.Στις καμερες πρεπει να χτυπιουνται στα ισα , αν και εχουν διαφορετικο setup.Κανονικη + ασπρομαυρη το P20 , κανονικη + telephoto το Χ.

Στα + του p20 το σουπερ slow motion στα 960fps.

 

Οι χοντρες διαφορες ειναι αυτες.Στα αλλα λιγο πολυ στα ιδια ειναι , υποθετω.Επισης μην ξεχναμε οτι το Χ ειναι ενα χρονο παλιοτερο απο το p20.

 

Ναι σε όλα φίλε μου. Το Χ έχει amoled και η οθόνη είναι super! Η μπαταρία ίδια μου φαίνεται. Απλά το super charging στο p20 μετράει πολύ για μένα. Ελπίζω η μπαταρία να αντέξει.

 

Και 600€ ακριβότερο.

 

κοίτα όταν βγήκανε ήταν και τα 2 στο θεό. τώρα οκ. το P20 έχει πέσει πολύ και το X επειδή έχει σταματήσει η παραγωγή του, το πουλάνε ακριβότερα από το XS.

 

Μου αρέσει επίσης που το P20 είναι ελαφρύ.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα όταν βγήκανε ήταν και τα 2 στο θεό. τώρα οκ. το P20 έχει πέσει πολύ και το X επειδή έχει σταματήσει η παραγωγή του, το πουλάνε ακριβότερα από το XS.

 

Μου αρέσει επίσης που το P20 είναι ελαφρύ.

Ε ναι για το τώρα μιλάμε , δεν μας πολυ ενδιαφέρει τι γινόταν πριν 2 χρόνια. Και εγώ το θεωρώ το καλύτερο τηλέφωνο που έχω αγοράσει και περιμένω το P40 με google services για αναβάθμιση.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι για το τώρα μιλάμε , δεν μας πολυ ενδιαφέρει τι γινόταν πριν 2 χρόνια. Και εγώ το θεωρώ το καλύτερο τηλέφωνο που έχω αγοράσει και περιμένω το P40 με google services για αναβάθμιση.
Θα έχει το Ρ40 GAAPS?

 

Πώς και έτσι;

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει το Ρ40 GAAPS?

 

Πώς και έτσι;

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν λες για τα google services όταν θα έχει εννοώ.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για τα google services όταν θα έχει εννοώ.
Δε θα εχει

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του p20 δε με έχει τρελάνει κιόλας.
Εξαρτάται πόσα πλήρωσες για να το αγοράσεις.

Εγώ το πήρα 210€.

 

Για 210€ είναι κορυφή

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να μοιραστω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με τη συγκεκριμενη συσκευη και ισως μπορειτε να βοηθησετε...

 

Αγορασα τη συσκευη πριν 1μιση χρονο περιπου και εως τωρα που την εδωσα στην κοπελα μου δεν ειχα αντιμετωπισει ποτε καποιο προβλημα. Οταν της εδωσα τη συσκευη της εκανα μαζι δωρο και τα bluetooth ακουστικα Huawei AM61. Οταν χρησιμοποιει τα ακουστικα αντιμετωπιζει πολυ σοβαρα θεματα με το wifi. Η ποιοτητα στα βιντεο σε YouTube, Instagram κλπ πεφτει και τελικα η συνδεση δεν αποκρινεται μεχρι να αποσυνδεσει τα ακουστικα ή να κλεισει ολες τις εφαρμογες και να τις ξανανοιξει.

 

Το προφανες μοιαζει να ειναι οι πιθανες παρεμβολες του bluetooth στο wifi. Να σημειωσω πως στο mi9t μου με τα ιδια ακουστικα δεν υπαρχει προβλημα, ουτε εχω καποιο θεμα με παρεμβολες στο σπιτι γενικοτερα. Το google προτεινει να γυρισω το ρουτερ σε 5ghz, ομως το "μαμα" του ΟΤΕ δε μου δινει αυτη τη δυνατοτητα. Επισης το κινητο ειχε γινει wipe πριν της το δωσω με επαναφορα σε factory settings, εχω κανει εκκαθαριση και μετα απ αυτο, οπως και reset σε wifi και bluetooth μεσα απο τις ρυθμισεις.

 

Σας εχει τυχει κατι παρομοιο; Εχετε καποια αλλη λυση να προτεινετε?

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να μοιραστω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με τη συγκεκριμενη συσκευη και ισως μπορειτε να βοηθησετε...

 

 

 

Αγορασα τη συσκευη πριν 1μιση χρονο περιπου και εως τωρα που την εδωσα στην κοπελα μου δεν ειχα αντιμετωπισει ποτε καποιο προβλημα. Οταν της εδωσα τη συσκευη της εκανα μαζι δωρο και τα bluetooth ακουστικα Huawei AM61. Οταν χρησιμοποιει τα ακουστικα αντιμετωπιζει πολυ σοβαρα θεματα με το wifi. Η ποιοτητα στα βιντεο σε YouTube, Instagram κλπ πεφτει και τελικα η συνδεση δεν αποκρινεται μεχρι να αποσυνδεσει τα ακουστικα ή να κλεισει ολες τις εφαρμογες και να τις ξανανοιξει.

 

 

 

Το προφανες μοιαζει να ειναι οι πιθανες παρεμβολες του bluetooth στο wifi. Να σημειωσω πως στο mi9t μου με τα ιδια ακουστικα δεν υπαρχει προβλημα, ουτε εχω καποιο θεμα με παρεμβολες στο σπιτι γενικοτερα. Το google προτεινει να γυρισω το ρουτερ σε 5ghz, ομως το "μαμα" του ΟΤΕ δε μου δινει αυτη τη δυνατοτητα. Επισης το κινητο ειχε γινει wipe πριν της το δωσω με επαναφορα σε factory settings, εχω κανει εκκαθαριση και μετα απ αυτο, οπως και reset σε wifi και bluetooth μεσα απο τις ρυθμισεις.

 

 

 

Σας εχει τυχει κατι παρομοιο; Εχετε καποια αλλη λυση να προτεινετε?

 

Ευχαριστω πολυ!

Άλλαξε δέσμη συχνότητων στο ρούτερ

Και μιλά με την εξυπηρέτηση πελατών cosmote να σε βοηθήσουν πως γίνεται αυτό

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πόσα πλήρωσες για να το αγοράσεις.

Εγώ το πήρα 210€.

 

Για 210€ είναι κορυφή

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Mε τιμολογιο το πηρες τοσο;

Link to comment
Share on other sites

Όχι

Σε προσφορά από Public

219€ για την ακρίβεια.

Βέβαια μετά πήρα ένα ΟΡ7 οπότε το Ρ20 είναι προς πώληση αν κάποιος το θέλει

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του p20 δε με έχει τρελάνει κιόλας.

 

Εχεις δικιο. Οι φωτογραφιες φαινονται "ψευτικες" - αρκετα επεξεργασμενες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

Θα περιμένω να δω πώς θα κινηθουν τα πράγματα τώρα στην black Friday και με άλλες συσκευές ..

 

ΥΓ.

Το p9 lite με έβγαλε ασπροπροσωπο όλον αυτόν τον καιρό .. ίσως είναι καιρός για αλλαγή

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγω εκανα παρομοια αλλαγη και δεν το μετανοιωσα καθολου. Απο το καταπληκτικο P9 Lite πηγα στο P20. Αξιζει η αλλαγη και ειναι εξισου εξαιρετικο κινητο, θα το ευχαριστηθεις. Επισης η διαφορα με το P9 Lite αισθητη σε ολα τα επιπεδα. Στα 300 ευρω αξιζει το κινητο. Μοναδικο ψεγαδι για τα δεδομενα μου το οτι ειναι 5.8 ιντσες ενω ηθελα κατι στα 6+. Αλλα κι αυτο διορθωνεται, αν αφαιρεσεις τα πληκτρα πλοηγησης και χρησιμοποιησεις για την ιδια δουλεια το φυσικο κουμπι, τοτε κερδιζεις 0.15-0.20 ιντσες οθονης που κατα τα λοιπα καταλαμβανουν τα πληκτρα πλοηγησης.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η 9.1.0.370 με ενημερώσεις ασφαλείας Νοεμβρίου μόνο.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια.

 

Καλημέρα παιδιά μετά από αναβάθμιση μπαίνει ζητάει το pin της κάρτας και μου βγάζει μια σελίδα που γράφει διαφορά...

ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΉΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

 

Γράφει κι άλλες βλακιες και απλά δεν κάνει τίποτα.

 

Τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια.

 

 

 

Καλημέρα παιδιά μετά από αναβάθμιση μπαίνει ζητάει το pin της κάρτας και μου βγάζει μια σελίδα που γράφει διαφορά...

 

ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΉΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

 

 

 

Γράφει κι άλλες βλακιες και απλά δεν κάνει τίποτα.

 

 

 

Τι κάνουμε;

Δε δοκιμάζεις να σκρολλάρεις μέχρι το τέλος της σελίδας, μπας και έχει κουμπί για συνέχεια;
Link to comment
Share on other sites

Δε δοκιμάζεις να σκρολλάρεις μέχρι το τέλος της σελίδας, μπας και έχει κουμπί για συνέχεια;

 

Τίποτα μετά από πολλές προσπάθειες μπήκα έκανα ckear cache kαι wipe data factory reset Και δούλεψε. Ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Κατα τα λοιπα ημουν κι εγω μεταξυ P20 και P30 Lite αλλα προσωπικα θεωρουσα το P30 Lite καλυτερο στο μεγεθος, notch και λογισμικο (φοραει εργοστασιακα τα Android 9 και οχι με update). Τα specs και η καμερα του P20 θεωρω πως ειναι αρκετα καλυτερα.

 

Που βασιζεται το οτι ειναι καλυτερο σε λογισμικο? Τι διαφορα δηλαδη εχει ενα κινητο που ερχεται εργοστασιακα με ανδροιδ 9, αντι να το παρει μετα με αναβαθμιση? Αφου ετσι κ αλλιως το εργοστασιο στη στελνει και την αναβαθμιση, αρα δεν καταλαβαινω γιατι θεωρειται καλυτερο ενα κινητο αν εχει εργοστασιακα περασμενο το ανδροιδ, αντι να το παρει με αναβαθμιση..

Μπορεις να μας το εξηγησεις λιγο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Που βασιζεται το οτι ειναι καλυτερο σε λογισμικο? Τι διαφορα δηλαδη εχει ενα κινητο που ερχεται εργοστασιακα με ανδροιδ 9, αντι να το παρει μετα με αναβαθμιση? Αφου ετσι κ αλλιως το εργοστασιο στη στελνει και την αναβαθμιση, αρα δεν καταλαβαινω γιατι θεωρειται καλυτερο ενα κινητο αν εχει εργοστασιακα περασμενο το ανδροιδ, αντι να το παρει με αναβαθμιση..

Μπορεις να μας το εξηγησεις λιγο αυτο?

 

Δεν ξερω τι εννοουσε ο φιλος , αλλα σκεψου και το αλλο.Ολοι οι κατασκευαστες δινουν στα κινητα τους μεχρι 2 μεγαλες ενημερωσεις εκδοσεων.Δηλαδη ενα κινητο που ξεκινησε απο το εργοστασιο με την εκδοση 8 θα παει μεχρι την 10.Αυτο που ξεκινησε με την 9 θα παει εως την 11.

Το P20 ξεκινησε με την 8 και εχει ανακοινωθει οτι θα παει μεχρι την 10.Οτιδηποτε ξεκιναει απο την 9 , λογικα θα παει μεχρι και την 11...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εννοουσε ο φιλος , αλλα σκεψου και το αλλο.Ολοι οι κατασκευαστες δινουν στα κινητα τους μεχρι 2 μεγαλες ενημερωσεις εκδοσεων.Δηλαδη ενα κινητο που ξεκινησε απο το εργοστασιο με την εκδοση 8 θα παει μεχρι την 10.Αυτο που ξεκινησε με την 9 θα παει εως την 11.

Το P20 ξεκινησε με την 8 και εχει ανακοινωθει οτι θα παει μεχρι την 10.Οτιδηποτε ξεκιναει απο την 9 , λογικα θα παει μεχρι και την 11...

 

Μακαρι να παει στην 11 το p30 lite.

Ομως καποιος στο νημα του p30 lite, μου απαντησε το παρακατω

 

Λοιπόν το P20 είναι ναυαρχίδα κι έτσι θα πάρει 2 εκδόσεις Android.

Ξεκίνησε με την 8 οπότε θα πάρει την 10 και τέλος.

 

Το P30 lite ως μη ναυαρχίδα θα πάρει 1 έκδοση Android.

Ξεκίνησε με την 9 οπότε θα πάρει την 10 και τέλος.

 

Σαν ταχύτητα το P20 είναι καλύτερο.

 

Τελικα τι ισχυει, αυτο που λες εσυ ή ο φιλος πιο πανω?

 

Οσον αφορα τους αλλους κατασκευαστες, μη βαζεις το χερι σου στη φωτια.. Πχ η Samsung παλιοτερα, παρατουσε τις ναυαρχιδες αλλα και τις υπολοιπες συσκευες της μεσα στο χρονο, αντε να σου δινε μια αναβαθμιση το πολυ (βλεπε πχ. Galaxy Alpha)...

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να παει στην 11 το p30 lite.

Ομως καποιος στο νημα του p30 lite, μου απαντησε το παρακατω

Τελικα τι ισχυει, αυτο που λες εσυ ή ο φιλος πιο πανω?

Οσον αφορα τους αλλους κατασκευαστες, μη βαζεις το χερι σου στη φωτια.. Πχ η Samsung παλιοτερα, παρατουσε τις ναυαρχιδες αλλα και τις υπολοιπες συσκευες της μεσα στο χρονο, αντε να σου δινε μια αναβαθμιση το πολυ (βλεπε πχ. Galaxy Alpha)...

 

Δεν ξερω αν το P20 θα το αποκαλουσα ναυαρχιδα , απο την στιγμη που υπαρχει και το P20 pro. Επισης δεν ξερω αν καποιο κινητο ειναι ναυαρχιδα ή οχι καθοριζει το ποσες εκδοσεις θα παρει.Οπως ειπα οι περισσοτεροι κατασκευαστες δινουν 2.Εφοσον αντεχει και το hardware.

Εχει ανακοινωθει οτι και το P20 και το P30 lite θα παρουν την 10.Για την 11 δεν εχει βγει ακομα ανακοινωση.Ειναι πολυ νωρις.

Αρα οποιος ειναι απολυτος για το θεμα αυτο , ισως βγει και λαθος στο τελος.Το P20 lite δεν θα παρει την 10...ισως λογω αδυναμιας του hardware..ισως για τον ιδιο λογο να μην την παρει την 11 το P30 lite..θα δουμε οταν ερθει η ωρα...

Οσον αφορα την ταχυτητα των δυο κινητων , το P20 θεωρητικα ειναι πιο γρηγορο μιας και φοραει καλυτερο επεξεργαστη.

 

Τελος λαβε και το εξης υποψη σου.Απο το P40 και μετα θα ειναι δυσκολο να δωσει google apps η huawei , οποτε ισως σκεφτει να γλυκανει τους κατοχους των προηγουμενων γενιων , με περισσοτερες αναβαθμισεις...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το P20 θα το αποκαλουσα ναυαρχιδα , απο την στιγμη που υπαρχει και το P20 pro. Επισης δεν ξερω αν καποιο κινητο ειναι ναυαρχιδα ή οχι καθοριζει το ποσες εκδοσεις θα παρει.Οπως ειπα οι περισσοτεροι κατασκευαστες δινουν 2.Εφοσον αντεχει και το hardware.

Εχει ανακοινωθει οτι και το P20 και το P30 lite θα παρουν την 10.Για την 11 δεν εχει βγει ακομα ανακοινωση.Ειναι πολυ νωρις.

Αρα οποιος ειναι απολυτος για το θεμα αυτο , ισως βγει και λαθος στο τελος.Το P20 lite δεν θα παρει την 10...ισως λογω αδυναμιας του hardware..ισως για τον ιδιο λογο να μην την παρει την 11 το P30 lite..θα δουμε οταν ερθει η ωρα...

Οσον αφορα την ταχυτητα των δυο κινητων , το P20 θεωρητικα ειναι πιο γρηγορο μιας και φοραει καλυτερο επεξεργαστη.

 

Τελος λαβε και το εξης υποψη σου.Απο το P40 και μετα θα ειναι δυσκολο να δωσει google apps η huawei , οποτε ισως σκεφτει να γλυκανει τους κατοχους των προηγουμενων γενιων , με περισσοτερες αναβαθμισεις...

 

Mate 10 και Mate 10 PRO - KIRIN 970 - Flagship

P20 και P20 PRO - KIRIN 970 - Flagship

Mate 20 και Mate 20 PRO - KIRIN 980 - Flagship

P30 και P30 PRO - KIRIN 980 - Flagship

Mate 30 και Mate 30 PRO - KIRIN 990 - Flagship

 

Mate 10 LITE - KIRIN 659 - Mid-Range

P20 LITE - KIRIN 659 - Mid-Range

Mate 20 LITE - KIRIN 710 - Mid-Range

P30 LITE - KIRIN 710 - Mid-Range

 

Όλα τα παραπάνω flagship πήραν 2 αναβαθμίσεις ενώ όλα τα midrange πήραν 1.

Αλλαγή στην στρατηγική μόνο όταν βγει το δικό της OS με το σκεπτικό να τραβήξει κόσμο και να γίνει η νέα Apple.

 

Ανάμεσα στα P20 και P30 LITE σαν συσκευή είναι καλύτερη το P20, αν το P30 LITE είχε τον 810 τότε καλύτερα να πήγαινε στο P30 LITE αν δεν τον ενδιέφεραν τα παιχνίδια.

 

Τώρα στο θέμα εμφάνιση είναι καθαρά προσωπική άποψη του καθενός.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα hardware, θεωρω πως δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ p20 και p30 lite, εννοειται πως το p20 ειναι πολυ πιο δυνατο τηλεφωνο και σιγουρα θα τα πηγαινει καλυτερα σε ολους τους τομεις.

Αυτο που με κολλαει και δε μπορω να κατασταλλαξω ειναι η οθονη κυριως, διοτι τα ειδα απο κοντα και καθως τα συγκρινα, μου φανηκε πιο ξεκουραστη του p30 lite, λογω μεγεθους, αλλα εχει και λιγο καλυτερο λευκο.

Απ την αλλη το p20 ειναι σαφως πιο μαζεμενο σε διαστασεις και θα χει καλυτερο κρατημα, συν οτι δε θα μασαει οτι και να το φορτωσεις, ομως η μεγαλυτερη οθονη θα ειναι πιο ευαναγνωστη.

By the way, την τιμη του p20 την παρατηρησε κανεις σημερα?

 

https://www.public.gr/product/huawei-p20-64gb-dual-sim-mayro-smartphone/prod9294504pp/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελος λαβε και το εξης υποψη σου.Απο το P40 και μετα θα ειναι δυσκολο να δωσει google apps η huawei , οποτε ισως σκεφτει να γλυκανει τους κατοχους των προηγουμενων γενιων , με περισσοτερες αναβαθμισεις...

 

Ή που θα μας παρατησει ολους με τα android στη 10 και θα ασχοληθει πλεον με το homokati, πως το λεει, το δικο της λειτουργικο..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...