Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ. Θα ήθελα να ρωτήσω κατι. Οι εικόνες που εμφανίζονται στην οθόνη κλειδώματος του κινητού, υπάρχει τρόπος να τις δω συγκεντρωμενες στη συλλογή; Δεν τις βρίσκω κάπου.
Συλλογή -> Άλμπουμ -> Περισσότερα Άλμπουμ / Άλλα -> Ξεκλείδωμα Περιοδικού

 

Στάλθηκε από το BAH2-W19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Κι όμως φίλε. Εκεί που πάω στο περισσότερα άλμπουμ - αλλα, δε μου λέει κάπου ξεκλείδωμα περιοδικού.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάμια ρύθμιση οι φωτογραφίες να βγαίνουν περισσότερο φυσικές και με λιγότερα (αυτόματα) φίλτρα;

 

Να εχεις απενεργοποιημενη την AI και να τραβας φωτο με το επαγγελματικο mode που δεν πειραζει τις φωτο αυτοματα

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Να εχεις απενεργοποιημενη την AI και να τραβας φωτο με το επαγγελματικο mode που δεν πειραζει τις φωτο αυτοματα

 

Thanks φιλε. Η αλήθεια ειναι πως δεν το κατεχω το θεμα φωτογραφια και γενικα βγαζω λίγες φωτος σε ειδικες περιστάασεις και σε κανα ταξίδι, αλλά θα προσπαθήσω να παίξω με την επαγγελματικη να δω το αποτελεσμα. Γιατι η κανονική φώτο ακομα και με απενεργοποιημενο το Al ειναι πολύ "ψεύτικη".

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλε. Η αλήθεια ειναι πως δεν το κατεχω το θεμα φωτογραφια και γενικα βγαζω λίγες φωτος σε ειδικες περιστάασεις και σε κανα ταξίδι, αλλά θα προσπαθήσω να παίξω με την επαγγελματικη να δω το αποτελεσμα. Γιατι η κανονική φώτο ακομα και με απενεργοποιημενο το Al ειναι πολύ "ψεύτικη".

 

Στο auto εχω παρατηρησει καποιες φορες ανεβαζει υπερβολικα την οξυτητα και χαλαει λιγο το τελικο αποτελεσμα. Το AI το χρησιμοποιω μονο οταν θελω πιο ζωντανα χρωματα οπως ληψεις φαγητου ομως το μπλε του ουρανο βγαινει υπερβολικο σαν ψευτικο. Αν μαθεις να παιζεις με το pro mode αξιζει αρκετα οπως και το βραδυ με ταχυτητα κλειστρου 1sec +

 

Στο emui 10 αλλαζουν το ui της καμερας ισως κανουν και ολικες βελτιωσεις, θα δουμε..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Φλεβάρη είχαν πει θα βγει η 10άρα ε;

Σα να λέμε την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε update (λέμε τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Φλεβάρη είχαν πει θα βγει η 10άρα ε;

Σα να λέμε την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε update (λέμε τώρα)

 

Οχι , κανεις δεν το ειπε αυτο. Μαρτη ειχαν πει. Και επειδη η διαδικασια θα ειναι ανα κυματα/ανα μοντελα/ανα χωρα/ανα παροχους , μην περιμενεις 1η Μαρτη να ξυπνησεις με ανδροιδ 10...μην σου πω οτι μπορει να πιασει Απριλης.Δεν την λες την ελληνικη αγορα και νουμερο 1 προτεραιοτητα της Huawei...

Kαι εγω θα ηθελα την αναβαθμιση μεσα στον Φλεβαρη , αλλα ας ειμαστε ρεαλιστες..δεν το βλεπω να γινεται..μακαρι να διεψευστω.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικα τι εγινε, ηρθε η αναβαθμιση σε android 10 ή ακομα περιμενετε?

Ειδατε καποια αισθητη διαφορα στην καμερα μετα το update?

Υπαρχει βελτιωση στην αυτονομια ή κατι αλλο αξιοσημειωτο?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι εγινε, ηρθε η αναβαθμιση σε android 10 ή ακομα περιμενετε?

Ειδατε καποια αισθητη διαφορα στην καμερα μετα το update?

Υπαρχει βελτιωση στην αυτονομια ή κατι αλλο αξιοσημειωτο?

 

Ποστ #684...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν ηρθε τιποτα ακομα.. Στο P30 lite παντως, μου ηρθε γυρω στις 20-25 Φεβρουαριου και μπορω να πω πως ειδα διαφορα στην αποκριση του συστηματος, καθως και στην αυτονομια.

Ομως επειδη ημουν αναμεσα στο P20 και P30 lite και με ετρωγε τοσο καιρο που διαλεξα το 30, ειδα χθες πως ο Γερμανος κατεβασε το p20 στα 219 ευρω κ ετσι χτυπησα ενα τελικα. :rolleyes:

Ελπιζω να παρει android 10 ομως, γιατι θα ξενερωσω ασχημα αν μεινει στην 9...

Δεν ξερω αν θα δω αισθητη διαφορα σε επιδοσεις σε συγκριση με το p30 lite, ομως θελω ενα πιο μαζεμενο τηλεφωνο σε διαστασεις, οποτε ελπιζω να με βολεψει.

Edited by yz8826
Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν ηρθε τιποτα ακομα.. Στο P30 lite παντως, μου ηρθε γυρω στις 20-25 Φεβρουαριου και μπορω να πω πως ειδα διαφορα στην αποκριση του συστηματος, καθως και στην αυτονομια.

Ομως επειδη ημουν αναμεσα στο P20 και P30 lite και με ετρωγε τοσο καιρο που διαλεξα το 30, ειδα χθες πως ο Γερμανος κατεβασε το p20 στα 219 ευρω κ ετσι χτυπησα ενα τελικα. :rolleyes:

Ελπιζω να παρει android 10 ομως, γιατι θα ξενερωσω ασχημα αν μεινει στην 9...

Δεν ξερω αν θα δω αισθητη διαφορα σε επιδοσεις σε συγκριση με το p30 lite, ομως θελω ενα πιο μαζεμενο τηλεφωνο σε διαστασεις, οποτε ελπιζω να με βολεψει.

 

Μια χαρά το πήρες στα 219, 200 το είχα πάρει εγώ από κωτσοβολο μαζί με κάτι μπόνους από την alpha. Θα πάρει σίγουρα το 10 το θέμα είναι πότε. Είχαν πει για Μάρτιο, μέχρι στιγμής τίποτα μπορεί να έχει παίξει ρόλο και ο κορονοϊός σ'αυτο δεν ξέρω

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλη τιμουλα ειναι. Ελπιζω μονο να μην προκειται για εκθεσιακα κομμάτια, οπως συμβαίνει με τον κωτσοβολο, διοτι θα ακυρωσω την παραγγελία.

Στο site του κωτσοβολου δε γραφει πως ειναι εκθεσιακα, αλλα τηλεφωνικά με διαβεβαιωσαν πως προκειται για μεμονωμενα εκθεσιακα κομματια που υπαρχουν μόνο σε καποια καταστηματα, τα οποια τα πουλαγαν μεχρι προσφατα στα 350€ κιολας.. Οτι ναναι.

 

Αραγε θα δω καθολου διαφορα στην απόκριση του συστηματος συγκριτικά με το p30 lite? Δεν έχω παραπονο απ το συγκεκριμένο τηλέφωνο, αλλα θα ηθελα το κατι παραπάνω, να ηταν ενα τσακ πιο σβελτο.

Παρολα αυτα, ο kirin 710 αν και κατωτερος του 970, βλεπω πως εχει πιο γρηγορη μνημη RAM, με χρονισμό στα 2200MHz, ενω ο 970 στα 1866MHz. Αραγε στην πράξη να φαινεται αυτη η διαφορά;

Edited by yz8826
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλη τιμουλα ειναι. Ελπιζω μονο να μην προκειται για εκθεσιακα κομμάτια, οπως συμβαίνει με τον κωτσοβολο, διοτι θα ακυρωσω την παραγγελία.

Στο site του κωτσοβολου δε γραφει πως ειναι εκθεσιακα, αλλα τηλεφωνικά με διαβεβαιωσαν πως προκειται για μεμονωμενα εκθεσιακα κομματια που υπαρχουν μόνο σε καποια καταστηματα, τα οποια τα πουλαγαν μεχρι προσφατα στα 350€ κιολας.. Οτι ναναι.

 

Αραγε θα δω καθολου διαφορα στην απόκριση του συστηματος συγκριτικά με το p30 lite? Δεν έχω παραπονο απ το συγκεκριμένο τηλέφωνο, αλλα θα ηθελα το κατι παραπάνω, να ηταν ενα τσακ πιο σβελτο.

Παρολα αυτα, ο kirin 710 αν και κατωτερος του 970, βλεπω πως εχει πιο γρηγορη μνημη RAM, με χρονισμό στα 2200MHz, ενω ο 970 στα 1866MHz. Αραγε στην πράξη να φαινεται αυτη η διαφορά;

 

Δε νομίζω να φαίνεται στην πράξη ειδικά αν τρέχεις καθημερινές εφαρμογές και όχι απαιτητικές ή βαριά games. Εγώ 2 μήνες στα χέρια μου ευχαρηστημενος, να δούμε πως θα τα πάει και με το 10αρι

Αυτό με τα εκθεσιακά το φοβήθηκα κι εγώ όταν ήταν να το πάρω αλλά ευτυχώς ήταν σφραγισμένο κουτί όχι κάποιο εκθεσιακό

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα κι εγω απο το site του Γερμανου στα 219.. ήθελα ενα κινητό με καλη κάμερα και επεξεργαστή για δεύτερο
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα κι εγω απο το site του Γερμανου στα 219.. ήθελα ενα κινητό με καλη κάμερα και επεξεργαστή για δεύτερο

 

Αντε με το καλο να μας ερθει. Ας ελπισουμε πως υπαρχει στοκ και πως δεν εγκατελειψαν το site στη μοιρα του, γιατι βλεπω πως απο Παρασκευη απογευμα που εκανα την παραγγελια, δεν εχει αλλαξει το παραμικρο στην εξελιξη της (υποτιθεται πως ειχε αμεση αποστολη και παραλαβη σε 48 ωρες, με προσφορες λογω ημερα καταναλωτη, λολ).

Αν μας παρουν αυριο τηλεφωνο και πουν α ξερετε δεν υπαρχει, εγινε καποιο λαθος κλπ, μην εκπλαγεις, Γερμανος ειναι αυτος...

Edited by yz8826
Link to comment
Share on other sites

Και ναι, it's alive! Eπεστρεψε τελικα στην αρχικη του τιμη, πλεον στα 299 ξανα...

https://www.germanos.gr/product/huawei-p20-dual-64gb/20375813/?fname=screenSize+builtInMemory+skuColor&fvalue=-878238833171398+356333934679598983+-128022028069861375

Link to comment
Share on other sites

στο τσακ προλαβαμε.. αντε να δουμε ποτε θα παραλαβουμε

 

Ναι, παλι καλα!

Λες ομως να χει δωρο καναν κορωναιο στη συσκευασια? :p :X:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παλι καλα!

Λες ομως να χει δωρο καναν κορωναιο στη συσκευασια? :p :X:ninja:

 

betadine με τη μια.. θα του ταιριάζει το πορτοκαλί πιστεύω!

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

https://www.gizchina.com/2020/03/15/emui-10-1-is-coming-along-the-huawei-p40-but-who-else-will-receive-it-here-is-a-first-list/amp/

 

Αν όντως ισχύει θα πάρουμε και emui 10.1 Λογικά το τελευταίο θα είναι.

 

Ακόμη βέβαια δεν έχουμε πάρει το 10 καλά καλά :lol:

Edited by filipsyros

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο να μας ερθει. Ας ελπισουμε πως υπαρχει στοκ και πως δεν εγκατελειψαν το site στη μοιρα του, γιατι βλεπω πως απο Παρασκευη απογευμα που εκανα την παραγγελια, δεν εχει αλλαξει το παραμικρο στην εξελιξη της (υποτιθεται πως ειχε αμεση αποστολη και παραλαβη σε 48 ωρες, με προσφορες λογω ημερα καταναλωτη, λολ).

Αν μας παρουν αυριο τηλεφωνο και πουν α ξερετε δεν υπαρχει, εγινε καποιο λαθος κλπ, μην εκπλαγεις, Γερμανος ειναι αυτος...

 

τελικα ουτε φωνη ουτε ακροαση ο γερμανος.. παιρνω τηλ απο χθες στα κεντρικα να τους πω να μου το στειλουν με κουριερ (ειχα επιλεξει παραλαβη απο καταστημα) και δεν το σηκωνει κανεις

εδωσα ενα 50ρικο παραπανω και παρηγγειλα το πιο φρεσκο nova 5T απο σκρουτζ

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...