Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ απορω από που παίρνουν τις πληροφορίες και ανεβάζουν τέτοια άρθρα.

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βοηθάει το clickbait σε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλώς όρισε....eaee3060f35577811ab5320f5fe5c4e7.jpg

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άντε να δούμε ποτε θα ερθει και σε εμας σιγά σιγά :D

Link to comment
Share on other sites

P20 pro ειναι αυτο ? Αν ναι , τι σχεση εχει με το P20 ? Δεν ρολαρουν οι ενημερωσεις ταυτοχρονα ακομα και σε ιδια κινητα ποσω μαλλον σε διαφορετικα μοντελα.
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μου ήρθε μία μικρή ενημέρωση, αλλά μάλλον ήταν ενημέρωση ασφαλείας.

 

Αν μιλας για το P20 , η μονη ενημερωση που μου ηρθε εμενα αυτες τις μερες ηταν μια αλλαγη στις ρυθμισεις.Αν πας στις ρυθμισεις και αρχιζεις να γραφεις στο search box "covid" θα σου βγαλει μια νεα ρυθμιση που ονομαζεται "COVID-19 Notifications".

Ειναι ενα νεο feature , οπου χρειαζεται την ρυθμιση αυτη ενεργη + bluetooth ενεργο + location ενεργο.Τι κανει ?

Αν π.χ. ο mphx εχει βγει θετικος στον κορωνοιο , και ειναι ηθικο στοιχειο , χρησιμοποιει αυτο το feature στο κινητο του και δηλωνει οτι ο κατοχος αυτου του τηλεφωνου ειναι θετικος στον ιο.

Ο περαστικος που εχει ενεργο αυτο το feature στο κινητο του , και περασει σε αποσταση bluetooth (για αυτο και η αναγκαιοτητα του ενεργου bluetooth) απο τον mphx , θα λαβει την πληροφορια οτι σε μικρη αποσταση υπαρχη δηλωμενος θετικος στον κορωνοιο (ανωνυμα προφανως) και απο κει και περα ο περαστικος ενεργει οπως κρινει αυτος , π.χ. απομακρυνεται ή στα @@ του.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά μπήκα στο huawei care, πάτησα ενημέρωση, και μου την έβγαλε.

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά μπήκα στο huawei care, πάτησα ενημέρωση, και μου την έβγαλε.

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για ποιο κινητο μιλαμε ? Στο P20 (δεν ξερω τι γινεται στο Pro) , αρχικα δεν λεγεται πλεον huawei care , αλλα huawei support.

Εκει λοιπον αν μπει καποιος και παει services-update-check for updates στην ουσια ειναι σαν να παει στις ρυθμισεις - συστημα - ενημερωση λογισμικου.Αρα αν δεν σου βγαλει ενημερωση στο ενα μερος , δεν θα σου βγαλει και στο αλλο , γιατι στην ουσια και οι δυο τροποι ας το πουμε , σε πανε στο ιδιο υπομενου στις ρυθμισεις.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο κινητο μιλαμε ? Στο P20 (δεν ξερω τι γινεται στο Pro) , αρχικα δεν λεγεται πλεον huawei care , αλλα huawei support.

 

Εκει λοιπον αν μπει καποιος και παει services-update-check for updates στην ουσια ειναι σαν να παει στις ρυθμισεις - συστημα - ενημερωση λογισμικου.Αρα αν δεν σου βγαλει ενημερωση στο ενα μερος , δεν θα σου βγαλει και στο αλλο , γιατι στην ουσια και οι δυο τροποι ας το πουμε , σε πανε στο ιδιο υπομενου στις ρυθμισεις.

Για το P20, το απλό. Το πώς λέγεται πλέον δεν έχει πολλή σημασία νομίζω. Η διαδικασία είναι η ίδια. Μάλιστα από τα settings, δε μου έβγαζε την αναβάθμιση...

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει κουρασει η φαση με το emui 10. Τσεκαρω σημερα για ενημερωσεις , και βγαζει ενημερωση . Λεω εδω ειμαστε ηρθε η 10αρα !

Αμ δε. Ενα patch ηταν που δεν εχω ιδεα τι ρολο βαραει.

 

Current Version : VDF.GR 9.1.0.7 (LT.F01) (vodafone εχω)

9.1.0.387(C432E10R1P12)

Current patch package : 9.1.0.387(C432E10R1P12patch01) (Αυτη η ενδειξη ειναι καινουργια μετα το σημερινο patch που περασε)

Και αναμενουμε το Ανδροιδ 10... κανενας αλλος το πηρε ή ακομα ?

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Εχει κουρασει η φαση με το emui 10. Τσεκαρω σημερα για ενημερωσεις , και βγαζει ενημερωση . Λεω εδω ειμαστε ηρθε η 10αρα !

Αμ δε. Ενα patch ηταν που δεν εχω ιδεα τι ρολο βαραει.

 

Current Version : VDF.GR 9.1.0.7 (LT.F01) (vodafone εχω)

9.1.0.387(C432E10R1P12)

Current patch package : 9.1.0.387(C432E10R1P12patch01) (Αυτη η ενδειξη ειναι καινουργια μετα το σημερινο patch που περασε)

Και αναμενουμε το Ανδροιδ 10... κανενας αλλος το πηρε ή ακομα ?

 

Δες μεσα απο την εφαρμογη Υποστηριξη αν πατησεις στο ενημερωση αν σου την βγαλει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δες μεσα απο την εφαρμογη Υποστηριξη αν πατησεις στο ενημερωση αν σου την βγαλει.

 

Μπα , τιποτα. Εχω δοκιμασει διαφορα.Δεν κινειται τιποτα. Ισως το patch που εσκασε να ειναι μια ενδειξη οτι ερχεται και η σειρα μου.Ειδωμεν...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Οποιος παιρνει την αναβαθμιση ας κανει και ενα μικρο review , με αλλαγες , βελτιωσεις ή μη , που βλεπει στην νεα εκδοση.

Για εμας που ειμαστε στην απεξω ... ακομα :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Εχει κουρασει η φαση με το emui 10. Τσεκαρω σημερα για ενημερωσεις , και βγαζει ενημερωση . Λεω εδω ειμαστε ηρθε η 10αρα !

Αμ δε. Ενα patch ηταν που δεν εχω ιδεα τι ρολο βαραει.

 

Current Version : VDF.GR 9.1.0.7 (LT.F01) (vodafone εχω)

9.1.0.387(C432E10R1P12)

Current patch package : 9.1.0.387(C432E10R1P12patch01) (Αυτη η ενδειξη ειναι καινουργια μετα το σημερινο patch που περασε)

Και αναμενουμε το Ανδροιδ 10... κανενας αλλος το πηρε ή ακομα ?

 

έχω ένα p20 που είχα πάρει για να παίξω λίγο με το android καθώς παίζω χρόνια με iphone.

Το ειχα χωρις καρτα Sim τον τελευταιο καιρό και τσεκαρα αυτες τις μερες για το Update αλλά τίποτα.

εβαλα τώρα τη Sim μου, έκανα check για update 3-4 φορές πάλι τίποτα. εκεί που ήμουν έτοιμος να το κλείσω μετά από κανα μισάωρο κάνω check και τώρα κατεβάζει τη 10άρα.

just saying είχα διαβάσει παλιότερα ότι τα huawei τρομάρα τους θέλουν μέσα τη Sim για να κατεβάσουν το update

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα η αναβάθμιση λογισμικού, αλλά μου την εμφάνισε μέσω των υπηρεσιών της huawei και όχι μέσω των ρυθμίσεων του κινητού, λίγο περίεργο

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα παιδιά στην υποστήριξη μου το βγάζει σαν ενημέρωση και όταν το πατάση με πηγε στις πληροφορίες συστήματος και μου είχε βγάλει διάθεσημη την 10. Δεν την έκανα εγκατάσταση.. Έκανα πρώτα μια εκκαθάριση και μετά όταν πήγα ξανά στις ρυθμίσεις και στις πληροφορίες δεν μου το είχε διαθέσιμο σαν ενημέρωση. Οπότε έκανα ξανά την ίδια διαδικασία. Υποστήριξη, πάτησα στην ενημέρωση που ήταν κόκκινη με πήγε από μόνο του στις πληροφορίες του συστήματος και μου έβγαλε ξανά διαθέσιμη την 10
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε μεσω "huawei support" app , τσεκαρω καθημερινα μεσω αυτου , πολλες φορες μεσα στην ημερα. Μηδεν εις το πηλικον.

Εσας που σας ηρθε τι παροχο εχετε ? Το κινητο αγορασμενο απο που ? Σκρουτζομαγαζο (παραεισαγωγη) ή μεγαλη αλυσιδα (επισημη εισαγωγη) ? Η αναβαθμιση λογικα ερχεται ανα κυματα , ανα σειριακους αριθμους , ανα παροχους , ανα χωρες , ανα ηπειρους κλπ.

Αρα για να εχει ερθει σε καποιους στην Ελλαδα , λογικα εχουμε φυγει απο το "ανα ηπειρους" και "ανα χωρες" και ειμαστε στους σειριακους και στους παροχους...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αγοράσει από κωτσοβολο. Χτες την έβαλα με τον τον τρόπο που ανέφερα ποιο πάνω. Μέσω της υποστήριξης γιατί όπως είπα μόλις το κατάλαβα πήγα να κάνω μια εκκαθάριση γιατί το κινητό το είχα σχεδόν γεμάτο και μετά όταν πήγα από μόνος μου στις ρυθμίσεις και μετά στις πληροφορίες συστήματος για να τσεκάρει για ενημερώσεις δεν μου την έβγαζε. Μου την ξαναέβγαλε μέσω της υποστήριξης......

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αα και ξέχασα δουλεύω cosmote... Αν και δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο.. Σε εμένα τουλάχιστον... Άρα μάλλον είναι αυτό που είπες ανά σειριακός αριθμούς το πάει η huawei

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Και εμένα μου ήρθε η αναβαθμιση. Αγορασμένο απο public με κάρτα sim cosmote μεσα.

Θυμίστε μου , πριν κάνουμε την αναβάθμιση κάνουμε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, για να περάσει "καθαρη" η αναβάθμιση ή αφου κάνουμε την αναβάθμιση κάνουμε επαναφορα; Καπου ειχα διαβασει εδω αντίστοιχο ποστ αλλα δυστυχως δεν το βρίσκω.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χθες, μου αρέσουν τα εικονίδια επάνω στις ειδοποιήσεις και το dark mode, γενικά μου αρέσει όλο το περιβάλλον!
Link to comment
Share on other sites

Κανενας με vodafone που να την πηρε ? Οχι ε ? :)

Εργοστασιακη εναπαφορα κανει καποιος που δεν βαριεται να ξαναπερναει τα παντα.Εγω ποτε δεν κανω.Σε κανενα απο τα κινητα που περασαν απο τα χερια μου.Ποτε δεν ειχα προβλημα.Ουτε τωρα θα κανω :) Αν ερθει ποτε δηλ αυτη η αναβαθμιση και σε μενα :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και εμένα το patch το μικρό και χάρηκα για 1" :lol:. Προσωπικά ούτε εγώ κάνω ποτέ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Θεωρώ ότι πλέον είναι ένας μύθος όλο αυτό με την επαναφορά, σαν τις μπαταρίες που κάποτε (επί εποχή νικελίου) ήθελαν σαν πρώτη φόρτιση όλο το βράδυ.Πάντως αν και αγορασμένο από Κωτσόβολο με vodafone, τίποτα ακόμα. Edited by AgMa
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...