Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικόλα το tempered glass της nillkin το δοκίμασα (για 5 λεπτά) στο s8 plus.

Πρώτων έχανε σε απόκριση, και δεύτερον δεν συνεργαζόταν με θήκες spigen (liquid Air) που είναι από τις αγαπημένες μου.

Και εξαρτάται από το τι θεωρεί ο καθένας καλό.

Πχ δεν δέχομαι με τίποτα να χάνει σε απόκριση οθόνης,

Να μην συνεργάζεστε με θήκες, να μην αφήνει ούτε χιλιοστό φουσκαλα.

Γι αυτό στο s9 plus έμεινα με μεμβράνη spigen.

Συνεργάζεται με θήκες, δεν αφήνει φουσκάλες, δεν χάνει απόκριση η οθόνη.

Τα άσχημο είναι η αίσθηση στο χέρι, η προστασία, και τέλος τα χρώματα οθόνης που λέμε.

 

Θα δοκιμάσω όμως κάποια στιγμή και το tempered glass της spigen.

 

 

Χοντρή η alcantara?

Τότε πας σε nillkin nature, η σε skin...

 

Ναι για μένα μόνο η nillkin nature μου φαίνεται λεπτή. Όλες οι άλλες με χαλάνε με το πάχος που δημιουργούν. Εξάλλου πιο πολύ τις θέλω για προστασία από γρατζουνιες. Πτώσεις κλπ δεν έχω,προσέχω,εξάλλου αν τύχει και είναι να σπάσει θα σπάσει.

Για γυαλί λες να πάω σε spigen δηλαδή ? Ίσως βάλω τη μεμβράνη της αλλά είναι πολύ λεπτή και δε νομίζω ότι προστατεύει από πτώση καθόλου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι για μένα μόνο η nillkin nature μου φαίνεται λεπτή. Όλες οι άλλες με χαλάνε με το πάχος που δημιουργούν. Εξάλλου πιο πολύ τις θέλω για προστασία από γρατζουνιες. Πτώσεις κλπ δεν έχω,προσέχω,εξάλλου αν τύχει και είναι να σπάσει θα σπάσει.

Για γυαλί λες να πάω σε spigen δηλαδή ? Ίσως βάλω τη μεμβράνη της αλλά είναι πολύ λεπτή και δε νομίζω ότι προστατεύει από πτώση καθόλου.

 

Εγώ έχω πρόγραμμα να το δοκιμάσω.

Δεν ξέρω αν καλύψει τα θέλω μου όμως..

Καμία μεμβράνη θεωρώ δεν προστατεύει από πτώσεις.

Με αυτά που λες θα πρότεινα μεμβράνη samsung αντί για spigen.

Καλύτερη αίσθηση στο χέρι (την είχα δοκιμάσει επίσης στο s8 plus) και καλύτερα χρώματα.

Αρκετά δύσκολη τοποθέτηση.

Και με θηκη nillkin nature νομίζω θα έχεις καλή συνεργασία..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια θηκη λεπτη και με φοβερο κρατημα στο χερι την εχω σε φιμε με whitestone dome και δεν την αλλαζω με τιποτα.Το μονο αρνητικο οτι μεταξυ θηκης και τζαμιου αφηνει ενα μικρο κενο και παινει λιγο σκονη αλλα το προστατευει καλα απο πτωσεις και ειναι λιγο πιο χοντρη απο την nillkin nature αλλα πολυ λιγο πιο χοντρη μην φανταστειτε γκουμουτσα

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόγραμμα να το δοκιμάσω.

Δεν ξέρω αν καλύψει τα θέλω μου όμως..

Καμία μεμβράνη θεωρώ δεν προστατεύει από πτώσεις.

Με αυτά που λες θα πρότεινα μεμβράνη samsung αντί για spigen.

Καλύτερη αίσθηση στο χέρι (την είχα δοκιμάσει επίσης στο s8 plus) και καλύτερα χρώματα.

Αρκετά δύσκολη τοποθέτηση.

Και με θηκη nillkin nature νομίζω θα έχεις καλή συνεργασία..

Υπάρχει μεμβράνη Samsung? αξίζει λες ?

Έριξα παραγγελία την μεμβράνη της spigen και μια λεπτή θήκη που έχει. Γενικά δε βάζω μεμβράνες κλπ καθώς προσέχω αλλά θέλω μια για καλοκαίρι να μην έχω έννοια αν σε καμία παραλία πέσει σκόνη και θέλω να το σκουπίσω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεμβράνη Samsung? αξίζει λες ?

Έριξα παραγγελία την μεμβράνη της spigen και μια λεπτή θήκη που έχει. Γενικά δε βάζω μεμβράνες κλπ καθώς προσέχω αλλά θέλω μια για καλοκαίρι να μην έχω έννοια αν σε καμία παραλία πέσει σκόνη και θέλω να το σκουπίσω.

 

Ναι,

https://plusmobi.net/SAMSUNG-ΓΝΗΣΙΑ-GENUINE-SCREEN-PROTECTOR-Μεμβράνη-προστασίας-Crystal-Clear-για-Samsung-Galaxy-S9-Film-HD-Crystal-Clear-Screen-Protector-ET-FG960CTEGWW-ET-FG965CTEGWW-S9-PLUS?search=Galaxy%20s9%20plus

Αν τα καταφέρεις στην τοποθέτηση, και με θήκες που μάλλον θα συνεργάζεται, είναι καλύτερη από spigen.

Εγώ δοκίμασα αλλά δεν κατάφερα την 1000% σωστή και ακριβής τοποθέτηση.

Γι αυτό το λόγο ξανά γύρισα σε spigen.

Αλλιώς θα την κρατούσα μαζί με samsung alcadara.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι,

https://plusmobi.net/SAMSUNG-ΓΝΗΣΙΑ-GENUINE-SCREEN-PROTECTOR-Μεμβράνη-προστασίας-Crystal-Clear-για-Samsung-Galaxy-S9-Film-HD-Crystal-Clear-Screen-Protector-ET-FG960CTEGWW-ET-FG965CTEGWW-S9-PLUS?search=Galaxy%20s9%20plus

Αν τα καταφέρεις στην τοποθέτηση, και με θήκες που μάλλον θα συνεργάζεται, είναι καλύτερη από spigen.

Εγώ δοκίμασα αλλά δεν κατάφερα την 1000% σωστή και ακριβής τοποθέτηση.

Γι αυτό το λόγο ξανά γύρισα σε spigen.

Αλλιώς θα την κρατούσα μαζί με samsung alcadara.

Άσε πήρα την άλλη που μπαίνει με νερό και κάθεται τέλεια..

Εξάλλου θα την πετάξω σε 1 μήνα και είναι πιο φθηνή.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ενώ δεν βάζω ποτέ θήκες πήρα να δοκιμάσω για τις διακοπές την Samsung Alcandara και η αίσθηση είναι μοναδική σαν να χαϊδεύεις πανάκριβο supercar.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Κι εγώ αυτή έχω από τότε που κυκλοφόρησε στην αγορά, μέχρι που παρέλαβα τη fitbag.

Την ξαναβαλα χθες που πήγα παραλία.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτή έχω από τότε που κυκλοφόρησε στην αγορά, μέχρι που παρέλαβα τη fitbag.

Την ξαναβαλα χθες που πήγα παραλία.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως εμείς να βάζουμε μαζί παραγγελίες να μοιραζόμαστε τα μεταφορικά?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εμείς να βάζουμε μαζί παραγγελίες να μοιραζόμαστε τα μεταφορικά?
Χαχαχα όντως!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως και στο s8+ σημερα και στο S9+ μπήκε dome γυαλι μαζι με spigen neo hybrid τέλειος συνδυασμός απίστευτο γυαλι παιδια αν και ακριβό.
Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι δεν υπαρχει καποιο μαγαζι που μπορουμε να δουμε τις θηκες, εννοω την αισθηση της αφης για το Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι δεν υπαρχει καποιο μαγαζι που μπορουμε να δουμε τις θηκες, εννοω την αισθηση της αφης για το Galaxy S9

 

στο ebnb μπορεις στο συνταγμα ή Mall ή οπου αλλου εχει, αλλα δεν ξερω αν εχουν τις επωνυμες (ή γενικα πολλες επωνυμες)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει καποιος την samsung μεβρανη στο s9 ?χανει πολυ στην απεικονιση της οθονης ?με τις θηκες πως τα παει ?

 

Το έβαλα πριν 2 μέρες είναι σαν να μην φοράει.....Για αυτό που το θέλω να μην γρατζουνιστει η οθόνη είναι νομίζω η καλύτερη λύση 2 μεμβράνες 17 ευρώ κ με την θήκη που έχω την led view είναι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα πριν 2 μέρες είναι σαν να μην φοράει.....Για αυτό που το θέλω να μην γρατζουνιστει η οθόνη είναι νομίζω η καλύτερη λύση 2 μεμβράνες 17 ευρώ κ με την θήκη που έχω την led view είναι τέλειο.

ωραια σε ευχαριστω πολυ .microtech δωδεκανησου ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδία για την Samsung Clear View Standing Cover ποιά είναι η αποψή σας, επίσης στο skroutz υπάρχει με 35 ευρώ, είναι αυθεντική, έχει πάρει κανένας, γιατί 60 που έχει στα επίσημα καταστήματα είναι πολλά..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Tempered glass τα φθηνά εφαρμόζουν σωστά χωρίς θήκη; Προστασία παρέχουν ή αν πέσει κάτω θα ραγίσει η οθόνη;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί έκαναν καλή δουλειά

Την έβαλα την μεμβράνη της sammy εκεί που μου είπες .όντως πολύ καλή .στο note 8 είχα βάλει της zagg από τα mediamarkt και δεν μου είχε αρέσει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη θηκη,

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B079HB9B2Z/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

εγω την πηρα στα 3,99 λιρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παράγγειλα δύο θήκες την Punk case και την Poetic case, έχω το Note 8, αλλά μιας και υπάρχουν και για το S9+ ρωτάω και εδώ μιας και στο θέμα του δεν έχω πάρει απάντηση, έχει πάρει κάποιος τις συγκεκριμένες θήκες, και αν είναι ευχαριστημένος;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις ενδειξεις καταστηματων, μεταξυ των επωνυμων Galaxy S9 Case Thin Fit της Spigen και Galaxy S9 Case Neo Hybrid ποια θα επιλεγατε?

Επισης, οι αυθεντικες της Samsung υπερεχουν σε κατι η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις ενδειξεις καταστηματων, μεταξυ των επωνυμων Galaxy S9 Case Thin Fit της Spigen και Galaxy S9 Case Neo Hybrid ποια θα επιλεγατε?

Επισης, οι αυθεντικες της Samsung υπερεχουν σε κατι η οχι?

 

Η thin fit η φετινή είναι τελείως διαφορετικό(χειρότερο) υλικό απο την περσινή! Μέσα σε μία εβδομάδα άρχισε να ξεβάφει και να ασρπίζει στις άκρες. Απλά απαράδεκτο.

Η Neo Hybrid απο την άλλη έχει πολύ καλή προστασία για το κινητό, αλλά θα στο κάνει τουβλάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...