Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για στείλε ένα λινκ.

 

αυτό ειναι που πουλάνε στο πλαίσιο

https://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Sentio-Guali-Prostasias-Galaxy-S9-1.htm

 

το οποίο ειναι σχεδον ίδιο με αυτό

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01LYV4VH4/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Δαχτυλιές φουλ! Το εβγαλα.

 

Μόλις πέρασα και εγώ το dome, το έκανα κτήριο που δεν έχει παράθυρα (η σκόνη είναι ελάχιστη, καμία σχέση με σπίτι) και με με πολύ καλό φωτισμό. Αφησα κανα δυο λεπτά το κινητό να δω τι θα κάτσει στην οθόνη, ελάχιστα πράγματα.

Αλλά μ*λακίστ*κα γιατί πάνω στην ικανονποίηση ότι δεν θα μου πιάσει σκόνη, δεν τσέκαρα αν ειναι αλφαδιασμένη η επιφάνεια. Με αποτέλεσμα, άρχισε να φευγει πλάγια η κόλλα. Το σήκωσα αργά και το πήγα σε ίσια επιφάνεια. Ευτυχώς το εσωσα! Εκατσε καλά. Λίγο οι κόλλες που βγήκαν δεξιά αριστερά θέλουν καθάρισμα.

 

Το μόνο αρνητικό που έχει αυτό το γυαλί (περαν απο την τιμή) είναι ότι δεν υπάρχει περιθώριο λάθους.

Edited by socratis_g
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό ειναι που πουλάνε στο πλαίσιο

https://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Sentio-Guali-Prostasias-Galaxy-S9-1.htm

 

το οποίο ειναι σχεδον ίδιο με αυτό

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01LYV4VH4/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Δαχτυλιές φουλ! Το εβγαλα.

 

Μόλις πέρασα και εγώ το dome, το έκανα κτήριο που δεν έχει παράθυρα (η σκόνη είναι ελάχιστη, καμία σχέση με σπίτι) και με με πολύ καλό φωτισμό. Αφησα κανα δυο λεπτά το κινητό να δω τι θα κάτσει στην οθόνη, ελάχιστα πράγματα.

Αλλά μ*λακίστ*κα γιατί πάνω στην ικανονποίηση ότι δεν θα μου πιάσει σκόνη, δεν τσέκαρα αν ειναι αλφαδιασμένη η επιφάνεια. Με αποτέλεσμα, άρχισε να φευγει πλάγια η κόλλα. Το σήκωσα αργά και το πήγα σε ίσια επιφάνεια. Ευτυχώς το εσωσα! Εκατσε καλά. Λίγο οι κόλλες που βγήκαν δεξιά αριστερά θέλουν καθάρισμα.

 

Το μόνο αρνητικό που έχει αυτό το γυαλί (περαν απο την τιμή) είναι ότι δεν υπάρχει περιθώριο λάθους.

 

Να γιατί δεν παίζει να το αγοράσω ποτέ, εκτός αν βρω μαγαζί εδώ στο ΑΙΛΑΝΤΑ και πάω να μου το βάλουν αυτοί απευθείας..

Αγχώνομαι με τα κωλο tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δλδ κ αν κάνει καμια δαχτυλια κ το καθαρισετε με το χερι τι πειραζει;;;;;

 

Απλά με τα κλασσικά screen protectors δεν καθαρίζει ευκολα και γενικά η οθόνη είναι μέσα στη λίγδα, υποτίθεται βάζεις μια προστασία για καλύτερα, αν είναι να το έχεις λέρα το κινητό άσε την οθόνη σκέτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να γιατί δεν παίζει να το αγοράσω ποτέ, εκτός αν βρω μαγαζί εδώ στο ΑΙΛΑΝΤΑ και πάω να μου το βάλουν αυτοί απευθείας..

Αγχώνομαι με τα κωλο tempered glass.

 

θεωρητικά έχεις μια ψιλοδευτερη ευκαιρία, αλλά θέλει πολύ υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη παραμενει πεντακάθαρη..το τζαμακι αποκταει βρωμα κ με ενα περασμα ισα ίσα καθαρίζει στο δευτερόλεπτο
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδία μόλις παρήγγειλα και εγω το Whitestone Dome από εδώ https://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=18076&virtuemart_category_id=979 μαζί με αυτή την θήκη https://www.mythiki.gr/thikes/samsung/samsung-galaxy-s9/spigen-rugged-armor-black-592cs22834-detail.html. Μόλις τα βάλω θα επανέρθω με εντυπώσεις.

 

Λοιπόν παιδιά το έβαλα το μεσημέρι, μάλιστα έβαλα δύο (Και σε ένα φίλο), για όσους αγχώνονται μπαίνει πανεύκολα ποιό εύκολα από ένα άλλο απλό τζαμί, είναι δεκά λεπτα υπόθεση, για την σκόνη δεν πρέπει να φοβόμαστε διότι τα μαντηλακια και τα πανακια που έχει μέσα κάνουν απίστευτη δουλειά. Από εντυπώσεις πέρα από που το δεύτερο και δικό μου έβγαλε ποιο πολλές κόλλες γύρω γύρω και με το καθάρισμα φαίνεται ελάχιστα σε κάνα δυο σημεία, το τζαμί είναι απίστευτο τέλεια αφή δακτυλιες καθόλου, μην σας πω ότι σαν να είναι καλύτερα από πριν που ήταν σκέτο το τηλέφωνο. Αξίζει πραγματικά μην το φοβάστε καθόλου, κοστίζει βέβαια αλλά άμα σκεφτείτε το και αλλά τζαμάκια για το συγκεκριμένο τηλέφωνο φτάνουν μέχρι 30 ευρώ και χωρίς να κάνουν δουλειά και για λίγες μέρες.

Edited by k30taas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κανείς δοκιμάσει την clear view με κάποιο τζαμακι και να είναι ευχαριστημένος;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το έβαλα το μεσημέρι, μάλιστα έβαλα δύο (Και σε ένα φίλο), για όσους αγχώνονται μπαίνει πανεύκολα ποιό εύκολα από ένα άλλο απλό τζαμί, είναι δεκά λεπτα υπόθεση, για την σκόνη δεν πρέπει να φοβόμαστε διότι τα μαντηλακια και τα πανακια που έχει μέσα κάνουν απίστευτη δουλειά. Από εντυπώσεις πέρα από που το δεύτερο και δικό μου έβγαλε ποιο πολλές κόλλες γύρω γύρω και με το καθάρισμα φαίνεται ελάχιστα σε κάνα δυο σημεία, το τζαμί είναι απίστευτο τέλεια αφή δακτυλιες καθόλου, μην σας πω ότι σαν να είναι καλύτερα από πριν που ήταν σκέτο το τηλέφωνο. Αξίζει πραγματικά μην το φοβάστε καθόλου, κοστίζει βέβαια αλλά άμα σκεφτείτε το και αλλά τζαμάκια για το συγκεκριμένο τηλέφωνο φτάνουν μέχρι 30 ευρώ και χωρίς να κάνουν δουλειά και για λίγες μέρες.

Πες τα χρυσόστομε!

Μπράβο φίλε μου και μεγειά η κορυφαία προστασία οθόνης.

Απορώ με κάποιους που συμβιβάζονται σε οτιδήποτε άλλο...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Πες τα χρυσόστομε!

Μπράβο φίλε μου και μεγειά η κορυφαία προστασία οθόνης.

Απορώ με κάποιους που συμβιβάζονται σε οτιδήποτε άλλο...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απορεις που καποιοι δε θελουν κολλες να "φευγουν" σε μια απροσεξια δεξια κι αριστερα, να παγιδευονται μεσα στο earpiece grill (και να παλευεις να τις καθαρισεις), να μην ξερεις αν και ποτε θα πολυμεριστει το υλικο αυτο, να "παρακαλας" να μην κατσει σκονη στο μισο λεπτο που μεσολαβει (απο τους τονους σκονης που αιωρουνται στην ατμοσφαιρα, σε οποιοδηποτε χωρο) κλπ κλπ κλπ?

Πραγματι, μια εξαιρετικη λυση, με μπολικα ομως ρισκα.

Για τους υπολοιπους που ξερουν την αγορα, υπαρχουν εξαιρετικες λυσεις στο εμποριο και με τοποθετηση απο επαγγελματιες χωρις κανενα αγχος (και με δωρεαν αντικατασταση, αν κατι παει στραβα).

Link to comment
Share on other sites

Απορεις που καποιοι δε θελουν κολλες να "φευγουν" σε μια απροσεξια δεξια κι αριστερα, να παγιδευονται μεσα στο earpiece grill (και να παλευεις να τις καθαρισεις), να μην ξερεις αν και ποτε θα πολυμεριστει το υλικο αυτο, να "παρακαλας" να μην κατσει σκονη στο μισο λεπτο που μεσολαβει (απο τους τονους σκονης που αιωρουνται στην ατμοσφαιρα, σε οποιοδηποτε χωρο) κλπ κλπ κλπ?

Πραγματι, μια εξαιρετικη λυση, με μπολικα ομως ρισκα.

Για τους υπολοιπους που ξερουν την αγορα, υπαρχουν εξαιρετικες λυσεις στο εμποριο και με τοποθετηση απο επαγγελματιες χωρις κανενα αγχος (και με δωρεαν αντικατασταση, αν κατι παει στραβα).

 

Όπως και να έχει φίλε μου αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ, είναι απίστευτο ούτε δακτυλιες ούτε τίποτα το δάκτυλο γλιστράει πάνω στην οθόνη, δεν φαίνεται καθόλου ίσα ίσα είναι καλύτερα από πριν, έχω αλλάξει δεκάδες κινητά και τέτοιο πράγμα πρώτη φορά βλέπω σε tempered glass, μπράβο σε αυτούς που το φτιάξανε αν και θα ήταν τέλειο αν υπήρχε και ένα δεύτερο γυαλί μέσα στην συσκευασία τότε θα ήταν πραγματικά τζάμπα.....

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει φίλε μου αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ, είναι απίστευτο ούτε δακτυλιες ούτε τίποτα το δάκτυλο γλιστράει πάνω στην οθόνη, δεν φαίνεται καθόλου ίσα ίσα είναι καλύτερα από πριν, έχω αλλάξει δεκάδες κινητά και τέτοιο πράγμα πρώτη φορά βλέπω σε tempered glass, μπράβο σε αυτούς που το φτιάξανε αν και θα ήταν τέλειο αν υπήρχε και ένα δεύτερο γυαλί μέσα στην συσκευασία τότε θα ήταν πραγματικά τζάμπα.....

 

Ετερον εκατερον. Ο φιλος παραπανω ανεφερε κατα λεξη: "Απορώ με κάποιους που συμβιβάζονται σε οτιδήποτε άλλο..." και πανω σε αυτο του απαντησα, δειχνοντας οτι υπαρχουν πολλες αλλες εναλλακτικες.

Την αξια του whitestone την ξερουμε εδω και χρονια που πρωτοκυκλοφορησε...

Link to comment
Share on other sites

Την αξια του whitestone την ξερουμε εδω και χρονια που πρωτοκυκλοφορησε...

Ας σταθούμε σε αυτό γιατί είναι και το κρίσιμο.

 

Τα υπόλοιπα είναι θέμα του πως αντιλαμβανόναστε τα πράγματα, όπου στον καθένα η αντίληψη είναι διαφορετική και μόνο εκεί υπάρχουν οι μεταξύ όλων μας διαφωνίες.

 

Προσωπικά, θεωρώ πολύ σημαντικότερης σημασίας να διαφύγει της θραύσης η πανάκριβη οθόνη, από το ίσως να ξεφύγει "κόλλα" προς οποιαδήποτε κατεύθυνση στην συσκευή και που πανεύκολα μπορώ να την "σφουγγίξω" με μία γωνία από κομμάτι χαρτιού κουζίνας, πριν αρχίσει η διαδικασία στεγνώματός της, δια "φωτοακτινοβολισμού"...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει και εγω το dome glass εδω και 10 μερες στο S9+ και δηλώνω απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Είχα μεγάλο αγχος για την τοποθετηση αλλα ακόμα μεγαλυτερο για το αν μου το πεταξει-ξεκολλήσει ή οχι η θήκη μου, ευτυχως πηγαν ολα καλα στην τοποθέτηση και επίσης ολα ειναι άψογα μέχρι στιγμής με την Ultra Hybrid Clear που έχω.

 

Μου αρέσει η αισθηση, το οτι δυσκολα καταλαβαίνεις καν την ύπαρξή του(!). Προσωπικα εχω ενεργοποιήσει και την αύξηση ευαισθησίας αφης, παρολο που αρκετοι λενε οτι δεν χρειάζεται καθως παρατηρούσα καποια κενα οταν εγραφα στο πληκτρολόγιο, τώρα ειναι ακομα καλύτερα.

 

Δεν μετανιώνω καθόλου τα 50€ που ξόδεψα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με screen protectors και τζαμάκια από εποχή 2004 και SE P800 που χρησιμοποιώ κινητά με οθόνες αφής.

Ωστόσο επειδή βλέπω ότι πολύ τα αγαπάτε, μήπως κάτι τέτοιο θα βόλευε στην τοποθέτηση;

 

https://m.banggood.com/Universal-Tempered-Screen-Protector-Film-Pasting-Installation-Tool-for-Smartphone-Under-6-inch-p-1106226.html?rmmds=wishlist

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Το μόνο που χρειάζεται είναι λίγο προσοχή. Και δε καταλαβαινεις καν ότι υπαρχει!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο S9+ μια Spigen Ultra Hybrid Clear μαζί με Dome glass αλλα τελευταία σκέφτομαι να του βαλω και ενα προστατευτικό τζαμακι στην καμερα, κατι τετοιο: (https://www.amazon.com/Protector-Alinsea-Tempered-Anti-Scratch-Definition/dp/B07BGV7XKK)

 

Αξιζει λετε τον κόπο ή παραγινομαι υπερβολικός;

Edited by SkiLopSaRo
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο S9+ μια Spigen Ultra Hybrid Clear μαζί με Dome glass αλλα τελευταία σκέφτομαι να του βαλω και ενα προστατευτικό τζαμακι στην καμερα, κατι τετοιο: (https://www.amazon.com/Protector-Alinsea-Tempered-Anti-Scratch-Definition/dp/B07BGV7XKK)

 

Αξιζει λετε τον κόπο ή παραγινομαι υπερβολικός;

 

Εγώ θα έβαζα πάντως επειδή έχουν δει πολλά τα ματάκια μου.

Επίσης, τι φάση μ αυτή την θήκη; Το volume up/down, power κλπ, θέλουν δύναμη για να πατηθούν, η είναι κομπλέ;

Θέλω να πάρω και εγώ μια ίδια για το S9 το απλό, γιαυτό ρωτάω. (Και ένα dome glass κάποια στιγμή)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έβαζα πάντως επειδή έχουν δει πολλά τα ματάκια μου.

Επίσης, τι φάση μ αυτή την θήκη; Το volume up/down, power κλπ, θέλουν δύναμη για να πατηθούν, η είναι κομπλέ;

Θέλω να πάρω και εγώ μια ίδια για το S9 το απλό, γιαυτό ρωτάω. (Και ένα dome glass κάποια στιγμή)

 

Κομπλέ είναι τα κουμπια, έχει ωραία αίσθηση στο χέρι. Αλλά γρατζουνιεται παρα πολύ εύκολα, την εχω 10 μερες και εχει ηδη στην πλατη 2-3 εμφανής γρατζουνιες αλλα και πολλές μικρόγρατζουνιες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο S9+ μια Spigen Ultra Hybrid Clear μαζί με Dome glass αλλα τελευταία σκέφτομαι να του βαλω και ενα προστατευτικό τζαμακι στην καμερα, κατι τετοιο: (https://www.amazon.com/Protector-Alinsea-Tempered-Anti-Scratch-Definition/dp/B07BGV7XKK)

 

Αξιζει λετε τον κόπο ή παραγινομαι υπερβολικός;

 

Θα επηρεαστούν οι φωτογραφίες σου έτσι. Εδώ επηρεάζονται από απλές δακτυλιές. Πόσο μάλλον από γυαλί/μεμβράνη με κόλλα.

Αρκέσου στην Spigen Ultra Hybrid Clear.

Edited by Prime
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω μια 2η θήκη και έχω βάλει στο μάτι αυτή εδώ https://www.skroutz.gr/s/14424822/Caseology-Parallax-Black-Deep-Blue-Galaxy-S9.html

και αυτό το τζαμάκι. https://www.mythiki.gr/memvranes/samsung/samsung-galaxy-s9/galaxy-s9-case-friendly-tempered-glass-black-detail.html

 

Θα είναι κομπλέ η θα μου το πετάξει λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω μια 2η θήκη και έχω βάλει στο μάτι αυτή εδώ https://www.skroutz.gr/s/14424822/Caseology-Parallax-Black-Deep-Blue-Galaxy-S9.html

και αυτό το τζαμάκι. https://www.mythiki.gr/memvranes/samsung/samsung-galaxy-s9/galaxy-s9-case-friendly-tempered-glass-black-detail.html

 

Θα είναι κομπλέ η θα μου το πετάξει λέτε;

η θηκη ειναι χοντροκομμενη και ασχημη για μενα.μην δινεις τοσα πολλα χρηματα γι'αυτη την θηκη.υπαρχουν ποιοτικοτερες και φθηνοτερες και επωνυμες.οσο για το τζαμι..ναι αυτη η θηκη θα στο πεταξει.100%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η θηκη ειναι χοντροκομμενη και ασχημη για μενα.μην δινεις τοσα πολλα χρηματα γι'αυτη την θηκη.υπαρχουν ποιοτικοτερες και φθηνοτερες και επωνυμες.οσο για το τζαμι..ναι αυτη η θηκη θα στο πεταξει.100%

 

Είναι σχεδόν ίδια με την Verus Shield που είχα στο nexus 5x μέχρι πρόσφατα και γιαυτό θέλω να την πάρω.

 

Πήρα και μια spigen airskin και έχω εδώ και 2 μέρες, αλλά δεν είναι για πολλά πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παρω το CrashGuard Bumper της RhinoShield . Το έχει πάρει κάποιος να μας πει αν αξίζει?
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παρω το CrashGuard Bumper της RhinoShield . Το έχει πάρει κάποιος να μας πει αν αξίζει?

 

Δες και caseology parallax. Την παρέλαβα πριν λίγη ώρα και είναι τέλεια.

Υπάρχουν βιντεάκια στο youtube να πάρεις μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...