Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνωμη βρε παιδια αλλα βλεπω την αντιμετωπιση στο θεμα και τρελαινομαι. Θελουν 40+ παγιο,ξαναλεω παγιο, για VoIP?Και η απαντηση ειναι να παρακαλεσουμε για να εχουμε κατέξαιρεση αντιμετωπιση?Είναι δυνατον?Αντι να το εχουμε κανει βουκινο, συζηταμε για κατ΄εξαιρεση?Δεν ειναι το viber, είναι η φουστια τους.Συγγνωμη αλλα προσωπικα δεν ζηταω καμια εξαιρεση, μαζευω τα μπογαλακια μου και φευγω

 

Δυστυχώς όσο δεν περνάει ο νόμος για το net neutrality, θα έχουμε τέτοια θέματα.

Η υπόθεση είναι νομοθετική. Αν την vodafone την καλύπτει ο νόμος να ορίζει το internet κατά το δοκούν, τότε η απάντησή μας θα είναι του ιδίου επιπέδου: απειλή φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνω 60 ευρώ το μήνα πάγιο για κινητό και έχω και 10 ευρώ το μήνα vodafone broadband στο laptop , τους ζήτησα να μου ανοίξουν το voip στο vodafone broadband και μου είπαν όχι.

70 ευρώ συνολικά το μήνα και είπαν όχι.

Απλά και όμορφα, θα εισπράξουν τον λογαριασμό του μηνός που τρέχει, τα....Χριστούγεννα.

 

Αυτοί φίλε μου θα τον λάβουν τα Χριστούγεννα, εσύ όμως θα αντέξεις χωρίς κινητό μέχρι τότε;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ξεφτίλα απλά. Πληρωμένα τομάρια και εμετικό κράτος που τα ανέχεται...

 

Εταιρία με μεγάλη συμμετοχή τoυ εμετικού κράτος έχει βγάλει και διαφήμηση http://www.youtube.com/watch?v=2VdB2EIn8d4

 

Τι να πει κανείς....Άλλοι φταίνε που το έχουν "καθιερώσει" τόσα χρόνια οι σκοπιανοί...

Link to comment
Share on other sites

οποιαδήποτε εταιρία που επενδύει εκεί και θέλει να έχει κέρδος θα την αναφέρει ως “Μακεδονία”.

Είτε αυτή λέγεται Vodafone , είτε Wind είτε Cosmote.

Αλλιώς θα ήταν σαν να βγάζαν τα μάτια τους με τα ίδια τους τα χέρια.

Μονον στην Ελλάδα δεν επαναστατεί κανείς με τις ******** της Vodafone , που τολμά να βγάζει σε διαφημιστικά σημαίες ανύπαρκτων ανεξαρτητοποιημένων ελληνικών νησιών και δεν το κυνηγά η δικαιοσύνη!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

οποιαδήποτε εταιρία που επενδύει εκεί και θέλει να έχει κέρδος θα την αναφέρει ως “Μακεδονία”.

Είτε αυτή λέγεται Vodafone , είτε Wind είτε Cosmote.

Αλλιώς θα ήταν σαν να βγάζαν τα μάτια τους με τα ίδια τους τα χέρια.

Μονον στην Ελλάδα δεν επαναστατεί κανείς με τις ******** της Vodafone , που τολμά να βγάζει σε διαφημιστικά σημαίες ανύπαρκτων ανεξαρτητοποιημένων ελληνικών νησιών και δεν το κυνηγά η δικαιοσύνη!

 

Ακριβώς.

 

Το αστείο είναι ότι κάποιοι τσατίζονται με το θέμα των Σκοπίων (λογικότατο) αλλά την Μακεδονία την αποκαλούν Βουλγαρία ("Έλληνες"..)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

 

Το αστείο είναι ότι κάποιοι τσατίζονται με το θέμα των Σκοπίων (λογικότατο) αλλά την Μακεδονία την αποκαλούν Βουλγαρία ("Έλληνες"..)

 

 

Ο χαρακτηρισμός είναι αστείος και μόνο σκοπό έχει να "πειράξει" τους ΒορειοΕλλαδίτες στα γήπεδα. Δεν υπάρχει νομίζω Έλληνας που να το πιστεύει. Αυτό έλειπε τώρα να έχουμε τέτοια διλήμματα μεταξύ μας στην κατάσταση που βρισκόμαστε.

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

 

Με αυτο εδειξες για αλλη μια φορα την αντιπαθεια σου για την εταιρια,το συγκεκριμενο ειναι απο σκοπιανικης εταιριας στην οποια μετοχος ειναι η vodafone....το ιδιο ακριβoς εγινε με την cosmofon θυγατρικη της cosmote πριν ακομη πουληθει ο οτε στους γερμανους η οποια εκανε μια διαφημηση πριν καμποσα χρονια μεσα σε ενα υποβρυχιο και τονιζε στη διαφημηση τον ορο "Μακεδονια",δες το http://www.youtube.com/watch?v=2VdB2EIn8d4 ,με λιγα λογια ειναι πολιτικη της καθε θυγατρικης και στο βωμο του κερδους παραγραφονται ολες οι πολιτικες,εθνικες διαθεσεις ,η vodafone ειναι πολυεθνικη με παρουσια σε αρκετες χωρες του κοσμου οπως η Τουρκια,η βαρντασκα δηλαδη τα σκοπια,η γερμανια,η ιταλια κτλπ κτλπ ατοπο το νημα σου....

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κινητό που είναι android με έκδοση 2.3.4 και θα ήθελα να κάνω video κλήση αλλά όταν μπαίνω μέσα στις επαφές μου και επιλεγώ κάποιον δεν μου έχει επιλογή για video κλήση. Θα θελα να κάνω video κλήση μέσο τις Vodafone και όχι μέσο κάποιας εφαρμογής.

Το κινητό που έχω είναι από Αμερική και είναι αυτό. Είναι ξεκλειδωμένο για να δέχεται οποιαδήποτε sim. Έχει μια κάμερα μπροστά 1,3 megapixel. Μου πέρασε από το μυαλό μήπως τα android κινητά δεν έχουν τέτοιες επιλογές.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου εξήγηση τι γίνετε;

Link to comment
Share on other sites

Απλά δε πραγματοποιεί τη "κλασσική" βιντεοκλήση! ;)

Είναι θέμα καθαρά της συσκευής και δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις κάτι...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ψαχνω μια λυση για να εχω ιντερνετ στο σπιτι και δεν θελω να βαλω adsl, αλλα δεν εχω και καλο σημα 3g σε πολλα σημεια στο σπιτι μου οποτε θελω κατι να το βαλω εκει που εχει καλη καλυψη 3g και να επικτεινω το 3g μεσω του wifi . αλλα μου ειπανε οτι το mifi εχει εμβελεια 10 μετρα , οσο για το 3g ρουτερ ακομα δεν εχω μαθει , γνωριζει κανενας τι βολευει να κανω για να εχω καλυψη 3g σταθερα μεσα στο σπιτι ; θελω να το βαλω στον δευτερο οροφο το mifi ή το 3g ρουτερ για να καλυψω τον πρωτο οροφο και τον δευτερο οροφο , διοτι το σημα 3g απο το κινητο μια παει και μια ερχεται! τι με συμβουλευται να κανω; αληθευει οτι τα modem ρουτερ που εχουμε στο σπιτι που ειναι wifi για το adsl εχουνε δυνατοτερο σημα απο ενα 3g μοντεμ ρουτερ; μου το ειπαντε στο 13840 στην βονταφον και δεν το πιστευα , εγω νομιζα οτι εχει την ιδια ενταση σηματος wifi οσο ενα απλο μοντεμ που σου δινει η εταιρεια που κανεις συνδεση στο ιντερνετ στο σπιτι.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ας πουμε οτι ολα ειναι ενταξει τωρα!!καλεσα παλι το τμημα εξυπηρετησης και τους ειπα οτι αν δεν σταματησει αυτο θα παω νομικα...

απο τοτε σταματησε αυτο οποτε ουτε πλακα μου εκαναν ουτε τιποτα...απορω πραγματικα γιατι το εκαναν αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Picard. To τσαλακωμενο φυλλαδιο ειναι απο τη Σκοπιανική συνεργάτιδα εταιρεία. Με αυτή την ανούσια λογική, οταν οι δημιουργοί του συγκεκριμένου blog πανε στα Σκόπια, παντού θα γράφει fyrom και όχι Macedonia. ps Καλο ειναι να κανεις μια σχετική έρευνα πριν αναρτήσεις τέτοια σχολια, θεωρω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί φίλε μου θα τον λάβουν τα Χριστούγεννα, εσύ όμως θα αντέξεις χωρίς κινητό μέχρι τότε;

 

Και αν σου άνοιγαν το voip,ποσες videoκλησεις μεσω skype θα μπορούσες να κάνεις με 1 gb? Θεωρώ οτι το κλείνουν σε τόσο μικρά προγράμματα και για λογαριασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Picard. To τσαλακωμενο φυλλαδιο ειναι απο τη Σκοπιανική συνεργάτιδα εταιρεία. Με αυτή την ανούσια λογική, οταν οι δημιουργοί του συγκεκριμένου blog πανε στα Σκόπια, παντού θα γράφει fyrom και όχι Macedonia. ps Καλο ειναι να κανεις μια σχετική έρευνα πριν αναρτήσεις τέτοια σχολια, θεωρω.

 

παιδια, εκανα copy-paste το αρθρο (link). Τα παραπονα σας στο συγκεκριμενο site (οχι σε μενα) :p

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογη.!

 

skype/viber..

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογη.!

 

skype/viber..

 

Το λεει οτι θελει μέσω δικτύου και ΟΧΙ εφαρμογής....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

η Γερμανική κατοχή επιβάλλει όλα αυτά. είναι καλοσχεδιασμένα και καλοδουμένα δεκαετίες τώρα. και το βασικότερο? ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ..
Link to comment
Share on other sites

Εδω κανεις λαθος. Το δικτυο ανηκει στην Vodafone και αυτη οριζει σε τι τιμη θελει και σου επιτρεπει να χρησιμοποιεις τις υπηρεσιες του.

 

Μην ξεχνας τις περιοδους ογκοχρεωσης και χρονοχρεωσης επι Dialup συνδεσεις στο ΟΤΕ και οτιδηποτε.

 

Το δικτυο ανηκει στην παροχο, και στο πως θελει αυτος να το παρεχει στους συνδρομητες του, και μπορει να υσχιριστει απο προβληματα, απο πολιτικη, οπως και την ασφαλεια των συνδρομητων.

 

Αν σε ενοχλει αυτο μπορεις απλα να αλλαξεις δικτυο. Δεν σημφωνω αλλα οπως σου ειπαν τα παιδια μπορεις να δοκιμασεις αν θελουν να το ανοιξουν για σενα ..

 

 

Το "λαθος" παει στο δικο μου ποστ?Αν σου περιγραψω το τί έγινε απο τη στιγμη που το ανακαλυψα και σου γραψω τις συνομιλιες που ειχα με την εταιρεια θα καταλαβεις οτι δεν εχω καθολου λαθος.Αποκορυφωμα το sms που μου εστειλαν σημερα οτι μπορω να δοκιμασω τις voip υπηρεσιες τους απο 24/10.Ευχαριστω δεν θα παρω και αν ο καινουργιος παροχος κανει τα ιδια εχω φυγει την αλλη μερα.

 

Και αν σου άνοιγαν το voip,ποσες videoκλησεις μεσω skype θα μπορούσες να κάνεις με 1 gb? Θεωρώ οτι το κλείνουν σε τόσο μικρά προγράμματα και για λογαριασμό σου.

 

Ας με αφησει εμενα να αποφασισω τί θα κανω με το χρονο που εχω πληρωσει.Τα 400αρια απο λαθος χρηση ξερουν να τα χρεωνουν.Θεωρω απαραδεκτο να πρεπει να πληρωνω λογαριασμο περιπου 50 ευρω για να εχω τα δεδομενα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Και αν σου άνοιγαν το voip,ποσες videoκλησεις μεσω skype θα μπορούσες να κάνεις με 1 gb? Θεωρώ οτι το κλείνουν σε τόσο μικρά προγράμματα και για λογαριασμό σου.

 

Δεν ειναι μονο το skype VOIP .. που οκ οι βιντεοκλησεις θα σου φανε αρκετα δεδομενα αλλα υπαρχουν και οι απλες κλησεις και μεσω skype και μεσω viber και αλλων που τρωνε πολυ λιγοτερο ογκο , τις οποιες τωρα τις μπλοκαρει τελειως.. το θεμα του ογκου μετα ειναι δικο μας θεμα αλλα ακομα και 500ΜΒ ειναι αρκετα για να κανεις καποιες κλησεις οταν τις χρειαζεσαι και οταν δεν εχεις προσβαση σε wifi... τουλαχιστον ας δωσει αυτην την δυνατοτητα ενεργοποιησης σε οποιον χρηση επιθυμει VOIP στην γραμμη του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο το skype VOIP .. που οκ οι βιντεοκλησεις θα σου φανε αρκετα δεδομενα αλλα υπαρχουν και οι απλες κλησεις και μεσω skype και μεσω viber και αλλων που τρωνε πολυ λιγοτερο ογκο , τις οποιες τωρα τις μπλοκαρει τελειως.. το θεμα του ογκου μετα ειναι δικο μας θεμα αλλα ακομα και 500ΜΒ ειναι αρκετα για να κανεις καποιες κλησεις οταν τις χρειαζεσαι και οταν δεν εχεις προσβαση σε wifi... τουλαχιστον ας δωσει αυτην την δυνατοτητα ενεργοποιησης σε οποιον χρηση επιθυμει VOIP στην γραμμη του.

 

Ακριβως.Ειναι γελοιοι.Μεχρι και παγιο 10 ευρω μου εδωσαν.Η απαντηση ειναι ΟΧΙ, δεν θα παρετε απο εμενα ουτε αυτα τα 10 ευρω.Στα τσακιδια vodafone

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Να αλλαξει συσκευη, τοτε,

 

Συμφωνα με την συσκευη του δεν μπορει να το κανει, και δεν του φταιει το δικτυο.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους

συγνώμη μπορεί να έχει συζυτηθεί

τώρα τελευταία επιλέγω το πακέτο TALK 2 VODAFONE 300

έχω παρατηρήσει αφού παρακολουθώ το λογαριασμό από το internet ότι ενώ έχω πολλά λεπτά ομιλίας από το πακέτο συνεχώς μειώνεται το υπόλοιπο χρημάτων που έχει ο λογαριασμός, ενώ κανονικά θάπρεπε αφού έχω χρόνο ομιλίας προς όλους να μένει σταθερό, επίσης κανα δυο φορές, τρώγωντάς μου το υπόλοιπο χρημάτων δεν με αφήνει να κάνω κλήση ενώ δεν έχει λήξει το πακέτο και έχει πολλή χρόνο ομιλίας.

Μήπως γνωρίζετε τι συμβαίνει, μήπως κλέβουν?

Link to comment
Share on other sites

μηπως καλεις σε κανενα νουμερο που ενω εχει 694, 695 ειναι σε αλλη εταιρια (φορητοτητα); Εαν στειλεις στο 1292 τον αριθμο, σου ερχεται μηνυμα και σου λεει σε ποιο δικτυο ανηκει. Ειναι δωρεαν
Link to comment
Share on other sites

Το ταλκ το βονταφον 300 εχει 200 λεπτα σε βοντα και 100 στα αλλα δικτυα!

 

Μήπως το ξεσκίζεις στα σμς?

Μήπως παίρνεις πχ. πενταψήφιους αριθμούς; Πχ ταξί; Γιατί αυτοί τρώνε από το κανονικό υπόλοιπο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...