Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης
Το όλο θέμα το βρίσκω σαν μια ευκαιρία ο συνδρομητής της άλλης εταιρείας να εκφράσει το μένος του για την εταιρεία εκμεταλευόμενος το θέμα. Πάντως αν δεν κάνω λάθος το συγκεριμένο θέμα απευθύνεται σε συνδρομητές Vodafone.

 

To να φύγω δεν βρίσκω τι θα εξυπηρετήσει. Δηλαδή θα τους τιμωρήσω?

Εγώ θα τους έλεγα και μπράβο (όχι για το ότι γινόντουσαν υποκλοπές) αλλά για το ότι το αποκάλυψαν ενώ μπορούσαν να το κουκουλώσουν Α Ν Ε Τ Α.

 

Αν φυσικά ισχύει ότι έχει ειπωθεί.

 

Μα αυτό προσπαθώ να πω απο την αρχή αλλά λίγοι με κατάλαβαν! :rolleyes:

Δεν πίνω νερό στο όνομα της Vodafone αλλά μέχρι τώρα δεν είχα παράπονα ως προς τη χρήση των υπηρεσιών της. Έχω το ίδιο νούμερο πάνω από 5 χρόνια τώρα, ταξιδεύω συχνά χρησιμοποιώντας τις roaming υπηρεσίες της, χρησιμοποιώ όλες τις επιδοτήσεις και πρόσφατα απόκτησα και μια 3G κάρτα για το laptop! Το ότι τα σκάτωσαν στη συγκεκριμένη υπόθεση δεν είναι αρκετό (για μένα μιλάω πάντα) για να με κάνει να φύγω!

Ίσως φταίει και το γεγονός ότι γενικότερα δεν θέλω να ακούω τη λέξη ΟΤΕ και ότιδήποτε άλλο που να την περιέχει...:ninja:

Και δεν τους βρίζω έτσι στα καλά καθούμενα! Δοκίμασα τις υπηρεσίες από όλους και κατέληξα στην Vodafone!

 

PS Αλήθεια υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να πιστεύει ότι μέσα από την cosmote ,για παράδειγμα, θα ήταν πιο δύσκολο να γίνουν παρακολουθήσεις από οτι στην Vodafone???:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

την έχει δει πολύ αλάνι η Vodafone!!! για ένα απλό μήνυμα πρέπει να έχεις συμβατή συσκευή...ελεος!!!

Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Απλώς η κοπέλα από το cc δεν ήξερε τι μπορεί να φταίει και έλεγε ότι της ερχόταν στο μυαλό! Αν και στο παρελθόν υπήρξαν προβλήματα ασυμβατότητας (με τα ΝΟΚΙΑ 1100 και 2300) όπου δεν ερχόταν το μήνυμα της υπηρεσίας! Με μια αναβάθμιση όμως διορθωνόταν το πρόβλημα... Το δικό σου θέμα τακτοποιήθηκε με ακύρωση των προωθήσεων και ενεργοποίηση της υπηρεσίας από την αρχή τελικά;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα το βρίσκω σαν μια ευκαιρία ο συνδρομητής της άλλης εταιρείας να εκφράσει το μένος του για την εταιρεία εκμεταλευόμενος το θέμα. Πάντως αν δεν κάνω λάθος το συγκεριμένο θέμα απευθύνεται σε συνδρομητές Vodafone.

 

Εκτός αυτού, σχεδόν κανείς δεν δίνει σημασία στη δημοσκόπιση και θεωρεί αυτό το θέμα σαν μια επέκταση του αντίστοιχου που βρίσκεται στην ενότητα Νέα->Ελλάδα...

 

Οπότε δεν έχει λόγο ύπαρξης

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Auto pou me peirakse einai :

a) To oti i Vodafone prwta esbise to "logismiko" kai katopin enimerwse tin kubernisi

b) Oti den enimerw8ike ka8olou i Arxi Prostasias Proswpikwn Dedomenwn

c) Oti den enimerwse tous sundromites tis pou itan sti lista

d) Oti kati brwmaei me tis "paraitiseis" kai tis "autoktonies" stelexwn tis

Alla i erwtisi mou edw itan apli, kai exei na kanei me ti foritotita, an 8elete na milisoume gia to an exei dikio i adiko i Voda uparxoun ta katallila topics.

An katalaba kala loipon 8a prepei na apeu8un8w kateu8eian se COTE i TIM peripou 15 meres prin liksei to sumbolaio mou, swsta?

 

Οκ λοιπόν δεν το συνεχίζω,δεν πρόκειται και ούτε θέλω ν'αλλάξω κανενός τη γνώμη.Ο καθένας έχει δική του άποψη για το θέμα.

Απο'κεικαι πέρα κάλεσε 13894 (αν θυμάμαι καλά) απο το κινητό σου για να συνδεθείς με το τμήμα φορητότητας της Κοσμοτέ να σ'ενημερώσουν..:)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

13897 είναι ο αριθμός κλήσης του τμήματος φορητότητας της cosmote
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Με #002# και μετά ενεργοποίηση της ειδοποίησης κλήσεων λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Στην τελική μπορείς να βάλεις τις προωθήσεις με το χέρι. Για ειδοποίηση κλήσεων κάνεις προώθηση στο 694114ΧΧΧΧΧΧΧ. Νομίχω 114 είναι για την ειδοποίηση, 121 για τον τηλεφωνητή. Όποιος έχει ενεργή ειδοποίηση κλήσεων μπορεί να το επιβεβαιώσει.

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

i lista me ta tilefona poy parakolou8ousan.. poy mporoume na tin broume???

 

blepo px idisis..kai parakolou8ousan akomi kai aplous polites..

exi gousto na ime kai ego? :)

http://www.ert.gr/site/news/photos/2005/7/internet_xxxx.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΣ ΕΔΩ υπαρχει σχετικο θεμα!

 

Πολιτικοί και Στελέχη Υπουργείων: Κώστας Καραμανλής (Πρωθυπουργός), Πέτρος Μολυβιάτης (Υπουργός Εξωτερικών), Σπήλιος Σπηλιωτόπουλος (Υπουργός Εθνικής Αμύνης), Γιώργος Βουλγαράκης (Υπουργός Δημόσιας Τάξης), Αναστάσης Παπαληγούρας (Υπουργός Δικαιοσύνης), Γιάννης Βαληνάκης (Υφυπουργός Εξωτερικών), Σταύρος Δήμας (Επίτροπος Ελλάδας στην ΕΕ), Ντόρα Μπακογιάννη (Δήμαρχος Αθηναίων), Γιάννος Παπαντωνίου (Βουλευτής ΠΑΣΟΚ), Γεώργιος Μαρής (δικηγόρος, νομικός σύμβουλος κ. Βουλγαράκη), Βαλληνδάς Αλέξανδρος (Πρέσβης στη διεύθυνση αραβικών υποθέσεων του Υπ. Εξωτερικών)

 

Μέλη διαφόρων κινήσεων: Αικατερίνη Ιατροπούλου (δικηγόρος, μέλος Δικτύου Υπεράσπισης Πολιτικών και Κοινωνικών Δικαιωμάτων), Νίκος Γιαννόπουλος (μέλος Δικτύου Υπεράσπισης Πολιτικών και Κοινωνικών Δικαιωμάτων), Αργύριος Μουρατίδης (φέρεται ως μέλος αντιεξουσιαστικής ομάδας στη Θεσ/νίκη), Μιλάνα Ρουμπινίδου (Σύζυγος Ιωάννη Νικολίνα - φέρεται ως μέλος αντιεξουσιαστικής ομάδας στη Θεσ/νίκη), Αλέξανδρος Βουτσινός (τεχνικός, μάρτυρας υπεράσπισης του Ν. Παπαναστασίου στη δίκη της 17Ν), Εμμανουήλ Σηφακάκης (πρόεδρος συμμαχίας «Σταματήστε τον Πόλεμο»), Δημήτριος Μαραβέλης (αστυνομικός), Αναστασία Κουλίδου (φέρεται ως μέλος αριστερών ομάδων στη Θεσ/νίκη), Γρηγόριος Τσιλιμαντός (φέρεται ως μέλος αντιεξουσιαστικών ομάδων στη Θεσ/νίκη), Ιωάννης Νικολίνας (φέρεται ως μέλος αντιεξουσιαστικών ομάδων), Χαράλαμπαδος Παυλίδης (μέλος της ένωσης «Γένοβα 2000»)

 

Ιδιώτες, Δημοσιογράφοι και Συνδικαλιστές: Μαρίνα Μεϊντάνη (δημοσιογράφος εφημερίδας «Μακεδονία» - είχε καλύψει τον πόλεμο στο Ιράκ), Θεόδωρος Φεργαδής (οικονομικός διευθυντής ING), Γεώργιος Ψυχογιός (ηθοποιός), Δημήτριος Αγγελάκης (πρόεδρος εργαζομένων ΕΥΠ), Αικατερίνη Κόκα, Γλυκερία Χορευτάκη, Κωνσταντίνος Μακρής, Δήμητρα Μπαρμπαρούση, Δέσποινα Βιτούνη, Ιωάννης Κακοταρίτης (βιοτέχνης εταιρίας στρωμάτων), Αναστάσιος Νότας, Θεόδωρος Σόντις (ελληνοαμερικανός υπάλληλος στην Αμερικανική Πρεσβεία), Άγγελος Πνευματικάκης

 

Αλλοδαποί: Μοκτάρ Ραμζί (Σουδανός), Ιχτιάρ Αττίλα (φέρεται ως μέλος αντιεξουαστικής κίνησης στην Αθήνα), Μαλούμ Μοχάματ Ουντίν, Αντουλάχ Τζαμάλ (πρώην ανταποκριτής σε Συριακή εφημερίδα - διατηρεί κατάστημα έτοιμου φαγητού), Χουσεϊν Μοχάμεντ Σαντίκ (διατηρεί κατάστημα για τηλεφωνικές συνδιαλέξεις στην Ομόνοια, Μαχαματ Μεϊμ, Χουσεϊν Μοχάμεντ (διατηρεί κατάστημα στην πλατεία Κουμουνδούρου), Ιμπραχήμ Αχμάτ Ταρέκ, Καντίρ Άρης, Ταίρ Χερμίζ (Ιρακινός), Καντί Αγιούπι (ανταποκριτής Al Jazeera, προσφάτως πήρε συνέντευξη από τον κ. Χρήστο Παπουτσή)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γεγονος οτι μετα την δημοσιοποιηση του θεματος των υποκλοπων μεσω κινητης τηλεφωνιας οι πολιτες νιωθουν οτι υπαρχει τριτος στη γραμμή!

 

Προσέχετε τα λογια σας πλεον στο τηλεφωνο? Εμπιστευεστε το απόρρητο των τηλεπικοινωνιακων συνδιαλέξεων?

Link to comment
Share on other sites

Petros the Great και Nosferatu τίποτα από αυτά δεν έπιασε.για ένα περίεργο λόγο η γραμμή δεν έχει πρόβλημα, η υπηρεσία είναι ενεργή αλλά στις προωθήσεις δεν δείχνει τίποτα και επίσης μήνυμα δεν βλέπω!!! επίσης Nosferatu τα δοκίμασα αυτά που λες αλλά δεν γίνεται να την βάλεις εσύ την προώθηση χειροκίνητα.μόνο καλώντας το 1285. από το τμήμα εξυπηρέτησης άκουσα πολλά όπως ότι πρέπει να ξανα βάλω το κέντρο μηνυμάτων για να ξεκολήσει το δίκτυο...τέσπα θα περιμένω μέχρι αύριο και θα δούμε τι θα γίνει... το περίεργο είναι ότι ούτε ειδοποίηση από τον τηλεφωνητή δεν έχω...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Valeria μου συμφωνώ με τον aisopo.

Δυστυχώς αυτή η λύση της κάρτας για πρόσβαση στο net είναι πραγματικά για λίγους. εγώ προσωπικά την έχω για τα e-mails μου και την παρακολούθηση μερικών θεμάτων σε συγκεκριμένα forums. Είναι μια διέξοδος όταν δεν υπάρχει σταθερή γραμμή στο σπίτι η κυρίως στην καφετερία για efe .

Link to comment
Share on other sites

Petros the Great και Nosferatu τίποτα από αυτά δεν έπιασε.για ένα περίεργο λόγο η γραμμή δεν έχει πρόβλημα, η υπηρεσία είναι ενεργή αλλά στις προωθήσεις δεν δείχνει τίποτα και επίσης μήνυμα δεν βλέπω!!! επίσης Nosferatu τα δοκίμασα αυτά που λες αλλά δεν γίνεται να την βάλεις εσύ την προώθηση χειροκίνητα.μόνο καλώντας το 1285. από το τμήμα εξυπηρέτησης άκουσα πολλά όπως ότι πρέπει να ξανα βάλω το κέντρο μηνυμάτων για να ξεκολήσει το δίκτυο...τέσπα θα περιμένω μέχρι αύριο και θα δούμε τι θα γίνει... το περίεργο είναι ότι ούτε ειδοποίηση από τον τηλεφωνητή δεν έχω...

Αν κάνεις έλεγχο προωθήσεων με το *#62# τι σου βγάζει;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ό,τι έλεγα και πριν εξακολουθώ να το λέω! Όποιος με ακούει... μισή ντροπή δική του, μισή δική μου :p
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις έλεγχο προωθήσεων με το *#62# τι σου βγάζει;

ότι δεν έχω ενεργές προωθήσεις...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ό,τι έλεγα και πριν εξακολουθώ να το λέω! Όποιος με ακούει... μισή ντροπή δική του, μισή δική μου :p

x2 :)

 

Σιγά μη σκάσω αν με κρυφακούει κανείς :p

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ό,τι έλεγα και πριν εξακολουθώ να το λέω! Όποιος με ακούει... μισή ντροπή δική του, μισή δική μου :p

 

Kι εγω μια απο τα ιδια...;)

Τα ιδια γλυκολογα,τα ιδια μπινελικια τις ιδιες μαμακιες και τις ιδιες σοβαρες συζητησεις.;)

Οπως ειπε και ο Πετρος μιση-μιση η ντροπη...:p :p

Link to comment
Share on other sites

ότι δεν έχω ενεργές προωθήσεις...

ειδοποιηση εχεις φιλε μου...αλλα λογω του λογισμικου κανει block το μηνυμα σου! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια!!!!

 

ετσι και αλλιώς τα σημαντικά πράγματα που με αφορούν λογικά δεν πρέπει να νοιάζουν και πάρα πολλούς!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι τι σημαίνει για παράδειγμα στο πρόγραμμα VMC 1 η δωρεάν χρήση δεδομένων:1MB.Δηλαδή θα μπορώ να κατεβάσω δωρεάν μέχρι 1 Μb;Εγώ που δεν θέλω να κατεβάζω αλλά απλά να σερφάρω πως υπολογίζω τη χρήση δεδομένων;:wacko: Έχω μπερδευτεί λιγάκι....:blink:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπαινει και μια δημοσκοπιση εαν ειμαστε πιο επιφυλακτικοι πλεον οταν μιλαμε στο κινητο απ'οτι ημασταν πριν;;)

Ετσι για να δουμε κατα ποσο μπορει να μας εχει επιρρεασει αυτο που εγινε. ;)

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημά μας δηλαδή είναι αν οι ρουφιάνοι είναι παράνομοι ή νόμιμοι ?

Εγώ παιδιά μου ήδη αντιδρώ όσο μπορώ

Εκοψα τον ΟΤΕ και ΣΥΝΤΟΜΑ αγοράζω καρτοκινητό να μην γνωρίζουν στοιχεία μου όπως ΑΦΜ διεύθυνση κτλπ

Επίσης ναι , στο τηλέφωνο δεν λέω ΤΙΠΟΤΑ πολύ προσωπικό εκτός από τις γνωστές βλακειούλες και τα χαζά αστεία

Link to comment
Share on other sites

εγω βονταφον δεν εχω και δεν την εχω και πολυ πολυ σε εκτιμηση.

αλλα και με τιμ που εχω μιλαω κανονικα και τα λεω ολα χυμα!

και με το νον στοπ που εχω μιλαω και 8 ωρες παραπανω και τα λεω οπως τα ελεγα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

1 ΜΒ; Μήπως εννοείς το 1GB (=1024 ΜΒ); Εντάξει, δεν είναι δωρεάν. Πληρωμένο το έχεις :)

Nαι, μέχρι το 1GB πληρώνεις μόνο το πάγιο. Διακίνηση δεδομένων δεν εννοείται μόνο όταν κατεβάζουμε, αλλά κι όταν μπαίνουμε σε σελίδες.

Την χρήση την βλέπεις μέσα από το πρόγραμμα της Vodafone που θα έχεις εγκατεστημένο στον υπολογιστή σου. Κρατάει αρχείο με τον όγκο των δεδομένων που διακινείται για 2 μήνες και το οποίο μπορείς να βλέπεις ανά πάσα στιγμή, για να ξέρεις που βρίσκεσαι. Απαραίτητη προϋπόθεση όμως, είναι να κάνεις σύνδεση και αποσύνδεση μέσα από την εφαρμογή της Vodafone.

Λοιπόν από την εμπειρία μου θα σου πω ότι το 1 GB είναι αρκετό και για να βλέπεις σελίδες και για να κατεβάζεις (όχι βέβαια ταινίες και γενικότερα τεράστια σε όγκο αρχεία). Κάνω μεγάλη χρήση και το 1 GB το φέρνω ίσα ίσα μέσα στον μήνα.

Αν τώρα εσύ κάνεις λιγότερη χρήση και δεν ενδιαφέρεσαι να κατεβάζεις όπως λες, τότε δοκίμασε τα 150 ΜΒ.

Με κάποιες τροποποιήσεις μετά μπορείς να μειώσεις κάπως τον όγκο των δεδομένων που θα διακινούνται.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...