Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου το κάνει και εμένα με 1-2 άλλα νούμερα Vodafone. Τρελό echo...

Αν βλέπει κάποιος από Voda αυτό το thread, είναι υπαρκτό πρόβλημα το echo, ψάχτε το.

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξυ επικοινωνησα και παλι με την εταιρια ,μου ζητησαν το νουμερο με το οποιο εχω το προβλημα και μου ειπαν να τους δωσω 5 μερες για να δουν τι συμβαινει.

 

Για να δουμε τι θα γινει!!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν με καλουν απο Ιωαννινα μου παραπονιουνται οτι ακουνε τη φωνη τους ξανα με αποτελεσμα η επικοινωνια μας να γινεται πολυ δυσκολη.

Το καλοκαιρι αλλαξα δικτυο και απο την wind ηρθα στη vodafone.

Οταν ημουν στην wind τετοιο προβλημα δεν ειχα.

Επισης πολλες φορες εχω κακη γραμμη με φυσημα θορυβο και διακοπες ενω το σημα μου ειναι πολυ καλο.

Το προβλημα αυτο το εχω συνηθως οταν επικοινωνω με το συγκεκριμενο τηλεφωνο στα Ιωννινα.

Εχω απευθυνθεί επανειλημμένως στην εταιρια χωρις αποτελεσμα.Μου εκαναν επανεκκινηση γραμμης ,αλλαξα καρτα σιμ και ρωταω ,μηπως εχει προβλημα η επικοινωνια με τα Ιωαννινα;Τι μπορει να φτεει.Α,ξεχασα να αναφερω οτι αλλαξα δυο κινητα μηπως ειχε προβλημα η συσκευη μου,και τελος ο συνδρομητης της vodafone με τον οποιο μιλαω συχνα δεν εχει προβλημα οταν μιλαει με αλλους.:wacko:

Ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Ερώτηση:

 

Το πρόβλημα το έχεις με τα Ιωάννινα, με συγκεκριμένο τηλέφωνο ή με όλους; Φαντάζομαι μόνο στη. Τελευταία περίπτωση θα είναι δικό σου το πρόβλημα.

 

Για πες!

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα λογαριασμό yahoo και τον συγχρόνισα με το outlook. Έκανα το λάθος στην αρχή στις ρυθμίσεις να μην κλικάρω κάποια επιλογή και διαγράφηκαν όλα τα mail μου από τη σελίδα του yahoo και εμφανίζονται μόνο στο outlook. Γενικά νομίζω ότι με αυτό το θέμα δε μπορώ να κανω κάτι αναστρέψιμο.. Επιπλέον δεν μπορώ να στείλω mail τώρα από το outlook!!! Στέλνω maιl και αυτό μένει στα εξερχόμενα! Ξέρετε τι μπορώ να κανω ώστε να μπορώ να στείλω μέιλ; Ποιος είναι ο outgoing mail server της Vodafone που είναι ο πάροχος μου;;;
Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα λογαριασμό yahoo και τον συγχρόνισα με το outlook. Έκανα το λάθος στην αρχή στις ρυθμίσεις να μην κλικάρω κάποια επιλογή και διαγράφηκαν όλα τα mail μου από τη σελίδα του yahoo και εμφανίζονται μόνο στο outlook. Γενικά νομίζω ότι με αυτό το θέμα δε μπορώ να κανω κάτι αναστρέψιμο.. Επιπλέον δεν μπορώ να στείλω mail τώρα από το outlook!!! Στέλνω maιl και αυτό μένει στα εξερχόμενα! Ξέρετε τι μπορώ να κανω ώστε να μπορώ να στείλω μέιλ; Ποιος είναι ο outgoing mail server της Vodafone που είναι ο πάροχος μου;;;

 

Ο παροχος του email σου ειναι το Yahoo. Θα πρεπει να βαλεις το δικο τους server

 

Η Vodafone δεν εχει email και συνεπως δεν εχει server

Link to comment
Share on other sites

Ο παροχος του email σου ειναι το Yahoo. Θα πρεπει να βαλεις το δικο τους server

 

Η Vodafone δεν εχει email και συνεπως δεν εχει server

Ναι φίλε αυτό έκανα αρχικά αλλά δεν έστελνε mail!! Να λάβω μπορώ κανονικά. Γιατί συμβαίνει αυτό; Μήπως χρειάζεται του παρόχου μου;

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι σιγουρα δικο μου διοτι οταν ημουν στη wind ,πριν κανω φορητοτητα τον αριθμο μου στη vodafone μιλουσαμε χωρις προβληματα
Link to comment
Share on other sites

Πέρσι τον Ιανουάριο είχα κάνει σύνδεση στην Vodafone με την προσφορά 10 ευρώ το 1GB, φέτος το καλοκαίρι μεταπήδησα στα 5GB λόγο αυξημένων αναγκών. Το ερώτημα μου είναι αν επιστρέψω στο πρόγραμμα με το 1GB θα χρεώνομαι με 10 ευρώ πάλι η θα πάω στα 20 ευρώ;.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν πηρες επιδότηση για συσκευή, λαπτοπ ή USB στικ, μπορείς να γυρίσεις ΑΝΕΤΑ πισω στο 1GB με 10ε
Link to comment
Share on other sites

Είναι τσεκαρισμένο το δοκίμασα !!! :wink::wink::wink:

 

Με την δωρεάν αποστολή SMS στον πενταψήφιο αριθμό 54151 οι καταναλωτές μπορούν να πληροφορούνται άμεσα και γρήγορα τα τρία φθηνότερα πρατήρια υγρών καυσίμων στην περιοχή τους, σύμφωνα με την υπηρεσία που έχει ενεργοποιήσει η Γενική Γραμματεία Εμπορίου του Υπουργείου Ανάπτυξης, Ανταγωνιστικότητας και Ναυτιλίας.

 

Η χρήση της υπηρεσίας είναι εξαιρετικά απλή. Οι οδηγοί πληκτρολογούν το όνομα της περιοχής τους και το αποστέλλουν στο 54151. Μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα λαμβάνουν μήνυμα στο κινητό τους το οποίο τους ενημερώνει για την τιμή της βενζίνης, το πρατήριο πώλησης υγρών καυσίμων καθώς και την διεύθυνση για κάθε ένα από τα τρία φθηνότερα σημεία πώλησης που εντοπίστηκαν στην περιοχή ενδιαφέροντος.

 

Η υπηρεσία παρέχεται δωρεάν απ’ όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το passport ειναι υπηρεσια που ισχυει οταν εισαι εκτός ελλαδος. Θελεις να κάνεις φτηνες κλησεις απο ελλαδα προς καναδα;
Link to comment
Share on other sites

Το εχει ενεργοποιησει καποιος? δειχνει κανονικα αγωνες απο superleague? Τα mb που καταναλωνει ειναι μεσα στην μηνιαια χρεωση (6,15) η χρεώνονται επιπλεον?
Link to comment
Share on other sites

Novasports mobile + Wind F2G

 

Για τη σκοπιά καλό είναι. Αν έχει κάλυψη 3G η περιοχή σου, βλέπεις με υποφερτή ποιότητα. Δεν χρεώνεσαι επιπλέον MB.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Novasports mobile + Wind F2G

 

Για τη σκοπιά καλό είναι. Αν έχει κάλυψη 3G η περιοχή σου, βλέπεις με υποφερτή ποιότητα. Δεν χρεώνεσαι επιπλέον MB.

 

χαχα με καταλαβες. μπαινω 10 Νοεμβρη και χανω το derby ****το!!

Στο site της vodafone λεει οτι η χρεωση των mb εξαρταται απο το ποιο προγραμμα εχεις.. Με cu σιγουρα δεν χρεωνει?

Link to comment
Share on other sites

σωπα ρε, εχει τετοιο πραγμα η nova και δεν το ειχα παρει χαμπαρι και εγω οταν εμπαινα φαντάρος?! :respect:

 

καλή θητεία @Eki_013 (και το psp καλό είναι)

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρκετες καρτες sim (vodafone/cu) καρτοκινητης που εχουν ληξει εδω και καποια χρονια, που τις επαιρνα απο πανερια με 1 ευρω. Επειδη τωρα πεταω σαβουρα για να καθαρισει, ατυες εχουν καποια αξια, ή τις πεταω οπως ειναι. Πρεπει να εχω πανω απο 20. Δεν χρησιμευουν τωρα πουθενα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν καμια αξια. ετσι και αλλιως βγαινουν εξω οι κοπελες απο τις εταιρειες και σου δινουν οσες sim θελεις εντελως δωρεαν
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Κατευθειαν πεταμα δλδ ε? Τουλαχιστον αν εχει και κανα ευκολο νουμερο, μηπως το πηγαινα στο καταστημα και ζηταγα ενεργοποιηση.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κατευθειαν πεταμα δλδ ε? Τουλαχιστον αν εχει και κανα ευκολο νουμερο, μηπως το πηγαινα στο καταστημα και ζηταγα ενεργοποιηση.

Δεν θα στο κάνουν, την πάτησα και γω με κάτι εύκολα νουμεράκια, που θα πιάνανε 20-30€ έκαστο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τα έχεις δηλώσει ποτε, δυστηχώς δεν θα μπορέσεις να τα ενεργοποιήσεις ξανα..

 

Αν εχεις δηλώσει τοτε δοκίμασε να πας σε ένα κατάστημα με ταυτοτήτα και να ζητήσεις να ενεργοποίηθει, αλλα αυτο πρεπει να εισαι τυχερός και να μην εχει ενεργοποιηθει ο αριθμός σε αριθμό σταθερής/internet/συμβολαιου

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Το passport ειναι για χαμηλότερες χρεώσεις απο το εξωτερικό

 

Αν θέλεις να καλέσεις προς καναδά θα μιλας με τον δωρεαν χρονο ομιλίας σου , αρα αμα ειναι στανταρ το νουμερο που θέλεις να καλεις, δωστου εναν αριθμο καρτοκινητου vodafone, και εσυ θα μιλάς δωρέαν (αν εχεις Vodafone Unlimited προγραμμα) και αυτός θα χρεώνετε λήψη κλήσης

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοήθειά σας. Την Κυριακή το απόγευμα δουλεύω και δε θέλω να χάσω το ντέρμπι. Έχω iPhone 4 και iPad 2 wifi. To iphone το έχω με σύνδεση της vodafone απεριόριστο 60. Τι έχετε να μου προτείνετε για να μπορέσω να το δω; Δεν έχει wifi εκεί που θα είμαι αλλά έχει 3g.

Ακούω προτάσεις παιδιά. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...