Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mythos_bt ευχαριστώ πολύ .

 

Προκειται για το δευτερο το Huawei K3565 και απο οτι ειδα στο Link που μου εδωσες και απο οτι κατάλαβα το δικο μου ειναι το K3565-H which is a Huawei E160X (Rev.2 models carry the hardware ID "K3565", "Rev.2" is printed on the back of the device)

 

Απο οτι κατάλαβα πρέπει να κατεβάσω το 11.609.10.00.00.B716 που ειναι το τελευταιο update αλλά πως θα επέμβω μεσα στο stick ώστε να γινει αναβάθμιση.

 

Αν και οποτε εχεις χρόνο αν μπορέσεις να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω θα το εκτιμουσα.

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

mythos_bt ευχαριστώ πολύ .

 

Προκειται για το δευτερο το Huawei K3565 και απο οτι ειδα στο Link που μου εδωσες και απο οτι κατάλαβα το δικο μου ειναι το K3565-H which is a Huawei E160X (Rev.2 models carry the hardware ID "K3565", "Rev.2" is printed on the back of the device)

 

Απο οτι κατάλαβα πρέπει να κατεβάσω το 11.609.10.00.00.B716 που ειναι το τελευταιο update αλλά πως θα επέμβω μεσα στο stick ώστε να γινει αναβάθμιση.

 

Αν και οποτε εχεις χρόνο αν μπορέσεις να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω θα το εκτιμουσα.

 

Ευχαριστώ

 

Δέν χρειάζεται να επέμβεις μέσα στο stick, το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να κλείσεις το πρόγραμμα της vodafone (αυτό που "τρέχει" μόλις συνδέσεις το stick) και με το stick συνδεδεμένο να "τρέξεις" το αρχείο που κατέβασες.Όταν τελειώσει η αναβάθμιση αποσύνδεσε το stick και κάνε uninstall το πρόγραμμα της vodafone.Την επόμενη φορά που θα συνδέσεις το stick θα εγκατασταθεί αυτόματα το πρόγραμμα mobile partner και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ .

 

Το εκανα και μου γράφει το παρακάτω. (απο οτι καταλαβαινω κατι δεν παιζει σωστα με την συσκευη μου)

 

"error code17 , the wireless terminal inserted is not E160 , update wizard cant continue"

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ .

 

Το εκανα και μου γράφει το παρακάτω. (απο οτι καταλαβαινω κατι δεν παιζει σωστα με την συσκευη μου)

 

"error code17 , the wireless terminal inserted is not E160 , update wizard cant continue"

 

Βάλε το firmware update που θα βρεις στο ακόλουθο link (όχι το dashboard, το firmware update), αν και αυτο σου δώσει error τότε μάλλον έχεις το zte και θα πρέπει να ακολουθήσεις τις οδηγίες γι'αυτό το stick.

 

http://www.dc-files.com/files/huawei/modems/K3565/

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως και αυτο μου δινει error.

 

Να μην σε κουράζω θα κάτσω να μελετήσω το αλλο link για να καταλαβω την διαδικασία και θα προσπαθησω να το κανω.

 

Σε ευχαριστώ πολυ για το χρόνο σου και την βοήθεια σου πάντως :D:D

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια 'παλια' -αλλα ενεργη- sim prepaid της vodafone, που χρεωνει 4 ευρω το mb εντος ελλαδας, και περιπου 8 ευρω για περιαγωγη σε χωρες της ευρωπης. Ναι, 8 ευρω το mb! Αραγε αυτη δεν θα μπορουσα να την 'ενταξω' σε καποιο αναλογο 'προγραμμα' στυλ passport?
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια 'παλια' -αλλα ενεργη- sim prepaid της vodafone, που χρεωνει 4 ευρω το mb εντος ελλαδας, και περιπου 8 ευρω για περιαγωγη σε χωρες της ευρωπης. Ναι, 8 ευρω το mb! Αραγε αυτη δεν θα μπορουσα να την 'ενταξω' σε καποιο αναλογο 'προγραμμα' στυλ passport?

 

vodafone Ιταλίας έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Πριν πολλά χρόνια, μπορούσα να στέλνω sms σε φίλους στην ελλαδα χρησιμοποιώντας την διεύθυνση email XXXXXXXX@sms.panafon.gr.

Ομοίως με το XXXXXXX@sms.b-online.gr για την telestet.

Υπάρχει αντίστοιχο email για την vodafone ή για κάποια από τις άλλες ελληνικές εταιρίες κινητής?

Link to comment
Share on other sites

Πριν πολλά χρόνια, μπορούσα να στέλνω sms σε φίλους στην ελλαδα χρησιμοποιώντας την διεύθυνση email XXXXXXXX@sms.panafon.gr.

Ομοίως με το XXXXXXX@sms.b-online.gr για την telestet.

Υπάρχει αντίστοιχο email για την vodafone ή για κάποια από τις άλλες ελληνικές εταιρίες κινητής?

 

υπαρχει απο την κοσμοτε και μπορεις να στειλεις 10μυνηματα προς ολα τα δικτυα καθημερινως αλλα πρεπει να εχεις καποιο αριθμο κοσμοτε για να το ενεργοποιησεις , το λινκ για να μπεις ειναι εδω http://www.mycosmos.gr/mycosmos/login.aspx .

 

οσο για την βονταφον και για την γουιντ (τελεστετ) που δινεις τα παρακατω λινκ δεν τα ξερω , επισης η βονταφον ειχε μαιλ το οποιο το καταργησε τον προηγουμενο μηνα, το μονο μαιλ το οποιο ειναι ενεργο αυτην την περιοδο ειναι αυτο http://login.vodafone360.com/?referer=webmail&returnurl=http://mail.360.com/zimbra/public/ssologin.jsp το οποιο απο μου ειχανε πει απο το τμημα εξυπηρετησης πελατων ειναι υπο καταργηση αλλα δεν εχει βγει καποια σχετικη ημερομηνια που καταργειται το συγκεκριμενο μαιλ μεχρι στιγμης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αν ελεγχει πανω απο το 50% δεν θα μπει σε επιτητρηση (οπως ειναι ο ΟΤΕ) και για ανακοινωσεις τιμων κλπ; θα περνανε συμβουλια απο την ΕΕΤΤ λογω ανταγωνισμου! Με λιγα λογια παλι η cosmote θα βγει κερδισμενη!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και στο Surf & Email;

 

AFAIK όχι.

Μόνο στα προγράμματα Unlimited new και στο Mobile internet unlimited addon.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ειδα οτι στην βονταφον το Mobile Internet 3GB εχει 20,67 ευρω και μπορεις να το χρησιμοποιησεις δωρεαν και στο εξωτερικο. ειναι ετσι? την θεωρω καλη τιμη, και σκευομαι να το συνδιασω με ενα συμβολαιο unlimited 15, ετσι ωστε να εχω περιπου στα 35-40 ευρω παγιο. ξερετε αν ειναι εφικτο κατι τετοιο?

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να συνδυαστεί με Unlimited προγράμματα, σε αντίθεση με την Cosmote που το επιτρέπει. Μόνο με τα Οικονομικά μπορείς να το συνδυάσεις.
Link to comment
Share on other sites

ειναι 100% αυτο? γιατι στο σαιτ δεν αναφερει κατι τετοιο....

 

"Απαραίτητη προϋπόθεση για εγγραφή στην υπηρεσία Mobile Internet είναι ο συνδρομητής να έχει ενεργό πρόγραμμα συμβολαίου με τη Vodafone και να έχει μία συμβατή συσκευή. "

 

στην cosmote ομως οι τιμες των ιδιων προγραματων ιντερνετ ειναι διπλασιες και δεν προσφερει και δωρεαν την χρηση του πακετου στο εξωτερικο..

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στα Unlimited δεν μπορεί να προστεθεί οποιοδήποτε πακέτο mobile internet, επειδή υποτίθεται τό έχουν ενσωματωμένο.
Link to comment
Share on other sites

τοτε δυστηχως νομιζω οτι δεν συμφερει γιατι τα οικονομικα προγραμματα δεν νομιζω οτι αξιζουν τα χρηματα τους... ισως στραφω στην cosmote λοιπον
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Οταν με καλουν απο Ιωαννινα μου παραπονιουνται οτι ακουνε τη φωνη τους ξανα με αποτελεσμα η επικοινωνια μας να γινεται πολυ δυσκολη.

Το καλοκαιρι αλλαξα δικτυο και απο την wind ηρθα στη vodafone.

Οταν ημουν στην wind τετοιο προβλημα δεν ειχα.

Επισης πολλες φορες εχω κακη γραμμη με φυσημα θορυβο και διακοπες ενω το σημα μου ειναι πολυ καλο.

Το προβλημα αυτο το εχω συνηθως οταν επικοινωνω με το συγκεκριμενο τηλεφωνο στα Ιωννινα.

Εχω απευθυνθεί επανειλημμένως στην εταιρια χωρις αποτελεσμα.Μου εκαναν επανεκκινηση γραμμης ,αλλαξα καρτα σιμ και ρωταω ,μηπως εχει προβλημα η επικοινωνια με τα Ιωαννινα;Τι μπορει να φτεει.Α,ξεχασα να αναφερω οτι αλλαξα δυο κινητα μηπως ειχε προβλημα η συσκευη μου,και τελος ο συνδρομητης της vodafone με τον οποιο μιλαω συχνα δεν εχει προβλημα οταν μιλαει με αλλους.:wacko:

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Οταν με καλουν απο Ιωαννινα μου παραπονιουνται οτι ακουνε τη φωνη τους ξανα με αποτελεσμα η επικοινωνια μας να γινεται πολυ δυσκολη.

Το καλοκαιρι αλλαξα δικτυο και απο την wind ηρθα στη vodafone.

Οταν ημουν στην wind τετοιο προβλημα δεν ειχα.

Επισης πολλες φορες εχω κακη γραμμη με φυσημα θορυβο και διακοπες ενω το σημα μου ειναι πολυ καλο.

Το προβλημα αυτο το εχω συνηθως οταν επικοινωνω με το συγκεκριμενο τηλεφωνο στα Ιωννινα.

Εχω απευθυνθεί επανειλημμένως στην εταιρια χωρις αποτελεσμα.Μου εκαναν επανεκκινηση γραμμης ,αλλαξα καρτα σιμ και ρωταω ,μηπως εχει προβλημα η επικοινωνια με τα Ιωαννινα;Τι μπορει να φτεει.Α,ξεχασα να αναφερω οτι αλλαξα δυο κινητα μηπως ειχε προβλημα η συσκευη μου,και τελος ο συνδρομητης της vodafone με τον οποιο μιλαω συχνα δεν εχει προβλημα οταν μιλαει με αλλους.:wacko:

Ευχαριστω για τον χρονο σας

 

χαμηλωσε την ενταση του ακουστικου σου, επισης ελεξε να μιλησεις με καποια αλλη συσκευη

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Φτασαμε να μην ακουμε ο ενας τον αλλον και χωρις αποτελεσμα.Αλλη συσκευη εχω δοκιμασει
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, ειναι σχετικα παλιο το θεμα οποτε δεν το κανω hijack. :)

 

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι τι συνθηκες εχουν τα καταστηματα της Voda για τους υπευθυνους των καταστηματων. Με καλεσαν για μια συνεντευξη και θα ηθελα να ξερω τι να περιμενω πανω κατω. Το φιλτραρω τοσο κυριως γιατι ειναι πολυ μακρια απο την περιοχη μου και θα πρεπει να μου φευγουν τουλαχιστον 10 ευρω την ημερα σε βενζινες κλπ. Οποτε θα με ενδιεφερε να γνωριζω τι παιζει περιπου :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...