Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειδικα τα κινητα της βονταφον δεν παρακολουθουνται ποτε! χαχαχααχα

 

Ούτε τις Cosmote ούτε της WIND παρακολουθούνται ποτέ! χαχαχαχαχαχα

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μεταφορά της γραμμής μου από wind σε vodafone αλλα εδώ και 4 μερες δεν έχω αναγνώριση (από την συσκευή είναι οκ) έχει κανεις καμια ιδέα?

Στο Support μου λενε να δω τις ρυθμισεις στην συσκευη ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω ενα cu που το χρησιμοποιω περιστασιακα.Σημερα που το ανοιξα διαπιστωσα οτι λειπει 1 ευρω.Στο 13840 μου ειπαν οτι η χρεωση προερχετε απο το "ιντερντετ ολη μερα" απο εισοδο μου χθες το βραδυ.Μονο που το τηλεφωνο ηταν κλειστο και μαλιστα χωρις συσκευη 2 μερες τωρα.Δεν μπορω να βρω το δικιο μου,δεν εχω λογο να δυσφημισω,απλα το γραφω για καθε ενδιαφερομενο τα συμπερασματα δικα σας..
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι μπορουν.Και αν μπορουν πιστευεις να το κανουν;Και να παραδεχτουν δηλαδη τετοιο απαραδεκτο λαθος;Οπως μου ειπαν μαλλον κανω λαθος το ειχα ξεχασει ανοιχτο και εχω καποια εφαρμογη.Κλασικη απαντηση,γραμμενη σε χαρτακι την εχουν.Δεν με νοιαζει το 1 ευρω χαλαλι του.Τουλαχιστον εγω ξερω οτι ναι δεν ειναι φημες ολα αυτα που διαβαζα.Και να σου πω κατι για το ¨λαθος χρεωση¨;Αν σε ενα κομπιουτερ πατησω 5+5 ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να βγαλει 11;
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε 13840 και ζήτα να κρατηθεί αίτημα για να ελεγχθεί.

Στην τελική, αν δεις ότι επιμένουν, κάνε μια αίτηση φορητότητας για να τους νοιάξει...;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το ενδιαφερον,στο 13840 δεν μου ειπαν τιποτα για ελεγχο, εγω αυριο θα στειλω και email και περιμενω απαντηση και αν δεν δικαιωθω δεν πειραζει οπως αναφερα παραπανω τουλαχιστον εγω ξερω οτι δεν μπορω να τους εμπιστευτω στο 100%
Link to comment
Share on other sites

Όντως καλύτερο το e-mail, γιατί ως γνωστόν τα γραπτά μένουν.

Στο 13840 δεν στο πρότειναν διότι προφανώς βαριόντουσαν να ασχοληθούν και αρκέστηκαν στην "εύκολη" απάντηση.

Και φυσικά να απαιτήσεις το 1 ευρώ πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε 13840 και ζήτα να κρατηθεί αίτημα για να ελεγχθεί.

Στην τελική, αν δεις ότι επιμένουν, κάνε μια αίτηση φορητότητας για να τους νοιάξει...;)

 

Γιατί κυνηγάνε και τις φορητότητες των καρτοκινητών;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε 13840 και ζήτα να κρατηθεί αίτημα για να ελεγχθεί.

Στην τελική, αν δεις ότι επιμένουν, κάνε μια αίτηση φορητότητας για να τους νοιάξει...;)

 

Ρε συ θα τους νοιάξει φορητότητα για καρτοκινητό και μάλιστα με περιστασιακή χρήση;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω παιδιά; Εγώ έτσι έκανα σε 5 καρτοκινητά που είχα κλειστά και δεν είχαν χρησιμοποιηθεί ποτέ και μου βάζουν από 5 ευρώ τον μήνα για 1 χρόνο, και στα 5. Αυτό βέβαια έγινε το περασμένο καλοκαίρι. Αν συνεχίζουν την ίδια πολιτική, who knows? Δοκιμάστε;)
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ένα κατάστημα vodafone και ζήτησε να σου ενεργοποιήσουν την αναγνώριση κλήσης. Έκανα νέα σύνδεση "vodafone για το σπίτι" και είχα το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο στο κινητό μου της Βόνταφον με πήρε ένα νούμερο που ξεκινούσε με +30 697 ΧΧΧΧΧΧΧΧ ... όπου το άθροισμα των ψηφίων μετά το +30 ήταν 11 ψηφία! Φοβήθηκα μην μου φάει το υπόλοιπο και δεν το σήκωσα!!! Ευτυχώς δούλεψε το μυαλό και διέκρινε υποσυνείδητα ότι κάτι δεν είναι "φυσιολογικό"... Χτύπησε αρκετή ωρίτσα!

Τι στο καλό μπορεί να ήταν; Κανονικό νούμερο παίζει να ήταν; Ίσως από την ίδια την Κοσμοτέ(γιατί από συνδρομητή το αποκλείω....); Σας έχει τύχει παρόμοιο περιστατικό;

Στον Γούγλη δεν εντόπισα τίποτα στα αποτελεσματα!:confused:

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ένα κατάστημα vodafone και ζήτησε να σου ενεργοποιήσουν την αναγνώριση κλήσης. Έκανα νέα σύνδεση "vodafone για το σπίτι" και είχα το ίδιο πρόβλημα.

 

Ευχαριστω πολυ, θα παω (αν και απο το τηλεφωνο λενε οτι ειναι ολα οκ)

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα δούλευα σε μια επιχείρηση που τα τηλέφωνά της υποστηριζόταν από OTE/Cosmote. Όταν έπαιρνες τηλέφωνο, εμφανιζόταν 11ψήφιος αριθμός (δεν γνωρίζω τις τεχνικές λεπτομέρεις). Προφανώς σε κάλεσαν από κάποια εταιρία με παρόμοιο σύστημα τηλεφωνικού κέντρου.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά πια με την τεχνοφοβία . Κανείς δεν χρεώνεται από εισερχόμενη κλήση στην Ελλάδα σε Ελληνικό κινητό.!!!.

Όσες επιχειρήσεις έχουν τηλεφωνικο κέντρο Cosmote , βγαίνει 11ψήφιος αριθμός .

Μεταξύ αυτών η παλια Ολυμπιακή αεροπορία , Ο συνήγορος του πολίτη και πολές άλλες . Τα 4 τελευταία ψηφία είναι το εσωτερικο τηλέφωνο αυτού που σε καλεί.

Link to comment
Share on other sites

με τοσα που εχουν γινει φιλε μου ειναι λογικο να φοβηθηκε το παιδι. και εγω στην θεση του αν δεν ηξερα αυτο που λες για τα τηλεφωνικα κεντρα και το παρατηρουσα ουτε εγω θα το σηκωνα
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, εγώ μέχρι σήμερα δεν ηξερα ότι υπάρχει ελληνικό νούμερο με 11 ψηφία... Μην με κράζεις βρε Βασίλειε! :) Ίδια είμαστε; Εσύ είσαι από τους πιο ενημερωμένους χρήστες για όλα εδώ μέσα! :p

Ο φόβος φυλάει τα έρμα λέει μία παροιμία!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο το εμειλ που εστειλα ηρθαν σε επικοινωνια μαζι μου.Μου εκαναν πληρη αναλυση και φανηκε οτι ειναι λαθος τους, κρατησαν αιτημα και μου τα πιστωσαν τα λεφτα.Οχι δεν θα τους πω ευχαριστω.Γιατι απο το 13840 δεν μπορουσε να γινει τιποτα;Επρεπε να το κυνηγησω εγω δηλαδη;

Σημερα εβαλα 500mb μπηκα αποκλειστικα στο 0.facebook με ρυθμισεις wap(τις ΕΣΒΗΣΑ τις αλλες ετσι απο περιεργεια) και μετα απο λιγο τεσταρω στο 1252 και βλεπω 499 mb.(οχι οτι εφαγε 1mb,μερικα kb απλα το 1252 τα ανακοινωνει ανα mb και ειναι αρκετα πχ να χρεωθεις το ινερνετ ολη μερα).Προσωπικη γνωμη μου;...καταλαβατε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΕΙΔΙΚΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΩΝ ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

 

 

 

http://www.militaryclub.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=50&Itemid=50

 

πως σας φαινεται αυτο το προγραμμα? χωρις παγιο και χρεωση μονο 0.138/λεπτο

Edited by haris2121
Link to comment
Share on other sites

''Κάθε βράδυ'' μεταφέρει τα κέρδη από την Ελλάδα στη Βρετανία η Vodafone, ''για παν ενδεχόμενο'', όπως παραδέχθηκε δημοσίως ο οικονομικός διευθυντής της εταιρείας, Andy Halford.

 

Ερωτηθείς για την πιθανότητα μιας ελληνικής χρεοκοπίας, δήλωσε πως ''πρόκειται για κάτι που προφανώς παρακολουθούμε στενά''.

 

Η Vodafone όμως δεν είναι η μόνη πολυεθνική που ακολουθεί την τακτική ''των φρονίμων τα παιδιά..''. Μια σειρά κολοσσοί, από την φαρμακευτική GlaxoSmithKline μέχρι την διαφημιστική WPP έχουν ξεκινήσει εδώ και καιρό να μεταφέρουν κεφάλαια από τις χώρες της ευρωζώνης στις δικές τους τράπεζες, προκειμένου να τα διασφαλίσουν από μία ενδεχόμενη κατάρρευση της νομισματικής ένωσης.

 

Η βρετανική GlaxoSmithKline μάλιστα έχει ξεκινήσει να ''αδειάζει'' τους λογαριασμούς της από τις ευρωτράπεζες ήδη από τις αρχές του 2011. Ο CEO Andrew Witty δήλωσε τη Δευτέρα πως ''δεν έχουμε αφήσει χρήματα στις περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες. Οποια ποσά μεταφέρουμε στη διάρκεια της μέρας μετατρέπονται αμέσως σε στερλίνες, σε τράπεζες που θεωρούμε εύρωστες και ασφαλείς''.

 

Ο οικονομικής διευθυντής της WPP, Paul Richardson, ανακοίνωσε χθες πως η εταιρεία μεταφέρει τα ευρώ της σε αμερικανικές τράπεζες καθημερινά. "Τι θα κάνεις αν η γκιλοτίνα πλησιάζει το κεφάλι σου'', είπε χαρακτηριστικά.

 

http://www.isotimia.gr/default.asp?pid=24&ct=13&artid=107323

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για περισσότερα από δέκα χρόνια, ο Όμιλος Vodafone εφαρμόζει στο πλαίσιο της λειτουργίας του, ως συνήθη πρακτική παγκοσμίως, σε όλες τις χώρες στις οποίες δραστηριοποιείται στην Ευρώπη, στην Ασία, και στην Αφρική, τη διαχείριση των διαθεσίμων μετρητών σε κεντρικό επίπεδο.

Η σχετική πρακτική ουδεμία σχέση έχει με τις οικονομικές συνθήκες της Ευρώπης ή της Ελλάδας, αναφέρει η Vodafone Ελλάδας, ως απάντηση των σημερινών δημοσιευμάτων.

 

http://www.reporter.gr/Ειδήσεις/Επιχειρήσεις/item/195673-Vodafone-Se-kentriko-epipedo-h-diacheirish-twn-diathesimwn-metrhtwn

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι, αφού το καράβι βουλιάζει συνεχώς οι εταιρείες θα προστατεύσουν τα χρήματά τους...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μπαααα.

Βαρυγδουπος τιτλος για να τραβηξει κοσμο το αρθρο.

 

Αφου δεν υπαρχει "λογιστηριο" στην Ελλαδα. Η διαχειρηση γινεται κεντρικα σε ολες τις χωρες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...