Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνει δυναμικό compression στις σελίδες και τις φώτο η vodafone, οπότε παλεύεται με GPRS. Σε download πάντως θα σου φανεί πάναργο.

Από ταχύτητες περίμενε 3-6 KB/sec.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει δυναμικό compression στις σελίδες και τις φώτο η vodafone, οπότε παλεύεται με GPRS. Σε download πάντως θα σου φανεί πάναργο.

Από ταχύτητες περίμενε 3-6 KB/sec.

 

κοιτα εμενα στις φωτογραφιες εχει μια θολοτητα...αλλα σχετικα παει γρηγορα..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για κάποιον που έχει μια ιστοσελίδα και θέλει να ανεβάζει υλικό στις διακοπές ΔΕΝ αξίζει;

 

κοιτα θα ανεβει αλλα πιστευω θα αργησει πολυ

εγω εχω καρτοιντερνετ

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά;

 

σχετικα με σημα η κατι αλλο τιποτα

στο καρτοιντερνετ πληρωνεις με μερες ενω στο προγραμμα με ογκο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορείς να κάνεις εγγραφή στο my account με τον αριθμό vodafone καρτοInternet?

 

Σε συμβόλαιο mobile broadband μπορείς να κάνεις myaccount. (ΑΝ Βοηθάει καθόλου αυτό που λέω για την περίπτωσή σου). Για καρτοιντερνετ, δεν ξέρω.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορείς να κάνεις εγγραφή στο my account με τον αριθμό vodafone καρτοInternet?

 

Όχι δεν μπορείς να κάνεις, η υπηρεσια myaccount αφορα ενεργες συνδρομες συμβολαιου

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να κάνεις, η υπηρεσια myaccount αφορα ενεργες συνδρομες συμβολαιου

 

νομιζω ομως υπαρχει ιστοσελιδα ενημερωσης για το υπολειπο σου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι συνδρομητης της vodafone με 2 συνδεσεις στο unlimited 45 και με πηραν πριν απο λιγο τηλεφωνο σχετικα με ενα στικακι για το φορητο για ιντερνετ.μου ειπαν οτι μου το δινουν δωρεαν το στικακι και με παγιο 10€ τελικη τιμη τον μηνα θα εχω 1gb internet.θελω να ρωτησω τωρα τι ειναι αυτο ακριβως? το στικακι ειναι αυτο εδω:http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42143.action?αν δεχτω την προταση που μου εκαναν θα εχω ιντερνετ παντου με τον φορητο και αν ναι τι ταχυτητες? ιδιες με αυτες που εχω στο κινητο με τα δωρεαν mb που ειναι μεσα στο προγραμμα η πιο γρηγορο? παρακαλω διαφωτιστε με λιγακι σε αυτα που ρωταω και αν ειναι καλη προσφορα γιατι πρεπει να απαντησω μεχρι αυριο.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

διαφορα 3g+ με gprs ειναι πολυ??

9.0 kbps ποσα mbps ειναι?

 

9 kbps =0,009 mbps

Link to comment
Share on other sites

εδω που ηρθα τωρα και θα ειμαι για πολυ καιρο εχει 3G+ ενω δεν το ηξερα...μιλαμε για αλλη ταχυτητα...πολυ πιο καλυτερη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ομως υπαρχει ιστοσελιδα ενημερωσης για το υπολειπο σου

 

οτι αφορα τo VMB, ενημερωνεσε μεσω τις σελιδας http://www.vodafone.gr/myvmb

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι συνδρομητης της vodafone με 2 συνδεσεις στο unlimited 45 και με πηραν πριν απο λιγο τηλεφωνο σχετικα με ενα στικακι για το φορητο για ιντερνετ.μου ειπαν οτι μου το δινουν δωρεαν το στικακι και με παγιο 10€ τελικη τιμη τον μηνα θα εχω 1gb internet.θελω να ρωτησω τωρα τι ειναι αυτο ακριβως? το στικακι ειναι αυτο εδω:http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42143.action?αν δεχτω την προταση που μου εκαναν θα εχω ιντερνετ παντου με τον φορητο και αν ναι τι ταχυτητες? ιδιες με αυτες που εχω στο κινητο με τα δωρεαν mb που ειναι μεσα στο προγραμμα η πιο γρηγορο? παρακαλω διαφωτιστε με λιγακι σε αυτα που ρωταω και αν ειναι καλη προσφορα γιατι πρεπει να απαντησω μεχρι αυριο.ευχαριστω

 

Χμμ... σιγουρεωου για ποιο stick μιλαμε, το stick που βγαινει δωρεαν για το συγκεκριμενο προγραμμα ειναι : http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42262.action αρα σιγουρεψου αν προκειτε να σου δωθει δωρεαν η αν θα επιδοτηθεις extra η θα σου χρησιμοποιησουν τιποτα τις επιδοτησεις απο το κινητο σου.

 

Οσο για την ταχυτητα αυτο δεν μπορω να στο απαντησω με σιγουρια, αναλογος περιοχη, υπολογιστη, και της χρησης που θελεις να κανεις

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

στο καρτοιντερνετ αμα φτασω 2GB χανω το ιντερνετ σωστα??για 15 μερες μιλαω

το αλλο που θελω να ρωτησω ειναι αν η πολιτικη ορθης χρησης ειναι μια προσθεση σε mb του gprs και του 3G η κατι ξεχοριστο?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια το φλασσακι μου υπερθερμενεται...υπαρχει περιπτωση να παθει τιποτα?

 

στο καρτοιντερνετ αμα φτασω 2GB χανω το ιντερνετ σωστα??για 15 μερες μιλαω

το αλλο που θελω να ρωτησω ειναι αν η πολιτικη ορθης χρησης ειναι μια προσθεση σε mb του gprs και του 3G η κατι ξεχοριστο?

 

αυτη η απορια μου λυθηκε...ειναι μια προσθεση και των 2

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βγάζεις στον ντάλα ήλιο όχι.

Αν το δουλεύεις στος 40 βαθμούς και το χτυπάει ο ήλιος, μπορεί να μυρίσει καμμένο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βγάζεις στον ντάλα ήλιο όχι.

Αν το δουλεύεις στος 40 βαθμούς και το χτυπάει ο ήλιος, μπορεί να μυρίσει καμμένο.

 

το δουλευω σε δροσια - ζεστη αλλα εδω εχει σκια

και οταν το δουλευω στο σπιτι το ιδιο ειναι???

υπαρχει περιπτωση να παθει τιποτα..εννοω να καει και να χαλασει??

παιζει ποσες ωρες καθομαι??

αλλα αυτο ζεσταινεται αμεσως

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει να έχει γίνει κάτι τέτοιο.

Γενικώς, αν δεν το καις στο upload να ψήσεις τον πομπό του, δε νομίζω να έχεις πρόβλημα και σε ζέστη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει να έχει γίνει κάτι τέτοιο.

Γενικώς, αν δεν το καις στο upload να ψήσεις τον πομπό του, δε νομίζω να έχεις πρόβλημα και σε ζέστη.

 

upload δεν κανω...δηλαδη μονο καμια φωτογραφια...download καμια μερα κανω αρκετο...αλλα ενταξει δεν εχω και προβλημα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας ,

 

Εχω το VMC K3565 μπορεί καποιος να με βοηθήσει πως κάνω update το λογισμικό που εχει μεσα ? Τα αρχεια τα βλεπω κανονικα και τα εχει σε μορφή CDFS . Παρότι δοκιμασα απο την διαχειριση δισκων αλλα και απο ιδιοτητες να τα σβησω δεν με αφηνει καν (απενεργοποιημενη η δυνατοτητα διαμορφωσης)

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας ,

 

Εχω το VMC K3565 μπορεί καποιος να με βοηθήσει πως κάνω update το λογισμικό που εχει μεσα ? Τα αρχεια τα βλεπω κανονικα και τα εχει σε μορφή CDFS . Παρότι δοκιμασα απο την διαχειριση δισκων αλλα και απο ιδιοτητες να τα σβησω δεν με αφηνει καν (απενεργοποιημενη η δυνατοτητα διαμορφωσης)

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε ?

 

Αν πρόκειται για το ZTE K3565-Z :

http://3g-modem.wetpaint.com/page/ZTE+K3565-Z+%28Vodafone%29#fbid=IPeJs1dnVG1

 

ενώ αν πρόκειται για το Huawei K3565 :

http://3g-modem.wetpaint.com/page/Huawei+E160+%28E160G%2C+E160E%2C+E160X%2C+K3565%29#fbid=IPeJs1dnVG1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...