Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εννοείς την προσφορά του καρτοInternet που τρέχει μπορείς να το σπάσεις, γιατί έχει μεσα 2 κάρτες των 15 ημερών η κάθε μία.

 

μπορουμε να παρουμε και 3 τις μιας μερας??

για 3ημερο μιλαω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να παρουμε και 3 τις μιας μερας??

για 3ημερο μιλαω

 

Όχι.. υπάρχει μόνο αυτή η προσφορά.. οι κάρτες είναι μέσα στο πακέτο.. δεν στις δίνουν στο κατάστημα

Δεν ξέρω αν θες μόνο να πάρεις ένα παλιό πακέτο (να ζητήσεις από το κατάστημα) που δεν ισχύει αυτό με τις 30 μέρες (2 κάρτες των 15) και έχει μόνο 1 κάρτα μέσα των 10 ημερών.

 

η 1 κάρτα των 10 ημερών έχει σαν πολιτική χρήσης 3GB που είναι ακριβώς το ίδιο με τις 2 κάρτες μαζί των 15 ημερών (από 1,5 gb η μία)

Link to comment
Share on other sites

εχω το στικακι απο περυσι

καρτα ανανεωσης για 3 μερες δεν μπορω να παρω?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εχω το στικακι απο περυσι

καρτα ανανεωσης για 3 μερες δεν μπορω να παρω?

Κάρτα sim έχεις να φανταστώ? Οπότε μόνο κάρτα θέλεις.. Δεν υπάρχει για 3 μέρες.. Υπάρχει 2 ευρώ για μισή ώρα, 5 ευρώ για μία μέρα και 20 ευρώ για 15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα sim έχεις να φανταστώ? Οπότε μόνο κάρτα θέλεις.. Δεν υπάρχει για 3 μέρες.. Υπάρχει 2 ευρώ για μισή ώρα, 5 ευρώ για μία μέρα και 20 ευρώ για 15 μέρες.

 

πηγα στην βοντα...και ηθελαν να μου δωσουν sim...δεν πηγα εγω αλλα κατι γνωστοι μου

ναιι εχω sim...

μπορω να παρω τρεις πενταευρες?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πηγα στην βοντα...και ηθελαν να μου δωσουν sim...δεν πηγα εγω αλλα κατι γνωστοι μου

ναιι εχω sim...

μπορω να παρω τρεις πενταευρες?

 

Φυσικά και μπορείς... Αν έχεις κινητό με συμβόλαιο voda μπορείς να χρεώσεις το κινητό σου και να μην τρέχεις σε καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς... Αν έχεις κινητό με συμβόλαιο voda μπορείς να χρεώσεις το κινητό σου και να μην τρέχεις σε καταστήματα.

 

πηγα χτες βοντα και τους ζητησα 3 μερες...αλλα μου εδιναν καρτα...τι πρεπει να πω ακριβως δηλαδη...γιατι ισως δεν καταλαβαν...η εκτος ηθελαν να μην πουλησουν 3 πενταευρες....

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πηγα χτες βοντα και τους ζητησα 3 μερες...αλλα μου εδιναν καρτα...τι πρεπει να πω ακριβως δηλαδη...γιατι ισως δεν καταλαβαν...η εκτος ηθελαν να μην πουλησουν 3 πενταευρες....

ίσως να μη κατάλαβαν. Πες τους ότι θες 3 συνολικά κάρτες της μιας ημέρας η κάθεμία. Συνολικά θα πληρώσεις 15 ευρώ (αφού στοιχίζει 5 ευρώ η μία

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα USB stick vodafone mobile Internet. Επειδή Είμαι συνδρομητής μου το έδωσαν δωρεάν με μηνιαία συνδρομή 10 ευρω για 1 gb. Το πρόβλημα είναι ότι στο σημείο που βρίσκομαι πιάνει Πολύ δύσκολα και οριακά η vodafone,

με αποτέλεσμα για Να ανοίξω μια σελίδα να περιμένω κανένα 10λεπτο.

Σκέφτομαι εάν βάλω στο στικακι μια sim άλλης εταιρίας θα το αναγνωρίσει και θα λειτουργήσει; Εάν ναι, ποια προτείνετε; Ποια είναι η πιο οικονομική;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα USB stick vodafone mobile Internet. Επειδή Είμαι συνδρομητής μου το έδωσαν δωρεάν με μηνιαία συνδρομή 10 ευρω για 1 gb. Το πρόβλημα είναι ότι στο σημείο που βρίσκομαι πιάνει Πολύ δύσκολα και οριακά η vodafone,

με αποτέλεσμα για Να ανοίξω μια σελίδα να περιμένω κανένα 10λεπτο.

Σκέφτομαι εάν βάλω στο στικακι μια sim άλλης εταιρίας θα το αναγνωρίσει και θα λειτουργήσει; Εάν ναι, ποια προτείνετε; Ποια είναι η πιο οικονομική;

 

Δεν πήρες δέσμευση στο συμβόλαιό σου 12 μήνες? Λογικά ναι κάνουν όλες οι εταιρίες.. Δεν μπορούμε να ξέρουμε εμείς.. Πάρε και τις άλλες 2 εταιρίες στο cc kαι με το ειδικό πρόγραμμα θα δουν στη διεύθυνσή σου τι κάλυψη έχουν.

Μία λύση αν δεν θες να φύγεις από τη vodafone (γιατί από ότι κατάλαβα έχεις την έκπτωση 10 ευρώ στο πάγιο λόγω του ότι είσαι συνδρομητής vodafone, ενώ στις άλλες εταιρίες δεν θα τις έχεις) είναι το vodafone full σήμα.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9064

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Πριν από περίπου ένα χρόνο είχα αναφέρει σε αυτό το forum για ένα πρόβλημα που είχα αντιμετωπίσει με ένα συγκεκριμένο e-shop, όταν μου είχαν στείλει ένα HTC Desire με κομμένη την ταινία ασφαλείας από το πακέτο του. Ακριβώς ένα χρόνο μετά, αποφάσισα να αγοράσω ένα LG Optimus 7 (και να το γυρίσω σε WP, φεύγοντας από το Android). Η αγορά έγινε από το e-shop της Vodafone, μιας και διέθετε την συσκευή άμεσα και στην χαμηλότερη τιμή της αγοράς.

 

Και πάλι όμως, προέκυψε το ίδιο πρόβλημα: κομμένη ταινία ασφαλείας στην συσκευασία της συσκευής. Όπως και τότε έτσι και τώρα, η ταινία ήταν φανερό πως είχε κοπεί εκούσια, με μαχαίρι ή άλλο παρόμοιο αντικείμενο.

 

Η επικοινωνία μου με την εταιρεία ήταν άμεση. Αφού πέρασαν αρκετές ώρες, με κάλεσαν για να με ενημερώσουν πως η συσκευή θα αλλαχτεί με άλλη αλλά δεν γνωρίζουν το πότε. Όλα αυτά την Πέμπτη. Σημειώνω εδώ πως από το support της εταιρείας δεν μπορούσαν να μου δώσουν κάποιον αριθμό του e-shop της Voda, οπότε περίμενα να με καλέσουν αυτοί. Μετά το πρώτο τηλεφώνημα όμως (το οποίο έγινε από αριθμό κινητού), κράτησα το νούμερο και Παρασκευή κάλεσα πίσω, οπότε και με ενημέρωσαν πως η συσκευή θα μου σταλεί Τρίτη το αργότερο, μιας και υπάρχει μια χρονοβόρα διαδικασία με λογιστήρια κτλ.

 

Το συν της υπόθεσης είναι το ότι θα μου την αλλάξουν. Στα πλην τώρα:

 

- Είναι δυσάρεστο το ότι θα πρέπει να περιμένω επιπλέον μέρες για να παραλάβω την συσκευή μου (την οποία έχω ήδη πληρώσει μέσα κάρτας), λόγω ενός σφάλματος για τα οποίο δεν ευθύνομαι εγώ και το οποίο δεν έπρεπε να έχει συμβεί (ανεπίτρεπτο να μου έρχεται συσκευή με κομμένη ταινία ασφαλείας. Είπαμε να είναι χαλασμένη ή ελαττωματική η συσκευή, αλλά όχι κάτι τόσο καραμπινάτο όπως η ταινία ασφαλείας. 150 χρονών γέρος, τυφλός και ηλίθιος μπορεί να είσαι, αλλά αυτό θα το καταλάβεις. Ήμαρτον, δεν είμαι τόσο χαμηλής νοημοσύνης).

- Δεν μπορώ να πιστέψω ότι είμαι τόσο γκαντέμης και μέσα σε έναν χρόνο έπαθα την ίδια ζημιά, από δύο διαφορετικές εταιρείες. Άρα κάτι άλλο συμβαίνει. Και μου είναι δύσκολο να πιστέψω ότι το να στέλνονται ανοιγμένες συσκευές είναι πολιτική τόσο μεγάλων εταιρειών (χωρίς φυσικά να το αποκλείω στην εποχή που ζούμε). Θεωρώ πως για αυτό ευθύνονται ανεύθυνα άτομα, είτε των εταιρειών που πουλούν τις συσκευές είτε των εταιρειών που αναλαμβάνουν την μεταφορά και παράδοση. Σε κάθε περίπτωση, ανοιγμένες συσκευασίες δεν πρέπει να φτάνουν στα χέρια του καταναλωτή. Είναι ασέβεια προς τα χρήματα του και προς τον κόπο που έκανε για να μπορέσει να αγοράσει κάτι, υποτίθεται ολοκαίνουργιο και αμεταχείριστο.

 

Μετά το νέο συμβάν, πήρα δύο αποφάσεις. Πρώτον, έκανα άμεσα αίτηση για μεταφορά της σύνδεσης μου από την Vodafone σε άλλη εταιρεία (δεν λέω ποια για να μην νομίζει κανείς πως το κάνω για να διαφημίσω την άλλη εταιρεία), ενώ μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα μεταφέρω άλλες δύο. Δεν ανέχομαι πλέον τίποτα από καμία εταιρεία, όποιος και αν φταίει και ειδικά όταν κάποιος πάει να με κοροϊδέψει με τέτοιον τρόπο. Κατά δεύτερον, δεν πρόκειται να ξαναπαραγγείλω ποτέ μου κινητό τηλέφωνο από το Internet. Ειδικότερα, δεν πρόκειται ποτέ ξανά να βάλω παράδοση κατ’ οίκον. Γιατί; Γιατί εάν είχα αγοράσει/παραλάβει το κινητό από μαγαζί θα έβλεπα άμεσα την κομμένη ταινία ασφαλείας. Και δεν πιστεύω να προσπαθούσαν να μου πασάρουν κάτι τέτοιο μπροστά στα μάτια μου.

 

Αυτά, προς γνώση και ενημέρωση όποιου ενδιαφέρεται. Και καλώς σας ξαναβρήκα στο myphone μετά από πολλούς μήνες :).

 

ΥΓ: Το συγκεκριμένο παράπονο/καταγγελία είναι ουσιαστικά επώνυμο, μιας και το έχω εκφράσει τόσο στον τοίχο της Vodafone στο Facebook, ενώ μπορώ να δώσω και τον αριθμό της συναλλαγής, οπότε μέσω αυτού μπορεί να εξακριβώσει η εταιρεία το ποιος είμαι και το τι έχει συμβεί. Ο αριθμός αυτός είναι 161165. Δεν νομίζω πως είναι κακό να μοιραστώ και με άλλους το τι μου έχει συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

To USB stick της vodafone είναι ξεκλείδωτο

Μπορείς λοιπόν να βάλεις κάρτα όποιας εταιρείας επιθυμείς . θα μετανάστης όμως και θα χρησιμοποιείς το πρόγραμμα της κάθε εταιρείας ή το mobile partner που δουλεύει με όλες

Link to comment
Share on other sites

Μία λύση αν δεν θες να φύγεις από τη vodafone (γιατί από ότι κατάλαβα έχεις την έκπτωση 10 ευρώ στο πάγιο λόγω του ότι είσαι συνδρομητής vodafone, ενώ στις άλλες εταιρίες δεν θα τις έχεις) είναι το vodafone full σήμα.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9064

 

Μα το full σήμα θέλει ADSL δίκτυο. Αν είναι να βρίσκεται σε χώρο με ADSL, για ποιο λόγο να χρησιμοποιεί το mobile broaband?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει παραγγελία πολλές φορές από το vodafone.gr .. Ποτέ δεν ήμουν δυσαρεστημένος και πάντα οι συσκευές έρχονταν σφραγισμένες... Τι να πω.. ίσως απλά έτυχε.. Σημασία έχει ότι θα στην αντικαταστήσουν άμεσα. :)
Link to comment
Share on other sites

από το eshop της vodafone έχω πάρει το lg viewty πριν δυο χρόνια και ήταν όλα καλά. Προχθές παρήγγειλα το lg optimus 7 και εγώ, ελπίζω να μη μου στείλουν αυτό που τους πάσαρες πίσω και έχω την ίδια ιστορία. :lol::lol:

 

θα δείξει. Πάντως το θέμα με τις ταινίες ασφαλείας είναι μονόδρομος για 'μένα. Ταινία ασφαλείας που είναι ανοιγμένη (και όχι μπροστά στα μάτια μας) δεν τη δεχόμαστε. δεν είναι για design στο κουτί

Link to comment
Share on other sites

από το eshop της vodafone έχω πάρει το lg viewty πριν δυο χρόνια και ήταν όλα καλά. Προχθές παρήγγειλα το lg optimus 7 και εγώ, ελπίζω να μη μου στείλουν αυτό που τους πάσαρες πίσω και έχω την ίδια ιστορία. :lol::lol:

 

θα δείξει. Πάντως το θέμα με τις ταινίες ασφαλείας είναι μονόδρομος για 'μένα. Ταινία ασφαλείας που είναι ανοιγμένη (και όχι μπροστά στα μάτια μας) δεν τη δεχόμαστε. δεν είναι για design στο κουτί

 

εγώ δεν θα είχα πρόβλημα στην θέση σου άμα είχα και την απόδειξη αγοράς που είναι και η εγγύηση του κινητού . Άρα κανένα πρόβλημα. Να καταλάβεις έχει τύχει να πάρω μεταχειρισμένο κινητό και να εχω εγγύηση 1χρόνο άρα εμένα προσωπικα δεν πειράζει αρκεί να εχω την απόδειξη της συσκευής που αποτελεί και την εγγύηση της.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν θα είχα πρόβλημα στην θέση σου άμα είχα και την απόδειξη αγοράς που είναι και η εγγύηση του κινητού . Άρα κανένα πρόβλημα. Να καταλάβεις έχει τύχει να πάρω μεταχειρισμένο κινητό και να εχω εγγύηση 1χρόνο άρα εμένα προσωπικα δεν πειράζει αρκεί να εχω την απόδειξη της συσκευής που αποτελεί και την εγγύηση της.

 

καλά οκ, αλλά είναι το γμτο ρε συ πιστεύω. σκάω 200 ευρώ και θέλω κάτι που το αγγίζω εγώ στα σίγουρα πρώτη φορά. γιατί καλή η εγγύηση αλλά δε θέλω να ρισκάρω ότι θα το χάσω το κινητό μου για μισό μήνα στα σέρβις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αν μπορεί κάποιος. Έχω το στικ της Voda και δεν έχω voda κινητό. Μετά τη λήξη του χρόνου χρήσης έκανα καμιά δυο ανανεώσεις μέσω sms σε κινητό φίλου αλλά είναι σχεδόν αδύνατο να βρω κάρτα ανανέωσης (από κατάστημα Voda στο κέντρο της Αθήνας αν έχετε το Θεό σας). Το site της Voda δεν έχει ενεργοποιημένη δυνατότητα ανανέωσης με πιστωτική όπως στο εξωτερικό. Καμιά ιδέα για refill? Εννοείται ότι στο κατάστημα της Voda μου προτείνουν κάθε φορά να κάνω συμβόλαιο, που δεν έχω καμία όρεξη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αν μπορεί κάποιος. Έχω το στικ της Voda και δεν έχω voda κινητό. Μετά τη λήξη του χρόνου χρήσης έκανα καμιά δυο ανανεώσεις μέσω sms σε κινητό φίλου αλλά είναι σχεδόν αδύνατο να βρω κάρτα ανανέωσης (από κατάστημα Voda στο κέντρο της Αθήνας αν έχετε το Θεό σας). Το site της Voda δεν έχει ενεργοποιημένη δυνατότητα ανανέωσης με πιστωτική όπως στο εξωτερικό. Καμιά ιδέα για refill? Εννοείται ότι στο κατάστημα της Voda μου προτείνουν κάθε φορά να κάνω συμβόλαιο, που δεν έχω καμία όρεξη.

 

εδω και ενα χρονο λενε πως συντομα θα ερθει και η ανανεωση με πιστωτικη! :mad:

παρε ενα πακετο cu και βαζε καρτες εκει και δωσε ανανεωσεις μεσω sms σου ερχεται και δωρεαν ;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα επειδ'η πλεον εχουμε φτασει σε εν σημειο να μην μπορουμε χωρις ιντερνετ και να πρεπει να ειναι μαζι μας και στις διακοπες ηθελα να ξερω ποιος ειναι ο πιο οικονομικος τροπος για να παρω ιντερνετ μαζι μου στις διακοπες. γενικοτερα δεν το χρησιμοποιω οποτε μιλαμε μονο για μια περίοδο 10 ημερών. τι λυσεις υπαρχουν ?

εγω μεχρι στιγμης εμπαινα μαεσω του laptop μου χρησιμοποιώντας σαν modem το κινητο μου . οι χρεωσεις ηταν τεράστιες.

 

ευχαριστώ πολύ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα επειδ'η πλεον εχουμε φτασει σε εν σημειο να μην μπορουμε χωρις ιντερνετ και να πρεπει να ειναι μαζι μας και στις διακοπες ηθελα να ξερω ποιος ειναι ο πιο οικονομικος τροπος για να παρω ιντερνετ μαζι μου στις διακοπες. γενικοτερα δεν το χρησιμοποιω οποτε μιλαμε μονο για μια περίοδο 10 ημερών. τι λυσεις υπαρχουν ?

εγω μεχρι στιγμης εμπαινα μαεσω του laptop μου χρησιμοποιώντας σαν modem το κινητο μου . οι χρεωσεις ηταν τεράστιες.

 

ευχαριστώ πολύ

 

Κι εγω περσυ που πηρα στο στικακι στις διακοπες τι καταλαβα??? εχασα 50€ αδικα,αστο δε συμφερει να κανεις οτιδηποτε στις διακοπες,εκτος και βρεις κανα hot spot wifi,στη κινητη ειναι ακριβο το ιντερνετ και το δικτυο μετα απο καποια mb κατεβασματος τροποποιει την ταχυτητα για να μπορει να ανταπεξελθει..

Link to comment
Share on other sites

α τοσο καλα ε ?

 

κατάλαβα... θα πρεπει να διαβαζω email κανα 10ημερο μετα !!!!!:(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκει που παω εχει καφετεριες με δωρεαν ιντερνετ. θα πηγαινω εκει λοιπον και θα εχω και νετ.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπραβο σου πολυ καλα εκανες.

 

Δε εχεις κανενα λογο να υποστεις το αγχος του να καθεσαι να ψαχνεις αν η συσκευη ειναι ενταξει.

Για αυτο υπαρχει η ταινια ασφαλειας.

 

Ειχα παει προσφατα σε καταστημα κινητης να αγορασω ενα κινητο, και οταν το εφερε και πηγε να το βαλει στη σακουλα του λεω "να δω λιγο την ταινια, αν ειναι σφραγισμενο". Και αρχισε να μου λεει ******** του τυπου "και αν δεν ειναι, τι εγινε? Μπορει να το ανοιξα λιγο να το δει καποιος πελατης". Μου ηρθε να του πω που να το βαλει τοτε, με το ζορι συγκρατηθηκα. Τελοσπαντων ηταν κλειστο αλλα η συμπεριφορα του ηταν απαραδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...