Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώ το 1286 και πατάω το 30 για να ενεργοποιήσω το TALK2VODAFONE 300 αλλά δέν κάνει τίποτα και μου κλείνει την γραμμή, γιατί?

 

πιθανως εχει μπλοκαρει το συστημα. περιμενε λιγο και ξανακαλεσε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το wifi hotspot που δινουνε και τα 3 δικτυα που εκπεμπει wifi . γενικα πιο ειναι πιο οικονομικο και απο ολες τις εταρειες; χωρις καποιο προγραμμα data με συνδεση το θελω να το βαλω στο παραθυρο που εχει καλυτερο σημα και να μπορω να μπαινω στο ιντερνετ μεσω wifi του κινητου μου και να μην καθομαι μπροστα στο παραθυρο αγκαθομενος για να μπορω να μπω στο ιντερνετ αφου δεν εχει καλο σημα μεσα στο σπιτι . ειναι κλειδωμενα; σε ενα δικτυο ή οχι; οι σημ που βαζεις πρεπει να εχεις βγαλει το πιν; ή οχι; τελος θα ηθελα να ρωτησω πιο ειναι και το πιο οικονομικο voice box για να βαλω εκει μια αλλη σημ και να συνδεσω πανω ενα ασυρματο τηλεφωνο για να μπορω να εχω σημα μεσα στο σπιτι και να μπορω να μιλαω χωρις προβλήματα; υποθετω οτι θα μου κοστισει πανω απο 100ευρω και για τα 2 ενω μπορω με το full σημα να τα εχω και τα δύο αλλα δεν εχω σταθερο σπιτι και ουτε θελω να βαλω adsl .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η Vodafone προσφέρει το πακέτο Vodafone Mobile Broadband 5GB στη μισή τιμή για αιτήσεις εως 30/9/2012!

Με πληροφόρησαν σήμερα σε κατάστημα πως δεν πρόκειται μόνο για online αιτήσεις!

 

Πηγή:

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10046&menuId=10046 και http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/tariffDetails.action?tariffPlanId=5321

Edited by tassos2010
Link to comment
Share on other sites

thats true yeah!
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσπάθησα να στήσω μια ip camera αλλά όπως βλέπω η vodafone έχει κλείσει όλα τα εισερχόμενα ports . Γνωρίζει κανείς αν και οι υπόλοιπες κινητοεταιρίες ακολουθούν την ίδια άθλια πρακτική?
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να στήσω μια ip camera αλλά όπως βλέπω η vodafone έχει κλείσει όλα τα εισερχόμενα ports . Γνωρίζει κανείς αν και οι υπόλοιπες κινητοεταιρίες ακολουθούν την ίδια άθλια πρακτική?

 

νομίζω πωσ η wind δεν έχει τετοιους περιορισμούς.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να στήσω μια ip camera αλλά όπως βλέπω η vodafone έχει κλείσει όλα τα εισερχόμενα ports . Γνωρίζει κανείς αν και οι υπόλοιπες κινητοεταιρίες ακολουθούν την ίδια άθλια πρακτική?

η wind παρέχει καθαρό ίντερνετ χωρίς κανένα μπλοκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Μία κάρτα που είχα 1 χρόνο να ανανεώσω (CU) σε κινητό που προφανώς χρησιμοποιώ περιστασιακά έληξε και καλώντας με ενημερώνουν ότι πρέπει να απευθυνθώ στο 1252 ή σε κάποιο κατάστημα vodafone να την ανανεώσω (μπορώ και σε περίπτερο).

Ο αριθμός εάν υπάρχει περίπτωση να κοπεί αυτό γίνεται μετά από πόσο διάστημα μη χρήσης του?

:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Μία κάρτα που είχα 1 χρόνο να ανανεώσω (CU) σε κινητό που προφανώς χρησιμοποιώ περιστασιακά έληξε και καλώντας με ενημερώνουν ότι πρέπει να απευθυνθώ στο 1252 ή σε κάποιο κατάστημα vodafone να την ανανεώσω (μπορώ και σε περίπτερο).

Ο αριθμός εάν υπάρχει περίπτωση να κοπεί αυτό γίνεται μετά από πόσο διάστημα μη χρήσης του?

:O

 

Όταν περάσει ένας χρόνος από την τελευταία ανανέωση σου στέλνουν μήνυμα που σε ενημερώνουν και νομίζω πως σου δίνουν ή μέρες ή βδομάδες για να ανανεώσεις αλλιώς ο αριθμός καταργείται. Καλό θα ήταν πριν κάνεις ανανέωση, να ρωτήσεις εάν ισχύει ο αριθμός.

Ήθελα κι εγώ να ενεργοποιήσω έναν ξεχασμένο αριθμό που είχα, αλλά δεν μπόρεσαν να μου τον ενεργοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πανε σε ενα καταστημα Vodafone με την ταυτοτητα σου και ζητα να σου κανουν ενα αιτημα επανεσυνδεσης κινητου. Αν ηταν δηλωμενο στα δικα σου στοιχεια μπορεις να το παρεις πισω.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να στήσω μια ip camera αλλά όπως βλέπω η vodafone έχει κλείσει όλα τα εισερχόμενα ports . Γνωρίζει κανείς αν και οι υπόλοιπες κινητοεταιρίες ακολουθούν την ίδια άθλια πρακτική?

 

Δεν μπορεις με τα απλα προγραμματα να κανεις αμφιδρομη επικοινωνια με static ip cameras.

 

Θελει ειδικα προγραμματα τηλεμετριας για να μπορεσουν να σου παρεχουν static ip

 

Πανε απο καταστημα η καλεσε 13830 !

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργεί η ip camera πίσω από dynamic ip με την βοήθεια ddns υπηρεσιών, όπως η no-ip.com. Απλά πρέπει ο provider σου να επιτρέπει την εξωτερική επικοινωνία. Ένα τηλέφωνο στην wind, ενεργοποίηση δωρεάν της, όπως την λένε, public ip (στην ουσία, όπως καταλαβαίνω, ανοίγουν τα port στην ip σου) και όλα μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειπα, απλα πρεπει να το ζητησεις!
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω ένα αριθμό καρτοκινητού Vodafone CU και έκανα εγγραφή στο My account.

Πλέον όταν μπαίνω στο My account βλέπω κάποιες πληροφορίες του αριθμού CU.

 

Σήμερα πήρα το πακέτο internet 5GB με νέο αριθμό και συγκεκριμένα το παρακάτω

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10046&menuId=10046

 

Πως μπορώ να συνδέσω τη νέα σύνδεση στο My account ώστε εκτός του CU να βλέπω και το νέο αριθμό που πήρα για το internet;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

όταν το πήρες αυτό το πακέτο με τον νέο αριθμό, έδωσες το ΑΦΜ σου ή σου ζήτησαν το μητρώο συνδρομητή ή τέλος πάντως με κάποιο τρόπο κατάλαβαν ότι έχεις και άλλη γραμμή στο όνομά σου??

για να βλέπεις όλες τις "συνδέσεις" σου στο my account πρέπει να είναι περασμένα όλα στο ίδιο μητρώο συνδρομητή..

 

εγώ στη θέση σου θα πήγαινα σε ένα κατάστημα ή θα μιλούσα με το τηλεφωνικό κέντρο, και θα τους ζητούσα να μου περάσουν και αυτό το νούμερο στο μητρώο μου ώστε να μπορώ να το βλέπω μέσω myaccount και να ελέγχω τη χρήση μου.. ;)

(γιατί νομίζω ότι δεν γίνεται να το κάνεις εσύ μόνος σου μέσω myaccount.. πρέπει να το κάνουν αυτοί..)

Link to comment
Share on other sites

Αν το καρτοκινητο CU που δηλωσες το δηλωσες με το ΑΦΜ σου τοτε θα το βλεπεις και αυτο απο αυριο μαζι με την γραμμη ιντερνετ που εκανες.

 

Η γραμμη ιντερνετ ειναι σιγουρα δηλωμενη στο ΑΦΜ σου και αφου εκανες σημερα αιτηση λογικα απο αυριο θα ειναι κανονικα διαθεσιμη απο αυριο στο Myaccount σου.

 

Αν τωρα δεν ειναι δηλωμενο το καρτοκινητο στο ΑΦΜ σου και δεν μπορεις να τα βλεπεις και τα 2 μαζι, πηγαινεις σε ενα καταστημα Vodafone κανεις ξανα δηλωση/αλλλαγη χρηστη απο τα δικα σου στοιχεια στα δεικα σου στοιχεια αλλα με ΑΦΜ αυτη την φορα και θα δουλεουν ολα μαζι κανονικα.

 

Δεν χρειαζετε να ειναι στο ιδιο μητρωο για να τα βλεπεις/χειριζεσαι και δεν μπορεις να εχεις στο ιδιο μητρωο καρτοκινητο με συμβολαιο και τα σχετικα.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα. Συνδεομαι στο ιντερνετ με την συσκευη K4505S καποια στιγμη απεγκετηστησα καταλαθος το λογισμικο της vodafone οταν το εγκατεστησα παλι δεν μπορουσα να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω του λογισμικου αλλα στις διαθεσιμες συνδεσεις μου εμφανιζεσαι συνδεση vodafone και συνδεομουν απο εκει. Χθες εκανα νεο συμβολαιο κ μου εδωσαν νεα συσκευη την Κ3770 προσπαθω να συνδεθω αλλα τιποτα. Τι πρεπει να κανω? Ξερει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ξανακανεις εγκατασταση το λογισμικό απο εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1341 αποτι βλεπω το K4505S ειναι ποιο γρηγορο απο το Κ3770.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ητανε καλυτερο να παρω την συσκευη mifi ή καποιο κινητο που να εχει hotspot ; η εμβελεια απο το ενα στο αλλο αλλαζει; γνωριζει κανενας; διοτι εχω βρει κινητα σε χαμηλοτερη τιμη οσο το vodafone mifi και απο οσο ξερω εχουνε hotspot! το θελω για το βαλω σε ενα σημειο που ξερω οτι εχει καλο σημα για να εχω καλυψη στο περισσοτερο μεροσ στο σπιτι διοτι δεν εχει καλο σημα εκει και να μπαινω ιντερνετ με wifi απο το κινητο μου .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα και εγώ να χρησιμοποιήσω μια sim που είχα και μου λέει Invalid sim και όταν παίρνω το νούμερο από άλλο τηλ. μου λέει πως ο αριθμός δεν είναι σωστός.

 

Το περίεργο είναι πως πριν από μερικούς μήνες είχα βάλει κάρτα και είχα κάνει μια κλήση μερικών δευτερολέπτων στο άλλο νούμερό μου κανονικά.

 

Δεν θα έπρεπε να παρατείνουν την χρονική περίοδο κατά την οποία είναι ενεργοποιημένη η κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ητανε καλυτερο να παρω την συσκευη mifi ή καποιο κινητο που να εχει hotspot ; η εμβελεια απο το ενα στο αλλο αλλαζει; γνωριζει κανενας; διοτι εχω βρει κινητα σε χαμηλοτερη τιμη οσο το vodafone mifi και απο οσο ξερω εχουνε hotspot! το θελω για το βαλω σε ενα σημειο που ξερω οτι εχει καλο σημα για να εχω καλυψη στο περισσοτερο μεροσ στο σπιτι διοτι δεν εχει καλο σημα εκει και να μπαινω ιντερνετ με wifi απο το κινητο μου .

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42731.action

 

Δεν νομιζω να ειναι τοσο μεγαλη διαφορα η το κοστος. Στα ιδια περιπου χρηματα θα βρεις και κινητο να εξυπηρετει hotspot. Αποψη μου ειναι να αγορασεις το mifi της Vodafone. Ποιο αξιοπιστο. Aν τωρα εχεις ηδη συσκευη που εξυπηρετει hotspot πρεπει να βρεις απο το gsmarena.com τη καλυψει εχει το Hotspot του και τη ταχυτητα μπορει να σου δωσει.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...