Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την κατέβασα την εφαρμογή, επιτυχής η εγκατάσταση και η ρύθμιση. Αύριο που θα κατέβω στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, θα το δω να παίζει στην πράξη. Απορώ πως το διαφημίζουν το 3G ενώ η προσφερόμενη υπηρεσία είναι πολύ κάτω του μετρίου. Στα δεδομένα δεν είχα πρόβλημα, στη φωνή απεναντίας δεν μπορώ να μιλήσω με κανέναν!

 

Μετά την εγκατάσταση της εφαρμογής, παρατήρηση ότι σε μερικά σημεία του σπιτιού όπου έπιανε, τώρα δεν πιάνει. Το σπίτι βρίσκεται πάντα σε περιοχή με κάλυψη από 2Γενιάς Δίκτυο. Επηρεάζει σε κάτι η εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση κυκλοφορει κανονικα στα περισσοτερα Νοκια shops στη Αθηνα ,οπως επισης και στα κεντρικα.

Διαλεγοντας την επιλογη "1-GSM" δεν κανει τιποτε αλλο απο το να "κλειδωνει" το 6630 σε gsm δικτυο αποφευγοντας ετσι τις συνεχεις εναλλαγες απο 2g<->3g.

Eπιλεγοντας GSM ,ειτε αναβαθμιζοντας το κινητο σου με την εκδοση V 3.45.113,

ειτε χρησιμοποιωντας την εφαρμογη operator,θα δεις μεγαλη διαφορα και στην διαρκεια της μπαταριας :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας, το κινητό κέρδισε τουλάχιστον μια μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για χαρά σε όλους!

Θέλω να κάνω μια πολύ βασική ερώτηση σχετικά με τη νέα υπηρεσία 2gether της Vodafone.

Εγώ έχω δύο κάρτες τρίτης γενιάς, η μία με σύνδεση και η άλλη είναι CU.

Ξέρω ότι μπορώ να τις συνδυάσω σε μια.

Το ερώτημά μου είναι, ποιες είναι οι απαιτήσεις για τη συσκευή τηλεφώνου.

Αρκεί να υποστηρίζουν το SIM APPLICATION TOOLKIT;

Επίσης, αν ποτέ η Voda υποστηρίξει την υπηρεσία «δύο κάρτες με το ίδιο νούμερο», θα είναι δυνατό οι δύο αυτές κάρτες να είναι διπλές;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το topic είναι αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=52514

και είναι λίγο πιο κάτω στην πρώτη σελίδα του forum. Μπορείς να ψάχνεις λίγο πριν ρωτήσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω έχετε άδικο...ένα μοντέλο που είναι Vodafone Live! αλλά κυκλοφορεί και χωρίς τα χρώματα τις εταιρίας είναι πιο φτηνό αν το αγοράσεις live παρά σκέτο...Τώρα τα μοντέλα που έχει η Vodafone Και τα λανσάρει μόνο αυτή όπως τα Sharp είναι λογικό να τα έχει σε τιμές κάπως υψηλές...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά!

 

Μήπως γνωρίζει κανείς εάν η Vodafone-net έχει τηλέφωνικό αριθμό πρόσβασης της μορφής 210-ΧΧΧΧΧΧΧ πέρα από τον ΕΠΑΚ? Θα με ενδίεφερε για να τον χρησιμοποιήσω με χρονοκάρτα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί εδώ παλαιότερα ένα νούμερο αλλά νομίζω μετά το κόψανε. Δοκίμασε παρόλα αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Nomizw oti oi vodafone live syskeyes den exoun tipota parapanw ektos apo to logotypo ths vodafone panw sth syskeyh,apo th stigmh pou mporeis na mpeis sto live me mia ay8entikh syskeyh den yphrxe logos na bgoune oi vodafone live syskeyes ektos ean h8ele h vodafone group na kanei toys syndromhtes ths probata kai na xairontai pou exoune vodafone,akomh kai f8hna na tis poulane protimw na dwsw 50 euro parapanw na parw thn ay8entikh :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ SHARP 902 ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΚΑΛΩΔΙΟ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ. ΕΧΩ ΚΑΡΤΑ CU. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΣΑΝ ΜΟΝΤΕΜ, ΜΕΣΩ GPRS; ΑΝ ΝΑΙ, ΤΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ; ΚΑΘΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΤΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Στο κάτω κάτω της γραφής κάνε 1 αναπάντητη (που είναι δωρεάν) πριν στείλεις το χρεώσιμο SMS σου! Αν το έχει ανοιχτό μετά του στέλνεις και το SMS και είσαι σίγουρος! ;)
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ SHARP 902 ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΚΑΛΩΔΙΟ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ. ΕΧΩ ΚΑΡΤΑ CU. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΣΑΝ ΜΟΝΤΕΜ, ΜΕΣΩ GPRS; ΑΝ ΝΑΙ, ΤΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ; ΚΑΘΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΤΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

 

Sta CU/A LA Carte den parexete INTERNET over GPRS !!! :( :( :(

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τι γίνεται με τα βόλτ στις ΣΙΜ? Γιατι έχω ένα πρόβλημα με μια συσκευή αυτοκινήτου(σχετικά παλιού) που με τις νέες ΣΙΜ δεν δουλεύει ενώ με την παλιά(99 περίπου) δουλεύει κανονικά αλλά βέβαια μου έχει λήξει οπότε δε ξέρω. Άκουσα ότι οι ΣΙΜ της Q είναι παλιάς τεχνολογίας και μπορεί να μου λύσουν το πρόβλημα. Ξέρετε τίποταα επί του θέματος?
GATE13
Link to comment
Share on other sites

παιδια HELP.. ξερει καποιος απο εσας αν υπαρχει καποιος τροπος να βρω τον κωδικο puk???? μπλοκαρε η καρτα μου και χρειαζομαι επειγοντως το puk για να την ξεκλειδωσω... εχω καμια ελπιδα????

help me please

Link to comment
Share on other sites

παιδια HELP.. ξερει καποιος απο εσας αν υπαρχει καποιος τροπος να βρω τον κωδικο puk???? μπλοκαρε η καρτα μου και χρειαζομαι επειγοντως το puk για να την ξεκλειδωσω... εχω καμια ελπιδα????

help me please

 

Κάλεσε στο 13830 αν είσαι συνδρομητής συμβολαίου (με τον Α.Δ.Τ.) ή στο 1251 αν έχεις καρτοκινητό CU ή a la Carte (πρέπει να έχεις τον κωδικό χρήστη του prepaid ή τον Α.Δ.Τ. αν έχεις δηλώσει τα προσωπικά σου στοιχεία) και ζήτα να σου πουν το PUK.

 

So simple!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω δωσει αριθμο ταυτοτητας ουτε κωδικο χρηστη που ειπε ο surfer εχω. χωρις αυτα λετε να γινει τιποτα? τελοσπαντων αυριο θα δουμε
Link to comment
Share on other sites

Πας σε καταστημα Voda κανεις υπευθυνη δηλωση κυριοτητας καρτοκινητου...και σου δινουν κωδικο χρηστη...παιρνεις τηλ το 1251 και μαθαινεις puk....αυτα..
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν στην Αγγλία και τη Γερμανία όπου και χρησιμοποίησα με περιαγωγή τα δίκτυα τρίτης γενιάς των εκεί vodafone (μόνο για φωνητικές κλήσεις και μηνύματα).

 

Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι τόσο στην Αγγλία (Λονδίνο) και στη Γερμανία (Βερολίνο και ευρύτερο Βραδεμβούργο), οι φωνητικές κλήσεις μέσω δικτύου τρίτης γενιάς δεν παρουσίαζαν κανένα μα κανένα απολύτως από τα γνωστά και εκνευριστικά προβλήματα που παρουσιάζει το δίκτυο τρίτης γενιάς της ελληνικής voda!!!!

 

 

Και αναφέρομαι σε: dropped calls, αδυναμία πραγματοποίησης κλήσεων (call failed και τρίτονο), σιγή κατά τα δύο πρώτα δευτερόλεπτα της κλήσης και τα λοιπά γνωστά και εκνευριστικά προβλήματα που φαίνεται ότι εμφανίζονται στους χρήστες τρίτης γενιάς της vodafone ακριβώς τη στιγμή που επείγονται να κάνουν μία κλήση άμεσα και όμως το κινητό αρνείται να καλέσει ή ρίχνει την γραμμή με αποτέλεσμα α) να μας σπάει τα νεύρα και β) να χρειάζεται να το γυρίσουμε χειροκίνητα σε δίκτυο δεύτερης γενιάς για να κάνουμε τη δουλειά μας...

 

 

HMAPTON ρε Vodafone GR!!!

Είπαμε ότι ήταν παιδικές ασθένειες και να τις δικαιολογήσουμε, αλλά το πράγμα έχει παρατραβήξει! Αν και τα προβλήματα αυτά δεν εμφανίζονται πλέον τόσο συχνά, δεν παύουν να εμφανίζονται και να σπάνε τα νεύρα όλων των χρηστών που έχουν τρίτη γενιά και τους κάνουν να αναρρωτιούνται τι κέρδισαν τελικά που πήραν κινητό 3g και δεν μπορούν καλά καλά να κάνουν μία φωνητική κλήση όταν το χρειάζονται!!!

 

Θα πρέπει λίγο οι τεχνικοί της voda να πάρουν το θέμα στα σοβαρά γιατί τα έχουν αμελήσει αρκετά αυτά τα προβλήματα στο δίκτυο τρίτης γενιάς!!!!

 

ΑΜΑΝ ΠΙΑ :blink: :X :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Τα είπα και ηρέμησα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...