Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το προβλημα λυθηκε.. πηγα στο καταστημα της vodafone τους εδωσα την ταυτοτητα μου εβγαλαν εκει κατι χαρτια απο το computer πηραν ενα τηλεφωνο και μου εδωσαν το puk. So Simple

 

ευχαριστω οσους βοηθησαν

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά!

 

Μήπως γνωρίζει κανείς εάν η Vodafone-net έχει τηλέφωνικό αριθμό πρόσβασης της μορφής 210-ΧΧΧΧΧΧΧ πέρα από τον ΕΠΑΚ? Θα με ενδίεφερε για να τον χρησιμοποιήσω με χρονοκάρτα.

 

Ευχαριστώ

 

Όχι, δεν παίζει κάτι τέτοιο :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ψάχνω είναι λίγο εξειδικευμένο γι αυτό άνοιξα νέο θέμα.

Έχω δύο επιδοτήσεις, από Vodafone,την δική μου και της γυναίκας μου.Γνωστός μου ανέλαβε να τις ενσωματώσει σε μία και όλα ο.κ, όμως αν και ανεξάρτητος συνεργάτης της Vodafone δέν κατάφερε να μου προμηθεύσει εγκαίρως μία προσφορά που υπήρχε σε κάποιο κατάστημα όπου έδιναν το SonyEricsson K700 (χωρίς Vodafone Live) με δώρο το Bluetouth SE(Γερμανός) Από Θεσσαλονίκη είμαι.Εάν γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να καταφέρω να βρώ αυτήν την προσφορά σε κάποιο στόκ και εάν κάποιος ανεξάρτητος πωλητής κινητών που συμβάλλεται με πολλές εταιρίες-προμηθευτές διαβάσει αυτό το μήνυμα,ας μου στείλει pm ώστε ίσως να προλάβω ακόμη αυτή την προσφορά.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσους ISPs ξέρω, μόνο η forthnet δίνει 210 αριθμό πρόσβασης. Η otenet επίσης δεν έχει διότι το έψαχνε φίλος μου. Είναι μεγάλη βλακεία τους. Ειδικά μέσα από εταιρεία αν θες να συνδεθείς είναι μαζοχισμός. Και η φραγή κλήσεων πλην αστικών όπου υπάρχει, κόβει και τον ΕΠΑΚ !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ????

ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΜΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ???

 

ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ RINGTONES & TA TV CHANNELS ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ 3G KΑΛΥΨΗ ????

 

GPRS ΔΙΚΤΥΟ ΕΧΕΤΕ ... ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΟ Push-to-Talk ???

 

ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΗΣ VODAFONE????

ΑΚΟΥΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ??????????????? :alien: :alien:

 

http://www.81x.com/Authors/vodafone/icon_ptt.gif

http://www.81x.com/Authors/vodafone/icon_ptt2.gif

 

( Χρέωση per push - unlimited minutes - Roaming included - "Πακέτα κλήσεων" - pushes )

 

With Vodafone Push to Talk you can use a Vodafone Push to Talk mobile like a walkie-talkie, and talk to as many as 20 people at once. It's the affordable way to communicate instantly throughout Greece and around the world.

 

With Vodafone Push to Talk just choose from your list of contacts or groups, push the button and start talking. It's quick, convenient and incredibly simple.

 

You can instantly speak to your team individually or all at once. Organise meetings, dispatch jobs, send out an urgent request or locate team members. If you have some important news, you can make sure it gets to the right people without delay. With Vodafone, one push is all it takes.

 

And with your Vodafone Push to Talk mobile you can make normal calls, use SMS and MMS, and even access the Internet and your mobile email - so it's the only communication tool you need.

Link to comment
Share on other sites

Mε αφορμή το post του Mythozz

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=63028

 

...η Vodafone D2 ανακοίνωσε -με την ευκαιρία της CeBIT- τα πακέτα "At Home", που έχουν στόχο την αντικατάσταση του σταθερού τηλεφώνου από το δίκτυο UMTS. Ουσιαστικά, πρόκειται για ένα ειδικό τερματικό κουτί, πάνω στο οποίο εγκαθίστανται σταθερές τηλεφωνικές συσκευές και φαξ, αλλά και υπολογιστές (ενσύρματα ή ασύρματα), και διεκπεραιώνονται όλες οι κλήσεις απ' αυτές τις συσκευές, μέσω του δικτύου UMTS της εταιρείας, σε αρκετά χαμηλές τιμές.

 

http://www.81x.com/Authors/vodafone/voda1.jpg http://www.81x.com/Authors/vodafone/voda2.jpg

Χρησιμοποίησα την υπηρεσία "At home" (στη Γερμανία) και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.... Προβλήματα στον ήχο (@fixed phone) δεν παρατήρησα, το downloading στο internet μια χαρά σε σχέση με το ελληνικό DSL ... το upload δε με απασχολεί. Τα υπάρχοντα προγράμματα χρήσης 20 ευρώ - free 1000 λεπτά ομιλίας ήταν ΟΚ αλλά το surfing με 34 ευρώ 60 ώρες/ 5GB πρόσβασης δε μου άρεσε (ακριβό) ... ελπίζω να βελτιωθεί.

 

Αν θυμάμαι σωστά το "At home Box" κοστίζει 500 ευρώ ... και αυτό ΑΚΡΙΒΟ!!!

 

ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΛΟΙΠΟΝ.... ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΠΤ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ???

'Η ΘΑ ΠΡΩΤΟΤΥΠΗΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΚΑΝ - ΒΛΕΠΕ VODAFONE PDA ????

Link to comment
Share on other sites

Τι μας λες τώρα...αν έρθει αυτό στην Ελλάδα θα είναι ότι καλύτερο!!! Αλλά πουυυυυυυυυ.....

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσους ISPs ξέρω, μόνο η forthnet δίνει 210 αριθμό πρόσβασης. Η otenet επίσης δεν έχει διότι το έψαχνε φίλος μου. Είναι μεγάλη βλακεία τους. Ειδικά μέσα από εταιρεία αν θες να συνδεθείς είναι μαζοχισμός. Και η φραγή κλήσεων πλην αστικών όπου υπάρχει, κόβει και τον ΕΠΑΚ !!!

Όλες έχουν λίγες τον δίνουν. Αν καλέσεις τον ΕΠΑΚ με μερικά ISDN τηλέφωνα σου δείχνουν τον αριθμό στον οποίο γίνονται προώθηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι θέμα volts, αλλά KBs?

Όσοι είχατε ποτέ το ιστορικό Panasonic G500, ίσως θα είχατε πάρει πρέφα ότι αν του έβαζες κάρτα άνω των 16KB δεν την έβλεπε!

Link to comment
Share on other sites

28 το διαβάσατε κανένας δεν γνώριζε.Εδώ σας θέλω κινητάκηδες στα δύσκολα.

(Όχι δεν υπάρχει ειρωνία σ' αυτό που γράφω Don't worry)

Link to comment
Share on other sites

...μου εστειλαν ενα μηνυμα απο το 2900.Δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοια υπηρεσια και μου εκανε εντυπωση αφου δεν εχω δωσει το τηλ μου σε 15χρονα. :)

 

Τεσπα!Καταρχην υπαρχει κανενα τροπος να καταλαβω ποιος το εστειλε?

Δευτερον,εγω εχω βοντα.Αυτος/η που το εστειλε εχει αναγαστικα βοντα ή μπορει να το εστειλε απο οποιοδηποτε δικτυο?

 

 

Ευχαριστω... :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν το υφος σου στο τελευταιο ποστ ειναι ειρωνικο ή οχι και δεν μπορω να το καταλαβω...Τελοσπαντων.Η ενσωματωση δυο επιδοτησεων σε μια ειναι εφικτο.Αλλα ή "εξαργυρωση" της ενιαιας αυτης επιδοτησης για να αγορασεις το K700 που εδινε ο Γερμανος ειναι απ οσο γνωριζω αδυνατο.Πολυ απλα επειδη αυτη η προσφορα ηταν του Γερμανου και δεν μπορεις να εκμεταλευτεις σε αυτη την επιδοτηση.Μονο με νεα συμβολαια ..Εαν ο πωλητης σου ειπε οτι γινεται...τι να πω?Δεν ξερω..
Link to comment
Share on other sites

...μου εστειλαν ενα μηνυμα απο το 2900.Δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοια υπηρεσια και μου εκανε εντυπωση αφου δεν εχω δωσει το τηλ μου σε 15χρονα. :)

 

Τεσπα!Καταρχην υπαρχει κανενα τροπος να καταλαβω ποιος το εστειλε?

Δευτερον,εγω εχω βοντα.Αυτος/η που το εστειλε εχει αναγαστικα βοντα ή μπορει να το εστειλε απο οποιοδηποτε δικτυο?

 

 

Ευχαριστω... :)

ναι πρέπει και ο άλλος να έχει βόντα...απορώ βέβαια που την θυμήθηκαν αυτή την υπηρεσία...είχα ξεχάσει ότι υπήρχε.... :lol: :lol:

Πάντος νομίζω μπορείς να την μπλοκάρεις την υπηρεσία και να μην δέχεσαι μηνύματα αν καλέσεις τον αριθμό (που δεν τον θυμάμαι) για να μπλοκάρεις και το Call me back...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για την υπηρεσία Ανώνυμο SMS. Εάν δεν θες να λαμβάνεις τέτοια sms θα πρέπει να καλέσεις στο 1430 χωρίς χρέωση και να επιλέξεις να μην λαμβάνεις στο μέλλον μηνύματα.
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια παράξενη και μπερδεμένη ερώτηση...

 

Έχω και χρησιμοποιώ ένα καρτοκινητό ΤΙΜ. Έχω και μία σύνδεση Voda που έχει κλείσει 1 χρόνο.

 

Γίνεται, και συμφέρει παράλληλα, να μεταφερθεί το καρτοκινητό στην Voda(ίδιος αριθμός) σε σύνδεση, να εκμεταλευτώ την επιδότηση που υπάρχει από τον άλλο αριθμό και να πάρω μία συσκευή με την νέα σύνδεση(συγκεκριμένα την k700). Δηλαδή, γίνεται νέα σύνδεση(νέα συσκευή) και συμπληρώνεται το ποσό που απαιτείται επιπλέον από την επιδότηση του άλλου νούμερου.

 

Λίγο μπερδεμένο μάλλον, αλλά θα ήθελα να ξεφορτωθώ το ένα νούμερο(αυτό της Voda).

 

Δεν ξέρω βέβαια αν είναι και δυνατό αυτό που λέω. Οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά εκτιμάται ιδιαίτερα.

 

BTW Το πάγιο στην νέα σύνδεση θα είναι (σαν να είναι καινούργια σύνδεση) ή μειωμένο(εφόσον έχω ήδη άλλο νούμερο σε σύνδεση στην Vodafone τί ισχύει;);

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ο παραλήπτης δεν χρειάζεται να είναι συνδρομητής Vodafone, μόνο ο αποστολέας. Πάντως μπορείς να του απαντήσεις και να ζητήσεις να σου φανερώσει την ταυτότητά του, και αν θες μπορείς να μπλοκάρεις τη λήψη ανώνυμων SMS από αυτό τον χρήστη.

 

Παραθέτω το κείμενο από το site της Vodafone:

Τα πάντα για το κινητόσας -> Υπηρεσίες -> Επικοινωνίας -> Ανώνυμο SMS

 

Η υπηρεσία ΑΝΩΝΥΜΟ SMS επιτρέπει στους χρήστες να στέλνουν γραπτά μηνύματα χωρίς να αποκαλύπτουν το νούμερο του κινητού τους τηλεφώνου Vodafone. Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη μόνο για συνδρομητές της Vodafone.

Πιο αναλυτικά:

Ο χρήστης Α αν θέλει να χρησιμοποιήσει την υπηρεσία για να επικοινωνήσει με τον χρήστη Β, πρέπει να στείλει το γραπτό του μήνυμα στον αριθμό της υπηρεσίας 2900 έχοντας βάλει στην αρχή του μηνύματος, τον αριθμό του χρήστη Β.

Π.Χ 6944000000 (κενό) και το κείμενο.

Ο Β θα λάβει δύο γραπτά μηνύματα:

Ένα ενημερωτικό από την υπηρεσία που θα του δίνει πληροφορίες χρήσης, συγκεκριμένα το κείμενο του μηνύματος είναι: "ΑΝΩΝΥΜΟ SMS:ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ: (ΕΔΩ ΔΙΝΕΤΑΙ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ Α ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ) ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΣΤΟ 2900. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΑΝΩΝΥΜΟ SMS ΚΑΛΕΣΕ 1430 ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ." και το μήνυμα του Α το οποίο στην αρχή του θα έχει ένα κωδικό (που αποτελείτε από γράμματα και αριθμούς από 4 ως 6 χαρακτήρες) στην συνέχεια το κείμενο του Α.

Π.Χ ΑΒ43 (κενό) το μήνυμα του Α.

Ο χρήστης Β αν θέλει να απαντήσει στον Α , επειδή δεν ξέρει ποίος είναι θα στείλει γραπτό μήνυμα στον αριθμό της υπηρεσίας 2900 το οποίο θα ξεκινάει με το κωδικό του Α και στην συνέχεια το κείμενο.

Π.Χ ΑΒ43 (κενό) και το μήνυμα του Β.

Στην συνέχεια αν ο Α θέλει να απαντήσει ξανά στον Β χρήστη θα στείλει ένα γραπτό μήνυμα στον αριθμό της υπηρεσίας που θα ξεκινάει με τον αριθμό του Β.

Π.Χ 6944000000 (κενό) κείμενο γραπτού μηνύματος.

Tήν δέυτερη φορά που λαμβάνει ο χρήστης Β απο τον Α δεν υπάρχει το ενημερωτικό μήνυμα της υπηρεσίας.

 

Επίσης οι χρήστες της υπηρεσίας θα έχουν την δυνατότητα καλώντας το 1430, χωρίς χρέωση, να μπορούν:

*Να επιλέξουν να αποκλείσουν οποιοδήποτε χρήστη της υπηρεσίας που τους στέλνει "ενοχλητικά" μηνύματα, ώστε να μην λάβουν ξανά ανώνυμο μήνυμα από αυτόν.

*Να επιλέξουν να μην λάβουν ποτέ ξανά μήνυμα από την υπηρεσία Ανώνυμο SMS.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

gia na paris epidotisi apo to kartokinito se syndesh tha prepei na exeis paramonh sto dyktio 1 mhna. epomenws prepei na metafereis to kartokinito TIM se kartokinito vodafone gia 1 mhna kai meta na pas se kapio vf-shop kai na kanis sindesh me ton idio arithmo! oso gia ton palio arithmo(simbolaio) ean exei klisei xrono tha exeis meiomeno pagio kai an ekmetaleuteis thn epidothsh pou pithanos tha sou dinei ,den tha mporis na kaneis diakoph gia ena xrono .

elpizw na boithisa ligo..

Link to comment
Share on other sites

Ο Σάκης Ρουβάς μπαίνει στο studio για την ηχογράφηση του νέου του άλμπουμ, ενώ οι συνδρομητές Vodafone live! 3G αρκεί να ‘μπουν’ στο μενού του Vodafone live! κινητού τους για να δουν αποκλειστικά πλάνα από την ηχογράφηση ή να απολαύσουν σε video το νέο τραγούδι του "Σ' έχω ερωτευτεί".

 

Πρόκειται για το πρώτο τραγούδι του δημοφιλούς τραγουδιστή που κυκλοφορεί από το ομώνυμο νέο cd του, το οποίο θα κυκλοφορήσει στις αρχές Απριλίου.

Η μοναδική δυνατότητα να δει κανείς μέσω video streaming, το video της ηχογράφησης του νέου τραγουδιού του Σάκη Ρουβά παρέχεται εντελώς δωρεάν σε όσους διαθέτουν συσκευή Vodafone live! 3G. Επιπλέον παρέχεται η δυνατότητα σε όλους τους συνδρομητές που έχουν Vodafone live! συσκευή (συμβατή με την υπηρεσία των realtones) , να κατεβάσουν το συγκεκριμένο τραγούδι σε Realtone (χρέωση 3,9 ευρώ).

Το νέο video του Σάκη Ρουβά και το Realtone βρίσκονται στην κατηγορία Διασκέδαση, στην ενότητα Μουσική, υποενότητα Σάκης Ρουβάς, του μενού υπηρεσιών Vodafone live!.

Επίσης, στην ίδια ενότητα » όλοι οι φίλοι του καλλιτέχνη, θα βρουν ανανεωμένες φωτογραφίες του, νέο αυτόγραφο και νέα wallpapers που θα κάνουν όλους τους συνδρομητές της Vodafone να τραγουδήσουν…. ‘Σ έχω ερωτευτεί…’

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερα εχω το παραπανω τηλεφωνο και εχω καποιες αποριες

α. που θα βρω το καλωδιο USB

β. αν το χρησιμοποιησω σαν modem μεσω 3g τι uesrname / password θα πρεπει να βαλω και που θα κανει κλησεις ?

γ. που θα βρω ρυθμισεις ?

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Για το Sharp 902 μπορείς να ρωτήσεις στο forum για τα κινητά της Sharp που είναι και το αρμόδιο. Οι ρυθμίσεις υπάρχουν στο site της Vodafone. Επίσης internet (και όχι wap) έχουν μόνο οι συνδέσεις και όχι τα καρτοκινητά.
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ????

ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΜΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ???

 

ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ RINGTONES & TA TV CHANNELS ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ 3G KΑΛΥΨΗ ????

 

GPRS ΔΙΚΤΥΟ ΕΧΕΤΕ ... ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΟ Push-to-Talk ???

 

ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΗΣ VODAFONE????

ΑΚΟΥΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ??????????????? :alien: :alien:

And with your Vodafone Push to Talk mobile you can make normal calls, use SMS and MMS, and even access the Internet and your mobile email - so it's the only communication tool you need.

 

Εγώ το μόνο ptt που ξέρω είναι αυτό του μικροφώνου του vhf μου.Εντάξει, μπορεί να μην είναι απόρητο, αλλά όταν θέλω να μιλήσω με κάποιον φίλο που αντίστοιχα έχει vhf (νόμιμα πάντα) το μόνο που έχω να κάνω είναι απλά να τον καλέσω. Διαφέρει κατά πολύ βέβαια απο το ptt των κινητών, αλλά εγώ εξακολουθώ να το προτιμώ.

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...