Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Basika mms kai gprs to blepw arketa xlwmo filarako,ektos k an eisai gnwsths kai polu tuxeros stous diaforous *sundiasmous*pou tuxon kaneis,psaxnontas gia ta swsta noumera!

 

Oso gia tis video klhseis mh tous les ti thlefwno exeis apla pare tous thlefwno kai pes pws exeis ena diko tous px V800 kai pes pws thes energopiish!

H video-klhseis tha douleuoun 99,9% oso gia ta upoloipa,se kobw na stelneis mms apo thn three mesw roaming.....xaxaxa!

 

Filika ....cicilianos

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξερει κανείς να μου πει τις ρυθμίσεις wap για το sharp v 902?Ευχαριστώ!
Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Οι ρυθμίσεις είναι έτοιμες στην συσκευή και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι παραπάνω. Πάντως σε κάθε περίπτωση παίρνεις ένα τηλέφωνο στην Vodafone και σου τις στέλνουν σε μορφή μηνύματος. Αν έχεις καρτοκινητό, θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του wap και να δημιουργήσεις έναν νέο λογαριασμό(αυτός που ήδη υπάρχει, αφορά την πρόσβαση με σύνδεση συμβολαίου). Το μόνο που πρέπει ν' αλλάξεις είναι το σημείο πρόσβασης. Αντί για "Vodafone live", θα βάλεις "Vodafone prepaid".

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Μια απορία έχω μόνο, κι έχω ψάξει το site μέσα έξω αλλά δεν φαίνεται να έχει ξανατύχει σε άλλον:

 

Έχω ένα Sharp GX15 και είμαι συνδρομητής συμβολαίου στο δίκτυο της Vodafone. Το πρόβλημα είναι οτι όταν κάποιος συγκεκριμένος συνδρομητής της Vodafone με καλεί, το τηλέφωνο πρίν κάν προλάβει να χτυπήσει, κάνει αυτομάτως RESET μόνο του, ωστε ο καλών πρέπει να με ξανακαλέσει. Την δεύτερη φορά χτυπάει κανονικά, βέβαια επειδή μόλις έχει κάνει reset δέν έχει προλάβει να κάνει αντιστοίχηση του νούμερου με το όνομα ή τη φωτογραφία του καλούντος.

 

Σημειώνεται οτι αυτό συμβαίνει πάντα και μόνο όταν με καλεί ο συγκεκριμένος φίλος και ουδέποτε το έχω παρατηρήσει με άλλες κλήσεις. Τα φώτα σας παρακαλώ!

People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Μην ρωτάς το ίδιο πράγμα σε περισσότερα από ένα topics. Αρκεί το post σου εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=68243 που είναι και το αρμόδιο forum.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις; :-)

Υπάρχει, αλλά μην το ψάχνεις. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να τα μετατρέψεις σε mmf.

Link to comment
Share on other sites

to provlima ofeilete sto oti to sygekrimeno kinito anazita DRM sta arxeia mp3, diladi endeixi nomimotitas ton arxeion. Mporeis na vreis ena programataki pou na kanei tin metatropi ton tragoudion sou se mp3 vazontas taftoxrona kai to aparaitito DRM , i na vreis ena programmataki pou apla na prosthetei DRM sta yparxonta arxeia sou (nomizo diathetei kati i sony-ericsson sto site). Ta diathesima mp3 arxeia sto V.Live diathetoun ton aparaitito kodika DRM dioti einai kathola nomima.
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙΣ ΤΟ FIRMWARE R1X031 TOY S710i ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΔΩΜΑ DRM :O

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Το πρόγραμμα της Sony Ericsson λέγεται "DRM Packager". Το έχει αποσύρει όμως εδώ και αρκετό καιρό απ' την σελίδα της. Μόνο κατά τύχη μπορείς να το βρεις πλέον στο ίντερνετ. Αν δεν κάνω λάθος όμως, έχει και η ΝΟΚΙΑ ένα ανάλογο πρόγραμμα (μου διαφεύγει το όνομά του). Νομίζω όμως, ότι από την στιγμή που το ΜΡ3 προορίζεται για ήχος κλήσης(δηλαδή το πολύ 1') καλύτερα είναι να γίνει η μετατροπή σε mmf, το οποίο δεν χάνει πολύ σε ποιότητα και συν τοις άλλοις καταλαμβάνει μικρότερο όγκο στην μνήμη του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

den einai aparaitito oti pernei to poli 1 analoga to megethos kai tin poiotita poy thelei o kathenas!!!!!

twra gia to mmf poy les den to briskw san lisi giati apo oti kserw to mmf=midi diladi den exei logia para monaxa tonoys!!!!!!sorry an kanw kapoio lathos

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Κι όμως κάνεις κάνεις λάθος :)

Το mmf μπορεί να είναι είτε midi (και μάλιστα με μικρότερο όγκο απ' το κανονικό), είτε κανονικό τραγούδι (με τα λόγια του και με την κανονική μουσική που έχει και το ΜΡ3).

Το 1' το αναφέρω, επειδή όπως και να το κάνουμε, είτε έχεις mmf, είτε έχεις midi, είτε έχεις mp3, κανένας δεν θα σε πάρει και θα το αφήνει να χτυπάει τόση ώρα, μόνο και μόνο για ν' ακούς την μουσική :)

Εξάλλου οι περισσότεροι έχουν ενεργοποιημένο τον τηλεφωνητή, οπότε στα 25'' σταματά να χτυπάει το τηλέφωνο. Επομένως;

Link to comment
Share on other sites

Για αυτές τις ερωτήσεις, αρμόδιο είναι το Sony Ericsson forum. Σίγουρα έχει συζητηθεί εκεί το θέμα και ίσως μπορέσεις να βρεις το πρόγραμμα DRM Packager. Χρησιμοποίησε την Αναζήτηση και θα βρεις πολλές χρήσιμες πληροφορίες..
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν στο v902 οι ρυθμίσεις δεν μπορούν να σταλούν μέσω μηνύματος.

Τώρα για wap over gprs για συνδρομητές με πάγιο είναι προεγκατεστημένες (οπότε εσύ δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.).Αν όμως έχεις καρτοκινητό θα πρέπει αντίστοιχα να δημιουργήσεις εσύ ένα προφίλ ως εξής:

Βασικό μενού -> Συνδεσιμότητα -> Ρυθμίσεις Internet -> Εφαρμογή -> Ρυθμίσεις WAP -> Δημιουργία Νέου -> Όνομα Προφίλ (εισάγουμε VF live! Prepay) -> Proxy (επιλέγουμε το προφίλ Prepay) - Επιλογή (κάτω αριστερά) - Ρύθμιση - Επιλογή - Ενεργό και θα εμφανιστεί το μήνυμα "VF live! Prepay έχει ενεργοποιηθεί".

Link to comment
Share on other sites

έκανα σύνδεση σε vodafone store.

 

(μετα απο ένα χρόνο) θέλω να πάρω την επιδότηση αλλά στο vodafone store που είμαι πελάτης χρόνια τώρα δεν έχουν συσκευές που ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ vodafone live. Το θεωρώ σκέτη κοροϊδία το σύστημα που ακολουθούν με αποτέλεσμα να μεταφερθώ στην ΤΙΜ (πιθανόν) με τον ίδιο αριθμό.

 

Το θέμα μου όμως είναι άλλο, μπορώ να πάρω επιδότηση απο άλλο κατάστημα; (πχ απο τον Γερμανό;)

Link to comment
Share on other sites

μονο απο βοδα γινεται.εκτος και αν το ειχες παρει απο το γερμανο οποτε θα μπορουσε να σου κανει επιδοτηση χωρις απαραιτιτως να παρει βοδα λαιβ κινητο
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιο καλό παιδί να μου τις δώσει;Γιατί πήρα πριν μισή ώρα την εξυπηρέτηση πελατών και σπάστικα...

 

Έχω το Orange SPV και λέω στην κοπέλα:

 

-Μπορείτε να μου δώσετε μεμονομένα τις ρυθμίσεις;Δηλαδή IP,gateway κτλ;

-Δεν γίνετε κύριε δεν έχουμε τέτοιες ρυθμίσεις

-Είναι αδύνατον (λέω), αποκλείεται να μη γνωρίζετε τις ρυθμίσεις

-Δεν είναι δουλειά μου,εγώ απλά στέλνω ρυθμίσεις σε συσκευές vodafone μόνο, δεν μπορώ να βοηθήσω!

 

Και μου το κλείνει!!!Αυτή η εξυπηρέτηση πολύ αστεράτη!

Link to comment
Share on other sites

Kalispera!

Ithela na rwtisw an ginetai na metatrepsw to noumero pou exw (cosmote se voda) xwris na xreiastei na to allaksw px697xxxxxxx se 694xxxxxxx

 

Φυσικα και γινεται, και μαλιστα ολοκληρο τον αριθμο! Δηλαδη απο 697χχχχχχχ να μεινει ετσι και ας παει στη vodafone. Καλεσε στο 13894 δωρεαν απο το κινητο σου και θα μιλησεις με την υπηρεσια φορητοτητας της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έβγαλα άκρη, οι ρυθμίσεις δεν είναι ακριβώς οι ίδιες, κανείς για βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...