Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Loipon paidia to apogema piga se ena Vodafone shop..

Eipa ton til arithmo, edosa taftotita kai AFM kai mou eipe ela tin triti-tetarti na to pareis :D

Eutixos!

 

Tha sas po fisika otan to paro.. :)

Nokia n800 user! :D
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Σωστά αυτά που λές αλλά μετά τα όργια Μαυρίκη & Τόμπρα που πουλούσαν κασσέτες στην Ομόνοια δεν είδα κάποιον απο εμάς να "κόψει" την σύνδεση με τον OTE :X
σωστος!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπώθηκε κάτι τέτοιο ................. και αυτό που ισχύει απο την Vodafone είναι οτι εάν ένα καρτοκινητό δεν χρησιμοποιηθεί (ανανέωση χρόνου ομιλίας)για 12 μήνες χάνεται μετά το υπόλοιπό του και μόνο εάν ανανεώσει χρόνο ομιλίας θα το ξαναέχει και παράλληλα ανανεώνεται η χρονική διάρκεια χρήσης για άλλους 12 μήνες. Εάν δεν ανανεώσει μετά απο 30 ημέρες περίπου χάνει το νούμερο του.

αυτό το ήξερα.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

...παντως οφειλω να ομολογησω οτι η ολη ιστορια δεν με αρεσει :wacko: :wacko: :wacko: ....ειναι λες και καποιος παει με μια ταυτοτητα και μια υπευθυνη δηλωση και σου κλεβει το σπιτι ....και βεβαια αν σκεφτειται ποσες κλεμμενες/πλαστες ταυτοτητες/διαβατηρια υπαρχουν αυτην την στιγμη στην Ελλαδα, και οτι δεν μιλαμε για σπιτι (που ειναι σταθερο) με πιανει τρεμουλο :wacko: ....στην ουσια ειμαστε εκτεθιμενοι σε οποιονδηποτε σκεφτει να μας κανει ζημια....οσο εμεις λειπουμε η κοιμομαστε τον υπνο του δικαιου :blink:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

...παντως οφειλω να ομολογησω οτι η ολη ιστορια δεν με αρεσει :wacko: :wacko: :wacko: ....ειναι λες και καποιος παει με μια ταυτοτητα και μια υπευθυνη δηλωση και σου κλεβει το σπιτι ....και βεβαια αν σκεφτειται ποσες κλεμμενες/πλαστες ταυτοτητες/διαβατηρια υπαρχουν αυτην την στιγμη στην Ελλαδα, και οτι δεν μιλαμε για σπιτι (που ειναι σταθερο) με πιανει τρεμουλο :wacko: ....στην ουσια ειμαστε εκτεθιμενοι σε οποιονδηποτε σκεφτει να μας κανει ζημια....οσο εμεις λειπουμε η κοιμομαστε τον υπνο του δικαιου :blink:

Από την στιγμή που Κάπιος έχει ΑΝΩΝΥΜΟ καρτοκινητό είναι αυτονόητα όλα αυτά

Αλλιώς αν το χάσεις δεν υπάρχει καμμία πιθανότητα να το παρεις πίσω.

Βεβαίως η VODAFONE ζητάει Υπεύθηνη δήλωση άρα πρέπει κανείς να είναι προσεκτικός .

Διότι αν μου πάρεις το νούμερο ,εγώ θα φέρω τουλάχιστον 20 μάρτυρες που θα πουν ότι ήταν δικό μου και τώτε... έμπλεξες.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια φορα που ειχα ρωτησει μου ειχαν πει πως δεν ειχαν ενεργοποιησει αυτη την υπηρεσια στο μαγαζι τους:(

Αυτο μου ειπαν αυτο λεω.Ο Γερμανος κανει την ιδια δουλεια με τα ιδια ποσοστα ως οφελος για εμενα?Αν ειναι ετσι δεν εχω προβλημα παω ΒΟΛΤΑ στο Γερμανο που ειναι και στο δρομο μου;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια φορα που ειχα ρωτησει μου ειχαν πει πως δεν ειχαν ενεργοποιησει αυτη την υπηρεσια στο μαγαζι τους:(

Αυτο μου ειπαν αυτο λεω.Ο Γερμανος κανει την ιδια δουλεια με τα ιδια ποσοστα ως οφελος για εμενα?Αν ειναι ετσι δεν εχω προβλημα παω ΒΟΛΤΑ στο Γερμανο που ειναι και στο δρομο μου;)

 

Tα ίδια ακριβώς ποσοστά.

Η προσφορά βγαίνει από την εταιρία και όχι από το κάθε κατάστημα και δεν μπορεί να είναι διαφορετική. ;)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα,σε μία τηλεοπτική διαφήμιση της Mobile Connect Card της εταιρείας,μία εικόνα στην οποία αναγραφόταν πως μέχρι τις 31/8 θα προσφέρεται απεριόριστη χρήση ή κάτι παρόμοιο.

Ισχύει κάτι τέτοιο ;

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα,σε μία τηλεοπτική διαφήμιση της Mobile Connect Card της εταιρείας,μία εικόνα στην οποία αναγραφόταν πως μέχρι τις 31/8 θα προσφέρεται απεριόριστη χρήση ή κάτι παρόμοιο.

Ισχύει κάτι τέτοιο ;

 

Nαι,ακριβως,ισχυει αυτο.Προκειται για μια αρκετα αξιολογη καλοκαιρινη προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα,σε μία τηλεοπτική διαφήμιση της Mobile Connect Card της εταιρείας,μία εικόνα στην οποία αναγραφόταν πως μέχρι τις 31/8 θα προσφέρεται απεριόριστη χρήση ή κάτι παρόμοιο.

Ισχύει κάτι τέτοιο ;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=124789

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως έχει παραταθεί η προσφορά με τον επιπλέον χρόνο ομιλίας εώς και 31/08.
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Εκείνη την εποχή βέβαια ήταν η μόνη επιλογή ο ΟΤΕ. Δεν λέω ότι οι άλλες εταιρείες είναι αθώες κορασίδες, αλλά μια δυναμική μετακίνηση συνδρομητών μέσω φορητότητας θα έκανε την βόδιφον πιο προσεκτική στο μέλλον!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Και σε κατάστημα Πλαίσιο μπορούμε να "γεμίσουμε" μονάδες. Έτσι έστειλα στην μπατίρω την αδερφούλα μου λίγα ευρωπουλάκια. Όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Μια απορία. Μου έχει ξεμείνει από τον αδερφό μου μια κάρτα PCMCIA TIM Data Card 3G, αφού δεν είναι πλέον συνδρομητής. Εγώ μπορώ να εκμεταλλευτώ αυτή την κάρτα παίρνοντας μια USIM της Vodafone στο προπληρωμένο πακέτο, ή πρέπει και το PCMCIA να είναι της Vodafone?

Ευχαριστώ.

People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Εκείνη την εποχή βέβαια ήταν η μόνη επιλογή ο ΟΤΕ. Δεν λέω ότι οι άλλες εταιρείες είναι αθώες κορασίδες, αλλά μια δυναμική μετακίνηση συνδρομητών μέσω φορητότητας θα έκανε την βόδιφον πιο προσεκτική στο μέλλον!

Το πρόβλημα είναι προς ποιές εταιρείες να γίνει η δυναμική μετακίνηση? Μήπως σε κάποιες που δεν λένε τίποτα γενικώς :X ή σε κάποιες που απώλεσαν τις μνήμες του παρελθόντος χωρίς να ξέρουμε τι κάνουν στο παρόν:ninja:

...τώρα ερχονται πάλι στην μόδα τα δορυφορικά τηλ:blink:

Η μοναδική επιλογή δεν σημαίνει απαραίτητα άφεση αμαρτιών και μονόδρομο στην σύνδεση.

Η άποψη μου είναι ότι όποιος έχει τα "κότσια"...που κανείς μας μάλλον δεν τα έχει...να κλείσει ΟΛΑ τα τηλέφωνά του δείχνοντας ουσιαστικά την δυσφορία του.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά η εταρεία αυτή θα έπρεπε να "τιμωρηθεί" από τους συνδρομητές της όχι μόνο για όσα έκανε, αλλά για το θράσσος που είχε και μετά τις αποκαλύψεις!

Αλλά είπαμε, ο Έλληνας είναι "επαναστάτης του καφενείου"... Γι'αυτό και πληρώνει τις ίδιες υπηρεσίες με τους υπόλοιπους Ευρωπαίους σε εξωφρενικές τιμές, και άμα του κάνουν και καμμιά αύξηση, δεν έγινε και τίποτα, είναι "large" τύπος!!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πλέον τα BlackBerry 7100 & 7290 υποστηρίζουν γραφή και ανάγνωση Ελληνικών. Αρκεί να κατεβάσετε το κατάλληλο λογισμικό από τα παρακάτω links.

 

Συσκευή 7290:

http://www.vodafone.gr/blackberry/7290m_pbr4.1.0_rel347_pl1.8.0.144_a4.1.0.309.zip

 

Συσκευή 7100:

http://www.vodafone.gr/blackberry/7100m_pbr4.1.0_rel347_pl1.8.0.144_a4.1.0.309.zip

 

Για οδηγίες περί της εγκατάστασης δείτε τον οδηγό εγκατάστασης από εδώ

http://www.vodafone.gr/vodafone/extras/ppt/greek_sw_install.pdf

 

 

Source:

http://www.vodafone.gr/blackberry

Link to comment
Share on other sites

Εχω το motorola v600 .Καθε φορά που κανει η voda αλλαγες δτο δικτυο της το ιδιο προβλημα ,δεν συνδεεται με το vf live.

Μου ειπαν οτι θελει αναβαθμιση ,αλλα η motorola λεει οτι δεν υπάρχει άλλη αναβαθμιση. Η voda λεει δεν πειραζει ξαναβαβαλε παλι την ιδια έκδοση.και ισως δουλεψει. ΧΑΟΣ.

(Παλαιοτερα με το ιδιο προβλημα οταν τους ειπα οτι αλλαζω δικτυο ,σε 2 ημερες το ειχαν λυσει. )

Εχει αλλος το ιδιο προβλημα?????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εδω και αρκετο καιρο αντιμετωπιζω ενα μεγαλο προβλημα κατα την εναλλαγη απο 3G σε 2.5G και το αντιστροφο. Συγκεκριμενα κατα την εναλλαγη παντα χάνω την κληση που πραγματοποιω αλλα μερικες φορες απλα ακουω την φωνη του καλουμενου σαν να προερχεται απο κασεττα στην οποια εχει πατηθει το FF μαζι με το play η αν εχει γινει η εναλλαγη ακριβως πριν κανω την κληση ακουγεται η φωνη μου παραμορφωμενη και το αντιλαμβανομαι και εγω. Στην αρχη πιστευα οτι φταιει το κινητο μου (Nokia N70) το οποιο και πηγα για αναβαθμιση. Στην συνεχεια το προβλημα δεν λυθηκε και συναντησα ακριβως το ιδιο προβλημα σε ενα N71. Σημερα πηρα τηλεφωνο το customer service της Vodafone απο το οποιο μου ειπαν οτι δεν εχει αναφερθει ποτε παρομοιο προβλημα και μαλιστα μου συνεστησε να ρυθμισω το κινητο μου σε GSM συνδεση, το οποιο το θεωρω απαραδεκτη λυση. Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν εχει παρατηρηθει και απο αλλους χρηστες το ιδιο προβλημα για να δω τι θα κανω.. :worry:

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εδω και αρκετο καιρο αντιμετωπιζω ενα μεγαλο προβλημα κατα την εναλλαγη απο 3G σε 2.5G και το αντιστροφο. Συγκεκριμενα κατα την εναλλαγη παντα χάνω την κληση που πραγματοποιω αλλα μερικες φορες απλα ακουω την φωνη του καλουμενου σαν να προερχεται απο κασεττα στην οποια εχει πατηθει το FF μαζι με το play η αν εχει γινει η εναλλαγη ακριβως πριν κανω την κληση ακουγεται η φωνη μου παραμορφωμενη και το αντιλαμβανομαι και εγω. Στην αρχη πιστευα οτι φταιει το κινητο μου (Nokia N70) το οποιο και πηγα για αναβαθμιση. Στην συνεχεια το προβλημα δεν λυθηκε και συναντησα ακριβως το ιδιο προβλημα σε ενα N71. Σημερα πηρα τηλεφωνο το customer service της Vodafone απο το οποιο μου ειπαν οτι δεν εχει αναφερθει ποτε παρομοιο προβλημα και μαλιστα μου συνεστησε να ρυθμισω το κινητο μου σε GSM συνδεση, το οποιο το θεωρω απαραδεκτη λυση. Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν εχει παρατηρηθει και απο αλλους χρηστες το ιδιο προβλημα για να δω τι θα κανω.. :worry:

Όντως είναι περίεργο και σίγουρα....ασυνήθιστο! Το παρατηρείς σε συγκεκριμένη περιοχή ή έχεις γενικά το πρόβλημα? Γιατί αν είναι το δεύτερο ίσως παίζει κάτι με την κάρτα SIM σου. Αν πάλι είναι το πρώτο πρέπει να ελεγχθεί.

 

Οτι και να συμβαίνει πάρε πάλι το customer care και πες να κρατήσουν ένα trouble ticket με τπ πρόβλημα ώστε να γίνει έλεγχος από το τεχνικό τμήμα και να σε ενημερώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι περίεργο και σίγουρα....ασυνήθιστο! Το παρατηρείς σε συγκεκριμένη περιοχή ή έχεις γενικά το πρόβλημα? Γιατί αν είναι το δεύτερο ίσως παίζει κάτι με την κάρτα SIM σου. Αν πάλι είναι το πρώτο πρέπει να ελεγχθεί.

 

Οτι και να συμβαίνει πάρε πάλι το customer care και πες να κρατήσουν ένα trouble ticket με τπ πρόβλημα ώστε να γίνει έλεγχος από το τεχνικό τμήμα και να σε ενημερώσουν.

εγώ πάλι δεν ακούω να είναι ο πρώτος που έχει τέτοια προβλήματα με το 3g network της vodafone...ίσως να παίζει ρόλο η απουσία SIM σε κάποιες περιπτώσεις αλλά έχω τύχει και εγώ σε κάτι περιπτώσεις...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν ακούω να είναι ο πρώτος που έχει τέτοια προβλήματα με το 3g network της vodafone...ίσως να παίζει ρόλο η απουσία SIM σε κάποιες περιπτώσεις αλλά έχω τύχει και εγώ σε κάτι περιπτώσεις...

Koίταξε να δεις, έχω ακούσει να πέφτει η γραμμή λόγω προβλήματος handover και παλιά ήταν συχνό φαινόμενο (πλέον τουλάχιστον σε Αθήνα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, μιλάω συνέχεια στο κινητό και το έχω μόνιμα στο Αυτόματο) αλλά όχι τέτοιου είδους παραμορφώσεις στον ήχο (διάβασε προσεκτικά πως περιγράφει τον ήχο). Και μην ξεχνάς πως λέει πως του συμβαίνει συνέχεια. Αν είναι σε συγκεκριμένη περιοχή το πρόβλημα τότε δεν φταίει η SIM, εκτός αν το παρατηρεί όπουκαι αν βρίσκεται. Κάτι περίεργο συμβαίνει και το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να ξανακαλέσει στο cc και να ζητήσει να κρατηθεί trouble ticket για να το κοιτάξουν από το τεχνικό τμήμα και να τον ενημερώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η παραμόρφοση (που είναι σαν κασέτα) παίζει και σε εμένα ορισμένες φορές... Συνήθως, σταματάει αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που συνεχίζει και πρέπει να κλείσω και να ξαναπάρω...:(

 

Ακούστε το παράδειγμα που κατάφερα και ηχογράφεισα...

 

(Κάντε click εδώ για το αρχείο σε .wav )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...