Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ τότε τι να πω που σχεδόν ένα χρόνο έπαιρνα σχεδόν 2 φορές την εβδομάδα τηλέφωνο για να μου ενεργοποιήσουν το Vodafone live! και κάθε φορά η ίδια δικαιολογία: Το σύστημα έχει τεχνικό πρόβλημα. Καλέστε κάποια άλλη φορά ή θα σας καλέσουμε εμείς να σας ενημερώσουμε πότε θα μπορείτε να κάνετε αίτηση για ενεργοποίηση του Vodafone live!. Έχω κι εγώ καρτοκινητό και μου τα 'σπασαν. Στο παραπέντε ήμουνα να φύγω οριστικά απ'τη vodafone αλλά την άλλη μέρα (20/2/2005) μου ενεργοποιήθηκαν όλα και μου ζήτησαν και συγγνώμη για την πολύμηνη ταλαιπωρία και καθυστέρηση........... Να την βάλουν εκεί που ξέρουν
Link to comment
Share on other sites

Σε ολες τις υπηρεσιες και αλλαγες παντως προσωπικα δεν ειχα ποτε προβλημα με την vodafone.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Δεν διατιθεται?

Μα το διαφημιστικο φυλλαδιο-που ειναι νεο-εχει και τις δυο καρτες.

 

Εβγαλαν φυλλαδιο και με την gprs και δεν την διαθετουν?

Link to comment
Share on other sites

Ego exo eteriki sindesi kai ekana prosfata etisi allagis simbolaiou..Perno stin e3ipiretisi pelaton gia na matho an egine i allagi programmatos..aloi mou lene oti tha idopoitho me sms gia tin allagi kai alloi lene oti logo tou eterikou den mporei na ginei enimerosi..tha prepei na kaleso ana takta xronika diastimata gia na matho an egine i allagi..me liga logia i den einai kala ekpedeumenoi i den kseroun ti tous ginetai...Entometaksi (asxeto)..exontas eteriko programa me xrono omilias pros ta e3o kai xrono omilias endoeteriko, pos mporo na matho poso milisa?mono kalontas to 1389?
Link to comment
Share on other sites

h gprs pcmicia pleon den diatithete apo vf-shops. yparxei h 3g kai 3g w-lan.

mazi me to paketo sindesis (prepay)+pcmcia den diatithete kerea einai extra..

εδώ άλλα λέει...

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0005050100&vars=0000000000

αν δεν είχαν GPRS κάρτα δε θα τη σβήνανε? δεν είναι και τίποτε να σβήσεις 1 γραμμή HTML :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τότε τι να πω που σχεδόν ένα χρόνο έπαιρνα σχεδόν 2 φορές την εβδομάδα τηλέφωνο για να μου ενεργοποιήσουν το Vodafone live! και κάθε φορά η ίδια δικαιολογία: Το σύστημα έχει τεχνικό πρόβλημα. Καλέστε κάποια άλλη φορά ή θα σας καλέσουμε εμείς να σας ενημερώσουμε πότε θα μπορείτε να κάνετε αίτηση για ενεργοποίηση του Vodafone live!. Έχω κι εγώ καρτοκινητό και μου τα 'σπασαν. Στο παραπέντε ήμουνα να φύγω οριστικά απ'τη vodafone αλλά την άλλη μέρα (20/2/2005) μου ενεργοποιήθηκαν όλα και μου ζήτησαν και συγγνώμη για την πολύμηνη ταλαιπωρία και καθυστέρηση........... Να την βάλουν εκεί που ξέρουν

 

Μήπως είσαι "λίγο" υπερβολικος?

Είναι δικαιωμα σου να λες οτι θελεις αλλα μην νομιζεις οτι εισαι πιστευτος...

1 ολοκληρο χρονο σχεδον καλουσες 2 φορες την εβδομαδα για ενεργοποιηση και δεν γινοταν?αν για 1 χρονο δεν γινοντουσαν ενεργοποιησεις θα ειχε γινει χαμος θα ειχε ακουστει!αλλωστε ουτε την vodafone συμφερει να μην ενεργοποιουν υπηρεσιες!

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Ενώ η τεχνική υποστήριξη της Vodafone ήταν μια χαρά στη δική μου περίπτωση, οι υπεύθυνοι για τα εταιρικά προγράμματα είναι για ξύλο.

 

Πριν μια βδομάδα παρήγγειλα το κινητό μου, κάνοντας και μια νέα σύνδεση. Τώρα, μαθαίνω από το γραφείο, ότι ο πωλητής εδώ και μία βδομάδα δεν έχει φιλοτιμηθεί να περάσει, και προφανώς η παραγγελία δεν έχει προχωρήσει καθόλου.

 

1 βδομάδα καθυστέρησης σε εταιρικό πελάτη, σίγουρα δεν τιμάει την εταιρεία...

Αντιδογματισμός: http://www.antidogma.gr
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone ανακοίνωσε τη διάθεση της υπηρεσίας "Vodafone Mobile Connect" σε έκδοση προπληρωμένης χρήσης για πρώτη φορά στην ελληνική αγορά. Ειδικότερα, οι πελάτες της Vodafone μπορούν να έχουν σύνδεση Ιντερνετ και ηλεκτρονικό ταχυδρομείο όποτε και όπου θέλουν με κάλυψη σε GPRS ή 3G/GPRS δίκτυο και ταχύτητα σύνδεσης μέχρι 384 kbps, χωρίς συμβόλαιο και μηνιαίο πάγιο.

 

Η υπηρεσία διατίθεται σε πακέτο που περιλαμβάνει μία 3G/GPRS ή GPRS κάρτα δεδομένων και το ανάλογο πακέτο σύνδεσης αλλά και για όσους το επιθυμούν μόνο σε πακέτο σύνδεσης. Mε την αγορά της συγκεκριμένης υπηρεσίας ο χρήστης αποκτά και αξία 43 ευρώ όγκου χρήσης χωρίς χρέωση. Ο χρήστης θα μπορεί να ανανεώνει την αξία χρήσης της κάρτας του γρήγορα και εύκολα με μια οποιαδήποτε κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας της Vodafone για την αντίστοιχη αξία χρήσης που προσφέρει η κάθε κάρτα.

 

 

Πέντε νέα προγράμματα για την υπηρεσία Mobile Connect

H χρέωση για επιπλέον του προσφερόμενου όγκου χρήση είναι 0,0042 ευρώ/kb, η χρέωση περιαγωγής σε υποστηριζόμενο δίκτυο περιαγωγής είναι 11,90 ευρώ/Μb, ενώ σε μη υποστηριζόμενο δίκτυο 17,85 ευρώ/Μb (στις συγκεκριμένες τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α).

 

Παράλληλα, η Vodafone πρόσφατα προχώρησε στην εμπορική διάθεση, σε συνδρομητές της με συμβόλαιο, πέντε νέων προγραμμάτων χρήσης της υπηρεσίας Mobile Connect, με μειωμένο κατά 50% κόστος χρήσης. Τα νέα προγράμματα χρήσης, τα οποία ισχύουν για νέους συνδρομητές και για συνδρομητές που είναι ήδη στο δίκτυο της Vodafone, είναι τα εξής:

 

-VMC 1 με 5 ευρώ μηνιαίο πάγιο και 1ΜΒ δωρεάν όγκο χρήσης,

 

-VMC 15 με 15 ευρώ μηνιαίο πάγιο και 15 ΜΒ δωρεάν όγκο χρήσης, -VMC 60 με 30 ευρώ μηνιαίο πάγιο και 60 ΜΒ δωρεάν όγκο χρήσης,

 

-VMC 150 με 60 ευρώ μηνιαίο πάγιο και 160 ΜΒ δωρεάν όγκο χρήσης -VMC 1GB με 99 ευρώ μηνιαίο πάγιο και 1 GΒ δωρεάν όγκο χρήσης.

 

Τα νέα προγράμματα δεδομένων είναι διαθέσιμα για συνδρομητές με συμβόλαιο από τη 1η Ιουνίου 2005, ενώ η κάρτα δεδομένων GPRS για τα προγράμματα με συμβόλαιο θα σταματήσει να είναι εμπορικά διαθέσιμη εντός του Ιουνίου 2005. Επιπλέον, από τη 1η Ιουνίου 2005 δεν είναι εφικτές οι νέες συνδέσεις στα παλαιά προγράμματα χρήσης της υπηρεσίας.

Link to comment
Share on other sites

4,3€ το MByte ε? Πρεπει να ειναι τρελοι οι ανθρωποι...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Agorasa shmera thn VMCC 3G (sto programma me ta 60MB/mhna, 30 euro to mhna kai plhrwsa kai epipleon 43 euro gia thn karta) kai parousiazetai to exhs periergo: Otan diakinw data (up kai down) o deikths tou pontikiou katevainei monos tou arga arga pros ta katw! Otan stamataei h diakinhsh twn data (otan fortwnei mia selida px), einai ola ok kai stamataei! Ehw to laptop R40 ths IBM. :O

Any idea?

 

BTW h tahythta einai mia hara, eidika gia to 10lepto mono pou eiha 3G prosvash, prin to traino vgei exw apo thn Athina! Edw sthn Karditsa fysika oute ihnos 3G para mono GPRS! Ypomonh mehri thn Deutera pou tha epistrepsw! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητά δεν δινόταν όμως μέχρι τώρα! Για ώρα ανάγκης καλό είναι. Πόσο πάει η 3G/GPRS κάρτα; Μπορείς να βάλεις μια sim prepaid που ήδη έχεις;

 

EDIT: ΔΕΝ μπορούμε να βάλουμε μια sim που ήδη έχουμε! Παραθέτω το αντίστοιχο τμήμα του FAQ:

 

" 8. Πρέπει υποχρεωτικά να χρησιμοποιήσω την νέα κάρτα Sim που θα μου δώσει η Vodafone ή μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα Sim που έχω στο κινητό μου;

 

H νέα κάρτα SIM παρέχεται για την ευκολία χρήσης της υπηρεσίας ώστε ο χρήστης να μην αλλάζει την κάρτα μεταξύ του τηλεφώνου και της 3G/GPRS PC κάρτας. Επιπλέον έτσι δεν θα εμφανίζεται το φαινόμενο να είναι απασχολημένο το τηλέφωνό του την ώρα που χρησιμοποιεί το 3G/GPRS δίκτυο δεδομένων και να πρέπει να διακόψει την σύνδεσή του για να κάνει / δέχεται κλήσεις. Γι' αυτό το λόγο η υπηρεσία παρέχεται αποκλειστικά μέσω της νέας SIM. "

 

Χαζό δεν είναι; Εκτός αν θέλουν να ανεβάσουν τον αριθμό των συνδρομητών τους! Αλλιώς, αν δεν με πειράζει εμένα να βάλω τη sim μου και να δείχνει και απασχολημένο, αυτούς τί τους πειράζει ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone Γερμανίας ανακοίνωσε την καινούρια προρσφορά της Vodafone Zuhause (στο σπίτι).

Με λίγα λόγια αυτή η προσφορά επιτρέπει στους χρήστες να αποκτήσουν μία κάρτα SIM με τοπικό αριθμό (πρόθεμα και αριθμός της πόλης και όχι του δικτύου κινητής τηλεφωνίας) την οποία θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν σε μία ακτίνα 2 χιλιομέτρων γύρω από το σπίτι τους και να δέχονται κλήσεις (με χρέωση του καλούντα σαν να επρόκειτο για σταθερό τηλέφωνο) καθώς και με 20 Ευρώ το μήνα να έχουν 1000 λεπτά δωρεάν κλήσεις προς οποιοδήποτε σταθερό τηλέφωνο!

 

Αντίστοιχα υπάρχει και πακέτο για σερφάρισμα με 33.94 Ευρώ το μήνα που παρέχει 60 ώρες ή 5 GB σερφάρισμα στο internet, μέσα σε μία ακτίνα 2 χιλιομέτρων από το σπίτι του χρήστη στο δίκτυο 3G της Vodafone!!! (Με κάρτα Mobile Connect ή κινητό τηλέφωνο συνδεδεμένο με Η/Υ!)

 

Πιστεύω ότι και οι δύο προσφορές είναι πρωτοποριακές και ότι θα έπρεπε σύντομα να έρθουν και στην Ελλάδα!

 

EDIT: Να συμπληρώσω ότι μέχρι τις 15 Ιουλίου οι πελάτες σταθερής μπορούν να αλλάξουν την σταθερή τους συσκευή (οποιαδήποτε) με το κινητό Motorola C115 (με συμβόλαιο Vodafone Zuhause διάρκειας τριών μηνών) το οποίο κανονικά προσφέρεται στην τιμή των 49,50 Ευρώ. Εννοείται ότι ο χρήστης μπορεί να πάρει μόνο την κάρτα SIM για το Vodafone Zuhause και να χρησιμοποιήσει οποιοδήποτε κινητό θέλει για αντικαταστάτη της σταθερής του συσκευής! Πάντως το κινητό Motorola που δίνει η Vodafone.de μαζί με το πρόγραμμα περιέχει και βάση φόρτισης για να προσομοιάζει σε ασύρματο τηλέφωνο και για να το έχετε σε σταθερή θέση μέσα στο σπίτι για να μην χάνεται...

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην τις φέρουν! Όσο οι Ελληνάρες τα ακουμπάνε σε διαγωνισμούς όπως με τα smart, μην περιμένεις να μας πάρουν σοβαρά σαν καταναλωτές !!! Περαστικά μας !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις ένα simάκι καρτοκινητού που έχεις ήδη; Στο πακέτο περιλαμβάνεται μια sim καρτοκινητού, θα ήθελα όμως να το ενεργοποιήσω σε άλλο νούμερο που έχω, μια και μπορείς να στέλνεις και sms από το νο σου οπότε, γιατί να μην βάλεις αυτό που έχεις ήδη;;;

 

Στο vodafone-shop.gr δεν αναφέρει την καρτοκινητή έκδοση. Θα κάνω μια βόλτα από voda shops μήπως τη βρω. Μάλλον συμφέρει η gprs έκδοση. Πιο φθηνή, και γλυτώνεις και τα ψυχολογικά του δικτύου 3ης γενιάς !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Thelw na mpenw Internet over GPRS mesw tu 7610 mou kai thelw na mathw an dinei i voda se kapoio prepay paketo tis tin parapanw dynatotita. Kai an nai pws kai poso einai h xrewsh peripou...

 

Mporeite na voithisete please?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος μια τετοια φαση πρεπει να επαιζε σε ενα αλλο Γερμανικο δικτυο κινητης πριν κανα 2-3 χρονια... Δεν ειμαι σθγουρος μιας και μου το ειχε πει Ελληνας γνωστος που ζουσε Γερμανια και ειχε αυτο το πακετο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κάτι τέτοιο για τα καρτοκινητά, μόνο για τις συνδέσεις με συμβόλαιο!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν δίνει internet over gprs στα καρτοκινητά, όμως μόλις έδωσε την vodafone mobile connect card GPRS /GPRS/3G σε καρτοκινητή έκδοση. Δες το αντίστοιχο θέμα !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν τα παιδιά, δυνατότητα internet over gprs για prepaid δεν υπάρχει, το έχουμε συζητήσει άλλωστε πολλές φορές στο forum.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το mousepad και σου κάνει τέτοιο πρόβλημα; Αυτό είναι συνήθως πρόβλημα σε ενσύρματα ποντίκια λόγω επαγωγής στο καλώδιο.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι η κατασταση με τα Branded Τηλεφωνα εχει πια ξεφυγει τελειως?Με ποιο δικαιωμα δεν φερνει η βονταφον τα ιδια τηλεφωνα με ελευ8ερο λογισμικο?Με ποιο δικαιωμα ετσι αναγκαζει ολους τους χρηστες με επιδοτηση να καταληξουν αργα η γρηγορα με μια συσκευη me vodafone λογισμικο?...Πιστευω οτι ειναι απο τις πιο φασιστικες καταστασεις,,,που ισως τυνχανει και νομικης πραξης.Τι λετε? Αυτο ειναι και 8εμα που αφορα και τις εκαστοτε εταιριας κινητης τηλεφωνιας..κα8οτι ετσι εξαλειφετε το 8εμα επιλογης αλλα και ανταγωνισμου....
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι η κατασταση με τα Branded Τηλεφωνα εχει πια ξεφυγει τελειως?Με ποιο δικαιωμα δεν φερνει η βονταφον τα ιδια τηλεφωνα με ελευ8ερο λογισμικο?Με ποιο δικαιωμα ετσι αναγκαζει ολους τους χρηστες με επιδοτηση να καταληξουν αργα η γρηγορα με μια συσκευη me vodafone λογισμικο?...Πιστευω οτι ειναι απο τις πιο φασιστικες καταστασεις,,,που ισως τυνχανει και νομικης πραξης.Τι λετε? Αυτο ειναι και 8εμα που αφορα και τις εκαστοτε εταιριας κινητης τηλεφωνιας..κα8οτι ετσι εξαλειφετε το 8εμα επιλογης αλλα και ανταγωνισμου....

 

Τώρα να πώ ότι έχεις άδικο δεν έχεις!!

Αν και μπορείς να επιλέξεις μιά μη Vodafone Live συσκευή αλλά καμιά φορά σου αρέσει κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο που είναι μόνο VL!!

Πάντως έτσι που το κάνουν ο κόσμος έχει αρχίσει ήδη και το μυρίζεται και την κάνει σιγά σιγα! Οταν παράδειγμα σε τηλέφωνα όπως το Κ 700 και το V800 δεν μπορείς να βάλεις ένα ΜΡ3 ήχο κλήσης ο άλλος φρικάρει και έχει και δίκιο!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...