Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά μια έξυπνη και πρωτότυπη διαφήμιση :) δεν υπάρχει βαθύτερο νόημα!

 

Τοτε γιατι ζητα στοιχεια (Ονομα, τηλεφωνο, κλπ);

Link to comment
Share on other sites

Τοτε γιατι ζητα στοιχεια (Ονομα, τηλεφωνο, κλπ);

Χρειάζονται για την εξέλιξη της ιστορίας ;) δεν μπορώ να πω περισσότερα εδώ γιατί θα χαλάσω την έκπληξη, αν θέλεις βάλε ένα καρτοκινητό που δεν χρησιμοποιείς για να το δοκιμάσεις ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Με καλή θέληση όλα γίνονται. Αυτό σε απάντηση προς όλους όσους στα παραπάνω post καταστροφολογούσαν και εκτόξευαν κατηγορίες εναντίον των πάντων (για μη δισφάλιση προσωπικών δεδομένων κ.λ.π) για ένα μικρό λάθος του καταστήματος που διορθώθηκε τόσο απλά.:)

 

Σωστά. Λες και μια εταιρία δεν έχει δικαίωμα στα λάθη. Πολύ απαιτητικοί γίναμε τελευταία. Μιλάω για όλες τις εταιρίες. Μια εταιρία κρίνεται κατά τη γνώμη μου στο πως αντιμετωπίζει το λάθος της.....Όποιος πιστεύει ότι ανακάλθψε την αλάνθαστη εταιρία ας ξυπνήσει....

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone έχει ονομάσει μεταχειρισμένες τις συσκευές

1) που έχουν κατεστραμένη συσκευασία

2) που δεν έχουν μέσα στην συσκευασία τα παρελκόμενα (Hands free, Memory card κ.λ.π.)

3) συσκευές που έχουν επιστραφεί από άλλους συνδρομητές διότι πλέον δεν τις ήθελαν γιατί ήταν ανοικτό το κουτί ή έλειπε κάποιο από τα παρελκόμενα ή και ακόμη γιατί είχε παρουσιαστεί κάποιο τεχνικό πρόβλημα και μετά από έλεγχο - επιδιορθωση που έχει γίνει από την κατασκευάστρια εταιρεία δεν μπορεί να πωληθεί ως καινούργια συσκευή.

Η απάντηση δόθηκε από την ίδια την εταιρεία. Σκέφτηκα ότι θα θέλατε να γνωρίζεται και εσείς ποιες συσκευές χαρακτηρίζονται ως μεταχειρισμένες...

 

καλα αν ειναι ετσι οι μεταχειρισμενες συσκευες..μιααα χαρα... δεν ειχα προσεξει καθολου αυτο το κομματι στο site της εταιριας... τωρα ομωςςςςςς ξερω:lol::lol:tnks

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ηχογραφουσαν και στα καταστήματα τους τους υπαλλήλους τους! Αν το κάνανε δε θα έτρεχα εγω και δε θα έστελνα FAX να βρω το δίκιο μου! Και θα ήταν και πιο υπεύθυνοι οι υπάλληλοι εκεί. Ενημερωτικά αρνήθηκαν να παραλάβουν αίτημα διακοπής μου, γιατί δεν είχαν περάσει 2 μήνες στο δίκτυο. Τελικά μετά απο FAX η διακοπή έγινε και θα πληρώσω αυτό που πραγματικά πρέπει!

 

Τωρα για την ηχογράφηση πιστεύω οτι απλά έπεσες σε υπάλληλο χωρίς χιούμορ! Ή φοβισμένη... και άπειρη. Σίγουρα δε της έχει τύχει ΄κάτι τετοιο. Αλλά πρέπει πάντα να φροντίζουμε να είμαστε κι εμείς καλυμμένοι και όχι μόνο οι εταιρίες! Π.χ δε δέχεται ΦΑΞ διακοπής η Vodafone παρα μόνο αίτημα μέσα απο τα καταστήματά της. Αν δε το κάνουν δεκτό, άντε να αποδείξεις οτι το ζήτησες!

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά η vodafone έχει ταλέντο στις ηχογραφήσεις ..ειναι πιστοποιημενη κ απο το ελληνικο δημοσιο και τη κυβέρνιση ..δεν ανεχεται λοιπον τον οποιοδήποτε οποψήφιο ανταγωνιστή ..

 

 

πέρα απο τη πλακα αναρωτίεμαι τι θα απαντιση η βοντα

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το εντόπισα μολις μια μέρα μετα απο την αγορά του νέου μου κινητού !! απ ότι βλέπω τα μεταχειρισμένα πρέπει α πωλούνται αρκετά γιατι όλο και μειώνεται ο αριθμός των διαθέσιμων συσκευών!!
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είχε συμβεί παρόμοιο περιστατικό με Sony laptop αγορασμένο από τα Media Markt όπου μου έδωσαν ένα εκθεσιακό σφραγισμένο μάλιστα σε κουτί με username κάποιας Σούλας για να μπεις στα windows και με κάποιο ξεχασμένο cd μέσα.

Το τι έγινε στο media markt δεν λέγετε. Ηλίθιοι υπάρχουν παντού φίλοι μου.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα alacarte με vf-live prepay ρυθμίσεις.

 

Μέχρι πρόσφατα όλες οι εφαρμογές που χρειάζονται ίντερνετ δουλεύανε κανονικά. Σήμερα διαπίστωσα ότι διάφορες εφαρμογές έχουν πρόβλημα.. πχ amaze, nav4all.

 

Ανοίγοντας μία σελίδα στον browser είδα ότι προστίθεται ένα header και ένα footer από την vodafone. Αυτό προφανώς μπερδεύει και τις java εφαρμογές.

 

Το έχει διαπιστώσει και κανένας άλλος?

Μπορεί να γίνει κάτι για να διορθωθεί?

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0005070100&vars=0000000000

 

ενδιαφέρον παρουσιάζουν τα 5GB με 39€(αντι 71€)!

Είναι όντως πολύ καλό σε σύγκριση με το DSL, με δεδομένο ότι το πας όπου θέλεις!

Αλλα θέλει ΠΟΛΥ προσοχή να μην ξεπεράσεις τα 5GB!!!!

Έχετε δεί τι χρέωση έχει ανά ΜΒ όταν ξεπεράσεις το όριο??? Νομίζω ότι είναι περισσότερο από 1 ευρώ!!

Άρα, αν ξεπεράσεις το όριο κατά 500 ΜΒ, θα πληρώσεις περισσότερα από 600 ευρώ πάνω από το πάγιο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πολύ καλό σε σύγκριση με το DSL, με δεδομένο ότι το πας όπου θέλεις!

Αλλα θέλει ΠΟΛΥ προσοχή να μην ξεπεράσεις τα 5GB!!!!

Έχετε δεί τι χρέωση έχει ανά ΜΒ όταν ξεπεράσεις το όριο??? Νομίζω ότι είναι περισσότερο από 1 ευρώ!!

Άρα, αν ξεπεράσεις το όριο κατά 500 ΜΒ, θα πληρώσεις περισσότερα από 600 ευρώ πάνω από το πάγιο!!!!!

 

κατά την γνώμη μου τα προγράμματα vmc1,vmc25,vmc80 θα έπρεπε

να καταργηθούν καθώς η χρέωση μετά τα δωρεάν mb ειναι απαράδεκτη

vmc1 2.9€/ΜΒ

vmc25 1.94€/ΜΒ

vmc80 1.53€/ΜΒ

και τα δωρεαν mb πολυ λιγα με αποτελεσμα να χρεώνεσαι υπερβολικά

πολλά χρήματα για μια υπηρεσία που θα έπρεπε να είναι flat με ένα

πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Άρα, αν ξεπεράσεις το όριο κατά 500 ΜΒ, θα πληρώσεις περισσότερα από 600 ευρώ πάνω από το πάγιο!!!!!

 

κλασσικη voda....εστησε την φακα...εβαλε και το τυρι (μας εχει τρελανει στις διαφημισεις).....

...και περιμενει να τσιμπησουν....:lol::lol::lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είμαστε ποντίκια για να φοβόμαστε τις φάκες!! ;).

Εγώ πιστεύω ότι αξίζει η υπηρεσία, αρκεί να ξέρει κάποιος τι του γίνεται.

 

Αφού κοστίζει τόσο ακριβά πάνω από το όριο χρήσης, τότε αρκεί να διαλέξεις το σωστό πακέτο και να μην ξεπερνάς το όριο.

Πάντως τα 39 ευρώ είναι αρκετά καλά αν δεν είσαι σταθερός σε ένα μέρος.

Αλλιώς δε βλέπω το λόγο να μην πάρεις DSL.

 

Όσο για αυτό που λέει ο Robin, πιστεύω ότι υπάρχουν και περιπτώσεις που κάποιος κάνει πολύ μικρή χρήση. Οπότε, γιατί να πάρει μεγάλο πακέτο και να πληρώνει πάγιο??

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνετε λίγο με τις νέες τιμές της cosmote, για να δείτε ότι η vodafone είναι πανάκριβη...

 

Για την ιστορία εγώ έχω την VMCC 5GB με την φοιτητική τιμή (29€) τη στιγμή που η cosmote δίνει αυτή την τιμή σε όλους ενώ δίνει τα 20 GB (call me non-stop) με μόνο 50€, αρκεί να έχεις και σύνδεση κινητού cosmote! Οι τιμές αυτές είναι απίστευτες!

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνετε λίγο με τις νέες τιμές της cosmote, για να δείτε ότι η vodafone είναι πανάκριβη...

 

Για την ιστορία εγώ έχω την VMCC 5GB με την φοιτητική τιμή (29€) τη στιγμή που η cosmote δίνει αυτή την τιμή σε όλους ενώ δίνει τα 20 GB (call me non-stop) με μόνο 50€, αρκεί να έχεις και σύνδεση κινητού cosmote! Οι τιμές αυτές είναι απίστευτες!

Κάνε τη σύγκριση και με τα προγράμματα της wind όμως! Θα πάθεις πλάκα :p

71 ευρώ για τα 5 GB!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, την wind δεν την ανέφερα γιατί είναι τελείως αλλού!

 

Ελπίζω ότι απλά περιμένουν να ξεμπερδέψουν λίγο με τα σταθερά τους που τα έχουν κάνει μπάχαλο και θα απαντήσουν γιατί ας μην ξεχνάμε ότι αυτοί ήταν που κάνανε πρώτοι την πιο τολμηρή κίνηση στις κάρτες δεδομένων με το θρυλιγό DC Non-stop...

 

Τώρα τους έφαγε όλους η cosmote με τιμές που είναι πρωτοποριακές ακόμα και για την Ευρώπη! Ελπίζω η wind μέσα στην απελπισία της να μειώσει ακόμα περισσότερο τις τιμές! (Και λέω απελπισία γιατί ως τώρα η wind πούλαγε ένα μέτριο δίκτυο σε καλές τιμές, τώρα που η cosmote πουλάει ένα σαφώς ανώτερο δίκτυο -με μικροπροβλήματα στην ταχύτητα- σε τρομερές τιμές, να δούμε πού μπορεί να χτυπήσει η wind)...

Link to comment
Share on other sites

Την ελπίδα ότι θα βγουν καλύτερα προγράμματα από τη Wind κάνε τη βεβαιότητα...:)

Μη κοιτάς που κάποιοι αλλού τρώνε και πίνουνε και αλλού πάνε και... διαφημίζουνε:lol::p

(δε φταίω εγώ εάν δεν καταλάβατε όλοι που αναφέρομαι)

Όσο για το δίκτυο δε νομίζω να έχει ιδιαίτερη σημασία, γιατί η Κοσμοτέ είναι καλύτερη κυρίως στην επαρχία όπου δεν "παίζει" σε πολύ μεγάλο βαθμό αυτού του είδους η πρόσβαση στο διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι φίλε getolika! Πάντως να αναφέρω ότι επαρχία ξε-επαρχία, με τέτοιες τιμές πλέον η data card γίνεται μία προσιτή επιλογή για όλους (όχι μόνο για businessmen) και γι'αυτό βλέπουμε και στοχευμένες δράσεις π.χ. για φοιτητές!

 

Προσωπικά τώρα που ο ΟΤΕ στη μετάβαση από Tellas zisto σε on telecoms αποφάσισε να με αποσυνδέσει από την tellas Παρασκευή για να με συνδέσει με την on την Τρίτη, μπαίνω με την Vodafone Mobile Connect και έχω πάθει πλάκα με την ταχύτητα και την ποιότητα της σύνδεσης!

 

Mobile broadband is the future!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πλέον δεν απευθύνονται μόνο σε επαγγελματίες.

Φαίνεται ότι στο μέλλον το mobile broadband θα είναι πιο ανταγωνιστικό ακόμα και απέναντι στο σταθερό.

Φαντάσου ότι σκέφτομαι μέχρι και 'γω τώρα που είμαι άστεγος να κάνω μια σύνδεση να ποστάρω από τα παγκάκια!:lol:

Θα μου κάνουν λες τη σύνδεση που δεν έχω να τους δηλώσω μόνιμη κατοικία;:OΉ μήπως δεν τους ενδιαφέρει αυτό το target group?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή διευκρίνηση το πρόγραμμα 5Gb Με 39Ε είναι για νέες συνδέσεις ή ανανεώσεις πραγμαρτοποιηθούν έως 31/01/08 και ισχυεί για ένα 12 μηνο, μετά επανέρχεται στο πάγιο των 71Ε εκτός αν σε ένα χρόνο βγάλουν καμια καινούργια προσφορά...
[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, την wind δεν την ανέφερα γιατί είναι τελείως αλλού!

 

Ελπίζω ότι απλά περιμένουν να ξεμπερδέψουν λίγο με τα σταθερά τους που τα έχουν κάνει μπάχαλο και θα απαντήσουν γιατί ας μην ξεχνάμε ότι αυτοί ήταν που κάνανε πρώτοι την πιο τολμηρή κίνηση στις κάρτες δεδομένων με το θρυλιγό DC Non-stop...

 

Τώρα τους έφαγε όλους η cosmote με τιμές που είναι πρωτοποριακές ακόμα και για την Ευρώπη! Ελπίζω η wind μέσα στην απελπισία της να μειώσει ακόμα περισσότερο τις τιμές! (Και λέω απελπισία γιατί ως τώρα η wind πούλαγε ένα μέτριο δίκτυο σε καλές τιμές, τώρα που η cosmote πουλάει ένα σαφώς ανώτερο δίκτυο -με μικροπροβλήματα στην ταχύτητα- σε τρομερές τιμές, να δούμε πού μπορεί να χτυπήσει η wind)...

 

H Cosmote πριν απο λιγες μερες μειωσε.

Να δουμε και την Voda.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλεπω am_xmen να επιστρεφουν ποτέ σε τόσο ακριβές τιμές!! Όποιος το κάνει θα είναι εκτός αγοράς. Ακόμα κι αν το κάνουν, διακόπτεις τη σύνδεση, κάνεις μια καινούρια με την προσφορά που θα ισχύει τότε και παιρνεις και καινουριο σιδερικο! ;):p:lol:

 

Όσον αφορά στις τιμές της Cosmote, όπως σωστά είπε και ο TakeOverNet, η Cosmote τις έβγαλε μετά τη Vodafone, άρα να περιμένεις σύντομα απάντηση!!!

 

Επισημαίνω και πάλι: ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ 5GB!!!! Είτε στη Vodafone, είτε στην COSMOTE!!!!:heat::dizzy:

 

Την ελπίδα ότι θα βγουν καλύτερα προγράμματα από τη Wind κάνε τη βεβαιότητα...:)

Μη κοιτάς που κάποιοι αλλού τρώνε και πίνουνε και αλλού πάνε και... διαφημίζουνε:lol::p

(δε φταίω εγώ εάν δεν καταλάβατε όλοι που αναφέρομαι)

Όσο για το δίκτυο δε νομίζω να έχει ιδιαίτερη σημασία, γιατί η Κοσμοτέ είναι καλύτερη κυρίως στην επαρχία όπου δεν "παίζει" σε πολύ μεγάλο βαθμό αυτού του είδους η πρόσβαση στο διαδίκτυο.

getolika, εισαι πολύ μπροστά!

Συμφωνώ απόλυτα με το σχόλιο για τη διαφήμιση!!!!

Link to comment
Share on other sites

δινει και η κοσμοτε το μοντεμακι δωρεαν ?

 

το ιδιο ειναι και αυτο ? το 220 usb ?

 

Ναι, το δίνει δωρεάν στα πακέτα που είναι με ξεχωριστή sim (όχι σε αυτά που μπαίνουν πρόσθετα στην σύνδεση του κινητού σου)!

Παρόλα αυτά έχεις τις προνομιακές τιμές έτσι κι αλλιώς αν έχει σύνδεση κινητού στην cosmote, οπότε είναι πολύ καλό γιατί μπορείς να επιλέξεις είτε να πάρεις καινούρια sim με μοντεμάκι να κάνεις τη δουλειά σου είτε να ενσωματώσεις την υπηρεσία στην ήδη υπάρχουσα sim με το πρόγραμμα φωνής (αν έχεις π.χ. HSPA κινητό για σύνδεση με Η/Υ), όλα με τις ίδιες τιμές!

Link to comment
Share on other sites

Πρίν 5 μέρες πήγα κι γώ σε κατάστημα vodafone να αγοράσω καινούρια συσκευή κ όταν μου παρέδωσαν το κουτί ήταν με κομμένη την ταινία ασφαλείας. Φυσικά δεν το δέχτηκα κ ζήτησα άλλο. Προσπάθησαν να μου δικαιολογηθούν οτι το κινητό το έχουν ανοίξει να το δείξουν σε κάποιον πελάτη. Λίγο με νοιάζει της λέω που το δείξατε, εγώ θέλω σφραγισμένο κινητό.

Είναι απαράδεκτο αυτό που συμβαίνει. Αν θέλουν να ανοίγουν τις συσκευές ας τις πουλάνε σε χαμηλότερη τιμή μετά, ή ας έχουν δείγματα στο κατάστημα. Είναι απαράδεκτο να πληρώνουμε καινούρια συσκευή κ να μας δίνουν κουτί που δεν είναι σφραγισμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...