Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

αυτο το καταλαβα αλλα δεν θυμαμαι τετοια επιλογη.σε αυτα αναφερομαι κυριως : Δεν βαζουμε ποτε τον καταλογο εφαρμογων google apps και samsung apps που βγαζει μετα απο hard reset
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο το καταλαβα αλλα δεν θυμαμαι τετοια επιλογη.σε αυτα αναφερομαι κυριως : Δεν βαζουμε ποτε τον καταλογο εφαρμογων google apps και samsung apps που βγαζει μετα απο hard reset

 

Aπo τις αρχες του ετους 2018 η samsung και η google μετα απο εντολες ευρ.νομοθεσιας δεν επιτρεπετε πολλες απο τις εφαρμογες τους να ειναι εγκατεστημενες στο system του λειτουργικου .Ειναι υποχρεωμενοι να δινουν "Επιλογη στον κατοχο της συσκευης . Αυτο ξεκινησε σε αυστρια(αυστριακα Ρομ) , μερικως στην γερμανια κτλ .Δεν ξερω εαν το εμφανιζει σε ελληνικα λειτουργικα . οταν κανεις hard reset κανεις reboot ξεκινα η εγκατασταση σου βγαζει καταλογο εαν θες να επιλεξεις samsung και google εφαρμογες να εγκατασταθουν . Μπορεις να τις αποριψεις ολες .Ουτε καν το κομπιουτερακι της samsung αμα θες δεν βαζεις . Εννοειται οτι υπαρχουν ολα στο google play εαν θες να βαλεις οσα θες απο αυτα που απερριψες .Αντιθετα δεν βαζεις τιποτα και βαζεις αλλα δικα σου .

 

Να κοιτα εδω S9 συναδελφου απο την εργασια μου το εστησα πριν λιγο δεν υπαρχουν αρκετες απο τις γνωστες εφαρμογες . Θα βαλει κατοπιν αυτος οτι θελει .Μονο αυτα που βλεπεις υπαρχουν μεσα.:D

49511235_2123050694421522_795428192327303168_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=9e141df9a11c16fccd3326a9355b1785&oe=5CCC14F7

49051935_2123050897754835_6099130955077779456_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=c7617c39e1400d24985464502ca8ac21&oe=5C9C3D37

49200040_2123058777754047_3411667994101678080_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=365eae80e64b6c1c09867bba9f5e2c9e&oe=5CD14939

49250877_2123058927754032_2728409714592317440_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=b38149c99a0ca0cc9ed53ebea5f9da45&oe=5C984B79

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Aπo τις αρχες του ετους 2018 η samsung και η google μετα απο εντολες ευρ.νομοθεσιας δεν επιτρεπετε πολλες απο τις εφαρμογες τους να ειναι εγκατεστημενες στο system του λειτουργικου .Ειναι υποχρεωμενοι να δινουν "Επιλογη στον κατοχο της συσκευης . Αυτο ξεκινησε σε αυστρια(αυστριακα Ρομ) , μερικως στην γερμανια κτλ .Δεν ξερω εαν το εμφανιζει σε ελληνικα λειτουργικα . οταν κανεις hard reset κανεις reboot ξεκινα η εγκατασταση σου βγαζει καταλογο εαν θες να επιλεξεις samsung και google εφαρμογες να εγκατασταθουν . Μπορεις να τις αποριψεις ολες .Ουτε καν το κομπιουτερακι της samsung αμα θες δεν βαζεις . Εννοειται οτι υπαρχουν ολα στο google play εαν θες να βαλεις οσα θες απο αυτα που απερριψες .Αντιθετα δεν βαζεις τιποτα και βαζεις αλλα δικα σου .

 

Να κοιτα εδω S9 συναδελφου απο την εργασια μου το εστησα πριν λιγο δεν υπαρχουν αρκετες απο τις γνωστες εφαρμογες . Θα βαλει κατοπιν αυτος οτι θελει .Μονο αυτα που βλεπεις υπαρχουν μεσα.:D

 

νταξει τελειο..μηπως θυμασαι τι ρομ εχει αυτο;;

αν και το δικο μου νομιζω ετσι ηρθε...με πολυ λιγες...

 

αν και θα ηθελα απο ολες τις preinstalled να ειχε μονο τα apps stores και να εβαζα μονος μου π.χ την συλλογη(καθως το google photos δεν λειτουργει με πολλα feature της καμερας) και να εσβηνα το messages που θελει δικαιωμα στο μικροφωνο για καποιον λογο και δεν μου αρεσει καθολου αυτο

 

ουτε fb, ουτε briefing μονο τα stores

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

νταξει τελειο..μηπως θυμασαι τι ρομ εχει αυτο;;

αν και το δικο μου νομιζω ετσι ηρθε...με πολυ λιγες...

 

αν και θα ηθελα απο ολες τις preinstalled να ειχε μονο τα apps stores και να εβαζα μονος μου π.χ την συλλογη(καθως το google photos δεν λειτουργει με πολλα feature της καμερας) και να εσβηνα το messages που θελει δικαιωμα στο μικροφωνο για καποιον λογο και δεν μου αρεσει καθολου αυτο

 

ουτε fb, ουτε briefing μονο τα stores

 

Το μικρόφωνο στο messages προφανώς είναι για να μιλάς και να πληκτρολογεί αυτά που λες (πατώντας το μικρόφωνο). Είναι πολύ βολικό.. δοκίμασε το! Εγώ πολλές φορές που βαριέμαι να γράφω.. πάει σφαίρα!!

Link to comment
Share on other sites

Το Google photos από τη μια κραταει back up τις φωτογραφίες... Μήπως όμως καταναλώνει πολύ μπαταρία? Υπάρχει εναλλακτική?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μικρόφωνο στο messages προφανώς είναι για να μιλάς και να πληκτρολογεί αυτά που λες (πατώντας το μικρόφωνο). Είναι πολύ βολικό.. δοκίμασε το! Εγώ πολλές φορές που βαριέμαι να γράφω.. πάει σφαίρα!!
Δεν χρησιμοποιω πολύ τα SMS όποτε δεν με νοιάζει..
Το Google photos από τη μια κραταει back up τις φωτογραφίες... Μήπως όμως καταναλώνει πολύ μπαταρία? Υπάρχει εναλλακτική?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάζε το να κάνει backup μετά το σβήνεις και όταν ξαναμαζεψεις αρκετες το ξαναβάζεις
Link to comment
Share on other sites

 

Εαν μπορεις για πες μας για αλλες ναυαρχιδες αλλων εταιριων ας πουμε πχ.Mate 20 pro με φουλ φωτεινοτητα στο Auto και ενεργοποιημενο μονιμα το 4G ποσο κρατα η μπαταρια ? Εαν θα βρεις πουθενα τετοια στοιχεια να μας τα δειξεις να δουμε την αυτονομια του με 4.200μ μπαταρια δηλαδη 1200μ παραπανω απο το κανονικο S9 που εχει να γελασουμε:lol:

Θα σου πω απλα οτι δεν θα βρεις πουθενα γιατι πανω απο 6ωρο δεν θα βγαλει γιαυτο αστο καλυτερα να συντηρειται ο μυθος οτι εχει κατι 9ωρα σοτ και τετοια...:lol:

 

Δεν θυμαμαι πουθενα να μιλησα για 9ωρες sot στο mate 20 pro,ουτε φυσικα το ανεφερε κανεις και μιλησε για 9ωρα.

 

περαν τουτου εγω αυτο που ξερω ειναι οτι στο mate 10/20,στο note 9 και στο Oneplus6t ολοι μα ολοι με την δικη τους χρηση ειναι ευχαριστημενοι με την αυτονομια της συσκευης.

 

Ουτε βαλε το ενα,βγαλε το αλλο,να εισαι με 15% φωτεινοτητα ή δεν ξερω και εγω τι.

 

Αντιθετως στην περιπτωση των galaxy S μονο στο S7 edge θυμαμαι και εκει η πλειοψηφια να ηταν ικανοποιημενη με την μπαταρια της συσκευης.

 

Αν δεις προηγουμενα πιο παλια σχολια μαλιστα,οι περισσοτεροι που εκαναν την μεταβαση απο S8+ σε S9+ ειπαν οτι ειδαν χειροτερη μπαταρια.

 

Τα κινητα πλεον εχουν φτασει σε ενα επιπεδο κορεσμου και στις οθονες,και σε ηχο,και σε καμερες και στα παντα. Μονο η αυτονομια της συσκευης ειναι το αγκαθι των κινητων.

 

Ουτε να γυριζουμε την αναλυση της οθονης σε full hd+ ή hd+ οπως διαβαζω διαφορους να λενε συνεχεια,ουτε τιποτα.

Γιαυτο και παρα πολλοι αγορασαν το Note 9 παρολο που δεν χρησιμοποιουν το πενακι.Γιατι εκτος των αλλων εχει μια μπαταρια σοβαρη να σηκωνει αξιοπρεπως την συσκευη στην μεγιστη αναλυση της.

 

Προσωπικα δεν με ενδιαφερει τι μαρκα γραφει πανω στην συσκευη το κινητο. Οταν μιλαμε για αυτονομια αυτο που κοιταω ειναι να ειναι ολοι(προφανως και εγω ο ιδιος)ικανοποιημενοι.

 

Γιαυτο και ο συμφορουμιτης πιο πισω απορει με αυτα τα νουμερα γιατι βλεπει οτι με την δικη του χρηση η αυτονομια ειναι πολυ μικροτερη.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Ο αδερφός μου πήρε 1+6. Χωρίς να εντρυφήσει στο θέμα, βάζοντας μόνο ένα dark Theme βγάζει για πλάκα 7.30 ώρες sot!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Ο αδερφός μου πήρε 1+6. Χωρίς να εντρυφήσει στο θέμα, βάζοντας μόνο ένα dark Theme βγάζει για πλάκα 7.30 ώρες sot!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αλλά η OnePlus μπορεί να μην είναι κορυφαία σε κάμερες και ήχο και αδιάβροχο ποίηση αλλά στο λογισμικό έχουν κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά

Εκεί πονάει τόσα χρόνια η Samsung

Από το s7 και μετά κάτι πήγαν να κάνουν αλλά βάζουν μέσα τόσα μα τόσα πολλά που ούτε μπορείς να βγάλεις άκρη τι φταίει για την αυτονομία και αργούν να δώσουν και αναβαθμίσεις αφού όλα στα χρειάζονται εκ νέου προγραμματισμό στην νέα έκδοση οπότε δεν δίνουν αναβαθμίσεις ούτε πολλές ούτε γρήγορα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι συγκρίνουμε τώρα για να καταλάβω, και στο redmi note 4 που είχα με costum rom είχα 3 μέρες αυτονομία αλλά δεν είχα φωτογραφική και όταν έβαζα στο αυτι το κινητό να μιλήσω έμπαινε ανοιχτή ακρόαση γιατί δεν έκλεινε αυτόματα η οθόνη.

 

Δωξα το Θεό τώρα με τα forum ξέρουμε από πριν αγοράσουμε τι να περιμένουμε και κάνουμε τις επιλογές μας.

Τώρα αν κάποιες ρυθμίσεις λύνουν κάποια θέματα είναι τόσο κακό να τις κάνουμε και το συζητάμε αν πρέπει να τις κάνουμε η όχι?

Όποιος δεν θέλει να τις κάνει βάζει 15 λεπτά το κινητό στο φορτιστή και βγάζει την μέρα άνετα.

 

Εγώ πάντως από τις 3,5 ώρες του s9 έχω πάει στις 8,5 ώρες στο s9 plus μετά και από τις παραμέτρους του φίλτατου s_wind.

Δεν θέλω κατι παραπάνω από το κινητό μάς πλέων, μια ατέλεια που είχε ρυθμιστηκε οπότε δεν υπαρχει κάποιο άλλο να συγκριθεί.

Πάντα προσωπική άποψη και γι αυτό ειμαι κάτοχος του κινητού.

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

:DΤα παντα ειναι θεμα επιλογης .Ο καθενας κανει τις δικες του .Κατα ποσο ειναι ικανοποιημενος το ξερει ο ιδιος.

 

Οσο για τις ρυθμισεις γιατι γινεται αναφορα ; Ειναι ρυθμισεις της ιδιας της συσκευης δεν τις δανειζεται απο καπου αλλου:p Ο καθε κατοχος S9 κανει τις δικες του και εχει τα αναλογα αποτελεσματα . Τα ανεβαζει στο φορουμ και τα μοιραζετε τα συζητα με αλλους .

 

Ετσι πχ. ανεβαζω τις δικες μου και τις μοιραζομαι Δεν εχουμε επεμβει καθολου στα ενδοτερα του λειτουργικου , ουτε ρουτ καναμε ουτε τιποτα εφαρμογες εχτρα βαλαμε για να βγαλουμε καποιο αποτελεσμα για καποιο προβλημα. Απλα ρυθμιζουμε τις ιδιες λειτουργιες που εχει χωρις να εχουμε βαλει καν μια τριτη εφαρμογη απο καπου αλλου.

 

Δεν καταλαβαινω .Το προβλημα ποιο ειναι ξαφνικα ;:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τι συγκρίνουμε τώρα για να καταλάβω,

 

Λεμε πως ολως τυχαιως στα τελευταια galaxy S κινητα,δεν εχουν ολοι μεγαλους χρονους και ουτε ειναι ολοι ικανοποιημενοι με την μπαταρια της συσκευης τους οπως σε εποχες S7 edge ή πχ στο note 9.

 

Και οτι αν ενα κινητο εχει πραγματικα καλη αυτονομια,αυτη θα φανει ανεξαρτητως των ρυθμισεων που θα βαλει καποιος.

 

και αυτο πιο πολυ απο το πιο πισω σχολιο του συμφορουμιτη που απορουσε για την αυτονομια που εχουν ορισμενοι με τα κινητα τους σε σχεση με το δικο του S9.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλώς Έχω αγανάκτησει με την διαχείριση της μπαταρίας! Και εχω δοκιμασει πολλά! Αλλά δε δέχομαι να παίρνω ναυαρχίδα με σούπερ οθόνη κ να την έχω χαμηλά στην ανάλυση! Ούτε να ψανχω να βρω εναλλακτικες εφαρμογες μπας κ ανεβει το sot! Με εκνεύρισε σήμερα το simple pro. Λες κ έχω κινητό 5τιας! Αλλά να το δώσω να πάω που?

 

Προφανως και αναφερομαι σε σχολια οπως αυτο.

 

Και αναλογα σχολια για τις 7ωρες SoT γραφτηκαν και σε προηγουμενη σελιδα για το πως προκυπτουν και καλα που ειναι αγνωστο οπως φωτεινοτητα,σημα,ενταση ηχειων κλπ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465396&page=32

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το να αλλαξεις την καλυτερη συσκευη της αγορας να πας σε μια αλλη ειναι μια κακη επιλογη ενω εισαι ειδη κατοχος της.Εννοειται οτι κατοχος σειρας S το κρατας ανετα πολυ καιρο.

 

Και φυσικα οπως ειχα αναφερει και πιο πισω,αλιμονο αν για αλλη μια φορα δεν διαβαζαμε τις γνωστες υπερβολες που διαβαζουμε και σε πολλα αλλα θεματα.

 

Οτι το απλο S9 ειναι η καλυτερη συσκευη της αγορας γιατι...ετσι.Α και μην ξεχασουμε τα 7ωρα SoT πανω απο ολα.Δηλαδη στο Note 9 να μιλαμε για 9.5-10ωρες?

Οχι γιατι κατα τα αλλα οι 9ωρες του mate 20 pro ειναι η υπερβολη και οχι οι 7 του S9 ταχα μου με κανονικη χρηση.......

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επιμενεις να γραφεις ανουσια ποστ.

Δεν θελω να σε προσβαλω αλλα λες πραγματα εντελως ασχετα.

 

Οι κατοχοι-φορουμιτες s9 εδω μεσα εχουν ανεβασει φωτο με σοτ 4 ωρες εχοντας 2 και 3 ωρες fb.

Εχουν ανεβασει με 4.5 ωρες σοτ με 3 ωρες youtube .

 

Πιστευουν οτι κατι δεν παει καλα με την μπαταρια οταν καταναλωνουν σε 2 απο τις πιο ενεργοβορες εφαρμογες του πλανητη 3ωρα και βαλε...

 

Δεν υπαρχει σε καμια συσκευη με 3ωρα facebook και youtube περιπτωση να εχουν σοτ-γιγας.

 

Να μη σου κανω αναλυση και να σου πω απλα το αποτελεσμα οτι τα galaxy σε ορισμενες περιπτωσεις κρατανε και παραπανω απο αλλες συσκευες αλλων εταιριων που εχουν ακομα και 1000μ παραπανω μπαταρια.

 

Δεν χρειαζεται να μπουμε σε τετοιες διαδικασιες.

Ενταξει τα Galaxy δεν ειναι τα καλυτερα αλλα ειναι και αλλα.

Πιστευω να ικανοποιηθηκες:D

Μη με σκαλιζεις εμενα πεστα καπου αλλου εκει που τα πιστευουν...

Εχεις ερθει εδω να μας πεις οτι παιδια δεν ειναι η καλυτερη συσκευη αλλα ειναι και αλλες εκει εξω.Σου απαντησα ποιο πανω "Ασ πανε σαυτες"

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πρίν 5 μήνες που κοιταγα για κινητό, κοίταξα να έχει την καλύτερη οθόνη και την καλύτερη κάμερα, για το μέγεθος του ήταν το καλύτερο τότε το s9. Η μπαταρία ήταν δευτερεύον και όντως εκεί ύστερη αλλά δεν είναι και για πέταμα η μπαταρία του μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πρίν 5 μήνες που κοιταγα για κινητό, κοίταξα να έχει την καλύτερη οθόνη και την καλύτερη κάμερα, για το μέγεθος του ήταν το καλύτερο τότε το s9. Η μπαταρία ήταν δευτερεύον και όντως εκεί ύστερη αλλά δεν είναι και για πέταμα η μπαταρία του μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

 

Μα εγω αναφερα το εξης πολυ απλο και δεν πηρα απαντηση απο πουθενα.

Ενα σοτ μιας αλλης ναυαρχιδας που ο κατοχος να εχει κανει το εξης:

 

Να εχει στο AYTO Max την φωτεινοτητα.

 

Μονιμα 4G

 

Να εχει δουλεψει ενα 3ωρο-τετραωρο youtube-facebook κτλ.

Και να μας δειξει οτι εφοσον κανει τα παραπανω εχει σοτ πανω απο 6-7 ωρες.

Να μην ειναι samsung συσκευη...

Εαν δεν εχει αυτα τα αποτελεσματα και ειναι ποιο κατω πιο ειναι το νοημα μετα...Και λεμε οτι δεν κραταει η μπαταρια σε samsung συσκευη:lol:

 

Αντε εαν θα βρεθει καποιος να το ανεβασει:p

Απλα πρεπει να συντηρειτε η αποψη οτι δεν εχει καλη μπαταρια η samsung για αλλους λογους. Ξερεις...Τραβα κει να βρεις την υγεια σου...Χαχαχα

Ο καθενας μπορει να ζησει στον κοσμος του mui , emui κτλ κανεις δεν εμποδιζει καποιον...:p

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επιμενεις να γραφεις ανουσια ποστ.

Δεν θελω να σε προσβαλω αλλα λες πραγματα εντελως ασχετα.

 

Οι κατοχοι-φορουμιτες s9 εδω μεσα εχουν ανεβασει φωτο με σοτ 4 ωρες εχοντας 2 και 3 ωρες fb.

Εχουν ανεβασει με 4.5 ωρες σοτ με 3 ωρες youtube .

 

Πιστευουν οτι κατι δεν παει καλα με την μπαταρια οταν καταναλωνουν σε 2 απο τις πιο ενεργοβορες εφαρμογες του πλανητη 3ωρα και βαλε...

 

Δεν υπαρχει σε καμια συσκευη με 3ωρα facebook και youtube περιπτωση να εχουν σοτ-γιγας.

 

Να μη σου κανω αναλυση και να σου πω απλα το αποτελεσμα οτι τα galaxy σε ορισμενες περιπτωσεις κρατανε και παραπανω απο αλλες συσκευες αλλων εταιριων που εχουν ακομα και 1000μ παραπανω μπαταρια.

 

Δεν χρειαζεται να μπουμε σε τετοιες διαδικασιες.

Ενταξει τα Galaxy δεν ειναι τα καλυτερα αλλα ειναι και αλλα.

Πιστευω να ικανοποιηθηκες:D

Μη με σκαλιζεις εμενα πεστα καπου αλλου εκει που τα πιστευουν...

Εχεις ερθει εδω να μας πεις οτι παιδια δεν ειναι η καλυτερη συσκευη αλλα ειναι και αλλες εκει εξω.Σου απαντησα ποιο πανω "Ασ πανε σαυτες"

 

Το ολο θεμα ομως δεν το ξεκινησα εγω.

 

Ο συμφορουμιτης πιο πισω το ξεκινησε λεγοντας οτι καλως ή κακως απο την χρηση που κανει δεν ειναι ικανοποιημενος απο την μπαταρια του.Προσεξε κατοχος S9 τα ειπε αυτα και μαλιστα ο ιδιος ειπε οτι σε Oneplus που δουλεψε με την ιδια χρηση,ειχε καλυτερη αυτονομια.

 

Το ξαναλεω δεν τα εγραψα εγω αυτα,ουτε μπηκα να πω οτι τα S9 ειναι παρταλια ή οτι 'η μπαταρια τους κραταει με το ζορι μια ωρα,αρα δωστε τα για να παρετε το Χ αλλο κινητο που κανει παπαδες'.

 

Εσενα ομως φαινεται σε πειραξε το εν λογω σχολιο του συμφορουμιτη εξου και η απαντηση που του εδωσες οτι το S9 ειναι η κορυφαια συσκευη της αγορας αρα να μην κοιταξει αλλου.Τρομερη βοηθεια δεν λεω.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως ..υπαρχουν...αλλες οταν κανεις update εχεις bootlop και πρεπει να στησεις την συσκευη απ την αρχη ,αλλες ψαχνεις να βρεις τις μπαντες του 4G , αλλες εχουν λειτουργικο που μπαζει απο παντου με απειρα bugs , αμα θες στον ελευθερο χρονο σου διαβασε αναποδα τις σελιδες για μια συσκευη αλλης εταιριας εδω πχ στο φορουμ να δεις τι τραβανε οι κατοχοι.Ασθενειες εποχης 2012...μεχρι και το ρολοι της lockscreen ψαχνουν γιατι την μια στιγμη το δειχνει την αλλη οχι...Πιστευοντας οτι πχ. αγοραζοντας μια κινεζικη ναυαρχιδα των τετρακοσιων ευρω θα την εβγαζαν καθαρη...Ασε κατσε εδω και μη το κουνας ρουπι:p

Τα ιδια ειπες και σε αλλο συμφορουμιτη σε πιο πισω απαντηση να κατσει εδω και να μην το κουνησει,λες και αν θελει να αλλαξει συσκευη θα παρει την γνωμη σου πρωτα :)

 

Ειπαμε και εμεις εχουμε Galaxy κινητο αλλα δεν βγαζουμε ολες τις αλλες εταιρειες κουτσες,για να φαινεται η συσκευη μας η τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα ας μην σπαταλάμε τις κουβέντες σε χαζομάρες. Σκοπός είναι να βελτιώσουμε την κατά γενική ομολογία μέτρια μπαταρία. Μπορώ να πω ότι με την pie έχω πλέον 4+ ώρες sot ενώ πριν με το ζόρι έφτανα τις 3.30. Ακολούθησα μερικά από τα τips του αγαπητού συμφορουμιτη και περιμένω να δω πως θα κυλήσει η ζωή της μπαταρίας! Όχι όλα γιατι ας πούμε θέλω να έχω ωραίο (σκούρο μεν) φόντο , χρειάζομαι τα Microsoft apks καθώς κ την αυτόματη φωτεινότητα (όσο μπορώ όμως την τσίμπαω προς τα κάτω). Αν καταφέρω να είμαι σταθερά με data κοντά στις 5 ώρες sot νομίζω θα είναι απόλυτα ικανοποιημένος. Γιατί με WiFi θα βγάζει άνετα 6-6.30! Μακάρι να συνεχίζετε να ανεβάζετε καθημερινα tips ώστε να πηγαίνουμε ένα βήμα παραπάνω!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επιμένω να δω αν υπάρχει κάποιος που έχει κάνει root τι μπορεί να μας δείξει η συσκευή του βάζοντας την εφαρμογή wakelock detector
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με adb μπορείς να βάλεις το betterbatterystats κα να τα δεις! Εγώ το είχα βάλει αλλά δε μπορώ να "διαβάσω" τις πληροφορίες που μου δίνει!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ολο θεμα ομως δεν το ξεκινησα εγω.

 

Ο συμφορουμιτης πιο πισω το ξεκινησε λεγοντας οτι καλως ή κακως απο την χρηση που κανει δεν ειναι ικανοποιημενος απο την μπαταρια του.Προσεξε κατοχος S9 τα ειπε αυτα και μαλιστα ο ιδιος ειπε οτι σε Oneplus που δουλεψε με την ιδια χρηση,ειχε καλυτερη αυτονομια.

 

Το ξαναλεω δεν τα εγραψα εγω αυτα,ουτε μπηκα να πω οτι τα S9 ειναι παρταλια ή οτι 'η μπαταρια τους κραταει με το ζορι μια ωρα,αρα δωστε τα για να παρετε το Χ αλλο κινητο που κανει παπαδες'.

 

Εσενα ομως φαινεται σε πειραξε το εν λογω σχολιο του συμφορουμιτη εξου και η απαντηση που του εδωσες οτι το S9 ειναι η κορυφαια συσκευη της αγορας αρα να μην κοιταξει αλλου.Τρομερη βοηθεια δεν λεω.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα ιδια ειπες και σε αλλο συμφορουμιτη σε πιο πισω απαντηση να κατσει εδω και να μην το κουνησει,λες και αν θελει να αλλαξει συσκευη θα παρει την γνωμη σου πρωτα :)

 

Ειπαμε και εμεις εχουμε Galaxy κινητο αλλα δεν βγαζουμε ολες τις αλλες εταιρειες κουτσες,για να φαινεται η συσκευη μας η τελεια.

 

Ενταξει . :rolleyes:

Κατανοητα αυτα που εγραψες .

Και συνεχιζουμε μια και ειμαστε στο θεμα η Μπαταρία: Η εμπειρία σας με τα S9 , το φορτισα χθες αργα το βραδυ και τωρα εχω 3.30 ωρες σοτ υπολοιπο 56% μπαταρια παντα ,μονιμα σε 4G και ενεργοποιημενους τους συγχρονισμους με 3 ωρες πλοηγηση Chrome Ολες οι κλησεις με Bt . Ευχομαι να βγαλω μεχρι το βραδυ:lol:Γιατι καπου διαβασα οτι εχει προβλημα το S9 με την μπαταρια και σκεφτομαι να το δωσω:rotfl:

49203146_2124587104267881_6666744152060854272_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=ae7722299bc06eae302f13c2ce9f0f43&oe=5CCFEA0E

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει . :rolleyes:

Κατανοητα αυτα που εγραψες .

Και συνεχιζουμε μια και ειμαστε στο θεμα η Μπαταρία: Η εμπειρία σας με τα S9 , το φορτισα χθες αργα το βραδυ και τωρα εχω 3.30 ωρες σοτ υπολοιπο 56% μπαταρια παντα ,μονιμα σε 4G και ενεργοποιημενους τους συγχρονισμους με 3 ωρες πλοηγηση Chrome Ολες οι κλησεις με Bt . Ευχομαι να βγαλω μεχρι το βραδυ:lol:Γιατι καπου διαβασα οτι εχει προβλημα το S9 με την μπαταρια και σκεφτομαι να το δωσω:rotfl:

49203146_2124587104267881_6666744152060854272_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=ae7722299bc06eae302f13c2ce9f0f43&oe=5CCFEA0E

 

Κάνε πιο μεγάλο το screenshot να δω και τα υπόλοιπα app.

ΟΛΑ όμως. Γιατί και εγώ μόνο με chrome, τέτοιους αριθμούς βγάζω. :p

Link to comment
Share on other sites

Κάνε πιο μεγάλο το screenshot να δω και τα υπόλοιπα app.

ΟΛΑ όμως. Γιατί και εγώ μόνο με chrome, τέτοιους αριθμούς βγάζω. :p

 

Δεν εχω αλλα .Fb εχω μιση ωρα και τηλεφωνα 51 λεπτα . Ολα κομπλε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αλλα .Fb εχω μιση ωρα και τηλεφωνα 51 λεπτα . Ολα κομπλε :rolleyes:

 

Ε εντάξει. Λογικό τότε :P

Το 90% των χρηστών κάνει πολύ βαριά χρήση και βγάζει 3 ώρες sot. Η χρήση που κάνεις εσύ είναι ΚΑΤΩ του μετρίου να στο πω έτσι.

Άλλοι μπορεί να μην μπαίνουν instagram, facebook κλπ, αλλά θα παίξουν κάποιο game, θα λιώσουν στο spotify, κλπ κλπ.

Το να κάνεις απλά browsing και κανα τηλεφωνάκι, δεν έχει να λέει κάτι.

 

Και λέω πως έχει θέμα με την μπαταρία γιατί με την ίδια χρήση ακριβώς, σε ένα one plus (δεν τα γουστάρω εγώ συγκεκριμένα τα one plus, παράδειγμα έδωσα) βγάζεις 2-3 ώρες περισσότερο.

 

Άρα ναι, έχει θέμα με την μπαταρία και end of story.

Ανούσια τα screenshots με το sot που βγάζεις κάθε μέρα :p

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:Νταξει αυτη η χρηση ετυχε σημερα .Δεν εχω δει και τις μερες που εχω πολυ εντονη χρηση λογο εργασιας δεν εχω κατω απο 5 ωρες στη χειροτερη .Οσο για το One plus που αναφερες γενικα και αοριστα δεν μου λεει κατι .Ας δουμε αυτο το λιωσιμο που λες με φωτο την στατιστικη του να το πιστεψουμε . :rolleyes:Οχι οτι δεν σε πιστευω αλλα χωρις αποδειξεις οκ :p Γιατι δεν βλεπω πουθενα Sot αλλων ναυαρχιδων με λιωσιμο .

Ολο με κατι ψιλα...ανεβαζουν με απενεργοποιημενο το 4g και ειναι ικανοποιημενοι με 6ωρα σοτ.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:Νταξει αυτη η χρηση ετυχε σημερα .Δεν εχω δει και τις μερες που εχω πολυ εντονη χρηση λογο εργασιας δεν εχω κατω απο 5 ωρες στη χειροτερη .Οσο για το One plus που αναφερες γενικα και αοριστα δεν μου λεει κατι .Ας δουμε αυτο το λιωσιμο που λες με φωτο την στατιστικη του να το πιστεψουμε . :rolleyes:Οχι οτι δεν σε πιστευω αλλα χωρις αποδειξεις οκ :p

 

Είμαι κάτοχος S9 όπως ξέρεις και το λατρεύω απεριόριστα.

Το One Plus που σου έδωσα παράδειγμα, το σιχαίνομαι (προσωπική μου άποψη είναι)

ΔΕΝ ΕΧΩ λόγο να σου πω ψέμματα. Δέξου το χωρίς αποδείξεις. Έξυπνος άνθρωπος φαίνεσαι, δεν έχω λόγο να υπονομεύσω κάτι που αγαπώ.

 

Η συσκευή μας, σε θέμα αυτονομίας είναι για τον ΤΣΟ καβάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...