Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

H οποια χρηση σε εφαρμογες η μεγαλυτερη ειναι chrome 13 λεπτα και fb/m μια ωρα.

 

Ασε που στα τελευταια update η Lg εστειλε πανευρωπαικο Bootloop και μειναν οι κατοχοι με τις συσκευες στα χερια.:p

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειναι γνωστα αυτα τα σκηνικα.

 

Να και στο διπλα θεμα του G7,αλλης μιας συσκευης με μεγαλυτερη κιολας αναλυση και ιντσες απο το S9(αρα παραπανω καταναλωση)αλλα με 3000αρη μπαταρια(κοινως δεν φημιζεται για την αυτονομια του)και ομως ο συμφορουμιτης διπλα εκανε τετοια χρηση και αφησε την μπαταρια να πεσει μολις στο 2% για να δειξει οτι το κινητο του εχει 7ωρες Sot.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=467210&page=24

 

Το software κάνει όλη την δουλειά

Αν δεν γραφτεί σωστά δεν γίνεται δουλειά

Πιστεύει όμως κανείς ότι η Samsung δεν έχει τεχνογνωσία να διορθώσει τα δήθεν προβλήματα του λογισμικού;

Πώς θα πάρεις όμως άλλη συσκευή;

Πάγια τεχνική όλων των μεγάλων εταιρειών για να συνεχίζουν να πουλάνε αλλιώς εγώ ακόμα το HTC hero θα είχα η το iPhone 4s

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως είπε άλλωστε ο Τιμ ο Κουκ "η φθηνή αλλαγή των μπαταριών στα iPhone οφείλεται για τις χαμηλές πωλήσεις των Xs,XR"
Link to comment
Share on other sites

Το software κάνει όλη την δουλειά

Αν δεν γραφτεί σωστά δεν γίνεται δουλειά

Πιστεύει όμως κανείς ότι η Samsung δεν έχει τεχνογνωσία να διορθώσει τα δήθεν προβλήματα του λογισμικού;

Πώς θα πάρεις όμως άλλη συσκευή;

Πάγια τεχνική όλων των μεγάλων εταιρειών για να συνεχίζουν να πουλάνε αλλιώς εγώ ακόμα το HTC hero θα είχα η το iPhone 4s

 

Αυτό που λες δε νομίζω ότι έχει σχέση με αυτό που παραθέτεις.. Ο φίλος παραπάνω εννοεί ότι αν θες να βγάλεις πολλές ώρες οθόνης απλά για να πεις ότι έβγαλες, μπορείς να το κάνεις με οποιοδήποτε κινητό..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δε νομίζω ότι έχει σχέση με αυτό που παραθέτεις.. Ο φίλος παραπάνω εννοεί ότι αν θες να βγάλεις πολλές ώρες οθόνης απλά για να πεις ότι έβγαλες, μπορείς να το κάνεις με οποιοδήποτε κινητό..

 

Έχει απόλυτη σχέση απλά εσύ δεν κατάλαβες τι λέω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

H οποια χρηση σε εφαρμογες η μεγαλυτερη ειναι chrome 13 λεπτα και fb/m μια ωρα.

 

Ασε που στα τελευταια update η Lg εστειλε πανευρωπαικο Bootloop και μειναν οι κατοχοι με τις συσκευες στα χερια.:p

Swind να ρωτήσω κάτι αν το έχεις παρατηρήσει;

 

Νομίζω το adguard καθυστερεί ή κόβει τις ειδοποιήσεις...ξυπνάω το πρωί και δεν έχω ειδοποιήσεις και άμα ανοίξω τις εφαρμογές ή κλείσω το adguard έρχονται όλες μαζί....

 

Έχεις παρατήρησει κάτι σχετικό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Swind να ρωτήσω κάτι αν το έχεις παρατηρήσει;

 

Νομίζω το adguard καθυστερεί ή κόβει τις ειδοποιήσεις...ξυπνάω το πρωί και δεν έχω ειδοποιήσεις και άμα ανοίξω τις εφαρμογές ή κλείσω το adguard έρχονται όλες μαζί....

 

Έχεις παρατήρησει κάτι σχετικό;

 

Ευχαριστώ

 

Σωστό μπλοκάρισμα διαφημίσεων μόνο με root

Και πάλι συνέχεια αυτοί βρίσκουν τρόπο να τις περνάνε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Swind να ρωτήσω κάτι αν το έχεις παρατηρήσει;

 

Νομίζω το adguard καθυστερεί ή κόβει τις ειδοποιήσεις...ξυπνάω το πρωί και δεν έχω ειδοποιήσεις και άμα ανοίξω τις εφαρμογές ή κλείσω το adguard έρχονται όλες μαζί....

 

Έχεις παρατήρησει κάτι σχετικό;

 

Ευχαριστώ

 

Οχι δεν εχει τυχει σε μενα και με την Pie που εβαλα , αλλα με την διαφορα οτι το εχω παντα ανοιχτο το Adguard δεν το ανοιγω-κλεινω δεν ξερω εαν παιζει ρολο .Τα δε μηνυματα ερχονται σφαιρα απο παντου και απο το γνωστο διαολεμενο Fb δεχομαι ακαριαια οχι μονο απο φιλους-φιλες αλλα και απο καποιες σελιδες που γραφω για επιστημονικα θεματα .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το add guard δεν παίζει με chrome;

 

Παιζει ναι υπαρχει εδω--->>>

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7745752#post7745752

Link to comment
Share on other sites

Στην διαχειριση συσκευης δεν ενεργοποιουμε την "ασφαλεια συσκευης"

Πώς μπορώ να το απενεργοποίησω αυτό?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά από εποχής s7 edge, άπαξ και το ενεργοποιήσεις μετά δεν... μόνο με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Εγώ το έχω απενεργοποιημένο πάντως και στα δύο Samsung που έχω
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά από εποχής s7 edge, άπαξ και το ενεργοποιήσεις μετά δεν... μόνο με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Εγώ το έχω απενεργοποιημένο πάντως και στα δύο Samsung που έχω

 

Κατάλαβα, γι αυτό δεν το βρίσκω πουθενά.

Ευχαριστώ για την απάντηση..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, γι αυτό δεν το βρίσκω πουθενά.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση..

Εγώ πήγα εφαρμογές -> εφαρμογές συστήματος ,βρηκα την διαχείριση και έκανα εκκαθάριση δεδομένων...

Απλά έπρεπε να φτιάξω και τις εφαρμογές στην μπαταρία μετα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μπαίνω φβ μόνο μέσω browser, δε με ενδιαφέρουν οι ειδοποιήσεις, οπότε έχω κλειστή τελείως την εφαρμογή. Έχω τον κανονικό messenger και δεν έχω δει προς το παρόν κάποια περίεργη κατανάλωση.

 

Έκανα, από περιέργεια, έναν έλεγχο μόλις πήγα στο 50%. 3μισι ώρες οθόνη, οι 2 για παιχνίδια, κυρίως σε 4g, γιατί ειμαι συνέχεια έξω λόγω χιονιού. Κι άπειρες φωτογραφίες εννοείται. Δεν έχω πειράξει κάτι άλλο, πχ χάρτες, δικαιώματα, συγχρονισμούς. Όλα δουλεύουνε. Και φωτεινότητα στο auto. Παράπονο ΔΕΝ έχω :)

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα εφαρμογές -> εφαρμογές συστήματος ,βρηκα την διαχείριση και έκανα εκκαθάριση δεδομένων...

Απλά έπρεπε να φτιάξω και τις εφαρμογές στην μπαταρία μετα

 

Thank you, θα το δοκιμάσω το βράδυ..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ναι υπαρχει εδω--->>>

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7745752#post7745752

 

Ευχαριστώ πολύ,!!

Link to comment
Share on other sites

Αναμονη ...Μπαταριας Pie 9.

 

Πολυ καλη αναμονη στην Pie 9.

Μετα το πρωινο στησιμο ολα καλα μια και εκανα ελεγχο ολα τα "καινουργια" που προσφερει η Pie .

Εδω και τεσσερις ωρες απο τις 5 περιπου το απογευμα επιτηδες δεν το εχω χρησιμοποιησει και η μπαταρια καγκελο στο 66%.Βαθυς υπνος:p

Κοιταξτε την γραμμη της μπαταριας αρμονια οταν δεν χρησιμοποιειται:rolleyes:

49490980_1049605131878298_698151246111965184_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=b8e31308f86b671e0790521cb6382a0e&oe=5CC87F31

Link to comment
Share on other sites

Πώς και κλειστά τα data;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κανω δοκιμες χθες εβαλα την Pie .Γενικα κανω αρκετα τεστ σε ολες τις εκδοχες (ανοιχτα/κλειστα) να δω πως παει.

Link to comment
Share on other sites

Κανω δοκιμες χθες εβαλα την Pie .Γενικα κανω αρκετα τεστ σε ολες τις εκδοχες (ανοιχτα/κλειστα) να δω πως παει.

 

 

 

Από chrome παίζεις το myphone?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από chrome παίζεις το myphone?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι απο chrome.Παντως παναλαφρη και πολυ γρηγορη η Pie Επισης εχω διαγραψει αρκετες εφαρμογες και εχω απενεργοποιησει αλλες τοσες για αρχη να δω πως θα παει .Ετσι βλεπεις στην πορεια τι συμβαινει σε καθε εφαρμογη .Πχ.--->

49533935_1049625818542896_7907487807906512896_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=2fb3cacc219ac5e37eda36b8c3f46312&oe=5CCB47A2

Και πολλες αλλες ακομα...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα εφαρμογές -> εφαρμογές συστήματος ,βρηκα την διαχείριση και έκανα εκκαθάριση δεδομένων...

Απλά έπρεπε να φτιάξω και τις εφαρμογές στην μπαταρία μετα

 

Το έκανα και δούλεψε, τώρα αν πάω στην διαχείριση συσκευής, βγάζει επιλογή για ενεργοποίηση κάτω από την επιλογή Ασφάλεια συσκευής.. κερδίσαμε λίγο sot ακόμα.. :D

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο chrome.Παντως παναλαφρη και πολυ γρηγορη η Pie Επισης εχω διαγραψει αρκετες εφαρμογες και εχω απενεργοποιησει αλλες τοσες για αρχη να δω πως θα παει .Ετσι βλεπεις στην πορεια τι συμβαινει σε καθε εφαρμογη .Πχ.--->

49533935_1049625818542896_7907487807906512896_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=2fb3cacc219ac5e37eda36b8c3f46312&oe=5CCB47A2

Και πολλες αλλες ακομα...

 

Τελικα δουλευεις νυχτερινη λειτουργια ??

Η φροντίδα συσκευής, η βελτιστοποιηση σου τρεχει νορμαλ η αργει ??

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δουλευεις νυχτερινη λειτουργια ??

Η φροντίδα συσκευής, η βελτιστοποιηση σου τρεχει νορμαλ η αργει ??

 

Σε κανέναν δεν τρέχει normal.

Κάποιες φορές ξεσκαλώνει βέβαια. Μη το ψάχνετε τσάμπα :p

Στις beta πάντως δεν υπήρχε αυτό το θέμα, άρα την ******* την έκαναν στην final.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...