Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Εγώ πάλι απορώ πού σερφάρεις 2 ώρες και 50 λεπτά σε σύνολο 3,5 ωρών :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ότι έκανα ότι είπε ο s_wind και η αυτονομία ανέβηκε περίπου 50%. Από κει και πέρα το τι αυτονομία έχει το κάθε τηλ εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει. Αν θέλετε μεγάλη αυτονομία πάρτε το Nokia 3220.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ότι έκανα ότι είπε ο s_wind και η αυτονομία ανέβηκε περίπου 50%. Από κει και πέρα το τι αυτονομία έχει το κάθε τηλ εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει. Αν θέλετε μεγάλη αυτονομία πάρτε το Nokia 3220.

 

 

 

Ωραίος, ήδη βλέπω έχουν βοηθήσει 2-3 άτομα οι οδηγίες του, εγώ πάντως δε μπορώ με τίποτα, μα με τίποτα όμως κάτι πολύ βασικό, το μαύρο θέμα, με ζαλίζει κατευθείαν

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος S9 όπως ξέρεις και το λατρεύω απεριόριστα.

Το One Plus που σου έδωσα παράδειγμα, το σιχαίνομαι (προσωπική μου άποψη είναι)

ΔΕΝ ΕΧΩ λόγο να σου πω ψέμματα. Δέξου το χωρίς αποδείξεις. Έξυπνος άνθρωπος φαίνεσαι, δεν έχω λόγο να υπονομεύσω κάτι που αγαπώ.

 

Η συσκευή μας, σε θέμα αυτονομίας είναι για τον ΤΣΟ καβάλα.

 

Δεν ειπα ποτε οτι εχει φοβερη αυτονομια .Απλα οχι η τραγικοτητα που εκφραζεται .3.000μ μπαταρια σε 2.8 οθονη με 2.8ΜΗz custom επεξεργαστη 500Mhz δυνατοτερος απο το προηγουμενο S8 που ανεβαινει και αλλο αναλογα τις συνθηκες ειναι μια χαρα κατι που σε αλλες συσκευες με τα ιδια χαρακτηριστικα εαν ειχαν χμμμ:p

Αν εννοεις το τελευταιο one plus 6t οκ ο καθενας μπορει να επισκεφτει τις σελιδες εδω στο myphone να διαβασει τα σχολια χρηστων γενικα για την συσκευη να βγαλει τα προσωπικα συμπερασματα του .Να παει επισης στις σελιδες των Xiaomi κτλ.Να διαβασει οχι μονο για θεματα μπαταριας αλλα και οτι αλλο συμβαινει .

 

Εγώ πάλι απορώ πού σερφάρεις 2 ώρες και 50 λεπτά σε σύνολο 3,5 ωρών :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Ποιο ειναι το παραξενο ?

 

Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ότι έκανα ότι είπε ο s_wind και η αυτονομία ανέβηκε περίπου 50%. Από κει και πέρα το τι αυτονομία έχει το κάθε τηλ εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει. Αν θέλετε μεγάλη αυτονομία πάρτε το Nokia 3220.

 

Χρονια πολλα καλη χρονια :rolleyes:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πω τι χρήση κάνω εγώ. Εμένα αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι ότι το ποσοστό που κατανάλωνει η οθόνη είναι η μισή. Πριν τις ρυθμίσεις είχα περίπου 10% κατανάλωση ανά μια ώρα. Με την ίδια χρήση ακριβώς τώρα έχει πέσει στο 4-5% ανά ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα βγάλω 5 ωρες! Πάλι δε βγάζω τους χρόνους του φίλου! Αλλά αυτή είναι η ή χρήση μου. Φουλ data και social! 8d284b743c725f023ac55e452877852c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα βγάλω 5 ωρες! Πάλι δε βγάζω τους χρόνους του φίλου! Αλλά αυτή είναι η ή χρήση μου. Φουλ data και social! 8d284b743c725f023ac55e452877852c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οπότε την μέρα την βγάζεις άνετα.. αυτό είναι καιρό ζητούμενο..

Άντε με το καλό παιδιά το νέο έτος..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Σκατουλες! Στα γνωστά στάνταρ! Το μισό χρόνο από τον παλικάρο! Δε περικενα κ πολλά! Πλήρης απογοήτευση! Μετράει μερες! a332e2de4df9dd1b5a5ffeaf8704398d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκατουλες! Στα γνωστά στάνταρ! Το μισό χρόνο από τον παλικάρο! Δε περικενα κ πολλά! Πλήρης απογοήτευση! Μετράει μερες! a332e2de4df9dd1b5a5ffeaf8704398d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου μην τρελαίνεσαι, το κινητό αυτό έχει 3000 μπαταρία. Όταν το δουλεύεις τόσο βγάζει. Αν κάθεσαι με ελάχιστη φωτεινότητα και χαζεύεις όλη μέρα Internet μόνο και δεν κάνεις τίποτα άλλο θα δεις 6 ώρες οθόνη. Αν το δουλέψεις πραγματικά αυτό είναι το λογικό. Εγώ έβλεπα από 3 μέχρι 5 ώρες οθόνη στην καλύτερη στο plus και έχοντας κάνει όσα έχει προτείνει ο wind καθώς παρόμοιο στήσιμο κάνω πάντα. Αλλά το δούλευα το κινητό, έξω, με ομιλία, με social κλπ κλπ φωτεινότητα άνετη και όχι πάτο και με χρήση εφαρμογών αρκετών. Τώρα με note 9 έχω 5 με 6 ώρες οθόνη και 4 ομιλία στις 2 μέρες και λιώσιμο. Ότι και να λέμε, τα mah μετράνε.. Απλά τα Samsung θεωρώ ότι στα ίδια mah με ένα Huawei κάνουν καλύτερη διαχείριση, έχουν καλύτερο επεξεργαστή και γιαυτό πάνε λίγο καλύτερα. Το διαπίστωσα με το mate 10 pro που για τα mah που είχε δεν είδα κάνα τρελό νούμερο ότι και να έκανα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τον φίλο Βαρκελώνα από ότι βλέπω, είναι ότι και σε κατάσταση standby φαίνεται να κατεβαίνει πολύ γρήγορα η μπαταρία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους με υγεια και μπολικο χιουμορ:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκατουλες! Στα γνωστά στάνταρ! Το μισό χρόνο από τον παλικάρο! Δε περικενα κ πολλά a332e2de4df9dd1b5a5ffeaf8704398d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοιτα : Εχεις ανεβασει σε προηγουμενο φωτο 2μιση ωρες Sot με υπολοιπο μπαταριας 50% περιπου.Εξαντλησες την μπαταρια σου μεχρι περιπου να φτασει στο 15% κανοντας μονο 1 επιπλεον ωρα οθονη.

Ασχημη διαχειριση να πεφτει απο το 50% στο 15% με 1 μονο ωρα sot.

 

Μια αλλη εναλλακτικη τι μπορεις να κανεις :

Μπαινεις recovery mode και κανεις hard reset.

Μολις αναψει η οθονη ξεκινας το στησιμο οχι οπως το παρεχει η samsung αλλα με τις επιλογες που εγραψα εγω στο ποστ 514.

Στησε το ακριβως ετσι.

Μολις τελιωσεις φορτισε το μεχρι τερμα στο 100% .Ξεκινα μετα και βαλε τα "Θελω" σου δηλαδη τις εφαρμογες που θες κτλ.Παντα με βαση στο στησιμο το δικο μου και απο κει και περα θα προσαρμοσεις τις δικες σου απαιτησεις .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

S_wind να σε ρωτήσω κάτι, άσχετο από μπαταρία.

Έχω συνδεδεμένο το Bluetooth ακουστικό και δεν ακούω καμία ειδοποίηση από το τηλέφωνο. Μόνο στο ακουστικό ακούγονται μηνύματα κλπ. Τί πρέπει να αλλάξω;

 

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους εύχομαι

 

SM-G965F

Edited by rebel1
Link to comment
Share on other sites

Custom rom τελευταία base BRL3 stock kernel6e78f0896259d7142758f6fc82a0d6c3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως επιμένω να δω αν υπάρχει κάποιος που έχει κάνει root τι μπορεί να μας δείξει η συσκευή του βάζοντας την εφαρμογή wakelock detector
Base BRL3 Stock kernel c0d15e7eb6dbadc879a66cf36aa41944.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

S_wind να σε ρωτήσω κάτι, άσχετο από μπαταρία.

Έχω συνδεδεμένο το Bluetooth ακουστικό και δεν ακούω καμία ειδοποίηση από το τηλέφωνο. Μόνο στο ακουστικό ακούγονται μηνύματα κλπ. Τί πρέπει να αλλάξω;

 

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους εύχομαι

 

SM-G965F

 

Α μαλιστα θες να πεις να χτυπαει στο τηλεφωνο .Χμμμ δεν το εχω ψαξει στο λειτουργικο αυτο βασικα δεν με ενοχλει εμενα που οι ηχοι μυνηματων ερχονται μονο στο ακουστικο .Απο οτι θυμαμαι παλιοτερα ειχα ασχοληθει και βρηκα στο google play αν θυμαμαι καλα μερικες εφαρμογες που καναν νομιζω κατι σχετικο με αυτο που ζητας αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος .

 

Για κοιτα εδω----> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bhkapps.shouter&hl=el

 

Και εδω----> https://play.google.com/store/apps/details?id=ekawas.blogspot.com&hl=en_US

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Custom rom τελευταία base BRL3 stock kernel6e78f0896259d7142758f6fc82a0d6c3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Base BRL3 Stock kernel c0d15e7eb6dbadc879a66cf36aa41944.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εσύ φίλε antriou23 πόση ώρα οθόνη βγάζεις με την costum rom?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Εσύ φίλε antriou23 πόση ώρα οθόνη βγάζεις με την costum rom?
εχω φτάσει εως 8 :40 ωρες σε χρήση μιας ημέρας.και 7 ωρο σε 1 μέρα και 18 ώρες χρήσης. Κάτω από 7ωρο δε πέφτω ποτέ.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

εχω φτάσει εως 8 :40 ωρες σε χρήση μιας ημέρας.και 7 ωρο σε 1 μέρα και 18 ώρες χρήσης. Κάτω από 7ωρο δε πέφτω ποτέ.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άρα το πρόβλημα δεν είναι στο hardware άλλα στο software..

Θα ήταν πολύ χρήσιμο να βλέπαμε στατιστικά από το wld με την rom της Samsung.. κάτι του τρώει την μπαταρία σε standby.. Αλλά τι?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Άρα το πρόβλημα δεν είναι στο hardware άλλα στο software..

Θα ήταν πολύ χρήσιμο να βλέπαμε στατιστικά από το wld με την rom της Samsung.. κάτι του τρώει την μπαταρία σε standby.. Αλλά τι?

 

Τις πιο πολλες φορες το προβλημα εντοπιζεται στο Software... Γιαυτο τα oneplus βγάζουν αρκετα καλους χρονους... Γιατι ειναι τοσο ελαφρυ το software τους κ δεν έχουν χαζομαρες μεσα....

Link to comment
Share on other sites

Τις πιο πολλες φορες το προβλημα εντοπιζεται στο Software... Γιαυτο τα oneplus βγάζουν αρκετα καλους χρονους... Γιατι ειναι τοσο ελαφρυ το software τους κ δεν έχουν χαζομαρες μεσα....

 

Δεν είναι μόνο να είναι ελαφρύ πρέπει να είναι γραμμένο σωστά

Με τόσα πράγματα που έχει μέσα η Samsung τοσες υπηρεσίες τόσες διεργασίες και τόσα άλλα που βάζει και πειράζει ο κάθε χρήστης δεν μπορεί να μην συμβεί αυτό με την μπαταρία

Αν βάλεις και την ενεργοβορα οθόνη τότε τα αποτέλεσμα είναι 2/3 αυτονομία από τα OnePlus και σε ταχύτητα και ομαλότητα άστο ας μην πούμε κάτι παραπάνω.

Ξέρουν όσοι τα έχουν δοκιμάσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα θες να πεις να χτυπαει στο τηλεφωνο .Χμμμ δεν το εχω ψαξει στο λειτουργικο αυτο βασικα δεν με ενοχλει εμενα που οι ηχοι μυνηματων ερχονται μονο στο ακουστικο .Απο οτι θυμαμαι παλιοτερα ειχα ασχοληθει και βρηκα στο google play αν θυμαμαι καλα μερικες εφαρμογες που καναν νομιζω κατι σχετικο με αυτο που ζητας αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος .

 

 

 

Για κοιτα εδω----> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bhkapps.shouter&hl=el

 

 

 

Και εδω----> https://play.google.com/store/apps/details?id=ekawas.blogspot.com&hl=en_US

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αν και είμαστε σε άλλο τοπικ και συγγνώμη που άνοιξα τέτοιο θέμα εδώ.

 

Το shouter, δυστυχώς μόνο στο ακουστικό "μιλάει" και μπορεί να κάνει διάφορα πράγματα, ενδιαφέρουσα εφαρμογή, σου διαβάζει και το μήνυμα αν θέλεις.

 

Το άλλο είναι επί πληρωμή και δεν το δοκίμασα, μιας και δεν ξέρω αν κάνει αυτό που θέλω.

 

Δυστυχώς ούτε στο xda , μπορώ να βρω λύση.

 

Είναι δυνατόν να συνδεθεί συνδέεις ένα Bluetooth και να μην χτυπάει ήχος και ειδοποιήσεις, αν σου έρχεται μήνυμα; Περίεργο...

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αν και είμαστε σε άλλο τοπικ και συγγνώμη που άνοιξα τέτοιο θέμα εδώ.

 

Το shouter, δυστυχώς μόνο στο ακουστικό "μιλάει" και μπορεί να κάνει διάφορα πράγματα, ενδιαφέρουσα εφαρμογή, σου διαβάζει και το μήνυμα αν θέλεις.

 

Το άλλο είναι επί πληρωμή και δεν το δοκίμασα, μιας και δεν ξέρω αν κάνει αυτό που θέλω.

 

Δυστυχώς ούτε στο xda , μπορώ να βρω λύση.

 

Είναι δυνατόν να συνδεθεί συνδέεις ένα Bluetooth και να μην χτυπάει ήχος και ειδοποιήσεις, αν σου έρχεται μήνυμα; Περίεργο...

 

SM-G965F

Πήγαινε στις ρυθμίσεις -Bluetooth και πάτα επάνω στην συνδεδεμένη συσκευή.

Εκεί ίσως να βρεις την ρύθμιση που θες.

 

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα... Ούτε από εκεί υπάρχει λύση.

Αποσύνδεση συσκευής έκανα, επανεκκίνηση έκανα, τίποτα...

Με καλούν στο Viber, WhatsApp και δεν χτυπάει το τηλέφωνο... Μόνο το ακουστικό

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω για άλλη μια φορά Hard reset το βραδάκι που θα σχολασω και θα ξαναστησω το κινητό με τις περισσότερες από τις συμβουλές σας. Αντε να δούμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα... Ούτε από εκεί υπάρχει λύση.

Αποσύνδεση συσκευής έκανα, επανεκκίνηση έκανα, τίποτα...

Με καλούν στο Viber, WhatsApp και δεν χτυπάει το τηλέφωνο... Μόνο το ακουστικό

 

SM-G965F

 

Έχεις ενεργή την επιλογή για μουσική στο ακουστικό;

Μέσα από το Bluetooth

Αν ναι τότε όλοι οι ήχοι πηγαίνουν εκεί

Μόνο κλήσεις άφησε ενεργές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα... Ούτε από εκεί υπάρχει λύση.

Αποσύνδεση συσκευής έκανα, επανεκκίνηση έκανα, τίποτα...

Με καλούν στο Viber, WhatsApp και δεν χτυπάει το τηλέφωνο... Μόνο το ακουστικό

 

SM-G965F

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.soundassistant

Νομίζω αυτό θα κάνει δουλειά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...