Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Επειδή διάφορα λέγονται για την μπαταρία του S9+ και του μικρού S9 δημιούργησα αυτό το θέμα να έχουμε μια άποψη και να μη χρειαστεί να ψάχνουμε στο άλλο θέμα μιας και η συζήτηση είναι μεγάλη εκεί.

 

Δυστυχώς δεν κράτησα screenshoot.

Με S9+, φωτεινότητα αυτόματη (1 ώρα στον ήλιο έπαιζε στο μέγιστο), 1 ώρα κλήσεις, 3 ώρες 4g+, bluetooth όλη μέρα ανοιχτό και συνδεδεμένο με το amazfit μου, και 2-3 ώρες V-RADIO με wifi είχα 6:14 λεπτά SOT. Στη δική μου χρήση φαίνεται να είναι ελάχιστα πάνω από το S8+ που είχα.

 

Σημ.: Παρακαλώ τους διαχειριστές να δημιουργήσουν νέα κατηγορία για τα S9/S9 Plus ώστε να μη χανόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι πολύ ευχαριστημένος για τη δική μου χρήση 1029efadd0a5d9214de03117bc0ac425.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια τυπική μέρα με 3 ώρες 4g+, 4 ωρες μουσικής από τα ηχεία και τα ακουστικά και dual sim active με μετριο έως κακό σήμα. S9 PLUS. fd687e7b2f6b3a22665b1ccb3982beb8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3η φόρτιση εδώ.

Μόνο wifi.

smart things,bixby,gear,samsung members,παγωμένα. 9e8fef92ab4da0eb637c9f41dbbcea27.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη δουλεύω πολύ τη συσκευή κ δεν είμαι ευχαριστημένος προς το παρόν καθόλου απτή μπαταρία κ έχω 4 φορτίσεις και θα πάω για την Πέμπτη φόρτιση σε λιγάκι. Το έχω γεμάτο με φωτογραφίες κ βίντεο και καμια 70 αρια εφαρμογές . Τα πέρασα όλα με καλώδιο απτό s8 plus

 

Η συσκευή δεν ξέρω κατά πόσο είναι επαρκής σε αυτονομία για την δική σου χρήση αλλά αντικειμενικά είναι ακριβώς ίδια ή ίσως ανάλογα με τα σενάρια χρήσης ελάχιστα καλύτερη από του S8+... Και το λέω εγώ που πρώτος έγραψα εδώ ότι στην αρχή η αυτονομία έμοιαζε να είναι χειρότερη και από του NOTE 8...Και να φανταστείς ότι και στο s8+ και στο NOTE 8 είχα ενεργές τις παρακολουθήσεις εφαρμογών και τις είχα βάλει και όλες σε αδράνεια εκτός 10 εφαρμογών social κτλ που ήθελα να παίρνω άμεσα ειδοποιήσεις... Εδώ έχω απενεργοποιημένη οποιαδήποτε παρακολούθηση - αδράνεια εφαρμογών και τρέχουν όλα οπότε θέλουν και με μηδενικό πρόβλημα σε καθυστερησεις ειδοποιήσεων (όπως είχα στο NOTE 8)....

Εφόσον έχεις συγκριτική εικόνα με s8+ αν βλέπεις την αυτονομία χειρότερη θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά το hard reset και στισιμο τα πάντα από την αρχή (εκτός του τηλεφωνικού καταλόγου)

Η παρακάτω χρήση έγινε χωρίς 4g, με κλειστά Bluetooth, GPS & NFC... με πάρα πολύ κακό σήμα κατά 30%(wind στην δουλειά 2o υπόγειο 1 γραμμή)

Βρίσκομαι στην 13η φόρτιση (αυτό τα λέει όλα) και το έχω day one προπαραγγελια

Screenshot_20180330-013109_Settings.jpg"]Screenshot_20180330-013109_Settings.jpg[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν ξέρω κατά πόσο είναι επαρκής σε αυτονομία για την δική σου χρήση αλλά αντικειμενικά είναι ακριβώς ίδια ή ίσως ανάλογα με τα σενάρια χρήσης ελάχιστα καλύτερη από του S8+... Και το λέω εγώ που πρώτος έγραψα εδώ ότι στην αρχή η αυτονομία έμοιαζε να είναι χειρότερη και από του NOTE 8...Και να φανταστείς ότι και στο s8+ και στο NOTE 8 είχα ενεργές τις παρακολουθήσεις εφαρμογών και τις είχα βάλει και όλες σε αδράνεια εκτός 10 εφαρμογών social κτλ που ήθελα να παίρνω άμεσα ειδοποιήσεις... Εδώ έχω απενεργοποιημένη οποιαδήποτε παρακολούθηση - αδράνεια εφαρμογών και τρέχουν όλα οπότε θέλουν και με μηδενικό πρόβλημα σε καθυστερησεις ειδοποιήσεων (όπως είχα στο NOTE 8)....

Εφόσον έχεις συγκριτική εικόνα με s8+ αν βλέπεις την αυτονομία χειρότερη θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά το hard reset και στισιμο τα πάντα από την αρχή (εκτός του τηλεφωνικού καταλόγου)

Η παρακάτω χρήση έγινε χωρίς 4g, με κλειστά Bluetooth, GPS & NFC... με πάρα πολύ κακό σήμα κατά 30%(wind στην δουλειά 2o υπόγειο 1 γραμμή)

Βρίσκομαι στην 13η φόρτιση (αυτό τα λέει όλα) και το έχω day one προπαραγγελια

Screenshot_20180330-013109_Settings.jpg"]Screenshot_20180330-013109_Settings.jpg[/url]

 

Κομπλέ είσαι μια χαρά. Ναι ίσως το κάνω κάποια στιγμή έχω φουλ και την κάρτα μνήμης φώτο κ διαφορά. Τα μετέφερα όλα με καλώδιο απτό s8 plus.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο ένα screen shot από αυτή την στιγμή που επιβεβαιώνει την ορθότητα και σταθερότητα στην χρήση μπαταρίας του προηγούμενου

Screenshot_20180403-201919_Settings.jpg"]Screenshot_20180403-201919_Settings.jpg[/url]

 

Και κάπως έτσι κλείνει η 2η μέρα και μπαίνει για φόρτιση

Screenshot_20180404-001138_Settings.jpg"]Screenshot_20180404-001138_Settings.jpg[/url]

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εδώ άλλο ένα που αποδεικνύει την εξαιρετική δουλειά που έχει γίνει στο standby drain...τέτοια νούμερα δεν μπορούσαν να γίνουν με τίποτα με το NOTE 8

Screenshot_20180402-003251_Settings.jpg"]Screenshot_20180402-003251_Settings.jpg[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλά είσαι tsiglas.

Η συσκευή αποδίδει τα αναμενόμενα και λογικα βάση της χωρητικότητας μπαταρίας και εφάμιλλα με s8 Plus και σε καλύτερη μοίρα από ότι σε Note 8.

 

Είχες και τις 3 συσκευές από πολλούς μήνες και βλέπω απόλυτα λογικα τα νουμερα και τις μετρήσεις σου εφόσον πάντα ίδια χρήση,στήσιμο έκανες και στις 3 συσκευές.

 

Τα overlays που δούλευαν σε s8 Plus δουλεύουν και εδώ εσυ που ασχολείσαι με αυτά?

Πχ μείωση navigation bar στο μισό,η να γίνει το home button αόρατο αλλά με πλήρη λειτουργία ωσαν να υπάρχει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά είσαι tsiglas.

Η συσκευή αποδίδει τα αναμενόμενα και λογικα βάση της χωρητικότητας μπαταρίας και εφάμιλλα με s8 Plus και σε καλύτερη μοίρα από ότι σε Note 8.

 

Είχες και τις 3 συσκευές από πολλούς μήνες και βλέπω απόλυτα λογικα τα νουμερα και τις μετρήσεις σου εφόσον πάντα ίδια χρήση,στήσιμο έκανες και στις 3 συσκευές.

 

Τα overlays που δούλευαν σε s8 Plus δουλεύουν και εδώ εσυ που ασχολείσαι με αυτά?

Πχ μείωση navigation bar στο μισό,η να γίνει το home button αόρατο αλλά με πλήρη λειτουργία ωσαν να υπάρχει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Τα overlays ήταν το μόνο ξενερωμα με το s9+.... Δεν δουλεύουν σε καμία συσκευή με Android 8 oreo είτε μιλάμε για S8+, NOTE 8 & s9+.... Πακέτο φάγαμε με το oreo και οι devs λένε ότι δεν υπάρχει τρόπος πάρα μόνο να βάλεις 3 προγράμματα και 1 special θέμα.... Ούτε καν ασχολήθηκα παραπάνω.... Κρίμας....

Κατά τα άλλα σαν συσκευή είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η samsung έστω και αν αυτό είναι στο ελάχιστο...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τα overlays ήταν το μόνο ξενερωμα με το s9+.... Δεν δουλεύουν σε καμία συσκευή με Android 8 oreo είτε μιλάμε για S8+, NOTE 8 & s9+.... Πακέτο φάγαμε με το oreo και οι devs λένε ότι δεν υπάρχει τρόπος πάρα μόνο να βάλεις 3 προγράμματα και 1 special θέμα.... Ούτε καν ασχολήθηκα παραπάνω.... Κρίμας....

Κατά τα άλλα σαν συσκευή είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η samsung έστω και αν αυτό είναι στο ελάχιστο...

 

Πωωωωω ξενέρωσα τώρα.

Θυμάμαι είχα βάλει και ένα overlay για edge music που συνεργαζόταν με third party music player από εποχές s7 edge και δούλευε και σε s8 Plus με Nougat που το άφησα,διότι της Samsung έπαιζε μόνο με το δικό της player και όχι third party πράγμα που δεν μου άρεσε.

 

Άρα μόνο με substratum αν βρεθεί λύση και εδώ χωρίς root λιγότερες οι ευκολίες/επιλογές που έχω τώρα με oneplus.

 

Θα δω αν μπορέσω να υπόκαταστήσω τα navigation button με gesture με κανα app από 2-3 που κυκλοφορούν σε store που να μην απαιτούν root.

 

Θα δούμε κάτι πήρε το μάτι μου σε xda,πάντως παρατήρησα λιγότερη κίνηση σε σχέση με s8 σειρά η Note 8 από πλευράς developer και ενδιαφέρον για mod/customization.

 

Για root και custom recovery βέβαια βγήκε τρόπος για εμάς που έχουμε exynos αλλά με Sammy που να τολμήσουμε :lol:.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... Κάθε φόρτιση και καλύτερα... Τι άλλο να θέλεις μετά από 2 μέρες να το βάζεις στην φόρτιση με υπόλοιπο 30%....Ισως παίζει ρόλο και το προχθεσινο update....

Screenshot_20180406-003050_Settings.jpg"]Screenshot_20180406-003050_Settings.jpg[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη πλήρη φόρτιση, με δέκα ώρες 4g και το υπόλοιπο wifi.

Ανάλυση για πρώτη φορά μετά από καιρό όπως την έχει η Samsung από προεπιλογή.

FHD δηλαδή..

Φωτεινότητα αυτόματο.

Κλειστά Aod τοποθεσία Bluetooth. (πάντα κλειστά μόνο αν χρειάζομαι κάτι τα ανοίγω όχι μόνιμα ανοιχτά).

Συγχρονισμός ανοιχτός.

 

https://www.dropbox.com/s/k68d9akmzzwolyg/Screenshot_20180406-005319_Settings.jpg?dl=0

 

Δεν είναι και ότι καλύτερο σε μπαταρία, αλλά είναι απλά καλό για μένα.

 

Σήμερα θα το δω με περισσότερο wifi που μάλλον θα είναι αρκετά καλύτερα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη πλήρη φόρτιση, με δέκα ώρες 4g και το υπόλοιπο wifi.

Ανάλυση για πρώτη φορά μετά από καιρό όπως την έχει η Samsung από προεπιλογή.

FHD δηλαδή..

Φωτεινότητα αυτόματο.

Κλειστά Aod τοποθεσία Bluetooth. (πάντα κλειστά μόνο αν χρειάζομαι κάτι τα ανοίγω όχι μόνιμα ανοιχτά).

Συγχρονισμός ανοιχτός.

 

https://www.dropbox.com/s/k68d9akmzzwolyg/Screenshot_20180406-005319_Settings.jpg?dl=0

 

Δεν είναι και ότι καλύτερο σε μπαταρία, αλλά είναι απλά καλό για μένα.

 

Σήμερα θα το δω με περισσότερο wifi που μάλλον θα είναι αρκετά καλύτερα.

Μολις περασεις τις 10 φορτισεις με αυτη την χρηση προβλεπω στην αντιστοιχη μετριση να εχεις αντι 10% υπολοιπο περιπου στο 25% υπολοιπο....Στις πρωτες 3-4 πληρης φορτισεις το ειχα χαρακτηρισει χειροτερο απο το ΝΟΤΕ 8....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη πλήρη φόρτιση, με δέκα ώρες 4g και το υπόλοιπο wifi.

Ανάλυση για πρώτη φορά μετά από καιρό όπως την έχει η Samsung από προεπιλογή.

FHD δηλαδή..

Φωτεινότητα αυτόματο.

Κλειστά Aod τοποθεσία Bluetooth. (πάντα κλειστά μόνο αν χρειάζομαι κάτι τα ανοίγω όχι μόνιμα ανοιχτά).

Συγχρονισμός ανοιχτός.

 

https://www.dropbox.com/s/k68d9akmzzwolyg/Screenshot_20180406-005319_Settings.jpg?dl=0

 

Δεν είναι και ότι καλύτερο σε μπαταρία, αλλά είναι απλά καλό για μένα.

 

Σήμερα θα το δω με περισσότερο wifi που μάλλον θα είναι αρκετά καλύτερα.

 

Νικο αναμένω σύγκριση σε αυτονομία με note μιας και κάνεις σκληρή χρήση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασεις τις 10 φορτισεις με αυτη την χρηση προβλεπω στην αντιστοιχη μετριση να εχεις αντι 10% υπολοιπο περιπου στο 25% υπολοιπο....Στις πρωτες 3-4 πληρης φορτισεις το ειχα χαρακτηρισει χειροτερο απο το ΝΟΤΕ 8....

 

25% αντί για 10%?

Μακάρι γιατί αυτό θα ήταν το ιδανικό!

Δηλαδή και με λίγο περισσότερο χρήση ή με λίγο περισσότερο ομιλία να βγάζω από νωρίς το πρωί μέχρι αργά το βράδυ, τι άλλο θέλω? :)

 

Νικο αναμένω σύγκριση σε αυτονομία με note μιας και κάνεις σκληρή χρήση

 

Ναι Νικόλα εννοείται θα ενημερώσω.

Αφού περιμένω πρώτα της δέκα φορτίσεις που λέει και οo Κώστας?

 

Εμένα πάντως ακόμα και τώρα μου φαίνεται έστω και λίγο καλύτερο από το Note.

 

Σε μερικές μέρες θα απαντήσω με ασφάλεια.

 

Ευτυχώς βόλεψε και το πήρα και ησύχασα.

 

Καλά είχα ησυχάσει με το Note δεν κοιτούσα άλλες συσκευές μέχρι την παρουσίαση του s9 plus που από εκείνη την ώρα σκεφτόμουν πως θα το πάρω. :lol:

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

25% αντί για 10%?

Μακάρι γιατί αυτό θα ήταν το ιδανικό!

Δηλαδή και με λίγο περισσότερο χρήση ή με λίγο περισσότερο ομιλία να βγάζω από νωρίς το πρωί μέχρι αργά το βράδυ, τι άλλο θέλω? :)

 

 

 

Ναι Νικόλα εννοείται θα ενημερώσω.

Αφού περιμένω πρώτα της δέκα φορτίσεις που λέει και οo Κώστας?

 

Εμένα πάντως ακόμα και τώρα μου φαίνεται έστω και λίγο καλύτερο από το Note.

 

Σε μερικές μέρες θα απαντήσω με ασφάλεια.

 

Ευτυχώς βόλεψε και το πήρα και ησύχασα.

 

Καλά είχα ησυχάσει με το Note δεν κοιτούσα άλλες συσκευές μέχρι την παρουσίαση του s9 plus που από εκείνη την ώρα σκεφτόμουν πως θα το πάρω. :lol:

 

Χαχα, σε νοιώθω πίστεψε με. Ευτυχώς δεν ήρθε σε ασημί και δεν μπήκα σε έξοδα, δεν αλλάζω v30, αντιστεκομαι αλλά θέλω να έχω εικόνα. Αναμένουμε νέα σου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω το note 8 και απο μπαταρία είναι δύσκολα τα πράγματα σκέφτομαι να το σπρωξω και να παρω το s9 plus μόνο για μπαταρία, αξίζει;; στο τέλος της μέρας με φυσιολογική χρήση πόσο μένει;;

Πες μας ποσο σου μενει μεσο ορο με το ΝΟΤΕ για να σου πουμε που θα κυμανθεί με το S9+!!!

Γενικα παντως κυμενεται στο 10 -15% καλυτερη αποδοση μετα από 15 φορτισεις που το ΑΙ θα εχει αρχισει να μαιθαινει την χρηση σου...

Στην αρχη θα νομιζεις ότι την πατησες που το πηρες....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω το βρηκα σφραγισμενο...να δωσω το νοτε και ενα 100ρικο για να το τσιμπησω για την γυναικα μου μιας και εχω κι αλλη συσκευη απ τη δουλεια.....αλλα με το νοτε δεν εχω πεσει με την χρηση που του κανω σχεδον ποτε κατω απο .6.30 ωρες sot και υπολοιπο 15%.....και με εχουν ψιλοπαραξενεψει αυτα που ακουω για την μπαταρια του s9+.....αυτο με κολλαει λιγακι στην αλλαγη...
Link to comment
Share on other sites

Πες μας ποσο σου μενει μεσο ορο με το ΝΟΤΕ για να σου πουμε που θα κυμανθεί με το S9+!!!

Γενικα παντως κυμενεται στο 10 -15% καλυτερη αποδοση μετα από 15 φορτισεις που το ΑΙ θα εχει αρχισει να μαιθαινει την χρηση σου...

Στην αρχη θα νομιζεις ότι την πατησες που το πηρες....

 

Το βράδυ που σχόλαω 9 εχω ενα 8%απο της 8.30 το πρωί που το ανοίγω, το χρήσιμοποιο για ίντερνετ κάπου 2 ώρες, βιμπερ περίπου καμία ωρίτσα και τηλέφωνα, εγω θελω να γυρίζω σπίτι 9 και να έχω ενα 20% σε περίπτωση που χρειαστεί να παω κάπου να μην μείνω απο μπαταρία, αμα παίξω κανένα παιχνίδι αστα.. Στγς 6 το απόγευμα μένω απο μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ που σχόλαω 9 εχω ενα 8%απο της 8.30 το πρωί που το ανοίγω, το χρήσιμοποιο για ίντερνετ κάπου 2 ώρες, βιμπερ περίπου καμία ωρίτσα και τηλέφωνα, εγω θελω να γυρίζω σπίτι 9 και να έχω ενα 20% σε περίπτωση που χρειαστεί να παω κάπου να μην μείνω απο μπαταρία, αμα παίξω κανένα παιχνίδι αστα.. Στγς 6 το απόγευμα μένω απο μπαταρία..

Θεωρητικα στην χειροτερη θα εχεις ένα 15% και στην καλυτερη ένα 20% όταν γυρνας σπιτι....Αν θελεις ακομα καλυτερη αυτονομια περιμενεις το Huawei p20 pro με 4000mAb μπαταρια που αν είναι στα ιδια επίπεδα με το Mate 10 pro θα γυρνας σπιτι με 30+ μπαταρια...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι το p20pro αλλά κολαω στο οτι εχω συνήθησει samsung μενού κτλπ, έχει μεγαλύτερο sar το pro και σε κάμερα το pro σε σχέση με το 9+ εκτός το 3πλο ζουμ δεν βλέπω μεγάλη διαφορά σε βίντεακια στο YouTube που κάνουν σύγκριση
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι το p20pro αλλά κολαω στο οτι εχω συνήθησει samsung μενού κτλπ, έχει μεγαλύτερο sar το pro και σε κάμερα το pro σε σχέση με το 9+ εκτός το 3πλο ζουμ δεν βλέπω μεγάλη διαφορά σε βίντεακια στο YouTube που κάνουν σύγκριση

 

 

Βάζεις το nova launcher prime με ελάχιστα χρήματα ή και το δωρεάν και φτιάχνεις το μενού ίδιο με σαμσουνγκ.. Βάζεις κ hands free η παίρνεις Bluetooth αν το φοβάσαι το Sar τόσο..

Το τριπλό ζουμ καλό δεχόμενο αλλά δεν θα πάω και για σαφάρι άγριων ζώων να τα βγάζω από μακριά... Γενικά είμαι πιστός στη sami αλλά κάποια στιγμή θα πάω και σε Huawei όταν βάλει κ καλύτερη οθόνη κ όταν περάσει μπροστά σε κάμερα να κάνει μπαμ όχι σε μερικές λεπτομέρειες

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά δεν θέλω να γίνω γραφικός ούτε να σπάσω τα νεύρα των παιδιών που με το ζόρι βγάζουν την μέρα αλλά κάθε επόμενη φόρτιση είναι και καλύτερο... Το μόνο που κάνω στάνταρ είναι να φορτίζω βράδυ (δηλαδή πάνω από 6 ώρες στον φορτιστή), κλείστο στην αργή φόρτιση.

Εννοείται ότι η χρήση μου περιλαμβάνει 90% WiFi & 10% data, κλειστά Bluetooth, GPS και AOD... Αλλά και πάλι είναι εντυπωσιακό μιας και στα σενάρια της δικής μου χρήσης πλησιάζει το Mate 10

Screenshot_20180408-035240_Settings.jpg"]Screenshot_20180408-035240_Settings.jpg[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία σούπερ κ λογικά θα έβγαζες κοντά στις 6 ώρες. Μια χαρά είσαι τώρα είμαι στην 13 φόρτιση και περιμένω κ ακόμα καλύτερα αποτελέσματα. Το έβαλα κ στην εξοικονόμηση

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...