Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

@s_wind να σου πω την αλήθεια για το ινσταγκραμ έψαχνα τρόπο για dark Theme και τελικά κατέβασα το gbinsta+!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα.Μια χαρα σοτ εχεις.Για το θεμα του φωτισμου ειπα βεβαια πολυ περιλιπτικα οτι το manual και auto ειναι 2 διαφορετικες εφαρμογες .Ο καθημερινος χρηστης πιστευει οτι ειναι κατι το ιδιο.Το Autο περιεχει τον αυτοματο σενσορα και ειναι λογικο να καιει παραπανω μαλιστα επειδη δεν γινεται αντιληπτο εχει τα διπλασια nits απο το manual. Το manual εχει τα μισα nits ακομα και οταν το βαλεις στο τερμα.

 

Youtube vanced

Ναι το εχεις κανει εγκατασταση στη συσκευη γιατι φυαικα σε βολευει .Οκ να ξερεις ομως οτι ταυτοχρονα εχεις 2 google play service.Ενα το μαμα δηλαδη οι "υπηρεσιες google play"που υπαρχουν στις ρυθμισεις/εφαρμογες και τωρα εβαλες και το MicroG για να μπορει να τρεξει και το youtube vanced. Εχεις δηλαδη 2 εφαρμογες .

 

Αναφερες ποιο πανω το Instagram.

Το instagram φυσικα και το θες .Οκ

Το instagram τα τελευταια χρονια στα σερβις του δηλαδη μεσα στην εφαρμογη εχει ενσωματωσει να τρεχουν τα σερβις του παντου με κυριο αφεντικο τους το Fb και οπου και να πλοηγησε στο δικτυο.Τι θα ελεγες εαν εβαζες το παρακατω instagram το οποιο κανει αποκοπη πολλα σερβις και εχει λιγοτερη καταναλωση ενεργειας; Διεγραψε πρωτα την βασικη εκδοση και δοκιμασε εδω εφοσον σε βολευει αλλιως ξαναβαλε την βασικη.----> https://www.apkmirror.com/apk/instagram/instagram-lite/instagram-lite-23-0-0-26-99-release/instagram-lite-23-0-0-26-99-2-android-apk-download/

 

Sot συνεχεια ...απο χθες το βραδυ που το φορτισα.

48910613_2121146357945289_8334803939660660736_o.jpg?_nc_cat=110&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=2c9b3aa8abad8c8aa84e4a8c7ee1eb81&oe=5C97469F

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εαν μπορεις για πες μας για αλλες ναυαρχιδες αλλων εταιριων ας πουμε πχ.Mate 20 pro με φουλ φωτεινοτητα στο Auto και ενεργοποιημενο μονιμα το 4G ποσο κρατα η μπαταρια ? Εαν θα βρεις πουθενα τετοια στοιχεια να μας τα δειξεις να δουμε την αυτονομια του με 4.200μ μπαταρια δηλαδη 1200μ παραπανω απο το κανονικο S9 που εχει να γελασουμε:lol:

Θα σου πω απλα οτι δεν θα βρεις πουθενα γιατι πανω απο 6ωρο δεν θα βγαλει γιαυτο αστο καλυτερα να συντηρειται ο μυθος οτι εχει κατι 9ωρα σοτ και τετοια...:lol:

Έχεις καλύτερο σοτ και μπαταρία γενικά από μένα που εχω το plus και ειμαι με custom Rom και κερνελ χαχαχαχαχαχαχα. Μπράβο σου φιλε πολυ καλά. Δε το λέω ειρωνικά μη παρεξηγηθώ.χαιρεσαι τη συσκευή σου όπως κ εγώ τη δική μου κ αυτό μετράει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

@s_wind να σου πω την αλήθεια για το ινσταγκραμ έψαχνα τρόπο για dark Theme και τελικά κατέβασα το gbinsta+!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλο μοντακι ηταν αυτο δεν ξερω εαν εχει ακομα υποστηριξη δες πως θα παει και εαν δεις οτι καταπινει την μπαταρια βγαλτο.

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως χρήση Facebook. Αυτό μου καταπίνει τη μπαταρία. Κατέβασα σήμερα simple pro και έβαλα dark Theme. Θα φανεί σήμερα στη δουλειά που θα το ξεσκίσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καλύτερο σοτ και μπαταρία γενικά από μένα που εχω το plus και ειμαι με custom Rom και κερνελ χαχαχαχαχαχαχα. Μπράβο σου φιλε πολυ καλά. Δε το λέω ειρωνικά μη παρεξηγηθώ.χαιρεσαι τη συσκευή σου όπως κ εγώ τη δική μου κ αυτό μετράει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλα δεν αντεξες και το ρουταρες ε;:lol:

 

Κυρίως χρήση Facebook. Αυτό μου καταπίνει τη μπαταρία. Κατέβασα σήμερα simple pro και έβαλα dark Theme. Θα φανεί σήμερα στη δουλειά που θα το ξεσκίσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι παρακολουθησε το μπορει να ειναι και χειροτερα μη πιστευεις απαραιτητα οτι επειδη εχει μαυρο θεμα θα εχεις σιγουρη εξοικονομηση.Αν ο dev δεν κανει σωστη δουλεια δεν εχεις κερδος. Ενας στην ουσια που θελει να κερδισει μπαταρια το ποιο ιδανικο ειναι να εχει την φουλ εκδοση Fb και λαιτ τις υπολοιπες ,messenger ,instagram κτλ.αλλα μπορει να μη τον βολευουν.

 

Sot συνεχεια απο την χθεσινη φορτιση, μιλησα και μιση ωρα τηλεφωνο...υπολοιπο 53%

49343154_2121308511262407_6617554376951070720_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=caf90273c29ae1239bd2ff67d31c9f71&oe=5CCBE9AF

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν αντεξες και το ρουταρες ε;:lol:

 

 

 

Ναι παρακολουθησε το μπορει να ειναι και χειροτερα μη πιστευεις απαραιτητα οτι επειδη εχει μαυρο θεμα θα εχεις σιγουρη εξοικονομηση.Αν ο dev δεν κανει σωστη δουλεια δεν εχεις κερδος. Ενας στην ουσια που θελει να κερδισει μπαταρια το ποιο ιδανικο ειναι να εχει την φουλ εκδοση Fb και λαιτ τις υπολοιπες ,messenger ,instagram κτλ.αλλα μπορει να μη τον βολευουν.

 

Sot συνεχεια απο την χθεσινη φορτιση, μιλησα και μιση ωρα τηλεφωνο...υπολοιπο 53%

49343154_2121308511262407_6617554376951070720_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=caf90273c29ae1239bd2ff67d31c9f71&oe=5CCBE9AF

Ναι .εντάξει όχι αμέσως. Πέρασαν 15 μέρες κ μετά ρουταρα.αχαχαχα

Χάλασε η μπαταρία σου αχαχαχαχα

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Ναι .εντάξει όχι αμέσως. Πέρασαν 15 μέρες κ μετά ρουταρα.αχαχαχα

Χάλασε η μπαταρία σου αχαχαχαχα

 

Χαχαχα αφου αντεξες 15 μερες οκ.Ερε παλιες εποχες μου θυμισες . :rolleyes:

 

Οχι δεν εχει χαλασει κατι το ιδιο ισχυει για ολους απλα ο καθενας κανει οπως θελει οτι θελει και εχει το αναλογο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα αφου αντεξες 15 μερες οκ.Ερε παλιες εποχες μου θυμισες . :rolleyes:

 

 

 

Οχι δεν εχει χαλασει κατι το ιδιο ισχυει για ολους απλα ο καθενας κανει οπως θελει οτι θελει και εχει το αναλογο αποτελεσμα.

Βασικά περίμενα μήπως βγάλει κάνα hardware θέμα γι αυτό.ετσι κάνω με όλα και μετά τα ρουταρω .φυσικα αστειεύομαι για την μπαταρία. Παρά πολύ καλή.οπως τα λες είναι εννοείται

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

sot συνεχεια απο την χθεσινη φορτιση, μιλησα και μιση ωρα τηλεφωνο...υπολοιπο 53%

49343154_2121308511262407_6617554376951070720_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=caf90273c29ae1239bd2ff67d31c9f71&oe=5CCBE9AF

 

Ρε αδερφε ειλικρινα τι κανεις ??

Μηπως πουλας την συκευη σου να την παρω να τελειωνουμε ??

Link to comment
Share on other sites

Ρε αδερφε ειλικρινα τι κανεις ??

Μηπως πουλας την συκευη σου να την παρω να τελειωνουμε ??

 

Πηρα τεσσερις και πουλησα τις τρεις μαλιστα τις δυο εδω στο myphone στις αγγελιες κρατησα και μια για μενα με ξεσκισαν στα τηλεφωνα μεχρι και τις 4.00 το πρωι με πηραν :p:lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=473834

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=473833

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τεσσερις και πουλησα τις τρεις μαλιστα τις δυο εδω στο myphone στις αγγελιες κρατησα και μια για μενα με ξεσκισαν στα τηλεφωνα μεχρι και τις 4.00 το πρωι με πηραν :p:lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=473834

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=473833

 

Χρυσοχερης εισαι μαλλον..... Δεν μπορω να σκεφτώ κατι αλλο... Οι συνδεσμοι που εστειλες μου αναφέρουν ότι δεν εχω προσβαση στις συγκεκριμένες ενοτητες.....

Link to comment
Share on other sites

Χρυσοχερης εισαι μαλλον..... Δεν μπορω να σκεφτώ κατι αλλο... Οι συνδεσμοι που εστειλες μου αναφέρουν ότι δεν εχω προσβαση στις συγκεκριμένες ενοτητες.....

 

Πρεπει να παλιωσεις αγορι μου:p

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να παλιωσεις αγορι μου:p

 

Εεεεεεχουμε εως τοτε.... Χοχοχοχο

Θεωρεις μεγαλη διαφορα το Chrome με το Samsung browser ??

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεχουμε εως τοτε.... Χοχοχοχο

Θεωρεις μεγαλη διαφορα το Chrome με το Samsung browser ??

 

Εαν ειναι καλοι ναι και οι 2 .Εαν εννοεις για μπαταρια δεν ξερω εχω να δουλεψω samsung browser εδω και ενα χρονο δεν τον εχω καν μεσα στο s9.

 

 

 

***Tips Galaxy A8 ,S8, S8 plus, S9, S9 plus***

 

Δεν βαζουμε ποτε τον καταλογο εφαρμογων google apps και samsung apps που βγαζει μετα απο hard reset.

Υπαρχουν ολα στο Google play .Δεν χρειαζεται εγκατασταση απο την αρχη .

 

Δεν επιλεγουμε να μας στελνει διαφημιστικα η samsung .

 

Βαζουμε μαυρο θεμα εγω πχ.εβαλα αυτο το οποιο δουλευει πολυ καλα και εχει πολυ καλη απεικονιση σε χαμηλο φωτισμο τα Icon ειναι πολυ φωτεινα , τα μενου κτλ.--->>http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7737789#post7737789

Τα εικονιδια ομως δεν μου αρεσαν και εβαλα τα Laser UI .Γενικα τα "Neon" Θεματα ειναι πολυ φωτεινα σε συνθηκες χαμηλου φωτιισμου με αισθηση οτι εχετε ψηλα το φωτισμο.Δινουν αρκετη εξοικονομηση μπαταριας.

 

Black wallpaper για κεντρικη οθονη και οθονη κλειδωματος αναλυσης 1440×2560.Μπειτε στη διευθυνση πατηστε παρατεταμενα επανω στην εικονα ,καντε ληψη .Μετα οριστε τη στην οθονη του S9 .---> https://www.google.com/search?q=black+wallpaper&client=ms-android-samsung-gs-rev1&prmd=inv&tbm=isch&tbo=u&source=univ&fir=pPWfJDBfoZWrGM%253A%252CrPo4bzOHVWDzcM%252C_%253BycuCVg-9nVfYdM%253A%252CrPo4bzOHVWDzcM%252C_%253BE7eTjS4OZHHLRM%253A%252Cu8Kv_IE-D2ibaM%252C_%253BexjYDu2ZyAmHhM%253A%252CwkAp2SzNkUtXHM%252C_%253BT93EjZwzYCF2QM%253A%252COXBMl10J8cDYLM%252C_%253BvrEWEHRiEz_O_M%253A%252CM2uF13h6LOfjIM%252C_%253BVPvmhdq5ZbgMfM%253A%252CrPo4bzOHVWDzcM%252C_%253BVpaT0VWp7oN_bM%253A%252Cirn_-2pywdPf4M%252C_%253BcKJ2CfFWHPPqDM%253A%252CdTfMKt9-y26sDM%252C_%253BLprJ8ClHpsFp7M%253A%252CdF6h4K-MKwZQNM%252C_%253BvK2lQ0OKBwhcbM%253A%252C-fCi15lOGL7b1M%252C_&usg=AI4_-kQRb4KrJb1MpGjN1_4dRONy6ZicMA&sa=X&ved=2ahUKEwju3afkl8ffAhWSOSwKHQEID7cQ7Al6BAgJEBw&biw=360&bih=660#imgrc=PsxNUj33tr_51M

 

Το always on display εφοσον το εχουμε ενεργο να ξερουμε οτι οταν φορτιζουμε την συσκευη και φτανει στο 100% ειναι σαν να ξεκιναμε απο το 70-75%. Το εχει πει αλλωστε η samsung .Εχει μπολικη καταναλωση.

 

Δεν λειτουργουμε ποτε το φωτισμο στο Auto(Διπλασια Nits)

 

Ψυχρος φωτισμος αρκετα λιγοτερη ενταση του κοκκινου στο λευκο.Εξαφανιση κιτρινιλας . Εδω---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7745895#post7745895

 

Στην διαχειριση συσκευης δεν ενεργοποιουμε την "ασφαλεια συσκευης"

Επισης καλο ειναι να φορτιζουμε την συσκευη στην βασικη φορτιση(βρισκεται στις συνθετες)

 

Εαν δεν θελουμε την λειτουργια Edge πηγαινουμε ρυθμισεις/εμφανιση και την απενεργοποιουμε.

 

Εαν δεν θελουμε την λειτουργια Εργαλειο βελτιωσης βιντεο πηγαινουμε ρυθμισεις/συνθετες λειτουργιες και το απενεργοποιουμε.

 

απενεργοποιουμε το play protect απο το google play.

 

απενεργοποιουμε τις αυτοματες ενημερωσεις-ειδοποιησεις απο το google play

 

(ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ) απενεργοποιουμε απο τις ρυθμισεις/ειδοποιησεις , ολες εκτος απο αυτες που θελουμε ,gmail , fb κτλ. Δωστε προσοχη σ'αυτο γιατι εαν εχετε τα παντα ενεργα τα οποια στο συνολο δεν τα θελετε η συσκευη "ΞΥΠΝΑΕΙ" συνεχεια.Επισης Οταν βαζουμε τριτες εφαρμογες να πηγαινουμε να απενεργοποιουμε τις ειδοποιησεις τους .Οτι κανουμε εγκατασταση ενεργοποιειται αυτοματα γιαυτο πηγαινουμε και το κλεινουμε.Αφηνουμε ΜΟΝΟ αυτες που θελουμε να ερχονται.

 

Πηγαινουμε wifi/συνθετες/προβολη περισσοτερων/διατηρηστε ενεργοποιημενο το wifi και βαζουμε"κατα την φορτιση"

 

απενεργοποιουμε το google-maps και βαζουμε maps-go(αμαρτωλο πολυ)...

 

απενεργοποιουμε την μπαρα της google

 

απενεργοποιουμε τις εφαρμογες τις microsoft

 

απενεργοποιουμε τον "ασφαλη φακελο" εαν καποιος δεν τον δουλευει δεν χρειαζεται να ειναι ενεργος.

 

απενεργοποιουμε το briefing

 

απενεργοποιουμε το Game launcher .Εαν καποιος δεν το χρησιμοποιει για τα παιχνιδια

 

Ενεργοποιουμε στο Dolby Atmos το "Ταινια" για καλυτερο ηχο.

 

Πως να μην παιζουν αυτοματα τα βιντεο στο facebook χωρις να ενεργοποιουμε την εξοικονομηση ----> ποστ 526

 

Εαν καποιος δεν ειναι φανατικος των social media σε ολες τις εφαρμογες μπορει να εχει πχ.Την φουλ εκδοση του facebook και τις αλλες λαιτ. δηλαδη messenger λαιτ instagram lite κτλ

 

ad block βαζουμε αυτο---->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7682429#post7682429

 

Παταμε παρατεταμενα σε ενα κενο στην κεντρικη οθονη πηγαινουμε αριστερα και απενεργοποιουμε το bixby home

 

Κατεβαζουμε και βαζουμε γραμματοσειρα Samsung Sans

 

στις τρεις επιλογες προγραμματιστη (ΚΛΙΜΑΚΕΣ) βαζουμε τα 2 πρωτα 0.5 και το τριτο απαραιτητα off για πολυ γρηγορο χειρισμο , γρηγορο ξεκλειδωμα κτλ.

 

Στις ρυθμισεις / οθονη κλειδωματος και ασφαλεια μπαινουμε και απενεργοποιουμε το εφε μεταβασης οθονης.

 

Καποιος που θελει να γραφει ποιο γρηγορα με το πληκτρολογιο samsung απενεργοποιει την προεπισκοπιση χαρακτηρα.

 

Για καποιον που θελει να απενεργοποιει στην οθονη με μονο πατημα και οχι διπλο πχ.Ξυπνητηρια πηγαινει ρυθμισεις/προσβασιμοτητα και ενεργοποιει την "λειτουργια ενος πατηματος"

 

Εαν καποιος θελει ο χειρισμος της συσκευης να ειναι αθορυβος πηγαινει ρυθμισεις/ηχος δονηση και κανει τις απενεργοποιησεις που θελει να μην ακουγονται.

 

Εαν εχουμε βαλει τζαμακι προστασιας στην οθονη αλλα δεν εχει καλη επαφη παμε ρυθμισεις/συνθετες λειτουργιες και ενεργοποιουμε την ευαισθησια αφης.

 

Καμερα Mod 48mp για Γιγας φωτο στο Pc.Eδω--->http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7598812#post7598812

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

στις τρεις επιλογες προγραμματιστη βαζουμε τα 2 πρωτα 0.5 και το τριτο απαραιτητα off για πολυ γρηγορο χειρισμο , γρηγορο ξεκλειδωμα κτλ.

 

Χχχμμμμ... Για καντο σε καστανα σε παρακαλώ για εμας τους κασταναδες !!

Link to comment
Share on other sites

Χχχμμμμ... Για καντο σε καστανα σε παρακαλώ για εμας τους κασταναδες !!

 

Πηγαινε ρυθμισεις/πληροφοριες για το τηλεφωνο/πληροφοριες για το λογισμικο βρες τον αριθμο κατασκευης και πατα επανω του 7 συνεχομενες φορες .θα ενεργοποιηθει το κρυφο μενου επιλογες προγραμματιστη.Βγες εξω πηγαινε ρυθμισεις κατω-κατω.... το βλεπεις .....Μπες και βρες κατω κατω τα 3 animation(κλιμακες) μπες στην καθε μια και βαλε τις 2 πρωτες 0.5 την τριτη off.Απογειωσου λοιπον...Δες πως δουλευει το ξεκλειδωμα τωρα αλλα και ολη η συσκευη σφαιρα...:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τί εννοείς το maps go αμαρτωλό πολύ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επικοινωνει με ολες τις εφαρμογες και οπου πλοηγησε στο διαδικτυο ενω το αλλο μονο μεσο chrome.Πρεπει να το απενεργοποιησεις απο τις εφαρμογες να βαλεις το maps-go απο το apkmirror και μετα να κατεβασεις απο το play την εφαρμογη πλοηγηση για το maps go για να εχεις και φωνητικη.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις/πληροφοριες για το τηλεφωνο/πληροφοριες για το λογισμικο βρες τον αριθμο κατασκευης και πατα επανω του 7 συνεχομενες φορες .θα ενεργοποιηθει το κρυφο μενου επιλογες προγραμματιστη.Βγες εξω πηγαινε ρυθμισεις κατω-κατω.... το βλεπεις .....Μπες και βρες κατω κατω τα 3 animation(κλιμακες) μπες στην καθε μια και βαλε τις 2 πρωτες 0.5 την τριτη off.Απογειωσου λοιπον...Δες πως δουλευει το ξεκλειδωμα τωρα αλλα και ολη η συσκευη σφαιρα...:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επικοινωνει με ολες τις εφαρμογες και οπου πλοηγησε στο διαδικτυο ενω το αλλο μονο μεσο chrome.Πρεπει να το απενεργοποιησεις απο τις εφαρμογες να βαλεις το maps-go απο το apkmirror και μετα να κατεβασεις απο το play την εφαρμογη πλοηγηση για το maps go για να εχεις και φωνητικη.

 

Το εχεις παει μακριά εσυ ρε αδερφε... Το εχεις ψαξει πολυ για να παιξεις champions leaque ....

Εχεις κανει 3πλο level up...

Οσο αφορα το maps go..... Της google παλι ??

Γιατι βρισκω google maps go, βρισκω κ σκετο maps go

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις παει μακριά εσυ ρε αδερφε... Το εχει; ψαξει πολυ για να παιξεις champions leaque ....

Εχεις κανει χτυπησει 3πλο level up...

Οσο αφορα το maps go..... Της google παλι ??

Γιατι βρισκω google maps go, βρισκω κ σκετο maps go

 

Εδω--->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7706103#post7706103

Link to comment
Share on other sites

 

Εγω απλα θα προσκυνησω αδερφε....

Απλα συγχαρητήρια, μπράβο κ να σαι καλα που μας βοηθας κ μας ανοίγεις τα ματια!!

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι καλοι ναι και οι 2 .Εαν εννοεις για μπαταρια δεν ξερω εχω να δουλεψω samsung browser εδω και ενα χρονο δεν τον εχω καν μεσα στο s9.

 

Τα κυριως βασικα ειπαμε:

Δεν λειτουργουμε ποτε το φωτισμο στο Auto

Δεν βαζουμε ποτε τον καταλογο εφαρμογων google apps και samsung apps που βγαζει μετα απο hard reset

απενεργοποιουμε το play protect απο το google play

Δεν επιλεγουμε να μας στελνει διαφημιστικα η samsung .

απενεργοποιουμε τις αυτοματες ενημερωσεις-ειδοποιησεις απο το google play

(ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ) απενεργοποιουμε απο τις ρυθμισεις/ειδοποιησεις , ολες εκτος απο αυτες που θελουμε ,gmail , fb κτλ.

απενεργοποιουμε το google-maps και βαζουμε maps-go(αμαρτωλο πολυ)...

απενεργοποιουμε την μπαρα της google

απενεργοποιουμε τις εφαρμογες τις microsoft

ad block βαζουμε αυτο---->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7682429#post7682429

Βαζουμε μαυρο θεμα εγω πχ.εβαλα αυτο το οποιο δουλευει πολυ καλα και εχει πολυ καλη απεικονιση σε χαμηλο φωτισμο ειναι πολυ φωτισμενα τα μενου κτλ.--->>http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7737789#post7737789

Τα εικονιδια ομως δεν μου αρεσαν και εβαλα τα Laser UI .

στις τρεις επιλογες προγραμματιστη βαζουμε τα 2 πρωτα 0.5 και το τριτο απαραιτητα off για πολυ γρηγορο χειρισμο , γρηγορο ξεκλειδωμα κτλ.

Στις ρυθμισεις / οθονη κλειδωματος και ασφαλεια μπαινουμε και απενεργοποιουμε το εφε μεταβασης οθονης.

 

 

 

 

καλησπερα ειδα τον οδηγο σου και ομολογω καποια βηματα δεν τα ειχα κανει (οπως το maps go,play protect κα) και το adguard...αλλα εχω μια απορια για το adguard..πρεπει να τρεχει μονιμα το vpn? δεν τρωει μπαταρια/μνημη αυτο; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα θα προσκυνησω αδερφε....

Απλα συγχαρητήρια, μπράβο κ να σαι καλα που μας βοηθας κ μας ανοίγεις τα ματια!!

 

Tιποτα κοιτα ξανα στο ποστ 514 συμπληρωσα και αλλα οποτε θυμαμαι:p Δεν ειναι απαραιτητο για καποιον που δεν συμφωνει να τα κανει ολα αλλα αρκετα απο αυτα ειναι οκ.Εαν συμφωνει με ολα ακομα καλυτερα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα ειδα τον οδηγο σου και ομολογω καποια βηματα δεν τα ειχα κανει (οπως το maps go,play protect κα) και το adguard...αλλα εχω μια απορια για το adguard..πρεπει να τρεχει μονιμα το vpn? δεν τρωει μπαταρια/μνημη αυτο; ευχαριστω

 

Οχι δεν τρωει .Εγω εχω πεσει σε 8ωρα αδρανειας και δεν εχει καψει ουτε 1%.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

 

Οχι δεν τρωει .Εγω εχω πεσει σε 8ωρα αδρανειας και δεν εχει καψει ουτε 1%.

 

μια χαρα... μηπως υπαρχει και τροπος να φυγει το "κλειδακι" απο την μπαρα ειδοποιησεων;

επισης οταν λες μην κανουμε update εννοεις την εφαρμογη ε; οχι τα libs/files πως τα λενε :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...