Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Από τις 01-09 το πρωί, με όλα κλειστά, έχασε 5% μπαταρία. Είναι φυσιολογικό τέτοιο battery drain?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως Ναι, σίγουρα επηρεάζει η ποιότητα του σήματος κ φυσικά τί εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πως με βρίσκετε? Πάντα ανοιχτά Bluetooth, WiFi, δεδομένα, τοποθεσία fhd. Αγορά 21 ή 23 Αυγούστου δεν θυμάμαι... 5749284811d6ec3c69cd0422056f25ed.jpg233936a1d3315bd04b278ad5bd41765d.jpg183de96cf28bc5cf3dbcd93d764ceeb2.jpgdce3b21a3847ea9222f44e6d88265f2e.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το ιδιαίτερο, από τις 13 Σεπτέμβρη έχεις 3ωρες και 50 λεπτά SoT ανα 18 ώρες πλήρους κύκλου αποφόρτισης, λογικά έχεις το απλό
Link to comment
Share on other sites

S9 plus. Αν ισχύει το 91% της υγείας της μπαταρίας, με τον καινούριο χρόνο θα πάω για αλλαγή. Φυσικά ξέχασα να αναφέρω πως έχω ενεργοποιημενο το mid power saving custom δηλαδή AOD ενεργό.

Τίποτα το ιδιαίτερο, από τις 13 Σεπτέμβρη έχεις 3ωρες και 50 λεπτά SoT ανα 18 ώρες πλήρους κύκλου αποφόρτισης, λογικά έχεις το απλό

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει, σε όλα τα Samsung έτσι κάνει η εφαρμογή αυτή μετά τις 10 φορτίσεις πέφτει κάτω από το 95%. Ή φταίει η εφαρμογή ή όλες οι μπαταρίες της Samsung :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει, σε όλα τα Samsung έτσι κάνει η εφαρμογή αυτή μετά τις 10 φορτίσεις πέφτει κάτω από το 95%. Ή φταίει η εφαρμογή ή όλες οι μπαταρίες της Samsung :)
Μακάρι, το εύχομαι!!! :)

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μην πιστευετε τις εφαρμογες,εδω ολοκαινουρια μπαταρια αντιπροσωπειας και μου ελεγε ουτε τα μισα amper!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

2 factory reset μέσα σε ένα μήνα από την αγορά του κινητού! Η μπαταρία ήταν απογοήτευση με 3-3.30 ώρες sot! Πέρασα λίγες εφαρμογές, Black Theme, και απαραίτητες ρυθμίσεις και έφτασα σε ένα πρώτο ενθαρρυντικό και εξαιρετικο αποτέλεσμα.πρωρη φορά πάνω από 4 ώρες! Χρήση Μόνο με WiFi!

22% μπαταρία και 5+ ώρες sot. Επιτέλους διαολε! 9573281d14863e653f1b19f41601e71f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι όσο θα χειμωνιαζει τόσο θα βελτιώνεται μιας και μικραίνει η μέρα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 factory reset μέσα σε ένα μήνα από την αγορά του κινητού! Η μπαταρία ήταν απογοήτευση με 3-3.30 ώρες sot! Πέρασα λίγες εφαρμογές, Black Theme, και απαραίτητες ρυθμίσεις και έφτασα σε ένα πρώτο ενθαρρυντικό και εξαιρετικο αποτέλεσμα.πρωρη φορά πάνω από 4 ώρες! Χρήση Μόνο με WiFi!

22% μπαταρία και 5+ ώρες sot. Επιτέλους διαολε! 9573281d14863e653f1b19f41601e71f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτα ειναι τα λογικα νουμερα για το plus! φαινεται να λυθηκε το προβλημα σου! μην ξεχνας πως εχεις και 23% υπολοιπο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Σκ κατάφερα και έβγαλα 4.5 ώρες.. από 3.5 τις καθημερινές. Παίζει ΠΟΛΥ σημαντικό ρόλο το σήμα τελικά, γιατί στη δουλειά με το ζόρι πιάνω...
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι τα λογικα νουμερα για το plus! φαινεται να λυθηκε το προβλημα σου! μην ξεχνας πως εχεις και 23% υπολοιπο!
S9 έχω! Τώρα μάλιστα! Γιατί πριν ήμουν πολύ απογοητευμένος! Η μαγκια θα φανεί στη δουλειά που το πίνω το αίμα στα data!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον νομίζω πως πρέπει να μας νοιάζει πως θα τα πάει με το pie στην μπαταρία.. που "υποτίθεται" πως την διαχειρίζεται έξυπνα..
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αργεί, ανέβηκε στο YouTube, αλλο ενα βίντεο με νέα build, αλλά ι τύπος από το xda λέει πως έχει δουλειά ακόμη
Link to comment
Share on other sites

Χθες όλη μέρα μόνο με 4G και από τις 4 και μετά με ΒΤ με ρολόι πάνω με browsing και κλήσεις έβγαλα 4 βρες οθόνη και 2 κλήσεις και 30% υπόλοιπο και ταξίδι 3 βρες Αθήνα - Σπάρτη συν μέσα στην Αθήνα 50χλμ από βόρεια μέχρι νότια, κέντρο κλπ κλπ.

Γενικά καλά τα πάει αλλά με wifi τα πάει πολύ καλύτερα. Επίσης μετά το 50% κρατάει καλά, δεν πάει νεράκι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χθες όλη μέρα μόνο με 4G και από τις 4 και μετά με ΒΤ με ρολόι πάνω με browsing και κλήσεις έβγαλα 4 βρες οθόνη και 2 κλήσεις και 30% υπόλοιπο και ταξίδι 3 βρες Αθήνα - Σπάρτη συν μέσα στην Αθήνα 50χλμ από βόρεια μέχρι νότια, κέντρο κλπ κλπ.

Γενικά καλά τα πάει αλλά με wifi τα πάει πολύ καλύτερα. Επίσης μετά το 50% κρατάει καλά, δεν πάει νεράκι

 

Συμφωνώ..για το 50-0 τα πάει σίγουρα καλύτερα από το 100-80 (αναλογικά παντα)

Link to comment
Share on other sites

2ο δείγμα! Με φουλ data! Ικανοποιητικό θα έλεγα! S999ea1bd7016f291fac2f8bef69f16c08.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

S9 έχω! Τώρα μάλιστα! Γιατί πριν ήμουν πολύ απογοητευμένος! Η μαγκια θα φανεί στη δουλειά που το πίνω το αίμα στα data!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φιλε τοτε μην μιλας,εχει στρωσει για τα καλα η συσκευη! εγω με το + και την χρηση που κανω με βγαζει τοσο!μια χαρα εισαι

Link to comment
Share on other sites

2 factory reset μέσα σε ένα μήνα από την αγορά του κινητού! Η μπαταρία ήταν απογοήτευση με 3-3.30 ώρες sot! Πέρασα λίγες εφαρμογές, Black Theme, και απαραίτητες ρυθμίσεις και έφτασα σε ένα πρώτο ενθαρρυντικό και εξαιρετικο αποτέλεσμα.πρωρη φορά πάνω από 4 ώρες! Χρήση Μόνο με WiFi!

22% μπαταρία και 5+ ώρες sot. Επιτέλους διαολε! 9573281d14863e653f1b19f41601e71f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν σου μιλάμε να μας ακούς.

Ορίστε τα αποτελέσματα χωρίς σαβουροεφαρμογές και με factory reset.

Μην αρχίσεις και του περνάς πάλι αηδίες όμως.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στη δουλειά μου, με φάουλ data ( και ίσως αδύναμο σήμα) του πίνει του αίμα του δωλιου!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να γράψει λεπτομερώς τις 4-5 βασικές ρυθμίσεις που κάνετε για εξοικονόμηση μπαρατίας στο S9?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Black Theme! Έβαλα όλες τις εφαρμογές πάντα σε αδράνεια. Έβαλα το GPS σε εξοικονόμηση ενέργειας. Λδεξ έχω εξυπνες λειτουργίες ούτε always display on. Έβαλα Black Theme YouTube και instagram. Προσπαθώ να χρησιμοποιώ Samsung browser.

Αλλά στη δουλειά με φουλ data το ίδιο μέτριο αποτέλεσμα!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...