Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Spotify σε μένα τουλάχιστον δημιουργούσε τρελό drain ακόμα και κλειστό. Έβαλα Apple music και ησύχασα.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το Spotify, δεν τρώει μπαταρία αν δεν το χρησιμοποιείς

 

SM-G965F

 

Ποστ 296 και δες το screenshot που ανέβασε ο barc.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα, αλλά δε νομίζω ότι από αυτά που εμφανίστηκαν βγάζεις άκρη. Κάτι άλλο χαλάει το κινητό

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Το είδα, αλλά δε νομίζω ότι από αυτά που εμφανίστηκαν βγάζεις άκρη. Κάτι άλλο χαλάει το κινητό

 

SM-G965F

 

Εγώ πάλι πιστεύω πως έχει γεμίσει το κινητό με σαβούρα και το spotify λογικά θα είναι με κανα modάκι πάνω του και γιαυτό του τα ξεσκίζει όλα.

Δεν μας λέει κιόλας τι apps έχει βάλει και μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές παιδιά είναι ολες οι εφαρμογές μου! Όλες τις έχω "πάντα αδρανής" 44302dd954cabdcf91076aa3e88578eb.jpg89064e1b9c76e8b46fe2251eaf742136.jpg70686d75e186cbbf79ffa65e3258ade2.jpg7fb61cfd78aa2165e892950b6d6f4b10.jpg3147a670ece4101478741c4a89983804.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια μέρα με 5:20 sot.

 

Σταθερή η μπαταρία χωρίς θέματα.

Δοκιμάστε περάστε την Γερμανική version κ ας σας την βγάλει μετά "EUR"

 

Εγώ αυτή πέρασα.a1bd3dab2daaff71d0e28d41547cdf7c.jpga5f0d9c21a900f73b616b498a59a1aa1.jpgc2039fd84e2e3e55a7d205deb107af00.jpgc801f6c5cef12529c00f6b501dca8680.jpg4421cfacc5657b0f9fef07383d84290d.jpg

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα του barcelonistas μήπως έχεις μόνιμα ανοιχτό Bluetooth σε σύνδεση με smartwatch; Επειδή από την αντίστοιχη εμπειρία μου σε S7 με running ρολόι υπάρχει αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εχω ανοιχτο γιατι εχω το Mi band 3 ! πραγματικα εχω απογοητευτει με τη μπαταρια σε ενα κατα τα αλλα πανεμορφο τηλεφωνο !
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια μέρα με 5:20 sot.

 

Σταθερή η μπαταρία χωρίς θέματα.

Δοκιμάστε περάστε την Γερμανική version κ ας σας την βγάλει μετά

 

Εχω διαβασει και απο αλλους οτι οι γερμανικες rom ειναι καλυτερες

Ισχυει αυτο η ειναι παπατζα???

Γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ...σκεφτομαι ν προχωρησω σε αγορα σ9 πλας...εχω το σ7 ετζ αυτη την στιγμη.Αυτα που διαβαζω και που ακουω για την μπαταρια του με αποθαρρυνουν καπως.Μπορειτε να με βοηθησετε λιγο σε αντιστοχια με το σ7 ετζ που εχω πως ειναι η μπαταρια πανω κατω?

(σκεφτομουν και για π20 προ λογω καμερας και μπαταριας,ειναι τοσο χαοτικη η διαφορα στη μπαταρια με την ναυαρχιδα των κινεζων)

 

ευχριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ...σκεφτομαι ν προχωρησω σε αγορα σ9 πλας...εχω το σ7 ετζ αυτη την στιγμη.Αυτα που διαβαζω και που ακουω για την μπαταρια του με αποθαρρυνουν καπως.Μπορειτε να με βοηθησετε λιγο σε αντιστοχια με το σ7 ετζ που εχω πως ειναι η μπαταρια πανω κατω?

(σκεφτομουν και για π20 προ λογω καμερας και μπαταριας,ειναι τοσο χαοτικη η διαφορα στη μπαταρια με την ναυαρχιδα των κινεζων)

 

ευχριστω εκ των προτερων

Επειδή έχω και τα 2, νομίζω καλύτερο το S9 τουλάχιστον έτσι όπως τα έχω στημένα και τα 2 εγώ.

Πχ στο 7, χρειάστηκε να αλλάξω μπαταρία και πήρε μετά τα πάνω του, έγινε πάλι σα καινούριο.

Στο 9 δεν έχω φτάσει ακόμα σε αυτό το σημείο.

Βγάζω άνετα τη μέρα με ότι χρήση κι αν κάνω

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και τα 2, νομίζω καλύτερο το S9 τουλάχιστον έτσι όπως τα έχω στημένα και τα 2 εγώ.

Πχ στο 7, χρειάστηκε να αλλάξω μπαταρία και πήρε μετά τα πάνω του, έγινε πάλι σα καινούριο.

Στο 9 δεν έχω φτάσει ακόμα σε αυτό το σημείο.

Βγάζω άνετα τη μέρα με ότι χρήση κι αν κάνω

 

SM-G965F

 

να ρωτησω κατι, καινουρια ειναι και τα 2 ή συγκρινεις το σ7 με 2 ετων μπαταρια με το σ9 με λιγων μηνων? νομιζω οτι προφανως η συγκριση πρεπει να γινει με καλες μπαταριες και στα 2.

Εγω θα ελεγα στον φιλο οτι αναλογα σε τι κατασταση ειναι τωρα η μπαταρια του μπορει να μην δει διαφορα, αλλα με ενα καινουριο s7 edge οπως το θυμαμαι,το s9+ ειναι πιο κατω τουλαχιστον 10% αν οχι 20. Πιστευω οτι δεν ειναι 20, καπου στο 10 με 15 και εννοω οτι αν με το ενα εχεις 50%, με το αλλο με ιδια χρηση θα εχεις 60% ή 65%, μην το παμε σε ωρες οθονης κλπ. για μενα αξιζει η αγορα του s9+ αλλα και το P20 pro σιγουρα ειναι κορυφη, ομως το μενου του προσωπικα δεν το παλευω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

3.3 ώρες sot ΜΌΝΟ με WiFi, μιας και χτες είχα ρεπό. Απογοητευση σκέτη! 9f586a3bfb458a54cb308004e068feb4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3.3 ώρες sot ΜΌΝΟ με WiFi, μιας και χτες είχα ρεπό. Απογοητευση σκέτη! 9f586a3bfb458a54cb308004e068feb4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σβήσε όλες τις σαβουρες που έχεις για εφαρμογές και ξανά δοκίμασε από περιέργεια. Έχεις αρκετές σαβουρες είδα.

Αν δεν δουλέψει και πάλι, άλλαξε firmware. Με τόσα ποστ που έχεις κάνει, θα είχες αλλάξει 42 φορές.

 

65d27c6694a825ad9e106eabf9c88b7e.jpgfef1731e0031878ef53b834883e1314b.jpg

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει τοσα ποστ και βρω ακρη αδερφε απο ατομα πιο εμπειρα .! δε νομιζω οτι εχω πολυ σαβουρα , αλλα κ παλι θα προσπαθησω να σβησω μερικες περιτες!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια λογικα θα προχωρησω στην αγορα του σ9 πλας.Κατα ευχαριστημενος απο το σ7 ετζ ελπιζω να μην εχω θεματα.Το huawei πραγματι και εμενα δεν βολευει ιδιαιτερα.Θεμα συνηθειας πιστευω ,οχι οτι ειναι κακο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου κακο, σε πολλά είναι καλύτερο, συνολικά όμως υπερέχει το s9 plus και συνηθισμένος από το Samsung experience θα προσαρμοστείς άμεσα και εύκολα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

εχει κανει τοσα ποστ και βρω ακρη αδερφε απο ατομα πιο εμπειρα .! δε νομιζω οτι εχω πολυ σαβουρα , αλλα κ παλι θα προσπαθησω να σβησω μερικες περιτες!

 

ΟΛΕΣ τις σαβούρες σβήσε για να δεις πως θα πάει και να δεις αν όντως είναι ελαττωματική η μπαταρία σου.

Μετά άρχισε να βάζεις λίγες λίγες και δες τις διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά με χρήση 90% wifi και 2κ ανάλυση βλέπω ότι μέσω ορο είναι στο 10% ανά ώρα με ανοιχτη οθόνη!

Δεν μπορώ να καταλάβω εσάς δηλαδή που έχετε θέματα ποσό σας βγάζει (το accubattery για παράδειγμα) ότι σας τρώει για κάθε ώρα ανοιχτής οθόνης;

 

Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι με κλειστή οθόνη είναι οριακά πάνω από 1% η κατανάλωση.

 

Σε κάθε περίπτωση από το iPhone x έχω λίγο καλύτερη μπαταρία όπως λένε και κάποια βιντεάκια στο youtube. (Βλέπω ότι έχουνε δικιο)

 

Απλα προσέχω τι τρέχει, τι τρώει τι, ποσό τρώει κτλ. Δηλαδή το έχω σωστά σεταρισμενο και με 10% κατανάλωση με καθε ανοιχτής οθόνη ειμαι μια χαρά!

Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

Με το ζόρι 3 ώρες sot

Είσαι ήδη με 3 ώρες και 16 λεπτά και έχεις άλλο ένα 20% μπαταρία, άρα μιλάμε για 4 ώρες sot κι όχι 3 που αναφέρεις.

Επίσης δεν αναφέρεις αν η χρήση έγινε με wifi ή/και 4G.

Τέλος, η εφαρμογή του fb που χρησιμοποιείς αρκετά είναι γνωστό για το πόσο ενεργοβορα είναι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ήδη με 3 ώρες και 16 λεπτά και έχεις άλλο ένα 20% μπαταρία, άρα μιλάμε για 4 ώρες sot κι όχι 3 που αναφέρεις.

Επίσης δεν αναφέρεις αν η χρήση έγινε με wifi ή/και 4G.

Τέλος, η εφαρμογή του fb που χρησιμοποιείς αρκετά είναι γνωστό για το πόσο ενεργοβορα είναι.

 

ΔΕΝ φταίει το fb και το κάθε fb.

Εγώ με full fb / instagram / messenger και full ανάλυση ΑΛΛΑ ΚΑΙ full 4g πως βγάζω 5ωρα ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ s9 που έχει 3.000 μπαταρία;

Έχετε κολλήσει με το fb.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ φταίει το fb και το κάθε fb.

Εγώ με full fb / instagram / messenger και full ανάλυση ΑΛΛΑ ΚΑΙ full 4g πως βγάζω 5ωρα ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ s9 που έχει 3.000 μπαταρία;

Έχετε κολλήσει με το fb.

 

Μάλλον εσύ έχεις κολλήσει με το fb που είσαι full μέσα :D

 

Η αλήθεια είναι αυτή, το fb, Instagram κτλ και γενικά ότι τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο και δίνει push notifications είναι πολύ ενεργοβορα! Επίσης είναι γνωστό ότι η εφαρμογή του fb στο Android είναι κακογραμμένη και "ταλαιπωρεί" τη μπαταρία.

 

Επίσης το ότι εσύ βγάζεις 5ωρα με full 4G με τα παραπάνω και με το μικρό s9, σε κάνει εσένα "εξωγήινο", όχι όλους τους υπόλοιπους...

 

Anyway, φιλικά πάντα μιλάμε, και να μην εκνευρίζεσαι εδώ μέσα, δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...